Προς το περιεχόμενο

Προσφορές εκτός τεχνολογίας


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το θεμα ειναι πρώτον να κανουν δεκτη την αιτηση για χορηγηση πιστωτικης καρτας (βλεπε κριση - εκτος απο τους δημοσιους νομιζω...) και το ποιο βασικο καλη διαχείριση της καρτας. Προσοχη παιδες γιατι δεν θελέι πολυ να σε παρει απο κατω.

Μιλαω σαν παθών και μαθών  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή για να καταλάβω:

Μπορω να βγάλω μια κάρτα aegean bonus http://www.alphabonus.gr/default.asp?pid=11&nid=233και έχω 10.000 πόντους δώρο.

Κάνω μια οποιαδήποτε αγορά στον βασιλόπουλο και παίρνω άλλους 2.000 πόντους

Κάνω μια αγορά άνω των 20 ευρώ στον Κοτσώβολο και έχω 5.000 πόντους.

Σύνολο 17.000 πόντους.

Άρα ήδη έχω πιάσει το όριο των 16000 πόντων για δωρεάν πτήση εσωτερικού μετ' επιστροφής.

Σωστά?

 

 

Η προσφορά των 5.000 Bonus πόντων ισχύει για την πρώτη αγορά αξίας άνω των €20 που θα πραγματοποιηθεί με κάρτες Bonus έως 14/06/2014.

Δύσκολο να προλάβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύσκολο να προλάβεις.

Ναι το πρόσεξα αυτό που λες. Λες να καθυστερήσει πάνω από 10 μέρες η έκδοση της κάρτας?

Αυτο που με ενοχλεί βασικά είναι ότι μετά το πρώτο έτος έχει συνδρομή 24 ευρώ αν και θεωρώ ότι αμα τους απειλήσεις ότι θα την ακυρώσεις, θα την ανανεώσουν δωρεάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπόψιν ότι σε μεγάλες εταιρείες/οργανισμούς/δημόσιο σκάνε(ή έστω σκαγαν) μούρη τύποι απο τις τράπεζες και κάνουν τρελές προσφορές για να στις πασαρουν μιας και σε θεωρούν "σίγουρο για τις πληρωμές"..

 

Ήρθαν σε εμάς και μας είχαν φάει την ψυχη για αντίστοιχη κάρτα με 30000(!) πόντους έναρξης δώρο και δωρεάν συνδρομή για 3 χρόνια (μετα όμως ήταν παραπάνω απο τα 24 που ειπώθηκαν) και μόλις ένα ποσοστό 1% έκατσε και ασχολήθηκε.

 

Εγω τότε είχα πιστωτική μηδενικου ορίου απο probank που την γέμιζα απο οποιοδήποτε ΑΤΜ άμεσα και δωρεάν με μετρητά, χωρίς καμία χρέωση συναλλαγής ή πάγιο οπότε απλα τους τα είπα και κατέβασαν τα μούτρα και έφυγαν...

Αλλος συνάδελφος ζήτησε 50000 πόντους και μια εβδομάδα μετα τον πήραν τηλέφωνο και του την έδωσαν ενώ αρχικά του είπαν όχι. (Τώρα χρωστάει κάπου 2400-2500...)

 

Μεγάλη προσοχη παιδιά στις κάρτες, αν δε μπορείς να ελεγξέις έστω και λίγο τον εαυτό σου είναι επικίνδυνες και μπορεί να βρεθείς ανα πάσα στιγμή με μερικά χιλιαρικα χρέη..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το πρόσεξα αυτό που λες. Λες να καθυστερήσει πάνω από 10 μέρες η έκδοση της κάρτας?

Αν έχεις όλα τα δικαιολογητικά και πας σε τράπεζα μπορεί και να προλάβεις. Δε ξέρω να σου πω σίγουρα. Πάρτους ένα τηλέφωνο.

 

Υπόψιν ότι σε μεγάλες εταιρείες/οργανισμούς/δημόσιο σκάνε(ή έστω σκαγαν) μούρη τύποι απο τις τράπεζες και κάνουν τρελές προσφορές για να στις πασαρουν μιας και σε θεωρούν "σίγουρο για τις πληρωμές"..

 

Ήρθαν σε εμάς και μας είχαν φάει την ψυχη για αντίστοιχη κάρτα με 30000(!) πόντους έναρξης δώρο και δωρεάν συνδρομή για 3 χρόνια (μετα όμως ήταν παραπάνω απο τα 24 που ειπώθηκαν) και μόλις ένα ποσοστό 1% έκατσε και ασχολήθηκε.

Πώς να τους βρούμε αυτούς να μας δώσουν 50.000 πόντους; Ποια τράπεζα ήτανε; (Για πτήσεις σίγουρα αξίζει.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις όλα τα δικαιολογητικά και πας σε τράπεζα μπορεί και να προλάβεις. Δε ξέρω να σου πω σίγουρα. Πάρτους ένα τηλέφωνο.

 

Πώς να τους βρούμε αυτούς να μας δώσουν 50.000 πόντους; Ποια τράπεζα ήτανε; (Για πτήσεις σίγουρα αξίζει.)

Αχαχαχα Εάν υπάρχουν πλέον αυτά θα έρθουν αυτοί σε σένα, έννοια σου... Πρόσεξε πάντως, πήρε μερικούς χαζόπόντους και τώρα απο τα 2500 τουλάχιστο τα 1000 είναι τοκοι... Τους έβγαλαν μια χαρα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχαχαχα Εάν υπάρχουν πλέον αυτά θα έρθουν αυτοί σε σένα, έννοια σου... Πρόσεξε πάντως, πήρε μερικούς χαζόπόντους και τώρα απο τα 2500 τουλάχιστο τα 1000 είναι τοκοι... Τους έβγαλαν μια χαρα...

