Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τί τον περιμένετε πίσω βρε παιδιά...Συντάξιμα κολλάει ο άνθρωπος στην Ουλκερ (και καλά κάνει). Όλα τα καλά τελειώνουν κάποτε, και ειδικά στον υψηλών απαιτήσεων αθλητισμό, και δόξα τω θεώ τα καλύτερά του χρόνια τα έδωσε στον ΠΑΟ. Όμορφο θα ήταν να είχε κλείσει κι όλας εκεί που "ανδρώθηκε", αλλά τί να γίνει, δεν έκατσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 23,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • MiDi_MiLiZ

    2161

  • DKNI

    1827

  • firewalker

    1268

  • 8elwADSL

    955

...εννοείς ότι είσαι από τους μαλάκες/ζώα/άμυαλους κτλ που έλεγα ότι φοβόμουνα ότι μπορεί να τον κράζανε αν έχανε ο ΠΑΟ, κι έπαιζε ο Μπατ καλά;

Eννοω οτι εγραψες οτι φοβοσουν οτι θα τον εκραζε πολυς κοσμος

Επεσε χειροκροτημα απο την παρουσιαση

End of story

 

Τί τον περιμένετε πίσω βρε παιδιά...Συντάξιμα κολλάει ο άνθρωπος στην Ουλκερ (και καλά κάνει)

Ας ερθει να κανει τον Αλβερτη του 2009

Δεν με νοιαζει να αποδώσει. Εγω θελω του χρονου να επιστρεψει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το πρώτο, δεκτό το εντ οφ στόρι - πάντως ούτε στοίχημα έβαζα, ούτε το επιθυμούσα να πάει όπως απορούσα για την σιγουριά όσως γράψανε "γιορτή θα είναι" - απλά κατέθεσα την αμφιβολία μου. Κι αν ακόμα γινόταν στραβή, δεν θα 'ρχουν να σε ρώταγα "...κάτι έλεγες DK...;". Διότι ούτε εμπαθής είμαι (γενικώς), ούτε αφού την βγάλω για μέτρημα μετά το κάνω βούκινο (...άσε που δεν την βγάζω. Δεν την έβγαζα καν όταν την έβρισκα και πιο εύκολα, όχι τώρα που περάσανε και τα δικά μου χρόνια και τα δικά της). Κουβέντα κάνω απλά, γενικώς. Υποθέτω με βάση λογικές, εκφράζομαι, διδάσκω ενίοτε, και κυρίως διδάσκομαι.

 

Για επιστροφή, καταννοητός ο συναισθηματισμός, αλλά μήπως θα έπρεπε να βλέπεις πιο πρακτικά και για το καλό του μέλλοντος του ΠΑΟ...; Υποθέτω μάλιστα πως ο άνθρωπος έχει και μια οικογένεια, ένα σόι στην πατρίδα του, γι' αυτό και δεν το κόβω και το πιο εύκολο να μείνει, ως πχ "παράγοντας" (σκάουτερ, μάουτερ, "σύμβουλος"/γουατέβερ, που να έχει σχέση με το άθλημα), αν τυχόν κάτι τέτοιο εννοούσες [συν του ότι ως γνωστόν, γαμώ (με την μη καλή έννοια) τις εποχές είναι για να κάνει κανείς δουλειά στην Ελλάδα, και δη σε αθλητικό σύλλογο (και ακόμη πιο δη στον ΠΑΟ, έτσι όπως δείχνουν τα πράγματα]. Ασχέτως δηλαδή επιθυμιών, απλά δεν το βλέπω να ξανάρχεται λόγω πρακτικής της ζωής. Αν βέβαια, μιας και είπα για επιθυμίες, μια επιθυμία απλά εκφράζετε και ξέρετε πολύ καλά ότι δεν παίζει κι εγώ το πήρα πολύ σοβαρά, τότε πάσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι ρε, δεν ειπα να γινει παραγοντας (αν και για μενα ειναι οτι πρεπει για Trainer με Rayban γυαλι και φορμα παραλλαγης στους νεους ξενους του Παναθηναικου) αλλα θα τον ηθελα για μια χρονια, την τελευταια της αθλητικης του καριερας στον Παναθηναικο εστω και σε ρολο "Αλβερτης '09"

