Προς το περιεχόμενο

Πρώτες αναφορές κάνουν λόγο για ευαισθησία του iPhone 5 σε γρατσουνιές


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

A ). Παραδοσιακές υπερβολές του launch-day με καθετί Apple, Ακάκιεε! To trolling να είναι Misko.

 

B ). Things scratch, live with it.

 

P.S. Εδώ φτάσαμε στο σημείο να χρησιμοποιούν σε διαφημίσεις ψεύτικες διευθύνσεις, για να “αποδείξουν” πως δεν λειτουργούν καλά οι χάρτες. Πόση ξεφτίλα πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 137
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ έχω να επισημάνω 2 πραγματάκια...

 

Στα 2 βίντεο Link.png Site: εδώ φαίνεται ξεκάθαρα ότι δεν μένει γρατζουνιά εύκολα στο τηλέφωνο...

 

Ας περιμένουμε να έρθει κι από εδώ και να το τεστάρουμε live.

 

Επίσης, ακούω πολύ να λένε για το θέμα με τα γρατζουνισμένα out of the box. Υπήρχε κάποιος που να άνοιξε και να πήρε γρατζουνισμένο iphone, να το γύρισε πίσω και να μην πήρε καινούριο; Δεν νομίζω.

 

Κάθε φορά έχουμε τα ίδια. Δεν θα ξεχάσω όταν είχε βγει το λευκό iPhone 3GS που βγαίναν κάποιοι και έγραφαν ότι μετά από έντονη χρήση η λευκή πλευρά πίσω αλλάζει χρώμα και γίνεται κόκκινη από υπερθέρμανση. 2 χρόνια το είχα το τηλέφωνο, πολλές φορές ζεματούσε από την συνεχή χρήση ή από την ώρα που το είχα αφήσει εκτεθειμένο στον ήλιο μέσα στο αμάξι ως gps και έμεινε εντελώς ανέπαφο.

 

Αυτά τα ολίγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

A ). Παραδοσιακές υπερβολές του launch-day με καθετί Apple, Ακάκιεε! To trolling να είναι Miskο

σορυ για troll

P.S. Εδώ φτάσαμε στο σημείο να χρησιμοποιούν σε διαφημίσεις ψεύτικες διευθύνσεις, για να “αποδείξουν” πως δεν λειτουργούν καλά οι χάρτες. Πόση ξεφτίλα πια.

 

αισχος!

ντροπη! :P :P :P :P

μα καλα να λενε τετοια πραγματα τι κακια αλλα εσυ μην τα πιστευεις umbertojeko θεωριες συνομοσιας ειναι.

http://www.insomnia.gr/_/articles/apple/apple/%ce%b7-apple-%ce%b6%ce%b7%cf%84%ce%ac%ce%b5%ce%b9-%cf%83%cf%85%ce%b3%ce%b3%ce%bd%cf%8e%ce%bc%ce%b7-%ce%b3%ce%b9%ce%b1-%cf%84%ce%bf%cf%85%cf%82-%ce%bd%ce%ad%ce%bf%cf%85%cf%82-%cf%87%ce%ac%cf%81%cf%84%ce%b5%cf%82-%ce%ba-r3876

 

 

ειδα αυτο το βιντεακι και δεν κρατηθηκα για τους φανατικους iphone

http://www.youtube.c...v=eRKIWfE6Fws#!

Επεξ/σία από sam27gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αναφέρομαι στα προφανή σφάλματα στους χάρτες αλλα στην διαφήμιση της Motorola, που χρησιμοποίησε ανύπαρκτη διεύθυνση για να επιτεθεί σε ένα προϊον, αυτό δεν λέγετε fact, αλλα λίβελος (αν είναι τόσο χάλια γιατί δεν το χρησιμοποιούσαν απλά). Οσο για τα υπόλοιπα, δυστυχώς αποδεικνύετε για άλλη μια φορά οτι όποια προσπάθεια σοβαρής συζήτησης και αντικειμενικότητας (ειδικά σε θέματα Apple βλε. κάναμε ενα video την βίβλο και αδιαφορούμε για τα υπόλοιπα) συγκρούεται πάντοτε με την απόφαση ορισμένων απλώς να μισούν, να βάλλονται και να δυσφημούν μια εταιρία μόνο και μόνο γιατί ενα προϊον της φέρει το σήμα αυτής, αλλα και με την κουλτούρα χαβούζας του Internets. Κρίμα.

