Προς το περιεχόμενο

Προσφορές εκτός τεχνολογίας


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ασχετο αλλά: τι γινεται με το κωλοχαρτο του καρφουρ; Τοσο αρπαχτες θελουν να κανουν; Πριν 1 μηνα στα 2 ευρω, πριν 2 βδομαδες στα 2,2 και αυριο βλεπω στα 2,4...

Προσωπικά, αρχιζω σιγα σιγα να μη ψωνιζω πολυ απο το μαρινοπουλο γιατι οι προσφορες του ειναι πολυ μουφα...Αν βρειτε καφε  ακριβο αυριο και το παρετε με εκπτωση, να με φτυσετε :lol:

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

28_29_03gala.jpg

 

28_29_03kreas.jpg

 

28_29_03ladi.jpg

 

28_29_03palmolive.jpg

 

28_29_03xarti.jpg


Όντως αυτό το πράγμα με το κωλόχαρτο λες και είναι χρηματηστήριο είναι απαράδεκτο.

Όσο για τους καφέδες τώρα, όσες φορες έχει προσφορά τα ράφια είναι άδεια....

και σιγά την έκπτωση τώρα εδώ που τα λέμε.Εκεί που ο καφές έχει 5 ευρώ πάει στα 4....

στο κρέας είναι καλή η προσφορά που συνήθως έχει 10 ευρώ το κιλό και με την έκπτωση πάει 7,50.

 

 

 



Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα σήμερα απο makro Πυλαία Θεσ/νίκης τον αρτοπαρασκευαστή "Tarrington House BM2700" με 32€

Είχαν αρκετά κομμάτια σε προβολή

 

Στο skroutz στα 2 μαγαζιά που τον έχουν ξεκινάει απο 57€ https://www.skroutz.gr/s/408876/Tarrington-House-BM2700.html

 

καλή κατασκευή φαίνεται, έχει επιλογή για 12 διαφορετικά προγράμματα, ανοιχτόχρωμη/μέτρια/σκουρόχρωμη κόρα και 650 ή 800γρ καρβέλι

επίσης ηχητική ειδοποίηση για προσθήκη έξτρα υλικών όπως ξηροί καρποί και χρονοδιακόπτη για να ξεκινήσει να φτιάχνει ψωμί μετά απο κάποιες ώρες ώστε να είναι έτοιμο ότι ώρα θέλουμε χωρίς να είμαστε απο πάνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο κρέας είναι καλή η προσφορά που συνήθως έχει 10 ευρώ το κιλό και με την έκπτωση πάει 7,50.

Μην το εμπιστευεσαι και πολυ το κρεας στο Καρφουρ.

Γνωριζω 2 περιπτωσεις με κοτοπουλο που μυριζε.Στην μια ετυχε σε ξαδερφο μου και στη 2η ημουν μπροστα οταν γινοταν φασαρια απο πελατη για τον ιδιο λογο...μακρυα.

 

 

 

Πήρα σήμερα απο makro Πυλαία Θεσ/νίκης τον αρτοπαρασκευαστή "Tarrington House BM2700" με 32€

Είχαν αρκετά κομμάτια σε προβολή

 

Στο skroutz στα 2 μαγαζιά που τον έχουν ξεκινάει απο 57€ https://www.skroutz.gr/s/408876/Tarrington-House-BM2700.html

 

καλή κατασκευή φαίνεται, έχει επιλογή για 12 διαφορετικά προγράμματα, ανοιχτόχρωμη/μέτρια/σκουρόχρωμη κόρα και 650 ή 800γρ καρβέλι

επίσης ηχητική ειδοποίηση για προσθήκη έξτρα υλικών όπως ξηροί καρποί και χρονοδιακόπτη για να ξεκινήσει να φτιάχνει ψωμί μετά απο κάποιες ώρες ώστε να είναι έτοιμο ότι ώρα θέλουμε χωρίς να είμαστε απο πάνω!