 

In other news μια ματια στο ποιοι "εκπροσωπουν" τον Παναθηναικο στη "Δικη" της Δευτερας - μετα το ντερμπυ δλδ - σε κανει να γελας με τους γαυρους που θεωρουν πολιορκητικο κριο του Παναθηναικου τον ΣΚΑΙ. Δεν ξερω αν ο Αλαφουζος δεν γουσταρει να το βαψει πρασινο το καναλι, αν δεν μπορει ή αν δεν το κανει σωστα (ολα δεκτα) απλα ειναι αστειο να μιλαμε για "πρασινο ΣΚΑΙ"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας δουλεύουν απλα

Kαλως ηλθες στην περιοδο με προεδρο τον τρακη!

 

Παντως -αν και το προχθεσινο περιστατικο το θεωρω καραστημενο- να ξερεις/ξερετε οτι ο τρακης ανεκαθεν ηταν παρορμητικος και εκανε τα δικα του. Απο μπουκες μεσα στα αποδυτηρια για να μπινελικωσει παιχτες μετα απο ηττες (με την ιδιοτητα του ανιψιου του προεδρου της ΚΑΕ), μεχρι μπουκες στα γραφεια ιστοσελιδων με μπραβους και απειλες για τους υπαλληλους, τις οικογενειες τους και τις ζωες τους, πρωτοσελιδα τυπου "πεταξτε τις φανελες" κλπ. Ακομα και να μην ηταν στημενο το προχθεσινο λοιπον, μπορει ευκολα να αποδωθει στον παρορμητισμο και την κυκλοθυμια που τον χαρακτηριζουν.

Αλλα επειδη ηταν καραστημενο, τα λεμε στο τελος της σεζον για το οποιο προετοιμασε τον κοσμο ο τρακης προχθες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι ρε, δεν ειπα να γινει παραγοντας (αν και για μενα ειναι οτι πρεπει για Trainer με Rayban γυαλι και φορμα παραλλαγης στους νεους ξενους του Παναθηναικου) αλλα θα τον ηθελα για μια χρονια, την τελευταια της αθλητικης του καριερας στον Παναθηναικο εστω και σε ρολο "Αλβερτης '09"

 

In other news μια ματια στο ποιοι "εκπροσωπουν" τον Παναθηναικο στη "Δικη" της Δευτερας - μετα το ντερμπυ δλδ - σε κανει να γελας με τους γαυρους που θεωρουν πολιορκητικο κριο του Παναθηναικου τον ΣΚΑΙ. Δεν ξερω αν ο Αλαφουζος δεν γουσταρει να το βαψει πρασινο το καναλι, αν δεν μπορει ή αν δεν το κανει σωστα (ολα δεκτα) απλα ειναι αστειο να μιλαμε για "πρασινο ΣΚΑΙ"

