Προς το περιεχόμενο

Προσφορές εκτός τεχνολογίας


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα, γνωρίζετε εάν έχει κάποιο s/m συνεργαζόμενο με pockee προσφορά σε δημητριακά kellog's? για να το συνδυάσουμε με τον διπλασιασμό που δίνει το pockee για σήμερα και αύριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπέρα, γνωρίζετε εάν έχει κάποιο s/m συνεργαζόμενο με pockee προσφορά σε δημητριακά kellog's? για να το συνδυάσουμε με τον διπλασιασμό που δίνει το pockee για σήμερα και αύριο.

My Market -50%  Kelloggs Special K 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρουμε αν το -15% στα ποτά του ΑΒ περιλαμβάνει και του φυλλαδίου;

 

Στον ΑΒ δεν εξαιρούνται τα προϊόντα φυλλαδίου όπως στον Μαρινόπουλο, αλλά λέει με μικρά γράμματα στο κάτω μέρος της αφίσας ότι ισχύει η μεγαλύτερη προσφορά και όχι αθροιστικά. Με κάθε επιφύλαξη, αν θυμάμαι καλά από προηγούμενες αντίστοιχες περιπτώσεις, συνδυάζονται όταν στο φυλλάδιο δίνει πόντους σε κάτι (πχ τώρα έχει κάποια ακριβά Jack Daniels που δίνουν 100 πόντους), δηλαδή παίρνεις το -15% και τους πόντους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το pokee είναι χειρότερο όπως το κάνανε. Δεν σου δίνει καμία δυνατότητα τι κουπόνια θα χτυπήσεις για το κάθε προϊόν.
Επιεικώς απαράδεκτο, θα έπρεπε να αφήσουν το μανιουαλ σκαναρισμα κανονικά. Τους έχω στείλει μεηλ παραπονων ώστε να επιστρέψει σαν επιλογή για όποιον θέλει το παλιό σκαναρισμα 1 προς 1

 

(Aφαιρεθηκε το σχολιο περι επιστροφης 6.9 ευρω αντι για 8.80 κατοπιν διευκρινησης μεσω εμεηλ απο την ομαδα διαχειρισης του ποκι οτι στο τελος του checkout μου εβγαλε το ποσο που μου εγινε επιστροφη απο προηγουμενη συναλλαγη - αραγε ποσο λογικο ειναι αυτο - και οχι το ποσο της συναλλαγης που μολις ειχα σκαναρει) 

 

Εγω συνεχιζω και επιμενω οτι το νεο συστημα εχει 2 πολυ χτυπητες αδυναμιες

1. Δεν σε αφηνει να επιλεξεις ποια κουπονια θα επιλεξεις και για ποια προιοντα

2. Δεν σε ενημερωνει για το τελικο ποσο που περιμενεις να σου επιστραφει.

 

Δεν μπορω να καταλαβω που εγκειται η δυσκολια στο να δωσουν επιλογη σκαναρισματος 1 προς 1, οπως ισψυε μεχρι και τωρα

Επεξ/σία από pittas
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον ΑΒ δεν εξαιρούνται τα προϊόντα φυλλαδίου όπως στον Μαρινόπουλο, αλλά λέει με μικρά γράμματα στο κάτω μέρος της αφίσας ότι ισχύει η μεγαλύτερη προσφορά και όχι αθροιστικά. Με κάθε επιφύλαξη, αν θυμάμαι καλά από προηγούμενες αντίστοιχες περιπτώσεις, συνδυάζονται όταν στο φυλλάδιο δίνει πόντους σε κάτι (πχ τώρα έχει κάποια ακριβά Jack Daniels που δίνουν 100 πόντους), δηλαδή παίρνεις το -15% και τους πόντους.

 

Σας έχω καλά νεα:

 

Πήρα μια absolut η οποία έχει αρχική 17,19 , στο φυλλάδιο έχει 15,79 και πλήρωσα τελικά 13,42 γιατί η έκπτωση υπολογίστηκε στη τιμή του φυλλαδίου ! Επίσης -1,50 λόγω ανέπαφης (σε επόμενη συναλλαγή)  τελική τιμή 11,92 !

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες πήρα δυο βούτυρα flora που ήταν σε έκπτωση και πέρασα κανονικά δυο κουπόνια livesmart

 

 

Την προηγούμενη εβδομάδα πήρα τα Klinex της προσφοράς με -25% (στο υγρό καθαριστικό πατώματος 1lt υπήρχαν μάλιστα δεμένες χλωρίνες ως δώρο) & δέχτηκαν -όπως έπρεπε- τα κουπόνια του Livesmart.