Ανοιγεις πληγες,εχω εναν της Kenwood και τον εχω κλειδωσει στην αποθηκη γιατι σε 2 μηνες ειχα παρει 5 κιλα! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον ενδιαφέρεται, το amazon έχει 70% έκπτωση στα 

Tommy Hilfiger.

 

http://www.amazon.com/b?ref_=tsm_1_fb_s_amzn_n33un1&node=8403699011

Είναι από Αμερική όμως, οπότε υπολογίστε μεταφορικά και φόρους ... ( με μια πρόχειρη ματιά ~50% πάνω στην τιμή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα σήμερα απο makro Πυλαία Θεσ/νίκης τον αρτοπαρασκευαστή "Tarrington House BM2700" με 32€

Είχαν αρκετά κομμάτια σε προβολή

 

Στο skroutz στα 2 μαγαζιά που τον έχουν ξεκινάει απο 57€ https://www.skroutz.gr/s/408876/Tarrington-House-BM2700.html

 

καλή κατασκευή φαίνεται, έχει επιλογή για 12 διαφορετικά προγράμματα, ανοιχτόχρωμη/μέτρια/σκουρόχρωμη κόρα και 650 ή 800γρ καρβέλι

επίσης ηχητική ειδοποίηση για προσθήκη έξτρα υλικών όπως ξηροί καρποί και χρονοδιακόπτη για να ξεκινήσει να φτιάχνει ψωμί μετά απο κάποιες ώρες ώστε να είναι έτοιμο ότι ώρα θέλουμε χωρίς να είμαστε απο πάνω!

 

ανοιγεις πληγές όμως λέμε... Υπάρχει άραγε και στην Αθήνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανοιγεις πληγές όμως λέμε... Υπάρχει άραγε και στην Αθήνα;

δεν τους παίρνεις ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις?

http://www.makro.gr/public/Home/StoreLocator

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθές έψησα με έναν αρτοπαρασκευαστή του carrefour δανεικό απο την αδερφή μου για να δώ αν τα καταφέρνω και μου βγήκε μιά χαρά!

Δεν μου φούσκωσε πολύ μιάς και το έβαλα στο γρήγορο πρόγραμμα (1 ώρα 40')

10148102_10203559630893942_738217502_o.j

 

Οπότε και πήγα και πήρα για μένα αυτό απο το μάκρο που ήταν πανομοιότυπο.
Το έβαλα κατά τις 12 στο full πρόγραμμα που κρατάει περίπου 3,5 ώρες και περιμένω στα επόμενα 20 λεπτά να τελειώσει.

 

Μου άρεσε που με ειδοποίησε στο ενδιάμεσο αν θέλω να προσθέσω έξτρα υλικά και βρήκα την ευκαιρία και έβαλα λίγα σπόρια
(έκανα μίξη άσπρο με ολικής οπότε πιστεύω ταιριάζει)

 

Πάντως όλοι μιά χαρά δουλειά κάνουν, φτάνει να βρείς την συνταγή που να τους/σου ταιριάζει!
Είχε και άλλα μηχανάκια πολύ πιο ακριβά αλλά για αρχή είπα να ξεκινήσω με φτηνό μην τυχόν και το παρατήσω και σκονίζεται τσάμπα το 100ευρω του kenwood :-D

 

 

Έλα και το πρώτο update απο τον αρτοπαρασκευαστή του makro

 

10150556_10203565469279898_881189178_n.j

 

τώρα θέλει κανά 20λεπτο για να μπορεί να κοπεί....οπότε στην αναμονή να δούμε πώς τα πήγαμε :-)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα σήμερα απο makro Πυλαία Θεσ/νίκης τον αρτοπαρασκευαστή "Tarrington House BM2700" με 32€

Είχαν αρκετά κομμάτια σε προβολή

 

Στο skroutz στα 2 μαγαζιά που τον έχουν ξεκινάει απο 57€ https://www.skroutz.gr/s/408876/Tarrington-House-BM2700.html