 

Ποια εταιρια εγινε για να χασει χρημα?Ετσι και οι τραπεζες γνωστες ως (νομιμοι τοκογλύφοι )

Τεσπα

Οποιος πιστευει οτι μπορει να την κουμανταρει μια πιστωτικη ειναι αρκετη χρήσιμη , για τα μιλια ατοκες δοσεις κλπ.Οι υπολοιπη μακρια και αγαπημενη   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχαχαχα Εάν υπάρχουν πλέον αυτά θα έρθουν αυτοί σε σένα, έννοια σου... Πρόσεξε πάντως, πήρε μερικούς χαζόπόντους και τώρα απο τα 2500 τουλάχιστο τα 1000 είναι τοκοι... Τους έβγαλαν μια χαρα...

Μέχρι τώρα δεν τους έχω πληρώσει ούτε ευρώ τόκους. Λες να την πατήσω τώρα; Αν τους δεις πάντως, στείλτους από εδώ. Μη τους πεις όμως πως έχω σκοπό να μη τη χρησιμοποιώ/εξοφλώ κανονικά :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κανω λαθος παιδια πρεπει να υπαρχει και μπονους καρτα μετρητων οποτε ειναι πιο ευκολο και γρηγορο αρκει να εχεις λογαριασμο στην αλφα μπανκ.Η αληθεια ειναι οτι κατα περιοδους βαζει καποιες συμφερουσες εξαργυρωσεις οι Vodafone,Aegean,ηλεκτρονικη κ.α

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κανω λαθος παιδια πρεπει να υπαρχει και μπονους καρτα μετρητων οποτε ειναι πιο ευκολο και γρηγορο αρκει να εχεις λογαριασμο στην αλφα μπανκ.Η αληθεια ειναι οτι κατα περιοδους βαζει καποιες συμφερουσες εξαργυρωσεις οι Vodafone,Aegean,ηλεκτρονικη κ.α

όντως http://www.alpha.gr/page/default.asp?id=9778

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κανω λαθος παιδια πρεπει να υπαρχει και μπονους καρτα μετρητων οποτε ειναι πιο ευκολο και γρηγορο αρκει να εχεις λογαριασμο στην αλφα μπανκ.Η αληθεια ειναι οτι κατα περιοδους βαζει καποιες συμφερουσες εξαργυρωσεις οι Vodafone,Aegean,ηλεκτρονικη κ.α

amex κοινώς δε τη δεχονται παντού και εχει αρκετές παραλογες χρεώσεις + παγιο (!) για καρτα αναληψης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το πρόσεξα αυτό που λες. Λες να καθυστερήσει πάνω από 10 μέρες η έκδοση της κάρτας?

Αυτο που με ενοχλεί βασικά είναι ότι μετά το πρώτο έτος έχει συνδρομή 24 ευρώ αν και θεωρώ ότι αμα τους απειλήσεις ότι θα την ακυρώσεις, θα την ανανεώσουν δωρεάν.

η μαύρη η American express αν ξεπεράσεις τα 2500 χιλιάρικα λέει ότι δεν χρεώνει συνδρομη

 και δίνει και διπλάσιους πόντους από άλλες

απλά οταν την βλέπουν σε μικρά καταστήματα βγάζουν σπυράκια, απο τα μεγάλα το λιντλ δεν την δέχεται

έχω φρικαρει με τις πιστωτικές γιατι θα ήθελα τα πράγματα να ειναι άπλα και δεν ειναι

έχω ενα λογαριασμό με χρήματα και έδωσα εντολή για εξόφληση όλου του ποσού όταν έρθει η ώρα μια φορά το μήνα

ετσι όπως το είχα στο νου μου μια φορά το μήνα θα τράβαγε όλο το ποσό των αγορών που είχα κάνει μέχρι την προηγουμένη μέρα και από την επομένη μέρα θα είχα όλο το όριο της κάρτας διαθέσιμο άλλα τελικά δεν είναι έτσι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το πρόσεξα αυτό που λες. Λες να καθυστερήσει πάνω από 10 μέρες η έκδοση της κάρτας?

Αυτο που με ενοχλεί βασικά είναι ότι μετά το πρώτο έτος έχει συνδρομή 24 ευρώ αν και θεωρώ ότι αμα τους απειλήσεις ότι θα την ακυρώσεις, θα την ανανεώσουν δωρεάν.

 

Την είχα βγάλει πέρσι με δωρεάν συνδρομή για πάντα. Αν έχεις λογαριασμό στην Alpha κατά 99% θα γίνει δεκτή η αίτηση και η κάρτα θα έχει αρχικά όριο 1000-1500€. Η διαδικασία παίρνει περίπου μια εβδομάδα, αλλά μέχρι να τυπωθεί το πλαστικό της κάρτας και να έρθει στα χέρια σου μπορεί να περάσουν και 20 ημέρες (τις τυπώνουν και τις στέλνουν ανά batch - δηλαδή μαζεύεται ένας συγκεκριμένος αριθμός καρτών και τυπώνονται - αποστέλλονται μαζικά).

Αν ταξιδεύεις με aegean-ολυμπιακή συχνά και θες να μαζέψεις μίλια συμφέρει να χρεώνεις εκεί τα εισιτήρια, όπως και πετρέλαια, βενζίνες BP, super market AB κτλ. Εγώ σε ένα χρόνο έχω μαζέψει περίπου 65.000 μίλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...