Προς το περιεχόμενο

Προσφορές εκτός τεχνολογίας


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομιζω οτι εχουν ανικανη διοικηση. Πηγαν και εξαγορασαν dia και αρβανιτιδη και εχουν μπει μεσα με το κεφαλι (2 δις). Την παρακμη την νιωθεις πλεον οταν μπαινεις στα καταστηματα. Λυπαμαι για αυτους που εμειναν ανεργοι απο τα καταστηματα που εκλεισαν λογω κακοδιοικησης.

*σορρυ για το offtopic

Έχει ρίξει τόσα φέσια στην αγορά , έχουν μείνει τόσοι άνεργοι από τις εταιρίες που κλείσανε λόγο των χρεών που άφησε για δεύτερη φορά στην αγορά που , δεν πρέπει να είναι κακοδιοίκηση απλά αχόρταγοι είναι.

Επεξ/σία από siracos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από τότε που τους είχαν οι Γάλλοι , στις χρυσές εποχές το είχαν σύστημα να χρωστάνε στους προμηθευτές τους και να χρησιμοποιούν το "φεσι" ως διαπραγματευτική ατού μελλοντικών προμηθειών. Την ίδια στιγμή εμεις οι πελατες πληρώνουμε και πληρωναμε μετρητοίς (μετρητά ή κάρτα).

Κριμα για τους εργαζόμενους τους , και για τους εργαζόμενους στις άλλες εταιρίες (ανταγωνιστές ή προμηθευτες) που επηρρεάζονται αναπόφευκτα καθώς ή οικονομία έχει κοινές βάσεις.

Φάνηκε τώρα με τα cc ότι κάποιοι ήταν κακοπληρωτες εκ συστήματος και έτρεξαν να εξοφλησουν μη μείνουν με τα λεφτά. Και κάποιοι άλλοι βρήκαν δικαιολογία για περαιτέρω επιμηκυνσεις....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν κλεισουν τα καταστηματα δεν θα τα αγορασει καποιος αλλος; Αυτα τα καταστηματα με τι θα δουλευουν με ρομποτ; Η προχειροτητα φαινοταν σε καθε κινηση τους. Θυμαμαι οταν καναν ανακαινιση στο CRF Αλιμου υποτιθεται ενα απο τα πολυ μεγαλα καταστηματα του ειχαν απο τις πρωτες ημερες πλακακια σπασμενα, τα ολοκαινουργια πλακακια που βαλαν πριν απο λιγες ημερες, θυμαμαι να μυριζει κατσαριδοκτονο στους διαδρομους με τα τροφιμα.
Απο την αλλη ο Σκλαβενιτης εκεινο το καταστημα που εχει στην Καλλιθεα ειναι στολιδι. Προσεγμενο παρα πολυ.
 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν κλεισουν τα καταστηματα δεν θα τα αγορασει καποιος αλλος; Αυτα τα καταστηματα με τι θα δουλευουν με ρομποτ; Η προχειροτητα φαινοταν σε καθε κινηση τους. Θυμαμαι οταν καναν ανακαινιση στο CRF Αλιμου υποτιθεται ενα απο τα πολυ μεγαλα καταστηματα του ειχαν απο τις πρωτες ημερες πλακακια σπασμενα, τα ολοκαινουργια πλακακια που βαλαν πριν απο λιγες ημερες, θυμαμαι να μυριζει κατσαριδοκτονο στους διαδρομους με τα τροφιμα.

Απο την αλλη ο Σκλαβενιτης εκεινο το καταστημα που εχει στην Καλλιθεα ειναι στολιδι. Προσεγμενο παρα πολυ.

 

 

Μη προσεγμένα καταστήματα Carrefour πάντως έχω δει μόνο μικρότερα, τα "express"...από τα μεγάλα/Μαρινόπουλος, δεν έχω δει κανένα σε άσχημη κατάσταση και άλλα τέτοια που περιγράφεις...ας μην είμαστε τόσο επιλεκτικοί στις κρίσεις μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν νομιζω οτι ειναι επιλεκτικος στην κριση του. Παραδειγμα, πλακακια (οχι ενα και δυο) σπασμενα και ξεκολλημένα που σκονταφτεις εχω συναντησει και εγω (εδω και χρονια) σε μεγαλα καρφουρ της Αττικης.

 

Και οχι μονο αυτο, αλλα δεν ειναι ο χωρος να το συζηταμε, ας επιστρεψουμε στο θεμα μας που ειναι οι εκτος τεχνολογιας προσφορες. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι ειναι επιλεκτικος στην κριση του. Παραδειγμα, πλακακια (οχι ενα και δυο) σπασμενα και ξεκολλημένα που σκονταφτεις εχω συναντησει και εγω (εδω και χρονια) σε μεγαλα καρφουρ της Αττικης.

 

Και οχι μονο αυτο, αλλα δεν ειναι ο χωρος να το συζηταμε, ας επιστρεψουμε στο θεμα μας που ειναι οι εκτος τεχνολογιας προσφορες. 

 

Ο συνδυασμός κατσαριδοκτόνα + πλακάκια + γενική προχειρότητα δεν ειναι πάντως κάτι που συναντά κανείς στα μεγαλα Carrefour Μαρινόπουλος...

...σε μικρά επιμε΄ρους μαγαζιά έχω πετύχει κι εγώ, αλλά δεν θα διατύπωνα γενικευμένη κρίση περί τούτου για το σύνολο των Carrefour.