Αν θες να τους αποδείξεις ότι έκαναν λάθος, πες μου να σου στείλω με pm τη σχετική απόδειξη για να τους τη δείξεις. Μόνο έτσι πιστεύω ότι μπορεί να καταλάβουν το λάθος τους & να διορθωθούν.

 

 

Και στον ΒΕΡΟΠΟΥΛΟ, τα Ιδια κάνανε ,είχαν προσφορά  ημέρας σε κατι ,πήγαινα με τα κουπόνια,και μου λέγανε:

''Μα κυρια μου το εχουμε ήδη σε προσφορά ,συμφέρει...,δεν ξερω εαν μπορω να το περασω''

και τις εβαζα και ρωταγαν προϊσταμένες και μου τα περναγανε.!!

Μετα παλι τα ίδια.  Στις επομενες προσφορες που λαμβανω με e-mail, εχουν κανει με εντονα γραμματα

΄΄ΣΕ ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΠΡΟΩΘΗΤΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΙΣΧΥΕΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΕΚΠΤΩΣΗ''.

 

ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΗΣΑ και εγω!!

 

Οτι περνάνε-περνανε.

τα λεφτα τους θα τα παρουν απο την εταιρια..τι πρόβλημα εχουν?

.,δεν θελουν καποιοι να τα δεχτούν?

 

Ε,εε,και εγω θα πηγαίνω σε αλλα καταστήματα-αλυσίδες-σούπερ μάρκετ!!!

 ( ο εννοώ εννοειτο)

 

ΓΙΑ ΕΥΝΟΗΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ ΕΓΏ λοιπον  ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΠΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΔΕΧΟΝΤΑΙ....ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ!!!

 

 

B)  B)  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στις επομενες προσφορες που λαμβανω με e-mail, εχουν κανει με εντονα γραμματα

΄΄ΣΕ ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΠΡΟΩΘΗΤΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΙΣΧΥΕΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΕΚΠΤΩΣΗ''.

 

ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΗΣΑ και εγω!!

Αυτο παντως το γραφουν ολα τα σουπερ σε καθε προσφορα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας έχω καλά νεα:

 

Πήρα μια absolut η οποία έχει αρχική 17,19 , στο φυλλάδιο έχει 15,79 και πλήρωσα τελικά 13,42 γιατί η έκπτωση υπολογίστηκε στη τιμή του φυλλαδίου ! Επίσης -1,50 λόγω ανέπαφης (σε επόμενη συναλλαγή)  τελική τιμή 11,92 !

+1 ...Πήρα Jack Daniels Honey αρχική 24€ εκπτώσεις φυλλαδίου +15% = 18.60...  φοβερή τιμή ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Χρησιμοποιώ spoiler διότι δεν πρόκειται για κάποια προσφορά αλλά για μία είδηση σχετική με τα s.markets που ίσως να ενδιαφέρει κάποιους.

 

Σε ναυάγιο οδηγήθηκε η πολυαναμενόμενη εξαγορά της αλυσίδας σούπερ μάρκετ «Βερόπουλος» από την «Σκλαβενίτης», πέντε περίπου μήνες μετά την επίσημη ανακοίνωση της συμφωνίας. Η «Βερόπουλος» βρίσκεται τώρα σε συζητήσεις με την εταιρεία «Μetro ΑΕΒΕ», συμφερόντων Παντελιάδη, προκειμένου να υπάρξει συμφωνία μέσα στον επόμενο μήνα. Εάν οι συζητήσεις καταλήξουν  σε εξαγορά, αυτή θα αφορά τη δραστηριότητα της «Βερόπουλος» μόνο στην Ελλάδα και όχι στο εξωτερικό.

 
Αν και οι συζητήσεις χαρακτηρίζονται όχι πολύ προχωρημένες και κυρίως διερευνητικές, τόσο από τραπεζικές πηγές όσο και από την πλευρά της «Μetro ΑΕΒΕ», όλοι επισημαίνουν ότι η απόφαση για την εξαγορά ή μη πρέπει να ληφθεί τις αμέσως επόμενες εβδομάδες. Η πίεση ασκείται από το γεγονός ότι η αλυσίδα «Βερόπουλος» έχει σημαντική έκθεση σε δανεισμό και πλέον αντιμετωπίζει προβλήματα με τους προμηθευτές της. Από την άλλη έχει ένα πολύ σημαντικό δίκτυο με παρουσία σε όλη την Ελλάδα, γεγονός που την καθιστά ελκυστική για τους υπόλοιπους «παίκτες» της αγοράς.
 
