Προς το περιεχόμενο

Πρώτες αναφορές κάνουν λόγο για ευαισθησία του iPhone 5 σε γρατσουνιές


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ή ας το κάνουν από Liquid metal που αγόρασαν την πατέντα κιόλας... Ανταυτού το κατασκευάζουν από ένα μαλακό μέταλλο και το πλασάρουν σαν premium προιόν και δεν φροντίζουν καν να κάνουν ποιοτική ηλεκτροστατική που έκαναν στο 2g που ακόμα το έχω και δεν έχει πάθει τίποτα.

 

Γενικά από τότε που η apple έφυγε από αμερική έχει κάποια θέματα στο quality control. Αλλά ότι πληρώνεις παίρνεις. Αν ξαναγυρνούσαμε σε usa/japan/finland made κινητά αμφιβάλλω ότι θα υπήρχε θέμα. Αλλά άλλη οικονομία τώρα άλλη πριν 10 χρόνια. Και επίσης πλέον αγοράζω macbook με τα μισά λεφτά. Συμβιβασμός είναι άλλες φορές προς όφελος του καταναλωτή άλλες προς όφελος του πωλητή.

 

Απ΄ότι άκουσα πάντως, τα αλλάζουν στα apple store έξω. Με τους επίσημους αντιπροσώπους που έχουμε εδώ δεν ξέρω τι θα γίνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 137
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Έχεις ιδέα από quality control? Γιατί αν ναι θα ξέρεις οτι ακόμα και για κονσέρβες, αν βρεις 1 κομματι στα 100,000 με ελαττωμα τότε δεσμεύεις όλη την παραγωγή της ημέρας και δεν συνεχίζεις εως ότου λύσεις το πρόβλημα στην γραμμή παραγωγής. Η apple όμως έχει προφανώς πιο πιστούς οπαδούς και δεν χρειάζονται αυτές οι πίπες. Και DOA να έρθει πάλι θα λένε όλα οκ.

 

Ναι σωστά! Εγώ για παράδειγμα όταν πάω super market και βλέπω την κονσέρβα της κομπόστας στραβωμένη επειδή κάποιος δεν πρόσεξε κατα τη μεταφορά της, ζητώ αμέσως την παύση της παραγωγής στο εργοστάσιο και ανάκληση όλης της παρτίδας! Ξαναλέω: πολύ αβάδιστα βγάζετε συμπεράσματα...

 

 

Αν το gizmodo και το engadget (pro apple) αναφέρουν τριξίματα, χαλαρές μπαταρίες και πρόβλημα με την ηλεκτροστατική βαφή, καθώς υπάρχει και thread στο apple forum τότε υπάρχει πρόβλημα.

 

 

Μμμμμμμ gizmodo & engadget... Ειδικά για το πρώτο... Άμα το αναφέρουν αυτοί, αυτό είναι, κλείσαμε! Άμεση ανάκληση όλων των συσκευών. Και μετά "κατηγορείτε" εμένα για φανατισμό... B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα πλεονέκτημα για μένα σε σχέση με το 4/4s είναι οτι η αποσυναρμολογείται top to down οπότε η οθόνη αλλάζει πανεύκολα.

 

Δείτε πως το κάνει η γνωστή κυρία:

 

http://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_907149&feature=iv&list=UUHbx9IUW7eCeJsC4sBCTNBA&src_vid=OSFKVq36Hgc&v=nlUQfXwvQLc

 

Στο 4αρι μου έχω σπάσει την οθόνη 5! φορές και κατά συνέπεια έχω γίνει expert στον να του αδειάζω τα σωθικά και μετά να τα ξαναβάζω μέσα προκειμένου να αλλάξω την lcd (εννοείται το κάνω μόνος μου: 220Ευρώ σε εξουσιοδοτημένο serrvice Vs 30 Ευρώ με καλή κινέζικη οθόνη μόνος μου).

 

Τώρα αν γρατζουνιστεί απο πίσω δεν χάθηκε και ο κόσμος... μια χαρά συνεχίζει να δουλεύει το εργαλείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μμμμμμμ gizmodo & engadget... Ειδικά για το πρώτο... Άμα το αναφέρουν αυτοί, αυτό είναι, κλείσαμε! Άμεση ανάκληση όλων των συσκευών. Και μετά "κατηγορείτε" εμένα για φανατισμό... B)

 

Ρε bildanos ποιος σε κατηγόρησε για φανατισμό; Δεν είπα κάτι τέτοιο. Ωραία χρυσή η συσκεύη απλά απαιτείται καλύτερο quality control στις συσκευές της.

 

 

Δες το spoiler στην υπογραφή μου και θα καταλάβεις τι θα πει φαν-ατισμός

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας έχει την άποψη του και αν θεωρείς εμάς τους 5-10-100 πικραμένους ... τότε μάλλον πρέπει να σκεφτείς και το ενδεχόμενο ότι το 90% του πληθυσμού ( ανάμεσα σε αυτό και εσύ ) σε κάτι τέτοια threads δεν σηκώνεται κουβέντα για το iphone λες και σας βρίζουν τη μάνα, έλεος!

