Προς το περιεχόμενο

Υπερχρεωση Cosmote Ιnternet on the go


kolisioo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια... λοιπον ακουστε..ειχα παει στην cosmote και βαλαμε το προγραμμα cosmote internet on the go για 2 μηνες 4 gb νομιζω και θα πληρωνα γυρω στα 50 ευρω... !Σε καποια φαση, στον ενα μηνα και με παιρνουν τηλ. και μου λενε οτι η χρεωση εχει φτασει τα 500 ευρω..! Εγω τους σκυλοβρισα, και ελαχιστοποιησα πολυ την χρηση του....!! Τωρα που οι δυο μηνες εχουν τελειωσει μου ηρθε ενας λογαριασμος που ηταν για χρεωση ενος μηνα και η χρεωση ηρθε 1300 ευρω!!! ΠΩΣ γινεται αυτο ? τι να κανω? μου λενε οτι χρησιμοποιησα 44 gb !! εγω εν τω μεταξυ δεν κατεβαζα τιποτα απλα καθομουν στο ιντερνετ και συνολικα στους δυο μηνες πρεπει να εκατσα στο youtube γυρω στις 10 ωρες..! Βοηθειαα , τι να κανω? εννοειται πως δεν το πληρωνω αλλα γινεται να κανω κατι αλλο ?ειχε κανεις σας κανενα παρομοιο προβλημαα??? :((

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια... λοιπον ακουστε..ειχα παει στην cosmote και βαλαμε το προγραμμα cosmote internet on the go για 2 μηνες 4 gb νομιζω και θα πληρωνα γυρω στα 50 ευρω... !Σε καποια φαση, στον ενα μηνα και με παιρνουν τηλ. και μου λενε οτι η χρεωση εχει φτασει τα 500 ευρω..! Εγω τους σκυλοβρισα, και ελαχιστοποιησα πολυ την χρηση του....!! Τωρα που οι δυο μηνες εχουν τελειωσει μου ηρθε ενας λογαριασμος που ηταν για χρεωση ενος μηνα και η χρεωση ηρθε 1300 ευρω!!! ΠΩΣ γινεται αυτο ? τι να κανω? μου λενε οτι χρησιμοποιησα 44 gb !! εγω εν τω μεταξυ δεν κατεβαζα τιποτα απλα καθομουν στο ιντερνετ και συνολικα στους δυο μηνες πρεπει να εκατσα στο youtube γυρω στις 10 ωρες..! Βοηθειαα , τι να κανω? εννοειται πως δεν το πληρωνω αλλα γινεται να κανω κατι αλλο ?ειχε κανεις σας κανενα παρομοιο προβλημαα??? :((

Mάλλον κάποια πράγματα δεν κατάλαβες καλά φίλε μου. Δεν υπάρχει πρόγραμμα καταρχήν για 2 μήνες αλλά συμβόλαιο 12μηνο.Επίσης δεν υπάρχει πρόγραμμα για 4gb. Μπες να δεις τα προγραμματα και ΔΕΣ τι υπεγραψες. Όταν εννοούμε ότι "δεν κατεβάζω τίποτα", δεν σημαίνει ότι δεν κατέβασα ταινία.Μπαίνοντας στο ιντερνετ, το internet on the go θεωρεί ότι κατεβάζει δεδομένα.Καταλαβαίνεις, ότι βιντεάκια, youtube και τέτοια, τρώνε πολλά mb. Oταν ξεπεράσεις το όριο των MB που διαθέτεις, η χρέωση είναι 10 cents το ΜΒ. Δηλαδή, 100 Ευρώ το 1 gb!!! Σίγουρα θα έπρεπε να μπαίνει φραγή μετά από κάποιο σημείο όταν ξεπερνάς το πρόγραμμά σου, αλλά πρέπει κι εμείς να ξέρουμε τι αγοράζουμε και πώς χρησιμοποιείται.Θα 'πρεπε από την εφαρμογή του on the go να κοιτάς κάθε τόσο και τί χρήση κάνεις.Εύχομαι καλά ξεμπερδέματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σαι καλα...ευχαριστω για την απαντηση..