 

καλή κατασκευή φαίνεται, έχει επιλογή για 12 διαφορετικά προγράμματα, ανοιχτόχρωμη/μέτρια/σκουρόχρωμη κόρα και 650 ή 800γρ καρβέλι

επίσης ηχητική ειδοποίηση για προσθήκη έξτρα υλικών όπως ξηροί καρποί και χρονοδιακόπτη για να ξεκινήσει να φτιάχνει ψωμί μετά απο κάποιες ώρες ώστε να είναι έτοιμο ότι ώρα θέλουμε χωρίς να είμαστε απο πάνω!

Τοσο εχει και στο καταστημα της Λαρισας εδω και καμια 4 ημερες που πηγα.

Εχω το εχω στην κατοχη μου απο τον ιουνιο που το ειχε σε προσφορα 24 ευρω (μαζι με το φπα)

Πραγματικα Γιωργο αξιζει μεχρι και το τελευταιο ευρω της αγορας του.Στον φουρνο δεν εχω ξαναπαει για ψωμι, μονο για κανενα κουλουρακι γιατα παιδια στο σχολειο.

Προσωπικα τα υλικα συνηθως τα βαζω το βραδυ και το προγραματιζω ωστε κατα της 7 ωρα το πρωι να ειναι ετοιμο το ψωμι.

Σταφιδοψωμα , ελαιοψωμα ...σκορδοψωμα ...και οτι τελειωνει σε ..ψωμα απλως ειναι τελεια.Μεχρι και ψωμι πιτσα εχω κανει στης αρχες που το πηρα.

Θετικα

Επιλογη μεγεθους ψωμι

Επιλογη γρηγορο η το μεγαλο προγραμμα (3,30 ωρες)

Ηχητικο σημα για προσθηκη ξηρους καρπους ..τυρι κλπ

Επιλογη για το ψησιμο κορας (μαλακια - σκληρη - μετρια)

Το ψωμι βγαινει σε φορμα και οτι μενει  πολυ ευκολα κοβεται για ψωμι του τοστ (οικονομια)

Το ψωμι τρωγεται και μετα απο 2,3 ημερες αφου δεν εχει καμια σχεση με του φουρνου που ειναι σαν σφουγγαρι.

Ειναι πολυ οικονομικο σε ρευμα αφου μονο κατα το ψησιμο  και ρευμα....

Εγω αγοραζω αλευρι απο τους ενεργους πολιτες(χωρις μεσαζοντες) στην τιμη 0,50 λεπτα το κιλο με αποτελεσμα μαζι με ρευμα το 800 γραμμαρια ψωμι (2 κομματια απο τον φουρνο δηλαδη)βγαινει 0,45 λεπτα ,και πολλα λεω.

Και το ποιο θετικο απο ολα παιδες ειναι η μυρωδια του ψημενου ψωμιου το πρωι.....να ξυπνας απο την μυρωδια  και να τρεχεις με μαρμελαδες μερεντες βουτηρα να το απολαυσεις.

 

Αρνητικα τωρα

Εχει ενα αναμηκτηρα σε σχεση με αλλα και ακριβοτερα  μοντελα με δυο (βλεπε lidi)

Θελει προσοχη στην αναλογια των υλικων...δεν ειναι με το ματι ,απλως τα βαζεις ακριβως με τον δοσομετρητη που ειναι μεσα στην συσκευασια.Διαφορετηκα θα εχουμε η πολυ φουσκωμενο ψωμι η λιγο ,αλλες φορες λυσα..γλυκο κλπ

Και τελος ΠΡΟΣΟΧΗ στην καταναλωση,γιατι και ανθρωποι που δεν τρωνε ψωμι εδω απλως το γ@μ2ν4 την μανα.

