Προς το περιεχόμενο

Προσφορές εκτός τεχνολογίας


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

^

To καρφουρ εδω βλεπω ακολουθει/αντιγραφει με 2 μερες διαφορα φασης, τον ΑΒ. Ακριβως με τα ιδια ποσοστα εκπτωσης σε 2 κατηγοριες. (-20% στα γιαούρτια και επιδόρπια ψυγείου  -35% στο ψωμί του τοστ). Δεν το εχω ξαναδει αυτο. Μάλιστα το "35%" νομιζω δεν εχει ξαναπαιξει καρφουρ σε καμια κατηγορια. 

 

Απο το κακο στο χειροτερο παει απο μαρκετιν νομιζω. Ισως σου λεει, αφου δεν εχω που δεν εχω προιοντα μην φερω και κοσμο τσαμπα στα καταστηματα μου - θα βαλω προσφορες που ηδη εχει γεμισει το καλαθι της η νοικοκυρα απο αλλα μαγαζια. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

^

To καρφουρ εδω βλεπω ακολουθει/αντιγραφει με 2 μερες διαφορα φασης, τον ΑΒ. Ακριβως με τα ιδια ποσοστα εκπτωσης σε 2 κατηγοριες. (-20% στα γιαούρτια και επιδόρπια ψυγείου  -35% στο ψωμί του τοστ). Δεν το εχω ξαναδει αυτο. Μάλιστα το "35%" νομιζω δεν εχει ξαναπαιξει καρφουρ σε καμια κατηγορια. 

 

Απο το κακο στο χειροτερο παει απο μαρκετιν νομιζω. Ισως σου λεει, αφου δεν εχω που δεν εχω προιοντα μην φερω και κοσμο τσαμπα στα καταστηματα μου - θα βαλω προσφορες που ηδη εχει γεμισει το καλαθι της η νοικοκυρα απο αλλα μαγαζια. :P

 

 

 

Ας αγοράζει από τις προσφορές του Βασιλόπουλου. :P

 

 

Γενικά πάντως υπάρχει «ανακύκλωση προσφορών» στα «μεγάλα» S/M.

 

 

 

S/M Μασούτης  - Προσφορές από Δευτέρα 16 έως Τετάρτη 18 Νοεμβρίου 2015

 

 

  • σετ κρασιά ΑΟΣ ΝΕΜΕΑΣ (4 λευκά + 2 κόκκινα) 750ml μόνο 9,99€ το κιβώτιο
  • ΟΛΟΙ οι χυμοί ΗΒΗ 1λίτ. 40% φθηνότερα με τη mas card
  • ΟΛΕΣ οι πάνες BABYLINOBABYGO & μωρομάντηλα BABYCAREBABYLINO (μονές συσκ.) 40% φθηνότερα με τη mas card
  • ΟΛΑ τα χαρτικά KLEENEX 40% φθηνότερα με τη mas card

 

15-11-16a.jpg

 

 

15-11-16b.jpg

 

15-11-16c.jpg

 

15-11-16d.jpg

 

 

 

 

Οι προσφορές ισχύουν από 16/11 έως 18/11/2015 σε όλα τα καταστήματα λιανικής Μασούτης μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων και έως 3τμχ ανά Α.Φ.Μ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^

To καρφουρ εδω βλεπω ακολουθει/αντιγραφει με 2 μερες διαφορα φασης, τον ΑΒ. Ακριβως με τα ιδια ποσοστα εκπτωσης σε 2 κατηγοριες. (-20% στα γιαούρτια και επιδόρπια ψυγείου -35% στο ψωμί του τοστ). Δεν το εχω ξαναδει αυτο.

2 επισημάνσεις :

1.Στα γιαουρτια στο Μαρινοπουλο εξαιρούνται πάντα τα ΦΑΓΕ(π.χ. τοταλ), ενώ στον Βασιλόπουλο το 20% ήταν για όλα.

2. Την προηγούμενη εβδομάδα ο Βασιλόπουλος ειχε-35% στα ψωμιά τοστ.Πήρα λοιπόν τη Δευτέρα ψωμί τοστ κρις-κρις 750γρ προς 1,04ευρώ και το Σάββατο που ξαναπερασα το είχε 1,22ευρώ(όσο και το αντίστοιχο του καραμολεγκου). Προφανώς ανέβηκε ως δια μαγείας η αρχική μέσα στην εβδομάδα...(άρχισε κι αυτός τις μ@λ@κιες του Μαρινοπουλου μου φαίνεται...)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 επισημάνσεις :

1.Στα γιαουρτια στο Μαρινοπουλο εξαιρούνται πάντα τα ΦΑΓΕ(π.χ. τοταλ), ενώ στον Βασιλόπουλο το 20% ήταν για όλα.

2. Την προηγούμενη εβδομάδα ο Βασιλόπουλος ειχε-35% στα ψωμιά τοστ.Πήρα λοιπόν τη Δευτέρα ψωμί τοστ κρις-κρις 750γρ προς 1,04ευρώ και το Σάββατο που ξαναπερασα το είχε 1,22ευρώ(όσο και το αντίστοιχο του καραμολεγκου). Προφανώς ανέβηκε ως δια μαγείας η αρχική μέσα στην εβδομάδα...(άρχισε κι αυτός τις μ@λ@κιες του Μαρινοπουλου μου φαίνεται...)