 

Φιλικα παντα, απο την φορα σου να θαψεις το iphone δεν καταλαβες και τι διαβασες. Ο Billdanos δεν αναφεροταν στους πικραμενος που θαβουν στα ασχετα φορουμ το iphone, αλλα στους 5-10-100 πικραμενους παγκοσμιως, που αναφερανε προβληματα γρατζουνιων στο καινουριο iphone.

 

Με απλα λογια δηλαδη, δεν χρειαζεται να θιγεσαι ΔΕΝ αναφεροταν σε σενα!

 

ΥΓ: και για του λογου το αληθες:

 

Πουλήθηκαν σε 3 μέρες 5.000.000 συσκευές και καθεστε και ασχολείστε με 5-10 άντε και 100 περιστατικά του κάθε πικραμενου στο Internet! Πολύ αβαδιστα τελικά βγάζετε τα συμπεράσματα μερικοί!

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει παιδια το iphone ειναι το καλυτερο κινητο δεν εχει κανενα ψεγαδι και ποτε δε θα βγει καλυτερο κινητο.πειτε μου τωρα σε πιο σημειο της αθηνας η apple σας συνανταει και σας δινει χρηματα για τα καλα σας λογια και για να θαβεται μονιμος ολες τις αλλες εταιρειες κινητων να παω κι εγω αφου ειπα τον καλο μου λογο...γιατι τελικα μονο ετσι εξηγειται αυτη η εμμονη που εχουν οι περισσοτεροι με το iphone και δεν σηκωνουν μυγα στο σπα8ι τους περι αυτου....

 

Εντάξει παιδιά το iPhone είναι το χειρότερο κινητό έχει παντού ψεγάδια και ποτέ δεν θα βγει χειρότερο κινητο.

Πείτε μου τώρα σε ποιο σημείο της Αθήνας η Samsung σας συναντάει και σας δινει χρηματα για τα κακα σας λογια και για να θαβεται μονιμος ολα τα προϊόντα της Apple να παω κι εγω αφου ειπα τον κακο μου λογο... γιατι τελικα μονο ετσι εξηγειται αυτη η εμμονη που εχουν οι περισσοτεροι με το iphone και το σπαθί τους είναι γεμάτο μυγες περι αυτου....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλικα παντα, απο την φορα σου να θαψεις το iphone δεν καταλαβες και τι διαβασες. Ο Billdanos δεν αναφεροταν στους πικραμενος που θαβουν στα ασχετα φορουμ το iphone, αλλα στους 5-10-100 πικραμενους παγκοσμιως, που αναφερανε προβληματα γρατζουνιων στο καινουριο iphone.

 

Με απλα λογια δηλαδη, δεν χρειαζεται να θιγεσαι ΔΕΝ αναφεροταν σε σενα!

 

ΥΓ: και για του λογου το αληθες:

 

 

 

Μια χαρά κατάλαβα τι διάβασα... το μόνο που δεν κατάλαβα είναι γιατί πετάγεσε με άκυρο τρόπο και το χειρότερο; Να προσπαθείς να με διορθώσεις και σε αυτό που λέω!

 

Το τι πιστεύω για το iphone είναι καθαρά δική μου άποψη και στην τελική δεν το θάβω με την έννοια που κατάλαβες εσύ!

 

Αυτοί οι 5-10-100 παγκοσμίως τυχαίνει να είναι ΚΑΙ σε αυτό το φόρουμ ... τώρα όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται!

 

Δεν θίχτηκα μάλλον μπερδεύτηκες άλλα δεν πειράζει δεν είσαι ο μόνος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δωστε το καινουργιο iphone σε καμια περιεργη γκομενα που θελει να το δει με την εξης συμφωνια: αμα το γρατσουνισεις θα σε μ@μ.σw.

αν δεχτει ειναι σιγουρο οτι θα περασετε καλα

http://www.secnews.gr/archives/51286

 

επιπλεων και αλλο θεμα

http://techit.gr/201...i-tou-iphone-5/

 

ρε παιδια

τοσα λεφτα,

τοση Ταλαιπωρία εξω απο το καθε καταστημα,

γνωριζετε τι εκμεταλευση πεφτει στους εργατες και οτι παλαιοτερα ειχαν γινει και αυτοκτονιες

επισης το οτι απο τις συγκεκριμενες συσκευες ξερουν που ακριβος βρισκεστε,

αλλα εσεις εκει!

αν πει κατι καποιος για το iphone πραγματικα κανετε λες και σας εβρισε τα θεια την μανα τον πατερα και ολο σας το σοϊ

Επεξ/σία από sam27gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...