Προς το περιεχόμενο

Προσφορές εκτός τεχνολογίας


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα!

 

Όταν χρησιμοποιούμε τις 6ευρες στο ΑΒ και μειώνεται το συνολικό ποσό της απόδειξής μας, αν πληρώσουμε με ανέπαφη το όριο των 5 ευρώ για να μας δοθούν οι 50 πόντοι προσμετράται στο αρχικό ή στο τελικό ποσό μετά τις μειώσεις?

Δλδ αν έχω 25 ευρώ σύνολο και δώσω πχ 4 6ευρες (24ευρώ) πληρώνοντας το 1 ευρώ με ανέπαφη θα πάρω 50 πόντους ή θα μου πουν ότι είναι κάτω από 5ευρώ και επομένως δεν θα βγει απόκομμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Οι 50 ποντοι προκυπτουν απο το μηχανακι POS, "ειναι" λοιπον απο την τραπεζα/καρτα. Ετσι θα πρεπει να χρεωσεις την καρτα σου 5€+ για να παρεις το σχετικο αποκομμα.

 

Καλημερα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!

 

Δλδ αν έχω 25 ευρώ σύνολο και δώσω πχ 4 6ευρες (24ευρώ) πληρώνοντας το 1 ευρώ με ανέπαφη θα πάρω 50 πόντους ή θα μου πουν ότι είναι κάτω από 5ευρώ και επομένως δεν θα βγει απόκομμα?

το δευτερο θα σου πουν δυστυχως.

μπορεις να το κανεις ως εξης, θα δωσεις 3 6ευρες  δηλαδη 18 ευρω για να σου μεινει πληρωτεο υπολοιπο ανω των 5 ευρω για να γινει η συναλλαγη ανεπαφη.

απο τα 7 ευρω τα υπολοιπο θα σου αφαιρεθει 1.5 ευρω απο την επομενη συναλλαγη  (οπου θα περασεις τους 50 ποντους που θα παρεις σημερα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω 199 πόντους στην κάρτα του ΑΒ, πείτε κάποιο προϊόν φθηνό με πόντους, ωστε να πάρω την 6€ επιταγή.

Υπάρχει κάπου κατάλογος προϊόντων, με τους πόντους που αποδίδουν ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω 199 πόντους στην κάρτα του ΑΒ, πείτε κάποιο προϊόν φθηνό με πόντους, ωστε να πάρω την 6€ επιταγή.

Υπάρχει κάπου κατάλογος προϊόντων, με τους πόντους που αποδίδουν ;;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα

 

για τα ποτα στον ΑΒ εχει περιορισμο φυαλων ανα πελατη?

Μπαίνοντας στη σελίδα του ΑΒ στο Facebook αν μεγεθύνεις την εικόνα της προσφοράς στα ποτά, θα δεις ότι λέει μέχρι 5 τεμάχια ή ανά 3 Kg ανά κωδικό προϊόντος και ανά συναλλαγή. Στην πράξη εκτιμώ ότι θα σου το υπενθυμίσουν αν σε δουν να κουβαλάς πολύ περισσότερα σε μια συναλλαγή... 

το δευτερο θα σου πουν δυστυχως.

μπορεις να το κανεις ως εξης, θα δωσεις 3 6ευρες  δηλαδη 18 ευρω για να σου μεινει πληρωτεο υπολοιπο ανω των 5 ευρω για να γινει η συναλλαγη ανεπαφη.

απο τα 7 ευρω τα υπολοιπο θα σου αφαιρεθει 1.5 ευρω απο την επομενη συναλλαγη  (οπου θα περασεις τους 50 ποντους που θα παρεις σημερα)

 Ευχαριστώ, το τσέκαρα ήδη και είναι όπως τα λες!

 

 Θέλει τελικά λίγο προσοχή όταν εξαργυρώνουμε τις 6ευρες ώστε στην τελική πληρωμή με την "ανέπαφη" να είμαστε πάντα από 5 ευρώ για να μη χάσουμε την έκδοση των 50π. για την επόμενη συναλλαγή...

Οι 50 ποντοι προκυπτουν απο το μηχανακι POS, "ειναι" λοιπον απο την τραπεζα/καρτα. Ετσι θα πρεπει να χρεωσεις την καρτα σου 5€+ για να παρεις το σχετικο αποκομμα.

 

Καλημερα!

