Προς το περιεχόμενο

Προσφορές εκτός τεχνολογίας


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και κάτι εκτός θέματος, άρχισε να εμφανίζεται πάλι στο skroutz το e-shop.

φήμες λένε ότι ο υπεύθυνος για τις προσφορές του ΑΒ δουλεύει πλέον στο e-shop

(αστειεύομαι φυσικά)

 

edit: sorry matrixxx, μπορείς να διαγράψεις το μήνυμα μιας και είναι off topic :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Δεν ειναι οφτοπικ, σχολιαζεις τις προσφορες που εληξαν μολις.

 

...

Όσο για το πόσα κουπόνια από τις ανέπαφες μπορούσαμε να περάσουμε στην κάρτα το απόλυτο μπάχαλο:

πήγαινες το πρωί στο τάδε ΑΒ σου έλεγε ένα σε κάθε συναλλαγή...βρισκόσουν (λόγω δουλειάς-γιατί κάποιοι θα πουν ότι κάνουμε tour) σε ένα άλλο έδινες το ένα και ρωτούσες αν είχες τη δυνατότητα να περάσεις περισσότερα, πήγαινε η ταμίας στην υπεύθυνη και σου έλεγε λίγα-λίγα ...μπορεί να ξαναπερνούσες από το πρωτο ΑΒ να σου έλεγαν ένα ανά συναλλαγή και την ίδια ώρα να σπεύδει άλλη ταμίας να ανακοινώνει ότι τους ειδοποίησαν ότι άλλαξε και μπορούν να περάσουν περισσότερα...Μπάχαλο τελείως...και μετά μάλιστα την άρον-άρον διακοπή του διπλασιασμού και τις αλλλαγές σε ανέπαφες και P&G ενισχύεται η αρχική μου άποψη περί προχειρότητας, ερασιτεχνισμού και συστήματος άντε γεια που προκάλεσε όλα αυτά τα τραγελαφικά...και εμείς καθόμασταν εδώ και αναλύαμε στα σοβαρά κινήσεις marketing και στρατηγικές επιχειρήσεων/κολοσσών!

 

Μια απο τα ιδια συνεβη και σε μενα. Πηγα χθες κατα τις 7 και δινοντας 4 κουπονια απο ανεπαφες μου λενε "μονο ενα ανα συναλλαγη"! Φωναζουν την υπευθυνη, μου λεει οτι εχει ερθει οδηγια για 1 ανα συναλλαγη! Κατι που δεν ηταν πουθενα στους ορους φυσικα. (Αλλου μετα απο λιγο μου τα δεχτηκαν μια χαρα). 

Πραγματικα ηταν απο συμπεριφορες (αρκετες και οχι μονο απο την παραπανω), το απολυτο ξενερωμα, να εχεις κανει τοσο καλες αγορες και παρολα αυτα να εχεις μεινει με γευση πικριας για την αντιμετωπιση πολλακις! Να εχεις 4 κουπονια απο ανεπαφες των 30 και 40 ευρω (πχ πηρα και τα 2 ηλεκτρικα επιστρωματα) και να μην σου δεχονται και τα 4 κουπονια! Και να βλεπεις τις φωτογραφιες με ενα καροτσι γεματο οδοντοκρεμες και να ακους για γεματα καροτσια με P&G την προηγουμενη Τεταρτη. Οκ, μετα απο αυτο πηρα ολες τις (λιγοστες) οδοντοκρεμες των 4.49€ που ηταν στο ραφι λιγο πριν κλεισει και θα τις χαρισω στις γειτονισσες σε οποιονδηποτε ευγενικο ανθρωπο. Ακομα και να τις πετουσα στα σκουπιδια μια χαρα finale θα ηταν.  :mad:

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μια παράκληση σταματήστε τις προσωπικές ιστορίες έκανε πήγα κατάφερα και λοιπα πείτε τη προσφορά και τέλος.

Χίλια ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

καλημέρα φίλε μου,

ενημερωτικά όλος αυτός ο ντόρος οδήγησε στην ανακληση.

 

Με εκτίμηση

Φίλε μου δεν καταλαβαίνουν την λογική του forum και προσπαθούν να επιβεβαιωθούν!

