Προς το περιεχόμενο

Προσφορές εκτός τεχνολογίας


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Α δλδ τα πουλαμε καθε δευτερα και τριτη 1 ευρω αλλά δε φερνουμε σημερινά και πουλαμε τα χθεσινά ή προχθεσινά ή ακομα και 4 ημερών παλιά;;; :mad:

 

ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δυστυχως και εγω το εχω δει. Ας ειναι καλα οι υπουργοι μας που σκιζονται για εμας και εδωσαν παραταση στην ημερομηνια ληξη του γαλατος. Συμφωνα με αυτους ετσι θα επεφτε η τιμη του. Και καλα.

 

Θα λογοδοτησουν ποτε στη δικαιοσυνη ολοι αυτοι οι ανθρωποι;

 

Ειμαι τρομερα εκνευρισμενη με τον αθλιο Μαρινοπουλο και απο σημερα εχει φαει γερο Χ.

 

Ειναι δυνατον να εχουν γαλατα με ημερομηνια παστεριωσης 6/6  και ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΛΑΝ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ;;;;; Και άλλες φορες μου εχει συμβει να βλεπω χθεσινα κυριως γαλατα αλλά οχι και 4 ημερων!

 

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!

επειδή από τότε που έχει ξεκινήσει η προσφορά την κυνηγάω κάθε εβδομάδα.

Δεν έχει γίνει ποτέ αυτό στα καταστήματα που πάω. Μήπως έχει να κάνει με το τριήμερο γιατί κανονικά δεν κυκλοφορούσαν φορτηγά νομίζω?

όπως και να έχει δεν φταίει ούτε το κατάστημα αλλά μάλλον αυτοί που το ψήφισαν αυτό το μέτρο (για να πέσουν οι τιμές :cry: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο καταστημα της γειτονιας μου συμβαινει αρκετα συχνα και ιδιαιτερα δευτερες-τριτες, οχι πως δε το κανουν και άλλες μερες.

 

Τωρα, ισως εχεις δικιο, μπορει να τους ξεμειναν λογω τριημερου αλλά και παλι το θεωρω απαραδεκτο να τα αφηνουν τοσες μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

μα αφού επιτρέπεται...
μεταξύ μας, αυτό που πίνουμε δεν είναι γάλα. Ότι βιταμίνες κτλ έχει την πρώτη μέρα έχει και την 6.
όχι πολύ παλιά, μέχρι και πριν 6-10 χρόνια αν ξεχνούσες γάλα στο ψυγείο και έκανες το λάθος να ανοίξεις το καπάκι έτρεχες.
Κάνε μια δοκιμή αν αφοίσεις ένα 10 μέρες, ούτε στη γεύση δεν θα καταλάβεις διαφορά

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου αλλαξαν οι νομοι-κανονες...αν δε κανω λαθος η παστεριωση και η κατηγορια μπορει να παει μεχρι 15 μερες

Αλλο ειναι το θεμα..οι κανονες-νομοι φτιαχτηκαν για να μειωθουν οι τιμες. Ειδε κανενας μειωση τιμης ?

 

 

HAPPY HOUR* στα καταστήματα Carrefour, Carrefour Μαρινόπουλος και Carrefour Express!
Ελάτε σήμερα Τρίτη 10.06, 14:00 με 21:00 και επωφεληθείτε της έκπτωσης -30% σε όλα τα παγωτά

*Εξαιρούνται τα καταστήματα Σαντορίνης 
*Ισχύει για τους κατόχους της κάρτας Club
*Ισχύει στα εταιρικά καταστήματα της Μαρινόπουλος Α.Ε.

 

 

HAPPY HOUR* στα καταστήματα Carrefour, Carrefour Μαρινόπουλος και Carrefour Express!

Ελάτε σήμερα Τρίτη 10.06, 14:00 με 21:00 και επωφεληθείτε της έκπτωσης -20% σε:
- σερβιέτες
- σερβιετάκια
- πάνες ακράτειας ενηλίκων

*Εξαιρούνται τα καταστήματα Σαντορίνης 
*Ισχύει για τους κατόχους της κάρτας Club
*Ισχύει στα εταιρικά καταστήματα της Μαρινόπουλος Α.Ε.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα γάλατα υψηλής παστερίωσης και ένα μήνα να τα αφήσεις ανοιχτά δεν παθαίνουν τίποτα (ιδία εμπειρία).

