Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft ολοκληρώνει την ανάπτυξη των Windows Phone 8


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Microsoft ετοιμάζεται πυρετωδώς για ένα καυτό Οκτώβριο, ολοκληρώνοντας σύμφωνα με ιστοσελίδες του εξωτερικού την ανάπτυξη των Windows Phone 8.0, της δεύτερης μεγάλης κυκλοφορίας για το 2012 που ετοιμάζει η εταιρεία μετά τα Windows 8.Στο επόμενο βήμα, η Microsoft θα διαθέσει την τελική έκδοση του λογισμικού στους κατασκευαστές και σε εταιρείες κινητής τηλεφωνίας ώστε να προχωρήσουν στις τελικές δοκιμές των προιόντων τους πριν βγούν στα ράφια των καταστημάτων.

 

Ήδη αρκετοί κατασκευαστές έχουν ανακοινώσει τις δικές τους προτάσεις που θα βασίζονται στα Windows Phone 8 με τη Nokia να ανακοινώνει στις αρχές Σεπτεμβρίου τα Lumia 920 και Lumia 820 με τη Samsung να προηγείται με την παρουσίαση του ATIV S. Στις 19 Σεπτεμβρίου η HTC αναμένεται να ανακοινώσει και αυτή τα δικά της μοντέλα.

 

Η νέα έκδοση των Windows Phone φέρνει αρκετά σημαντικές αλλαγές αφού μοιράζεται τον ίδιο πυρήνα με τα Windows 8 ενώ υποστηρίζει πολυπύρηνους επεξεργαστές, 2 νέες αναλύσεις 1280x768 και 1280x720 καθώς και NFC, micro SD κ.α

 

Μέχρι στιγμής δεν έχει γίνει γνωστό η πορεία ανάπυξης της έκδοσης 7.8 η οποία προορίζεται για τα Windows Phone smartphone που κυκλοφορούν ήδη στην αγορά και σύμφωνα με την αρχική ανακοίνωση της Microsoft δε θα αναβαθμιστούν στην έκδοση 8.0

 

Link.png Site: zdnet.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δε ξερω γιατι,αλλα νιωθω οτι ενα απο τα μοντελλα που θα ανακοινωσει η htc,σε καποια στιγμη,θα τσιμπισουν και android σε dualboot! :-)

Τα περιμενω πως και πως να βγουν!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω γιατι,αλλα νιωθω οτι ενα απο τα μοντελλα που θα ανακοινωσει η htc,σε καποια στιγμη,θα τσιμπισουν και android σε dualboot! :-)

Τα περιμενω πως και πως να βγουν!

ακριβως το ιδιο σκεφτομουν και εγω...θα γινει μαχη.μαλλον τα windows στα smartphones θα αποκτησουν μελλον σε λιγο καιρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απατο θα παει.

ποιο θα παει απατο και γιατι?

μην ποσταρεις για να ποσταρεις ή να τρολαρεις.....

μια χαρα θα τα πανε τα win phones η γνωμη μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απατο θα παει.

 

:-D

όπου μυρίζει μπαρούτι ο killik πετάει το αναμένο σπίρτο για να γίνει το μπαμ.. :-D

 

 

 

άντε να βγουν τα ρημάδια γιατί δεν αντέχει άλλο το wm6 κινητούλι μου..

 

με ταινίες το κρατάω in one piece.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς αλλά εγώ περιμένω πως και πως να βγουν smartphones με οθόνη αφής και αξιοπρεπή μπαταρία (min 2 μέρες με μέτρια προς πολλή χρήση).......

Δεν το χωράει το μυαλό μου να δίνουμε 500+euro και να πρέπει να τα φορτίζουμε κάθε βράδυ (να μην βγάζουν 24 ώρες....)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...