 

Εγώ δεν αντιλαμβάνομαι πως κάποιος από τα μέλη που μας λέει τι και πως ψώνισε προσπάθησε να "επιβεβαιωθεί". Το να διαβάσω ένα ξερό "στο x super-market υπάρχει η ψ προσφορά" δεν μου λέει και πολλά πράγματα... Ήταν χάρη σε αυτές τις "προσωπικές ιστορίες" των παιδιών που ποστάρανε όλο το απόγευμα της περασμένης Τετάρτης και περιέγραφαν τις αγορές τους που ξεστραβώθηκα και πήρα χαμπάρι πόσο καλή ήταν η προσφορά και πόσα πράγματα σου έδινε τη δυνατότητα να πάρεις.

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ το φυλλάδιο για τις προσφορές που ισχύουν από σήμερα στο ΑΒ στο 20ο χλμ. Εθνικης Οδού Αθηνών-Λαμίας:

 

 

http://www.ab.gr/ethniki?amc_cid=display_NA_NA_NA_NA_NA_Ethniki-Homepage_NA_NA#page/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οπως λεει παραπανω και ο kostass, οποιος θελει να γραψει κατι περα απο προσφορες εκτος τεχνολογιας, ας ανοιξει νεο τοπικ στο μπλα μπλα. Δεν γινεται να διωχνω καθε μερα 50-100-500 ποστς.

 

Ειναι η τελευταια δημοσια παρακληση που κανω για αυτο το λογο/θεμα.

 

 

Το νέο θέμα στο "Μπλα Μπλα" άνοιξε: Ο "καλός" Καταναλωτής!

 

 

Το "δευτερο ζητημα" ειναι συζητημενο εδω και καιρο και η απαντηση ειναι γνωστη, οτι γινεται δηλαδη. Μην αρχισουμε παλι τα ιδια, να ρωταμε και να συζηταμε τα γνωστα. Δε νομιζω οτι υπαρχει κατι επιπλεον να ειπωθει για το θεμα αυτο, τουλαχιστον σημερα.

 

Μεινετε σε αναφορες νεων προσφορων. 

 

Οι "ιστοριες" σχολια επι της προσφορας και εκτελεσης της, ειναι καλοδεχουμενες ΤΩΡΑ. Δεν ηταν πριν, γιατι ο,τι γραφοταν εδω, ακυρωνονταν την επομενη αν οχι την ιδια μερα, με τροποποιηση ορων. Τωρα λοιπον που τελειωσε πλεον το "πανηγυρι" αφου δεν υπαρχει αλλη Τεταρτη, ειμαι σιγουρος οτι θα ακουστουν πολλες ιστοριες... καθημερινης τρελας. (Σαν και αυτη που ειπαν στον sarleft λιγο πιο πανω...)

Δεν ειναι οφτοπικ, σχολιαζεις τις προσφορες που εληξαν μολις.

Τώρα εγώ φταίω που μπερδεύτηκα Γιάννη;

Τη μια λες να μένουμε σε νέες προσφορές για να μένει το θέμα καθαρό & να μη σβήνεις συνέχεια off-topic post, την άλλη τώρα μπορούμε να συζητάμε για προσφορές που έληξαν!  :wacko:

 

Εγώ φταίω όμως, που άκουσα την προτροπή σου κι άνοιξα το νέο θέμα στο Μπλα-Μπλα για να μη σβήνεις!  :mrgreen:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ το φυλλάδιο για τις προσφορές που ισχύουν από σήμερα στο ΑΒ στο 20ο χλμ. Εθνικης Οδού Αθηνών-Λαμίας:

 

 

http://www.ab.gr/ethniki?amc_cid=display_NA_NA_NA_NA_NA_Ethniki-Homepage_NA_NA#page/

και απο το λιγο που ειδα το ικεα εχει τις ιδιες προσφορες με σχεδον ιδιο φυλλαδιο (αλλη χωροταξια οπως εγραψα και στο μπλα μπλα).

οποτε ισως και στο ελληνικο η οπου αλλου υπαρχει αυτη η προωθητικη να εχει τις ιδιες προσφορες.

 

 

 

 

Τώρα εγώ φταίω που μπερδεύτηκα Γιάννη;

Τη μια λες να μένουμε σε νέες προσφορές για να μένει το θέμα καθαρό & να μη σβήνεις συνέχεια off-topic post, την άλλη τώρα μπορούμε να συζητάμε για προσφορές που έληξαν!  :wacko:

 

Εγώ φταίω όμως, που άκουσα την προτροπή σου κι άνοιξα το νέο θέμα στο Μπλα-Μπλα για να μη σβήνεις!  :mrgreen:

 

αν εχω καταλαβει καλα το θεμα εχει ως εξης. καπου με τις ανεπαφες ειχε ξεφυγει το θεμα και για ολοκληρες σελιδες λεγαμε ολοι για αυτο το θεμα. επισης γραφτηκε πως οτι λεγαμε εδω την επομενη ακυρωνοταν με τροποποιηση των ορων, και αυτο θεωρω πως εγινε κιολας. πχ θα ισχυει αυτο θα ισχυει το αλλο? λεγαμε εμεις... σαν να τους διναμε ιδεες τι τρυπα (?) βρηκαμε ξανα και ξανα στο συστημα τους ωστε να την μπαλωσουν.