 

ΑΑ ξεχασα να πω οτι η εφαρμογη δεν λειτουργουσε σωστα..! Οποτε εβαζα το usb μου ελεγε οτι απετυχε η συνδεση και οποτε πηγαινα να στειλω μηνυμα σε εναν αριθμο που μου ειχαν δωσει για να δω ποσοσ χρονο εχω, δεν μου εδειχνε τιποτα..! Εν τω μεταξυ ιντερνετ δεν ειχε καθε μερα...οποτε ηθελε εμπαινε. .και οποτε ηθελε εβγαινε!

 


  •  
     
     
     
    <a class="opener" href="http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/EshopProductsPage/c1/CP00-CP00-CP00-CP058/c2/CP00-CP00-CP00-CP059#" id="rateplan-0-1">COSMOTE Internet On The Go 3GB
    25,00€
     
     
    0,1107€ Χρέωση SMS προς Εθνικά Δίκτυα 0,1968€ Χρέωση SMS προς Ξένα Δίκτυα 3 Δωρεάν GB για πλοήγηση στο internet 0,0307€ Χρέωση μετά την κατανάλωση των δωρεάν MB (€/MB)
     
     
     
     
     
     
    Αυτο ειναι το προγραμμα.! Και να σε ρωτησω ρε φιλε αν ξερεις, οι 10 ωρεσ στο youtube πες με βιντεακια και τετοια ποσα gb ειναι περιπου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σαι καλα...ευχαριστω για την απαντηση..

 

ΑΑ ξεχασα να πω οτι η εφαρμογη δεν λειτουργουσε σωστα..! Οποτε εβαζα το usb μου ελεγε οτι απετυχε η συνδεση και οποτε πηγαινα να στειλω μηνυμα σε εναν αριθμο που μου ειχαν δωσει για να δω ποσοσ χρονο εχω' date=' δεν μου εδειχνε τιποτα..! Εν τω μεταξυ ιντερνετ δεν ειχε καθε μερα...οποτε ηθελε εμπαινε. .και οποτε ηθελε εβγαινε!

 

 

[*']

 

<a class="opener" href="http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/EshopProductsPage/c1/CP00-CP00-CP00-CP058/c2/CP00-CP00-CP00-CP059#" id="rateplan-0-1">COSMOTE Internet On The Go 3GB

25,00€

 

0,1107€ Χρέωση SMS προς Εθνικά Δίκτυα 0,1968€ Χρέωση SMS προς Ξένα Δίκτυα 3 Δωρεάν GB για πλοήγηση στο internet 0,0307€ Χρέωση μετά την κατανάλωση των δωρεάν MB (€/MB)

 

Αυτο ειναι το προγραμμα.! Και να σε ρωτησω ρε φιλε αν ξερεις, οι 10 ωρεσ στο youtube πες με βιντεακια και τετοια ποσα gb ειναι περιπου?

 

Με 10 ωρες στο youtube...μην σου πω οτι και λιγα σου χρεωσανε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σαι καλα...ευχαριστω για την απαντηση..

 

ΑΑ ξεχασα να πω οτι η εφαρμογη δεν λειτουργουσε σωστα..! Οποτε εβαζα το usb μου ελεγε οτι απετυχε η συνδεση και οποτε πηγαινα να στειλω μηνυμα σε εναν αριθμο που μου ειχαν δωσει για να δω ποσοσ χρονο εχω, δεν μου εδειχνε τιποτα..! Εν τω μεταξυ ιντερνετ δεν ειχε καθε μερα...οποτε ηθελε εμπαινε. .και οποτε ηθελε εβγαινε!


  •  
     
     
     
    <a class="opener" href="http://www.cosmote.g...00-CP00-CP059#" id="rateplan-0-1">COSMOTE Internet On The Go 3GB
    25,00€
     
     
    0,1107€ Χρέωση SMS προς Εθνικά Δίκτυα 0,1968€ Χρέωση SMS προς Ξένα Δίκτυα 3 Δωρεάν GB για πλοήγηση στο internet 0,0307€ Χρέωση μετά την κατανάλωση των δωρεάν MB (€/MB)
     
     
     
     
     
     
    Αυτο ειναι το προγραμμα.! Και να σε ρωτησω ρε φιλε αν ξερεις, οι 10 ωρεσ στο youtube πες με βιντεακια και τετοια ποσα gb ειναι περιπου?