Δεν ειναι για διαιτα παιδια αν και μπορεις να κανεις και μαυρο ψωμι

Οτι αλλο θελεται εδω ειμαι

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περασα σημερα απο τα καρφουρ αμπελοκηπων.....

ενα θα πω: οσοι ειχαν παει για ψωνια περνανε και απο ενα πακο κωλοχαρτα.... :)

 

Επισης πηρα lavazza εσπρεσσο με 2,90 (απο 3.70 που συνηθως εχει)

Ρυζι δυο κιλων με 2.40,

και fairy πλ. πιατων για την πεθερα (το εκανα δωρο....)

 

28_29_03gala.jpg

 

28_29_03kreas.jpg

 

28_29_03ladi.jpg

 

28_29_03palmolive.jpg

 

28_29_03xarti.jpg


Όντως αυτό το πράγμα με το κωλόχαρτο λες και είναι χρηματηστήριο είναι απαράδεκτο.

Όσο για τους καφέδες τώρα, όσες φορες έχει προσφορά τα ράφια είναι άδεια....

και σιγά την έκπτωση τώρα εδώ που τα λέμε.Εκεί που ο καφές έχει 5 ευρώ πάει στα 4....

στο κρέας είναι καλή η προσφορά που συνήθως έχει 10 ευρώ το κιλό και με την έκπτωση πάει 7,50.

 

 

 



Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσο εχει και στο καταστημα της Λαρισας εδω και καμια 4 ημερες που πηγα.

Εχω το εχω στην κατοχη μου απο τον ιουνιο που το ειχε σε προσφορα 24 ευρω (μαζι με το φπα)

Πραγματικα Γιωργο αξιζει μεχρι και το τελευταιο ευρω της αγορας του.Στον φουρνο δεν εχω ξαναπαει για ψωμι, μονο για κανενα κουλουρακι γιατα παιδια στο σχολειο.

Προσωπικα τα υλικα συνηθως τα βαζω το βραδυ και το προγραματιζω ωστε κατα της 7 ωρα το πρωι να ειναι ετοιμο το ψωμι.

Σταφιδοψωμα , ελαιοψωμα ...σκορδοψωμα ...και οτι τελειωνει σε ..ψωμα απλως ειναι τελεια.Μεχρι και ψωμι πιτσα εχω κανει στης αρχες που το πηρα.

Θετικα

Επιλογη μεγεθους ψωμι

Επιλογη γρηγορο η το μεγαλο προγραμμα (3,30 ωρες)

Ηχητικο σημα για προσθηκη ξηρους καρπους ..τυρι κλπ

Επιλογη για το ψησιμο κορας (μαλακια - σκληρη - μετρια)

Το ψωμι βγαινει σε φορμα και οτι μενει  πολυ ευκολα κοβεται για ψωμι του τοστ (οικονομια)

Το ψωμι τρωγεται και μετα απο 2,3 ημερες αφου δεν εχει καμια σχεση με του φουρνου που ειναι σαν σφουγγαρι.

Ειναι πολυ οικονομικο σε ρευμα αφου μονο κατα το ψησιμο  και ρευμα....

Εγω αγοραζω αλευρι απο τους ενεργους πολιτες(χωρις μεσαζοντες) στην τιμη 0,50 λεπτα το κιλο με αποτελεσμα μαζι με ρευμα το 800 γραμμαρια ψωμι (2 κομματια απο τον φουρνο δηλαδη)βγαινει 0,45 λεπτα ,και πολλα λεω.

Και το ποιο θετικο απο ολα παιδες ειναι η μυρωδια του ψημενου ψωμιου το πρωι.....να ξυπνας απο την μυρωδια  και να τρεχεις με μαρμελαδες μερεντες βουτηρα να το απολαυσεις.

