Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα με εκτυπωτή Ηp Deskjet 1000


maxdore217

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν λεβέντες θα μπω με τι μια στο θέμα.

Πήγα να εκτύπωση ένα κουπονάκια από το internet και ενώ είχα βάλει ασπρόμαυρη εκτύπωση μου έβγαλε την σελίδα στο φύλλο έγχρωμη ... το ξανά δοκίμασα και σε άλλη σελίδα με άλλο site και πάλι το ίδιο μου κάνει είναι συνδεδεμένος σε win7 64bit.

 

Tί μπορεί να φταίει ? και μου τρώει και το έγχρωμο χωρίς να το θέλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασες να ξαναπεράσεις τoν driver του εκτυπωτή?

Αν υπάρχει νεότερος βάλε αυτόν.

Στην προεπισκόπηση της εκτύπωσης στο δείχνει έγχρωμο ή ασπόμαυρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην προεπισκόπηση την εκτύπωσης την δείχνει ανάλογο με το τι επιλέγω κανονικά , μετά όμως βγάζει την εκτύπωση με χρώμα θα το δω για τους οδηγούς αν έχουν βγάλει κιόλας νεότερους.

Αν δεν δουλέψει μετά θα βγάζω το μελάνι του χρώματος :)

 

Δεν ξέρω γενικά άμα το έχω μόνο εγώ αυτό το πρόβλημα ή είναι γενικό στον hp 1000 μιας και κάνει 23Ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βγάλεις το μελάνι του χρώματος δεν νομίζω να εκτυπωνει γενικότερα ,αλλά δοκίμασε το.

Ψάξε και πως κάνει hard reset το συγκεκριμένο μοντέλο μπας και στρώσει έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβω {Οι περισσότεροι εκτυπωτές δεν το επιτρέπουν. } δηλαδή άμα σου τελειώσουν πρέπει να πάρεις και τα 2 μελάνια δηλαδή κάπου 18Ε-20ε για έναν που κάνει 25Ε ή άντε 30Ε

τί είναι αυτό πάλι... και εμένα όταν το έβγαλα δεν εκτύπωνε αλλά είδα στην ρυθμίσεις εκτύπωσες ότι το είχε pause το ίδιο το πρόγραμμα και το ξανάλλαξα και όλα οκ.

 

αυτό που είπες τι είναι (hard reset )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην πλειοψηφία των εκτυπωτων όταν λειπει το ένα μελάνι ή όταν έχει τελειώσει ,ο εκτυπωτης δεν σου επιτρέπει να κάνεις εκτύπωση μέχρί να το βάλεις στη θέση του ή να αλλάξεις το τελειωμένο.

π.χ. σου έχει τελειώσει το έγχρωμο άλλα έχει ακόμα μελάνι το ασπρόμαυρο ,μεχρι να βάλεις καινούριο έγχρωμο δεν μπορείς να εκτυπώσεις ούτε ασπρόμαυρο.Για το δικό σου μοντέλο δεν ξέρω αν ισχύει αυτό.

Στα φθηνα πολυμηχανήματα και εκτυπωτες μπορεί να συμφέρει να πάρεις καινούριο μηχάνημα από το να αλλάξεις μελάνι.

 

Το hard reset επαναφέρει όλες τις ρυθμισεις στο αρχικό στάδιο ,όπως ήταν όταν τον πήρες.Αν έχεις πειράξει κάτι εσύ στις ρυθμίσεις άθελα σου και γι αυτό εκτυπώνει μόνο έγχρωμα ,μπορεί να φτιάξει έτσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ για όσο είπες... δεν το είπα προσωπικά το προηγούμενο αλλά δεν το βλέπω σωστό μιας και κατά κύριο λόγο το ασπρόμαυρο δουλεύει ο κόσμος και όχι τα χρώματα. [ πάλι λαμογιά έχουν κάνει για να μας τα παίρνουν]

 

Δυστυχώς δεν βλέπω να γίνεται κάτι έψαξα για drivers και αυτούς που βρήκα τους φοράει ήδη ( 22.50.231.0 και είναι και οι τελευταίοι επίσημοι από hp ) για hard reset δεν νομίζω ότι χρειάζεται μιας και δεν έχω πειράξει κάτι στις ρυθμίσεις.

Τέλος έκανα εκτύπωση και από άλλο pc και δεν παρουσίασε αυτό το πρόβλημα ...από νετμπουκ κιόλας με win 7 αλλά 32

Σαν τελικό συμπέρασμα το μόνο που μπορώ να βρω και να στηρίξω είναι μήπως οι drivers σε 64 έχουν μικροπροβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα αναλώσιμα κυρίως βγάζουν τα λεφτά τους οι εταιρίες και όχι και τόσο από την πώληση εκτυπωτών.

Nαι αν εκτυπώνει από άλλο pc κανονικά δεν χρειάζεται reset.Στο pc είναι το πρόβλημα και όχι στον εκτυπωτή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...