Προς το περιεχόμενο

Στα 499€ το HTC 8X και στα 280€ το 8S σύμφωνα με τιμολόγηση Ηνωμένου Βασιλείου


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μια χαρούλα είναι οι τιμές...είναι κάπως τα specs αλλά τα wp δεν χρειάζονται βαρυ σύστημα...

πάντως το samsung ace 2 το οποίο έχει 280-299 και είναι χειρότερο από το 8s ,,,

πρέπει πρώτα να δούμε και λειτουργικό εν δράση γιατί μέχρι τώρα μονο hardware έχουμε δει..

 

το λειτουργικό δεν αμφισβητώ άλλα πράγματα όχι........

 

ένα παράδειγμα πχ στο nexus s που με JB πετάει πραγματικά..... έχει 512ram...........

 

αν ταυτόχρονα ανοίγω πολλές εφαρμογές και αρκετές σελίδες στο browsing κλπ κλπ πατώνει κανονικά multitasking η αχρηστεύετε σχεδόν η γίνεται πολύ αργό.... σελίδες στο browser δεν μπορούν να μείνουν όλες ανοιχτές και κανουν reload για να γλιτώσουν μνήμη κλπ κλπ καλα να μην αναφέρω αν ακούω και μουσική την ιδία στιγμή....... μνήμη ούτε να κλάσεις μετά δεν μένει.....

 

+ καλή οθόνη είναι μεγάλο συν και οθόνη που φοράει δεν είναι και ότι καλύτερο στης μέρες μας......... σε αυτή την τιμή........

 

 

έτσι και όμως αν θέλεις smartphone για μια χρήση της προκοπής..... ότι λειτουργικό και να φοράει σε νοιαζουν specifications................

 

επειδή λένε μερικοί ότι δεν χρειαζεται καλό hardware επειδή θα πετάει με wp μόνο εν μεροι είναι αλήθεια ........ το λειτουργικό ναι θα πετάει βαριές εργασίες και ενα multitasking της προκοπής θα πατώνει.....

 

ενα παράδειγμα ακομη το ipad 2 που έχει η ξαδέλφη μου..... μόλις πετυχαίνει στα χέρια μου συχνά πυκνά μου πετάει ένα μηνύματακι out of memory με την χρήση που του κάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οι τιμές δεν μου άρεσαν... απλώς αναρωτιέμαι πως είναι δυνατόν η HTC να έχει ημερομηνία κυκλοφορίας για τα Windows 8 μοντέλα της ενώ ο Elop (Nokia) και ο Balmer (Microsoft) που είναι πλέον αδερφές (εταιρείες!!! :P) δεν ανακοινώνουν την ημερομηνία κυκλοφορίας του 920....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

το λειτουργικό δεν αμφισβητώ άλλα πράγματα όχι........

 

ένα παράδειγμα πχ στο nexus s που με JB πετάει πραγματικά..... έχει 512ram...........

 

αν ταυτόχρονα ανοίγω πολλές εφαρμογές και αρκετές σελίδες στο browsing κλπ κλπ πατώνει κανονικά multitasking η αχρηστεύετε σχεδόν η γίνεται πολύ αργό.... σελίδες στο browser δεν μπορούν να μείνουν όλες ανοιχτές και κανουν reload για να γλιτώσουν μνήμη κλπ κλπ καλα να μην αναφέρω αν ακούω και μουσική την ιδία στιγμή....... μνήμη ούτε να κλάσεις μετά δεν μένει.....

 

+ καλή οθόνη είναι μεγάλο συν και οθόνη που φοράει δεν είναι και ότι καλύτερο στης μέρες μας......... σε αυτή την τιμή........

 

έτσι και όμως αν θέλεις smartphone για μια χρήση της προκοπής..... ότι λειτουργικό και να φοράει σε νοιαζουν specifications................

 

επειδή λένε μερικοί ότι δεν χρειαζεται καλό hardware επειδή θα πετάει με wp μόνο εν μεροι είναι αλήθεια ........ το λειτουργικό ναι θα πετάει βαριές εργασίες και ενα multitasking της προκοπής θα πατώνει.....

 

ενα παράδειγμα ακομη το ipad 2 που έχει η ξαδέλφη μου..... μόλις πετυχαίνει στα χέρια μου συχνά πυκνά μου πετάει ένα μηνύματακι out of memory με την χρήση που του κάνω

 

Μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ πως το καταφέρες αυτό. Δεν ήξερα καν ότι υπάρχει αυτό το μηνυνμα στο iOS. Ακόμα και στο παλιό 3G s miu

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς!Δηλαδή ποια η διαφορά από το lg optimus 7 που έχω(εκτός του επεξεργαστή φυσικά και της οθόνης),απολύτως καμία.Κάτω από 250€ θα έπρεπε να ήταν.

 

Ειναι ισως windows phone 8? Λεω εγω τωρα μια μικρη λεπτομερεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ειναι ισως windows phone 8? Λεω εγω τωρα μια μικρη λεπτομερεια.

 

S4 Krait cpu (dual core), μεγαλύτερη οθόνη, sd card slot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμια τιμη ανω των 150 ευρω δεν ειναι καλη για κινητο το 2012...

 

ημαρτον δηλαδη . σιγα τη σουπερ τεχνολογια που θα πρεπει να την πληρωνουμε και 200 και 300 ευρω για καθε 6 μηνες που αλλαζει η αναβαθμιζεται...