 

Οσο για το επιχείρημα του scuffgate, αν πάρω μερικά κλειδιά και αρχίζω να τα τρίβω σαν γυαλόχαρτο πάνω σε μια πανάκριβη S Class 200,000 ευρώ δεν θα την γρατσουνίσω? Νομίζω είναι πολλά παραπάνω λευτά απο ενα iPhone 5, αυτο σημαίνει κακή ποιότητα? Οτι η Mercedes ψάχνει για βλάκες? Ας αρχίσουμε να linkarουμε pointless videos και για αμάξια που μπορούν να γρατσουνιστούν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει να βάλεις το αμάξι κατά λάθος στη τσέπη με τα κλειδιά;

 

Παίζει στην τσέπη σου τα κλειδιά να αρχίσουν να τρίβονται με μανία πάνω στη συσκευή, όπως στο video; Εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο. Και πάντα το κινητό μου το βάζω στη δεξιά τσέπη, μαζί με τα κλειδιά μου (αυτοκινήτου, πόρτας εισόδου πολυκατοικίας, πόρτας σπιτιού). Οκ, ακουμπάνε. Πάντως ποτέ δε ξεκίνησαν να τρίβονται με δύναμη και ρυθμό, λες κι έχουν μοτεράκι.

 

:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει να μη βάζετε τα κλειδιά σας μαζί με το κινητό σας!?!

Τόσα λεφτά δίνετε για να τα πάρετε,δε γίνεται να τα προσέχετε λίγο περισσότερο?!?

Άντε να τελειώνουμε με τέτοιου είδους θέματα!

Και όχι δε πρέπει να βάζουμε τα ακριβα μας smartphones σε κάποια τσέπη του παντελονιού μας,είναι κρίμα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει στην τσέπη σου τα κλειδιά να αρχίσουν να τρίβονται με μανία πάνω στη συσκευή, όπως στο video; Εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο. Και πάντα το κινητό μου το βάζω στη δεξιά τσέπη, μαζί με τα κλειδιά μου (αυτοκινήτου, πόρτας εισόδου πολυκατοικίας, πόρτας σπιτιού). Οκ, ακουμπάνε. Πάντως ποτέ δε ξεκίνησαν να τρίβονται με δύναμη και ρυθμό, λες κι έχουν μοτεράκι.

 

:P

 

Υποτίθεται το τρίψιμο που έφαγε στην πορεία λίγων δευτερολέπτων στο βίντεο θα το φάει στην τσέπη σου στα 1-2 χρόνια αν το βάζεις μαζί με κλειδιά. Απλά το ανέφερα γιατί τέθηκε σαν παράδειγμα ότι και μια Mercedes γρατζουνίζεται οπότε να μη μιλάμε για το iphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να πιστέψω οτι θα φάει τέτοιο τρίψιμο ή χτυπήματα. Εν τέλει νομίζω δεν είναι τίποτα τρομερό να υπάρχει ενα απλό υφασμάτινο sleeve, με λίγο padding, το οποίο θα προστατεύει απο το wear and tear της καθημερινότητας. 700 ευρώ κινητό, 30 ευρώ sleeve, αλλα το θέμα δεν είναι καν αυτό για μένα φίλε mindtrapper, αλλά οτι ξεκίνησε ολόκληρος πόλεμος επειδή ξάφνου μάθαμε οτι τα μέταλα γρατσουνίζονται. Δηλαδή περιμένουν ορισμένοι σαν τα κοράκια για να επιτεθούν σε προφανή και λογικά πράγματα, να τα φουσκώσουν σε τεράστειο βαθμό χειρότερα και απο τις ειδήσεις του MEGA, ενω αντιμετωπίζονται με απλές και προσιτές λύσεις σε κάποιον που έχει να διαθέσει τα λευτά για ενα iPhone.

 

π.χ μια απο τις πιο fancy http://www.mujjo.com/the-sleeves-collection/the-originals-sleeves-brown/iphone-5-sleeve-brown

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνώ αλλά ακούστηκε ότι θα μπορούσαν να είχαν κάνει καλύτερη δουλειά (σε μερικές παρτίδες ή όλες, δεν γνωρίζω) με την επεξεργασία του αλουμινίου. Μια προστατευτική στρώση πάνω από την μπογιά, κάτι τέτοιο.

 

Σίγουρα κανείς δεν παίρνει ακριβό κινητό και αρχίζει μετά να το γρατζουνάει με ότι βρει σαν το ζαβό. Αλλά είναι πίκρα όταν συμβεί. Άντε με το καλό να δούμε στο μέλλον και το Liquid Metal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...