αφου τελειωσε πλεον η προσφορα το capital control χαλαρωσε  :P

τοιζω οτι συμφωνω και με το ανοιγμα του θεματος στο μπλα μπλα kwgwkou.

just my2 cents μπορει να μη συμπιπτει σαν σκεπτικο του matrixx με το δικο μου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα ειδα οτι επιτελους το ποκι αλλαξε και δεν πρεπει πλεον να σκαναρεις προιντα και να κανεις check in σε σουπερμάρκετ.

Απλα πας αγοράζεις γυριζεις σπιτι επιλεγεις απο ποιο καταστημα ψωνισες και σκαναρεις το barcode της απόδειξης.αυτο και τελος.απλα πράγματα.οχι να θες μιση ωρα για 2-3 ευρω.επιτέλους ξυπνισανε.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

1. Καθε τοπικ μεσα στις προσφορες ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ την ανατροφοδοτηση και την ενημερωση σχετικα με την εκτελεση των προσφορων. Αυτο το εχουμε πει δεκαδες φορες (λιγες λεω) ακομα και σε τοπικ προσφορων που εχουν εξαντληθει ή ληξει - τα αφηνουμε ανοικτα για να γραψει καποιος την εξελιξη της παραγγελιας/αγορας του, αναφερομενος σε πιθανα παρατραγουδα κλπ! Δεν ειμαστε διαφημιστικο σαιτ που αναφερονται μουφα και δηθεν προσφορες (διαφημισεις) και δεν σχολιαζουμε.

 

2.

Τώρα εγώ φταίω που μπερδεύτηκα Γιάννη;

Τη μια λες να μένουμε σε νέες προσφορές για να μένει το θέμα καθαρό & να μη σβήνεις συνέχεια off-topic post, την άλλη τώρα μπορούμε να συζητάμε για προσφορές που έληξαν!  :wacko:

 

Εγώ φταίω όμως, που άκουσα την προτροπή σου κι άνοιξα το νέο θέμα στο Μπλα-Μπλα για να μη σβήνεις!  :mrgreen:

 

Τα οφτοπικ ποστς τα οποια εφευγαν οταν εγραψα το παραπανω ηταν σχετικα με το πως θα βγαλεις καρτα, πως θα πας να κανεις αιτηση στην τραπεζα, αν ο Σκλαβενιτης ειναι καλυτερος απο τον Βασιλοπουλο κλπ. Εχουν αυτα καμια αμεση σχεση με το θεμα και τις προσφορες που ετρεχαν;

Επισης εφευγαν ποστς που ελεγαν "πηρα μια τυροπιτα και ενα απορρυπαντικο και μαζι εκαναν 5.01€". Αυτο το ποστ τι αξια ειχε; Η προσφορα ηταν στην τυροπιτα; Οχι. Ηταν στο απορρυπαντικο; Οχι. Η προσφορα ηταν "50 ποντοι απο μια ανεπαφη" και ειχε αναφερθει 100 φορες ηδη.

Τελος, εφευγαν ποστς τα οποια προκαλουσαν, μελη ανεβαζαν φωτογραφιες με την πραματεια τους, τους χιλιαδες ποντους τους σε screenshots κλπ. Αλλοι εδιναν παραθυρακια και ετοιμους τροπους υπερεκμεταλλευσης, ετοιμους και για οσους δεν "τους κοβει" να τα βρουν μονοι τους, αρα για ολοκληρο "στρατο". Αυτα μονο κακο εκαναν αφου δεν ειμαστε ενα κλειστο φορουμ αλλα μας διαβαζουν και απο την αλλη πλευρα. Και σαν να μην εφτανε αυτο, ανοιξες εσυ συμφορουμιτη, νεο τοπικ στο μπλα μπλα που εχει αλλο εντελως κοινο που δεν περναει απο εδω, ουτε εμεις απο εκει, μην τυχον δεν το μαθει και η "υπολοιπη μιση Ελλαδα" που δεν μπαινει στις προσφορες αλλα γυρναει στο "μπλα μπλα" (για να γινω υπερβολικος το λεω ετσι) και δεν πιασει ουρα στο σουπερ μαρκετ να κανει το "ντου" και αυτη.