Η επιδείνωση των πωλήσεων της «Βερόπουλος», ειδικά μετά τα capital controls, φέρεται να είναι η αιτία που ώθησε την «Σκλαβενίτης» να αναθεωρήσει την απόφασή της για την εξαγορά της πρώτης.
 
Η Μetro AEBE ιδρύθηκε το 1976. Το 2014 το δίκτυό της αριθμεί 110 καταστήματα, εκ των οποίων τα 65 είναι καταστήματα λιανικής πώλησης με την επωνυμία «My Market» και τα υπόλοιπα πρόκειται για καταστήματα χονδρικής (cash & carry). Η «Βερόπουλος» διαθέτει 184 καταστήματα, εκ των οποίων τρία είναι Cash & Carry και 11 καταστήματα γειτονιάς με την επωνυμία «Τροφίνο».

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 ...Πήρα Jack Daniels Honey αρχική 24€ εκπτώσεις φυλλαδίου +15% = 18.60...  φοβερή τιμή ...

 

Χμμ, δηλαδή και το απλό Jack Daniel's που είναι στα 23.60-2 στο φυλλάδιο, θα βγαίνει 18.36€;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Χρησιμοποιώ spoiler διότι δεν πρόκειται για κάποια προσφορά αλλά για μία είδηση σχετική με τα s.markets που ίσως να ενδιαφέρει κάποιους.

 

Σε ναυάγιο οδηγήθηκε η πολυαναμενόμενη εξαγορά της αλυσίδας σούπερ μάρκετ «Βερόπουλος» από την «Σκλαβενίτης», πέντε περίπου μήνες μετά την επίσημη ανακοίνωση της συμφωνίας. Η «Βερόπουλος» βρίσκεται τώρα σε συζητήσεις με την εταιρεία «Μetro ΑΕΒΕ», συμφερόντων Παντελιάδη, προκειμένου να υπάρξει συμφωνία μέσα στον επόμενο μήνα. Εάν οι συζητήσεις καταλήξουν  σε εξαγορά, αυτή θα αφορά τη δραστηριότητα της «Βερόπουλος» μόνο στην Ελλάδα και όχι στο εξωτερικό.

 
Αν και οι συζητήσεις χαρακτηρίζονται όχι πολύ προχωρημένες και κυρίως διερευνητικές, τόσο από τραπεζικές πηγές όσο και από την πλευρά της «Μetro ΑΕΒΕ», όλοι επισημαίνουν ότι η απόφαση για την εξαγορά ή μη πρέπει να ληφθεί τις αμέσως επόμενες εβδομάδες. Η πίεση ασκείται από το γεγονός ότι η αλυσίδα «Βερόπουλος» έχει σημαντική έκθεση σε δανεισμό και πλέον αντιμετωπίζει προβλήματα με τους προμηθευτές της. Από την άλλη έχει ένα πολύ σημαντικό δίκτυο με παρουσία σε όλη την Ελλάδα, γεγονός που την καθιστά ελκυστική για τους υπόλοιπους «παίκτες» της αγοράς.
 
Η επιδείνωση των πωλήσεων της «Βερόπουλος», ειδικά μετά τα capital controls, φέρεται να είναι η αιτία που ώθησε την «Σκλαβενίτης» να αναθεωρήσει την απόφασή της για την εξαγορά της πρώτης.
 
Η Μetro AEBE ιδρύθηκε το 1976. Το 2014 το δίκτυό της αριθμεί 110 καταστήματα, εκ των οποίων τα 65 είναι καταστήματα λιανικής πώλησης με την επωνυμία «My Market» και τα υπόλοιπα πρόκειται για καταστήματα χονδρικής (cash & carry). Η «Βερόπουλος» διαθέτει 184 καταστήματα, εκ των οποίων τρία είναι Cash & Carry και 11 καταστήματα γειτονιάς με την επωνυμία «Τροφίνο».

Καλύτερα για μας και τον ανταγωνισμό. Αν οι Βερόπουλοι γίνουν ΜΥΜΑΡΚΕΤ ο Σκλαβενίτης θα αποκτήσει ένα μεγάλο ανταγωνιστή, φτηνότερό του......

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...