 

Αρνητικα τωρα

Εχει ενα αναμηκτηρα σε σχεση με αλλα και ακριβοτερα  μοντελα με δυο (βλεπε lidi)

Θελει προσοχη στην αναλογια των υλικων...δεν ειναι με το ματι ,απλως τα βαζεις ακριβως με τον δοσομετρητη που ειναι μεσα στην συσκευασια.Διαφορετηκα θα εχουμε η πολυ φουσκωμενο ψωμι η λιγο ,αλλες φορες λυσα..γλυκο κλπ

Και τελος ΠΡΟΣΟΧΗ στην καταναλωση,γιατι και ανθρωποι που δεν τρωνε ψωμι εδω απλως το γ@μ2ν4 την μανα.

Δεν ειναι για διαιτα παιδια αν και μπορεις να κανεις και μαυρο ψωμι

Οτι αλλο θελεται εδω ειμαι

 

Αν θέλετε για να μην είμαστε πλέον off-topic στο συγκεκριμένο θέμα, ας συνεχίσουμε εδώ http://www.insomnia.gr/topic/397642-%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%BF%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%AE-%CE%AD%CF%87%CE%B5%CE%B9-%CE%BA%CE%B1%CE%BD%CE%B5%CE%AF%CF%82/page-8 με καμιά συνταγή και καμιά φωτό μπάς και βγάλουμε κάνα πεντανόστιμο ψωμάκι απο τα "χεράκια" μας!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα σήμερα στο καρφουρ στην λεωφόρο αθηνων για να πάρω γάλατα της μικρής με -20% και καφέδες.Από καφέ λουμιδη το πακέτο των 194γρ είχε εξαφανιστεί βρήκα κατι μικρά αλλά με τσιμπημένη αρχική τιμή, βλέπω και καφέ JACOBS Εκλεκτός με ατομική καφετιέρα στα 6,50 ΑΛΛΑ οι ΠΟΝΗΡΟΙ λένε ότι αυτό δεν συμμετέχει ...Και τέλος το γάλα το noulac την κούτα που  για αυτό πήγα και το έχει και στην φωτο με -20% ΔΕΝ  ισχύει  γιατί είναι  με πασχαλίτσες;;;και τους λέω αφού το έχετε στην φώτο δεν είναι κοροϊδία να μην ισχύει; η απάντησή της υπεύθυνης ήταν κύριε άμα θέλετε ελάτε με την απόδειξη και τις πασχαλίτσες να σας δώσουμε τα χρήματά πίσω και μου το έκλεισε στα μούτρα :mad:  .Δεν φτάνει που μας παραπλανούν με τις ψεύτικές εκπτώσεις είναι και αναιδέστατοι.Τέλος από μένα, ας πρόσεχα την ώρα που τ αγόραζα να τσέκαρα την απόδειξη για να τους τα δώσω να τα βάλουν εκεί που ξέρουν τα λαμογια :mad: :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@2koykoy έτσι είναι τα πράγματα !  

 

πόσες φορές έχω πάει στην κοπέλα της υποδοχής να τις δείξω ότι άλλες τιμές έχουν στα ράφια και άλλες στα ταμεία ( π.χ. όλα τα κρασιά -30% παίρνω και εγώ 1τεμ. και βλέπω την κανονική τιμή πάω εκεί , τους λέω γιατί αυτό και μου λένε αυτό είναι 1+1 και δεν ισχύει σε αυτά , τους λέω και εγώ μετά ότι καρτελάκι με έκπτωση είχαν φροντίσει να βάλουν αλλά δεν ισχύει έτσι ? ε,όχι μου λένε ,εκεί τους πετάω και ένα ''αυτό είναι παράνομο'' και σκοτώνονται να μου κάνουν την επιστροφή! :)....μάπα προσφορές έχουν τα καρφουρ εγώ θα τα κόψω εντελώς.

 

 

Καλή περίπτωση είναι oi καπουτσίνο που έχει ...πήρα χθες τον jacobs ( απλός) 1.57€ από περίπου 2€ που έχει αρχική. Το γάλα είχε πολύ κόσμο ...μάλλον σκάνε τα μικρό μάγαζα λογικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...