Η προτροπη μου ηταν για ποστς και νεο θεμα σχετικα με το πως βγαινουν καρτες ανεπαφων κλπ, και οχι συνεχιση της προκλητικης και οχι μονο κουβεντας η οποια εμμεσα ή αμεσα ειχε ως αποτελεσμα να εχουμε καθε μερα τροποποιηση των ορων αφου τους ανοιγατε τα ματια. Ειχα γραψει μετα την εκκαθαριση του τοπικ "να ειστε διακριτικοι, βοηθαει", αλλα λιγοι το καταλαβαν.

 

 

Αυτα! :)

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρατηρισα, διορθωστε με αν κανω λαθος, αλλα το swiffer στα ελομας -40%. Πρεπει να εχει 4 ευρω -40%=1,60 και το ποκι εχει 3 κουπονια -1,50 το καθε ενα αρα βγαινει 0,10λεπτα το κουτί.
Βεβαια μου κανει εντυπωση που εχω ενα bazaar κοντα μου και δεν το δειχνει το ποκι.σημαινει οτι δεν το υποστηριζει στα κουπονια?

Συγχωνευση για να ειναι εδω η διορθωση:
 

Αν έχει 4 ευρώ και 40%,πάει 2.40 Όχι 1.60..!

 
 

Βλακεια μου.η εκπτωση ειναι 1,60.για αυτο ειπα διορθωστε με.
Αρα 2,40-1,50 απο ποκι = 0,90€

Επεξ/σία από matrixxx
τα κοκκινα η επιγραμμιση και συγχωνευση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν αντιλαμβάνομαι πως κάποιος από τα μέλη που μας λέει τι και πως ψώνισε προσπάθησε να "επιβεβαιωθεί". Το να διαβάσω ένα ξερό "στο x super-market υπάρχει η ψ προσφορά" δεν μου λέει και πολλά πράγματα... Ήταν χάρη σε αυτές τις "προσωπικές ιστορίες" των παιδιών που ποστάρανε όλο το απόγευμα της περασμένης Τετάρτης και περιέγραφαν τις αγορές τους που ξεστραβώθηκα και πήρα χαμπάρι πόσο καλή ήταν η προσφορά και πόσα πράγματα σου έδινε τη δυνατότητα να πάρεις.

Εν μέρη συμφωνω μαζί σου.

Άλλο η δυνατότητα να παρεις και αλλο να πάρεις στοκ για 2 χρονια.

Δες σε παρακαλώ πόσα είναι τα ποστ του "βρηκα και πήρα" και πόσα τα ποστ "πηγα και ηταν αδεια τα ραφια".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν μέρη συμφωνω μαζί σου.

Άλλο η δυνατότητα να παρεις και αλλο να πάρεις στοκ για 2 χρονια.

Δες σε παρακαλώ πόσα είναι τα ποστ του "βρηκα και πήρα" και πόσα τα ποστ "πηγα και ηταν αδεια τα ραφια".

Να κοκορευτεί θα έλεγα είναι η πιο σωστή λέξη :-D ...ότι και καλά εγω πρόλαβα και ήμουνα μάγκας και πήρα τζάμπα πολλά πράγματα χωρίς να σκέφτεται όμως τους άλλους που δεν βρήκαν τίποτα στα ράφια η το ότι έκαψε από την δημοσιοποίηση και την κατάχρηση τις προσφορές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα ειδα οτι επιτελους το ποκι αλλαξε και δεν πρεπει πλεον να σκαναρεις προιντα και να κανεις check in σε σουπερμάρκετ.

Απλα πας αγοράζεις γυριζεις σπιτι επιλεγεις απο ποιο καταστημα ψωνισες και σκαναρεις το barcode της απόδειξης.αυτο και τελος.απλα πράγματα.οχι να θες μιση ωρα για 2-3 ευρω.επιτέλους ξυπνισανε.

 

 

Είχε πάντως την πλάκα του να σκανάρεις προΪόντα και όποτε έκανε "μπιπ!" το κινητό να σε κοιτούσαν οι υπάλληλοι σαν να κατέβηκες από τον Πλούτωνα B)

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ οτι βλεπω οι  προσφορες  ειναι  ιδιες  και στα  τρια καταστηματα του  ΑΒ.(ικεα,εθνικη,ελληνικο).

 

βρήκες online τα φυλλάδια από ικεα και ελληνικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...