 

Κάποια από μικρές μάρκες του Βόρειου Ελλαδιστάν χαλάνε.

 

Μου έχει τύχει να περάσει η ημερομηνία λήξης 1 μέρα και να είναι ξινό το γάλα που είχε ανοιχτεί πριν 2 μέρες.

 

'Ενας θεός (και αν..) ξέρει τι πίνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δει ότι το μιλνερ εκεί το έχουν πάει 12€ ενώ όλοι άλλοι το έχουν 6-7€

.....

8+ νομίζω χωρίς προσφορά έχει στο carrefour αν εννοούμε τα ίδια

Εκτός αν μπερδεψα milner dirolo κλπ

 

Ειμαι τρομερα εκνευρισμενη με τον αθλιο Μαρινοπουλο και απο σημερα εχει φαει γερο Χ.

 

Ειναι δυνατον να εχουν γαλατα με ημερομηνια παστεριωσης 6/6  και ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΛΑΝ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ;;;;; Και άλλες φορες μου εχει συμβει να βλεπω χθεσινα κυριως γαλατα αλλά οχι και 4 ημερων!

 

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!

χτες αγόρασα με παστερίωση 8/6 και ληξη 14/6

Αυτό που αναφέρεις 6/6 λήγει 12/6 ?

Τι πρόβλημα έχεις ληγμενο σου έδωσαν η μόνο ο μαρινοπουλος πουλάει φρέσκο γάλα και λήγει σε 2-3 μέρες??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χτες αγόρασα με παστερίωση 8/6 και ληξη 14/6

Αυτό που αναφέρεις 6/6 λήγει 12/6 ?

Τι πρόβλημα έχεις ληγμενο σου έδωσαν η μόνο ο μαρινοπουλος πουλάει φρέσκο γάλα και λήγει σε 2-3 μέρες??

Ναι

 

Το προβλημα μου ειναι πως κραταν στα ραφια τους γαλατα τα οποια λενε σαν ημερομηνια παστεριωσης την 6η/6 και ληξης μεθαυριο.

Σου ειναι οκ δλδ αυτο; Αν ναι, υποθετω δε θα εχει; προβλημα να αγοραζεις προιοντα που μπορει να τα καταναλωσεις μεχρι τελος της βδομαδας αλλά ληγουν σε 2 μερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπειδη για μενα μαλλον ειναι, χωρις ιχνος αντιπαραθεσης απλα ανταταντησης...

 

Έχεις δει δηλαδή μπύρες η αναψυκτικά πολυσυκευασια πχ 4+2 δωρο και στο καπακι -30% ? 1,08 Λουξ κολα εναμιση λιτρο Κρητικος δεν υπαρχει λογος για κατι διαφορετικο και ας εχει η Πεπσι 1, στηριζουμε λουξ!

Εχεις δει ποτε 1+1 σαμπουάν χλωρίνες κλπ και να σου κάνει και έκπτωση -20 -30 -40% εχω δει 5+ το ουλτρεξ (χωρις 1+1 σε μαρ) και αυτο τα λεει ολα, οποτε εχει 1+1 η τιμη ειναι παντα τσιμπιμενη!

Έχεις δει έκπτωση σε αλκοολούχα ποτά ? Δεν παιρνω/ Δεν εχω γνωμη

Έχεις δει όλες οι φέτες 5 ευρω ακόμα και αυτές που έχουν πάνω απο 10 ? Δεν νομιζω να εχουν ολες οι φετες κατω απο 5... Καμια καρφουρ και αν... Για φετες τυρι για τοστ 24 φετες 1,99 απο το Λιντλ και ας ειναι και απο τιποτα ασβο ;-) 

Έχεις δει έκπτωση σε τροφές για ζωα -25 -30 που δεν βάζουν πουθενα? Δεν παιρνω/ Δεν εχω γνωμη

Πέτυχες ζάχαρη καφέδες εβαπορέ και φρέσκο σε καλύτερη προσφορά (υπάρχουν ελάχιστες εξαιρέσεις) ακόμα και στα market μόνο για επαγγελματίες

θέλεις να μιλήσουμε για χαρτί υγείας που αυτό που βάζει 2ε είναι εφάμιλλο με τα πανάκριβα ? 67 λεπτα ζαχαρη ΕΒΖ (οχι καρφουρ) Κρητικος, υγειας απο μινι μαρκετ...