 

 

3 λεπτα βιντεο περιπου 30mb (σε καλη ανάλυση)

η ωρα εχει 60 λεπτα = 60/3= 20 videos

20 videos x30mb = 600mb την ωρα

χ 10 ωρες

6gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες στο YouTube; Μάλλον λίγο σου ήρθε... όντως.

 

Το YouTube καταναλώνει πολύ πράγμα και γι αυτό μακριά όταν είσαι με κινητό μέσω πακέτου/συμβολαίου κτλπ.

 

Το ποσό μεγάλο, οπότε θα σε κυνηγήσουν. Εκτός και αν πας από εκεί και ζητήσεις αναλυτικό ιστορικό.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως δεν βλεπω να την γλιτωνεις,οπως λεει και ο φιλος παραπανω ειναι πολλα τα λεφτα.

τουλαχιστον καταλαβες τι παιζει τωρα πια με αυτα τα συμβολαια mobile broadband κτλπ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πήγαινες εσυ και το κορίτσι σου ταξίδι στο Μπαλί σε 5αστερο ξενοδοχείο, αντί να το βλέπεις από το youtube.

http://www.travelpassion.gr/offers/542-bali-balakakis.html

 

Επίσης να σου πω οτι πχ ενας μαθηματικός παίρνει την ωρα 15ευρω για ενα μάθημα δηλαδή για να φτάσει αυτο το πόσον θα έπρεπε να κάνει κοντά στις 90 ώρες μάθημα.

 

Σορρυ για το οφφ αλλά τέτοια γεγονότα στην σημερινή εποχή είναι ...τι να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για κομπιουτερ ηταν το προγραμμα, και δεν καθομουν εγω , τα παιδια μου καθοντουσαν και εγω δεν ηξερα οτι καταναλωνει τοσο...! Το θεμα ειναι οτι δεν με ειχαν ειδοποιησει για αυτο και επρεπε να με ενημερωσουν για το ποσο.Δεν γινεται να το πληρωσω, αρα θα παω δικαστικως.. (συν οτι δεν λειτουργουσε παντα το usb)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να είχες βάλει μια σταθερή απεριόριστη σύνδεση, παρά στικάκι (usb) σύνδεση και μάλιστα που δεν είναι απεριόριστη.

 

Εκτός και αν χρειάζεσαι Ίντερνετ όπου και να είσαι. Δυστυχώς το Ίντερνετ που προσφέρει η κάθε εταιρεία κινητής τηλεφωνίας είναι ύπουλο, θέλει μεγάλη προσοχή και μπορεί εύκολα να σου βγεί εκτός ελέγχου.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης αν ο ts παει δικαστικως,δεν νομιζω να κερδισει τιποτα.στα συμβολαια που υπεγραφες τα εχουν κανονισει ολα αυτοι(και το οτι μπορει να μην πιανει σε διαφορες περιοχες,και για τις επιπλεον χρεωσεις και ολα).προσεχε τις κινησεις σου λοιπον μην βρεθεις χειροτερα μπλεγμενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για κομπιουτερ ηταν το προγραμμα, και δεν καθομουν εγω , τα παιδια μου καθοντουσαν και εγω δεν ηξερα οτι καταναλωνει τοσο...! Το θεμα ειναι οτι δεν με ειχαν ειδοποιησει για αυτο και επρεπε να με ενημερωσουν για το ποσο.Δεν γινεται να το πληρωσω, αρα θα παω δικαστικως.. (συν οτι δεν λειτουργουσε παντα το usb)

 

Αρχικα στα γραφεια της εν λογο εταιριας και ζητα να μιλήσεις με καποιον ανωτερο.. και εξήγησε του τι εχει συμβεί.

Δικαστικα δεν το βλεπω.. αλλα ετσι ισως να βρεις ακρη (να πληρωσεις λιγοτερα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...