 Η απάντηση στη δεύτερη επισήμανσή σου, βρίσκεται στο φυλλάδιο του ΑΒ, Νο 21 (που ίσχυε μέχρι τη Τετάρτη 11/11) οπότε και ανέφερε αρχική τιμή 1,88 και "προσφορά" -30% κ στίκερ 0,70 με τελική 1,32. Το περίεργο δεν είναι η τιμή του 1,22 (1,88-35%=1,22) αλλά το 1,04 που πλήρωσες τη Δευτέρα, το οποίο από μία γρήγορη ματιά δεν κατάλαβα από πού προκύπτει...  :unsure: όχι ότι έχει σημασία-just sayin'

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Η απάντηση στη δεύτερη επισήμανσή σου, βρίσκεται στο φυλλάδιο του ΑΒ, Νο 21 (που ίσχυε μέχρι τη Τετάρτη 11/11) οπότε και ανέφερε αρχική τιμή 1,88 και "προσφορά" -30% κ στίκερ 0,70 με τελική 1,32. Το περίεργο δεν είναι η τιμή του 1,22 (1,88-35%=1,22) αλλά το 1,04 που πλήρωσες τη Δευτέρα, το οποίο από μία γρήγορη ματιά δεν κατάλαβα από πού προκύπτει...  :unsure: όχι ότι έχει σημασία-just sayin'

Αν βρω την αποδειξη (και το χρόνο)  θα την ανεβάσω για του λόγου το αληθές... (μάλιστα πήρα 2 τεμάχια λόγω καλής τιμής)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Η απάντηση στη δεύτερη επισήμανσή σου, βρίσκεται στο φυλλάδιο του ΑΒ, Νο 21 (που ίσχυε μέχρι τη Τετάρτη 11/11) οπότε και ανέφερε αρχική τιμή 1,88 και "προσφορά" -30% κ στίκερ 0,70 με τελική 1,32. Το περίεργο δεν είναι η τιμή του 1,22 (1,88-35%=1,22) αλλά το 1,04 που πλήρωσες τη Δευτέρα, το οποίο από μία γρήγορη ματιά δεν κατάλαβα από πού προκύπτει...  :unsure: όχι ότι έχει σημασία-just sayin'

Και εγώ είχα αγοράσει το Κρις Κρις 1,04€! (και πήρα 2 τεμάχια).

Είχε κάποια έκπτωση από το ΑΒ από τις προηγούμενες μέρες (πριν την έκπτωση -35%), και μετά μαζί με το 35% ερχόταν τελική 1,04€

Δηλαδή εκμεταλευόσουν 2 συνδυαστικές εκπτώσεις του ΑΒ,

Μάλλον το πήραν χαμπάρι αργότερα και αφαίρεσαν την μικρότερη έκπτωση!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς κ ξέρετε τί πληρώσατε, δεν το αμφισβήτησα, απλά επεσήμανα πώς προκύπτει η διαφορά Δευτέρας/ Σαββάτου καθώς και το ότι είτε με υπολογισμό του αρχικού 30% στο προιόν με στίκερ είτε χωρίς, είτε με το 35% είτε άνευ, δεν μου βγήκε το 1,04, και απορώ πώς το έβγαλαν οι ίδιοι στον ΑΒ... Προφανώς μου ξέφυγε κάποια περίπτωση συνδυασμού εκπτώσεων, αλλά θεωρητικά το ψωμί μέχρι κ την προηγούμενη Τετάρτη θα έπρεπε να βγαίνει 0,86 με τις δύο εκπτώσεις μαζί (1,32*35%), όπως έχει συμβεί σε αρκετά προιόντα στο παρελθόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα περασα απο ΑΒ και Μαρινοπουλο(τεως pm).Ο ΑΒ μας δουλευει παλι η εκπτωση στο πακετο 4 νουνου 2.74 απο 4,19!!!.Στον Μαρινοπουλο 2,19 και το καινουργιο στραγγιστο νουνου ,που δεν ειδα στον. ΑΒ(νομισματοκοπιο)απο 2,00 διαφιμηση στην TV εδωσα 1,60 τα 3.Προσεξτε την εκπτωση τουΑΒ των Βελγων.Βεβαια παλι θ πμ αδεια ραφια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα περασα απο ΑΒ και Μαρινοπουλο(τεως pm).Ο ΑΒ μας δουλευει παλι η εκπτωση στο πακετο 4 νουνου 2.74 απο 4,19!!!.Στον Μαρινοπουλο 2,19 και το καινουργιο στραγγιστο νουνου ,που δεν ειδα στον. ΑΒ(νομισματοκοπιο)απο 2,00 διαφιμηση στην TV εδωσα 1,60 τα 3.Προσεξτε την εκπτωση τουΑΒ των Βελγων.Βεβαια παλι θ πμ αδεια ραφια.

Δεν κατάλαβα τίποτα....

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...