 

Ας επιστρέψουμε στο θέμα μας, που είναι οι προσφορές...το λέγω κι εγώ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ θα έπαιρνα τα Cajoline με την έκπτωση του Μασούτη και το κουπόνι (έχω ξαναπάρει άλλες φορές), αλλά έβαλαν μια μικρή προτασούλα στα κουπόνια πλέον: Δεν συνδυάζεται με άλλη προσφορά. Οπότε μου είπαν στο ταμείο ότι δεν τα παίρνουν τα κουπόνια μαζί με την προσφορά του 50%. Οπότε τα άφησα, και "τους πήρα" τα Petit Marseille -40% και 1+1 δώρο δεμένα! :P

 

Επίσης από το Μασούτη: -30% Timotei και δεμένα 1+1.

Πήγα και γω προχθές στο Μασούτη για Cajoline  και μου είπαν ότι συνδιάζονται τα κουπόνια μαζί με την προσφορά (ασχέτως του τι λένε πάνω) και η κοπέλα μου είπε ότι αυτό το κάνουν ανάλογα με την ευχέρια του κάθε καταστήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα και γω προχθές στο Μασούτη για Cajoline  και μου είπαν ότι συνδιάζονται τα κουπόνια μαζί με την προσφορά (ασχέτως του τι λένε πάνω) και η κοπέλα μου είπε ότι αυτό το κάνουν ανάλογα με την ευχέρια του κάθε καταστήματος.

Και εμενα το κουπονι για το βουτυρο Χωριο, το ειδε και το δεχτηκε. Δεν μου ειπε τιποτα. Απλα μετα ειδα οτι ΔΕΝ περασε η εκπτωση του Μασουτη παρα μονο αυτη του κουπονιου. Η ταμιας το περασε κανονικα το κουπονι αλλα το συστημα του Μασουτη δεν μου εκανε την εκπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βερόπουλος 14/12 - 16/12 

Βόεια σπάλα ή ελιά χωρίς κόκκαλο, 6.99€ το κιλό 
Πορτοκάλια και μανταρίνια, -25% 
Ηλεκτρικές συσκευές - Είδη σπιτιού - Ένδυσης & υπόδησης - Παιχνίδια, -30% 


Carrefour Μαρινόπουλος 14/12 - 15/12 

Ψωμί σίτου για τοστ Carrefour 680g, 1€ 
Τυρί για τοστ Atlait, 4.99€ το κιλό 
Γραβιέρα αιγοπρόβεια Άρτας Μπάφα, 8.99€ το κιλό  
Ημίσκληρο τυρί για τοστ Cheesers Havarti, 4.99€ το κιλό 


Μασούτης 14/12 - 16/12 

Σπάλα βόειου ν/ζ Γερμανίας α/ο, 7.45€ το κιλό 
Όλα τα χύμα τυροκομικά DIROLLO, 30% φθηνότερα με τη mas card 
Γάλα “ Όλη Μέρα” ΜΕΒΓΑΛ πλήρες ή ελαφρύ 1 λίτ, 0.99€ το τεμάχιο 
Όλα τα αλουμινόχαρτα, μεμβράνες & αντικολλητικά χαρτιά SANITAS, 40% φθηνότερα με τη mas card 
Όλα τα προϊόντα DETTOL & AVA, 40% φθηνότερα με τη mas card ( εξαιρούνται τα αφροντούς 1+1 δώρο )
Όλες οι πάνες PAMPERS baby-dry οικον. συσκ. & υγρό ARIEL baby&soft 30μεζ, 9.98€ η συσκευασία mascard
Χαρτί υγείας KLEENEX capitonne 18 τεμ. (14+4 δώρο), 4.90€ 
DIXAN σκόνη 50 μεζ. ή υγρό 48 μεζ. ή κάψουλες power mix caps 32 τεμ. & duo caps 36 τεμ, 40% φθηνότερα με τη mas card 


ΑΒ Βασιλόπουλος 

14/12 - 15/12 

Όλη η ζάχαρη και τα γλυκαντικά, -20%
Βούτυρα, -20% 
Όλες οι σοκολάτες και τα σοκολατάκια, -20% 

14/12 - 17/12 

Skip σκόνη 52-55 μεζ. & υγρό 55 μεζ, 7.83€ το τεμάχιο 
Finish All in One ταμπλέτες 30 - 50 τεμ, -50% 
Μαξιλάρια & Ηλεκτρικά επιστρώματα, -40% ( Μονό 16.98€ & Διπλό 27.90€ )
Βόεια ελιά ή σπάλα εισαγωγής, 6.95€ το κιλό 
Ζυμαρικά Melissa 250g & 500g, -40% ( εξαιρούνται τα " χρυσή επιλογή " ) 
Φέτα Π.Ο.Π Πίνδου, 5.49€ το κιλό 
Αλεύρι Αλλατίνη για όλες τις χρήσεις 1kg σετ 2+1 δώρο, 2.18€ το σετ 
Όλα τα κατεψυγμένα προϊόντα Alfa, -50% 
Mini Εν Ελλάδι Creta farms 240g, -30% 

 

Επεξ/σία από volleyball
  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανένας άποψη για το επίστρωμα του ΑΒ;; Ποιότητα, watt ή κάποια άλλη πληροφορία;;

Λέω να πάω αύριο να το δω από κοντά και αν αξίζει να το πάρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους γλυκατζίδες, το plaisir Ανθέων με Σοφούλη έχει κάθε Τρίτη και Σάββατο τα μελομακάρονα 8,80€ από 11€.  Έχει μακράν τα πιο ωραία στη Θεσσαλονίκη και η τιμή είναι πολύ καλή!

 

ΥΓ. Πιθανόν να ισχύει και στα άλλα καταστήματα η προσφορά, δεν ρώτησα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κορυφαία μελομακάρονα ήταν αυτά που πρόσφερε το plaisio.

Αλλά πάνε και αυτά χρόνια.

Μήπως γνώριζε κανείς απο που τα έπαιρνε?

έκοψε τα RMA, έκοψε και το μελομακάρονο?

 

sorry :P 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...