 

εχουν ξεφυγει οι εταιρειες .

αλλα περισοτερο εχει ξεφυγει ο καταναλωτης.εχει υπερεκτιμηση τα στανταρ των αναγκων της κινητης τηλεφωνιας ....

 

αλλα τι καθομαι και σχολιαζω...

τα κινητα ειναι μερος του συγχρονου life style . κοινως , βγαλτε τα να τα μετρησουμε....

 

ΥΓ: απορω με μερικους που θεωρουν φυσιολογικη την τιμη ενος (φτηνου κατα τον κατασκευαστη) κινητου οταν αυτη ειναι στα 300 ευρω...

να υπενθυμισω οτι 360 ευρω ειναι το επιδομα ανεργιας και 500 ο μεσος μισθος ενος νεου , δηλαδη του καταναλωτη στον οποιο απευθυνεται αυτη η τεχνολογια ακι το συγκεκριμενο προϊον....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ: απορω με μερικους που θεωρουν φυσιολογικη την τιμη ενος (φτηνου κατα τον κατασκευαστη) κινητου οταν αυτη ειναι στα 300 ευρω...

να υπενθυμισω οτι 360 ευρω ειναι το επιδομα ανεργιας και 500 ο μεσος μισθος ενος νεου , δηλαδη του καταναλωτη στον οποιο απευθυνεται αυτη η τεχνολογια ακι το συγκεκριμενο προϊον....

 

 

Ε, για να μην πέφτουν οι τιμές, ο κόσμος αγοράζει αβέρτα. Διαφορετικά -και λογικά- οι τιμές θα έπεφταν. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ: απορω με μερικους που θεωρουν φυσιολογικη την τιμη ενος (φτηνου κατα τον κατασκευαστη) κινητου οταν αυτη ειναι στα 300 ευρω...

να υπενθυμισω οτι 360 ευρω ειναι το επιδομα ανεργιας και 500 ο μεσος μισθος ενος νεου , δηλαδη του καταναλωτη στον οποιο απευθυνεται αυτη η τεχνολογια ακι το συγκεκριμενο προϊον....

 

 

Υπάρχουν και πιο φθηνά κινητά όπως υπάρχουν και μεγαλύτεροι μισθοί.

Ο άνεργος δεν είναι ανάγκη να πάρει τέτοιο κινητό.

Επίσης ο κόσμος δεν περιστρέφεται γύρω από την Ελλάδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το 8s η τιμή είναι, κατ' εμέ ακριβό μια και προβληματίζομαι για την μνήμη και την έλλειψη της μπροστινής κάμερας (ανούσιο το skype δηλαδή). Για το 8χ καλή η τιμή του. Πάντα βέβαια για αυτά που αναγράφονται. Διότι στην Ελλάδα (την χρεοκοπημένη) σίγουρα θα είναι ακριβότερο και θα πλησιάζει την τιμή του IPhone (φτου φτου μακριά από εμάς). Αλλά η αλήθεια είναι ότι μετά από Android σίγουρα θα κατευθυνθώ προς Microsoft οπότε αναμένω και ψάχνω.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι , ο κοσμος δεν περιστρεφεται γυρω απο την ελλαδα αλλα εδω μιλαμε για ελληνικο φορουμ με ελληνες να συμμετεχουν και να δηλωνουν οτι ειναι μια καλη τιμη !

αν δεν αποκτησουμε κουλτουρα καταναλωτη με στοιχειωδη αυτοσεβασμο ειμαστε καταδικασμενοι.

ειναι ενας απο τους λογους που μας οδηγησαν στην κριση.....

καποια προϊοντα ερχονται στη χωρα μας υπερκοστολογημενα , προφασιζομενοι οι εισαγωγεις διαφορα εξοδα , ενω η πραγματικοτητα ειναι οτι ξερουν αρκετα καλα σε τι κοινο απευθυνονται...

η τιμολογηση ανα τον κοσμο βασιζεται και στο βιοτικο επιπεδο της χωρας διαθεσης του προϊοντος. αν τα 280 ευρω ειναι μια ικανοποιητικη τιμη για το ηνωμενο βασιλειο , για την ελλαδα ειναι εξωφρενικη....

οι "ελληνικες" αναγωγες τιμολογησης με απευθειας μετατροπη των δολλαριων σε ευρω + 20-30% "για τη ψυχη της μανας μας" ειναι απλα προκλητικες...

η καταναλωτικη διαθεση του καθενος ειναι προσωπικη υποθεση αλλα αυτο που μου εδωσε αφορμη να ποσταρω ειναι το γεγονος οτι αντιμετωπιζουμε τις τεχνολογικες εξελισεις και διατηρουμε τα καταναλωτικα προτυπα μεσα σε μια αφασια χωρις να συνειδητοποιουμε οτι οδηγουμαστε σε μια οικονομια τριτοκοσμικων συνθηκων...

 

ΥΓ: για την ιστορια ειμαι κατοχος ενος zte blade εδω και 1.5 χρονο ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.amazon.co.uk/HTC-Windows-Phone-Free-Smartphone/dp/B009E3RST0/ref=sr_1_24?s=electronics&ie=UTF8&qid=1348415346&sr=1-24

 

pre order του άμαζον σε σημαντικά υψηλότερη τιμή. Θα βγει στις 8 Νοεμβρίου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...