Ευχαριστώ για την απάντηση, τελικά είναι όντως ό,τι "βλέπει" η κάρτα!

 

 Οπότε και θα πρέπει να είμαστε πάντα από 5 ευρώ και για να εκτυπωθούν οι 50π γαι την επόμενη συναλλαγή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο mymarket ( νόμιζα έχει  τελειώσει η προσφορά την τέταρτη με 50% ωστόσο) είχε σήμερα oral b vitality και trizone με την έκπτωση και τσίμπησα μια με το κουπόνι από επιθυμίες, πριν πάτε πάρτε ένα τηλ και ρωτήστε αν έχουν, φαίνετε τiς παρέλαβαν χτες καθώς τις μέρες που βγήκε η προσφορά δεν υπήρχε σάλιο.

 

 

---offtopic---

Αναρωτιέμαι μήπως μερικοί με πρόσχημα την έκπτωση (καρότο)  αγοράζετε πολύ περισσότερα απ’ότι πραγματικά χρειάζεστε / θα αγοράζετε υπό κανονικές συνθήκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pokee είναι χειρότερο όπως το κάνανε. Δεν σου δίνει καμία δυνατότητα τι κουπόνια θα χτυπήσεις για το κάθε προϊόν.

Πχ σήμερα είχε 2 ειδών κουπόνια για τα special k. Υπήρχαν 3 κουπόνια που δίνανε 0.80χ2=1.60 για κάθε συσκευασία dark chocolate σε συνδρομητές κοσμοτε, και άλλα 3 που δίναμε 2 ευρώ για κάθε 2αδα.

Παίρνοντας λοιπόν 7 κουτιά ( Γιατί το my market πάλι είχε έλλειψη σε κωδικό από προσφορά. ..ασχολιαστο) θα μπορούσα να έχω επιστροφή

3 κουτιά χ 0.80χ2 = 4.80

Και άλλα 4 κουτιά 2 ευρώ η 2αδα = 4 ευρώ

Σύνολο 8.80

Αντιθέτως σκαναροντας την απόδειξη με τον νέο και καλά εύκολο και γρήγορο τρόπο. ...και χωρίς να δίνει επιλογή ποιο κουπόνι χρησιμοποίησε μου έβγαλε ένα μήνυμα επιστροφής 6.90 χωρίς καν να επεξηγει πως προκύπτει το ποσό.

Επιεικώς απαράδεκτο, θα έπρεπε να αφήσουν το μανιουαλ σκαναρισμα κανονικά. Τους έχω στείλει μεηλ παραπονων ώστε να επιστρέψει σαν επιλογή για όποιον θέλει το παλιό σκαναρισμα 1 προς 1

 

Για το θεμα του σκαναρισματος, εξακολουθει να υπαρχει η δυνατοτητα του manual ή scan barcode της αποδειξης.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από σήμερα μέχρι και την Τρίτη 27/10 έχει bazaar στο Δημητριάδης Αction Stores,κατάστημα Λ.Δεκελείας 23(Ν.Φιλαδέλφεια).

Είναι ανοιχτά και αύριο Κυριακή 9.30-19.00.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το θεμα του σκαναρισματος, εξακολουθει να υπαρχει η δυνατοτητα του manual ή scan barcode της αποδειξης.

 

δυστυχώς δεν  υπάρχει αυτό που λες.

 

Όταν λένε manual εννοούν να βάλεις εσύ αριθμο ταμείου, αριθμό απόδειξης και ημερομηνία. Δεν σου δίνεται η δυνατότητα να διαλέξεις κουπόνια.

 

Και εκεί πιστεύω ότι θα γίνει η μεγάλη μπίζνα υπέρ τους.

 

Πήρα τρία Kelloggs Special K σήμερα. Πιστεύεις εσύ ότι θα μου δώσουν (0,80x2) x3 = 4,80 ; Πολύ φοβάμαι ότι τελικά θα χρεώσουν ένα διπλό από το Cosmote Deals 2 ευρώ και ένα 0,80x2 =3,60.

 

Δυστυχώς κάθε αλλαγή είναι εναντίον μας.

 

Μακάρι να μην επαληθευτώ.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για το θεμα του σκαναρισματος, εξακολουθει να υπαρχει η δυνατοτητα του manual ή scan barcode της αποδειξης.

 

Το δοκίμασες η το γράφεις στην τυχη/ σου το είπανε αλλοι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...