Μια φορά έβαλε ο γαλαξιας και ο χαλκιαδακης πέρυσι και το πιθανότερο είναι κατά λάθος

Στην ουσία ήταν η μόνη προσφορά που μπορούσε να έρθει στα ίσια με το carrefour.

Έχεις δει προσφορές να σου επιστρέφει 5και 10 ευρω για καθε 20 που δίνεις

Γενικότερα πετυχαίνεις συχνά συνδυαστικές προσφορές???

Και αυτές είναι οι ανακοινώσιμες τιμές, αν περνάς απο εκεί μπορείς να βρεις πάρα πολύ καλύτερες.

Ναι έχουν μειωθεί αλλά είπαμε δυστυχώς βγάζει μόνο το carefour τέτοιες προσφορές και αν σταματήσει δεν πρόκειται να δεις παρόμοιες τιμές από κανέναν.(αν και μάλλον δεν της έχεις δει)

 

Και δεν ειπα οτι δεν παταω ποτε πλεον, αλλα επειδη... λεφτα ΔΕΝ υπαρχουν απαιτουμε κατι πιο ελκυστικο... Οταν βλεπεις πχ τα μακαρονια (1) 0,45-50 λεπτα (τα θυμαμαι και 0,23 μερικα χρονια πριν...) οταν υπαρχουν επωνυμα ελληνικα με 0,50-60 ενοειται οτι πας στα ελληνικα... Πιστευω κανενας δεν παει μονο σε ενα σουπερ μαρκετ πια, ολοι ψαχνουν τις ευκαιριες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

αυτο που βλέπω εγώ είναι οτι ΟΛΑ τα super σε γενικές γραμμές είναι πολύ ακριβά..Εκτός αν έχεις μισθό 2000+

 

Πρέπει να κυνηγάς προσφορές κάθε φορά που για μένα δεν είναι καθόλου προσφορές μιας και απλά ρίχνουν τις τιμές στα φυσιολογικά επίπεδα.

Στις τιμές προσφορών έπρεπε να κυμαίνονται γενικότερα οι τιμές..

 

 

 

Επεξ/σία από Prof_Chaos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Πρέπει να κυνηγάς προσφορές κάθε φορά που για μένα δεν είναι καθόλου προσφορές μιας και απλά ρίχνουν τις τιμές στα φυσιολογικά επίπεδα.

Στις τιμές προσφορών έπρεπε να κυμαίνονται γενικότερα οι τιμές..

Συμφωνώ απόλυτα.

Εγώ ας πούμε είμαι τυχερός που έχω στη γειτονιά συνοικιακό μαγαζί/αποθήκη που όχι μόνο δεν πουλά ακριβότερα ή στις ίδιες τιμές, αλλά πολύ πιο κάτω. Ακόμα πιο φθηνά και από τις καλές προσφορές ή και από εκπτώσεις με κουπόνια! Από αυτό παίρνει κανείς ιδέα πόσο κέρδος έχουν τα s/m από τα προϊόντα που βάζουν στα ράφια τους.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από αυτά που έχει στο φυλλάδιο ο Βασιλόπουλος, σήμερα βρήκα επίσης Fusion Proglide (η περιορισμένη έκδοση με το σημαιάκι της βραζιλίας) με 4 ή 5 ανταλλακτικά στα 9 κάτι ευρώ. Ουσιαστικά παίρνεις τα ανταλλακτικά και είναι "δώρο" η μηχανή, που αν θυμάμαι καλά κάνει 7 κάτι μόνη της με ένα ξυραφι.

Αν δεν κάνω λάθος η μηχανή είναι αυτή, αλλά σε μεγαλύτερη συσκευασία για να χωράει και τα ανταλλακτικά:

 

 

gillette-fusion-proglide-base-razor-braz

 

 

 

Τελικα ειναι 4 τα ανταλλακτικα και εχει 10€ . Για την ακριβεια 9,98 και για αυτο κανουμε συχνα το λαθος και θυμομαστε το 9.

 

Τα 3 ανταλλακτικα κανονικα εχουν 10€. Στην ουσια σου δινει δωρο τη μηχανη με το ανταλλακτικο που φοραει πανω. Εξακολουθουν βεβαια να ειναι πανακριβα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...