Καλά σοβαρά μιλάμε τώρα;Το skai πράσινο;Μπααααα.Αρκεί κανείς να θυμηθεί πως συμπεριφερόταν στον Ο.Σ.Φ.Π πριν αναλάβει ο Αλαφούζος πρόεδρος του Π.Α.Ο και πως τώρα.Όσο για τα πρωταθλήματα του ολυμπιακού στο ποδόσφαιρο όταν αμφισβητούνται έτσι με γενικότητες τότε έχουμε και εμείς το δικαίωμα να αμφισβητούμε τους τίτλους στο μπάσκετ του Π..Α.Ο.Ακόμα και τα χρόνια της ¨"παράγκας" που λένε μερικοί ο ολυμπιακός είχε να παρουσιάσει ζάχοβιτς και τζιοβάνι δεν θα θα πω τι είχε ο Π.Α.Ο για αυτό και ερχόταν και κάτι 4άρες μέσα στην λεωφόρο στο κύπελλο.Το γελοίο της υπόθεσης είναι ότι εμένα σαν ολυμπιακό τώρα με τον Μαρινάκη μου φαίνεται ότι υπάρχει μεγαλύτερη παρέμβαση στην επο παρά τότε αλλά τώρα έτσι όπως είναι ο Π.Α.Ο δεν ασχολείται σχεδόν κανείς εκτός από τον ίδιο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά σοβαρά μιλάμε τώρα;Το skai πράσινο;Μπααααα.Αρκεί κανείς να θυμηθεί πως συμπεριφερόταν στον Ο.Σ.Φ.Π πριν αναλάβει ο Αλαφούζος πρόεδρος του Π.Α.Ο και πως τώρα.Όσο για τα πρωταθλήματα του ολυμπιακού στο ποδόσφαιρο όταν αμφισβητούνται έτσι με γενικότητες τότε έχουμε και εμείς το δικαίωμα να αμφισβητούμε τους τίτλους στο μπάσκετ του Π..Α.Ο.Ακόμα και τα χρόνια της ¨"παράγκας" που λένε μερικοί ο ολυμπιακός είχε να παρουσιάσει ζάχοβιτς και τζιοβάνι δεν θα θα πω τι είχε ο Π.Α.Ο για αυτό και ερχόταν και κάτι 4άρες μέσα στην λεωφόρο στο κύπελλο.Το γελοίο της υπόθεσης είναι ότι εμένα σαν ολυμπιακό τώρα με τον Μαρινάκη μου φαίνεται ότι υπάρχει μεγαλύτερη παρέμβαση στην επο παρά τότε αλλά τώρα έτσι όπως είναι ο Π.Α.Ο δεν ασχολείται σχεδόν κανείς εκτός από τον ίδιο.

 

Δεν θελω να στεναχωτησω αλλα δεν παιζεις μονο με τον ΠΑο στο πρωταθλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν στενοχωριέμαι φίλε μου συζήτηση κάνουμε απλά λέω με βάση την λογική αν οι του Π.Α.Ο λένε ότι όλοι οι τίτλοι του Ολυμπιακού στο ποδόσφαιρο του έγιναν χάρισμα με την βοήθεια της διαιτησίας ομοίως και οι του ολυμπιακού με εξαίρεση μία δύο χρονιές όπου έγινε άνετο σουίπ θα μπορούσαν να πουν ότι και οι τίτλοι του Π.Α.Ο στο μπάσκετ ότι του δόθηκαν από την διαιτησία.Βλέπεις έτσι να βγαίνει άκρη στο όλο θέμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτη ειναι μια ωραια λογικη τσουβαλιασματος. Να σου πω εγω αλλη μια ωραια. Ο παο σηκωνε κουπες εντος εκτος και ο οσφπ σηκωνε 3αρες εντος εκτος. Καλη η λογικη μου?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που θες να καταληξεις με το ερωτημα που κανεις?

Επειδη συμπεραινουμε οτι δε βγαινει ακρη (πως να βγει οταν υπαρχουν γαυροι που αρνουνται μεχρι και τις αποδειξεις και επικαλουνται το μπασκετ προσπαθωντας να κανουν κατι γραφικους παραλληλισμους**), ας το αφησουμε το θεμα στην ακρη, ας μην μιλαμε, ας γινουμε μια ευτυχισμενη οικογενεια και ας κρυψουμε κατω απτο χαλι τα του Κοκκαλη και του Μαρινακη και ολα καλα!

 

**Αν υπαρχουν καποια ψηγματα απο τα οποια μπορειτε να πιαστειτε ειναι για 1 εως 2 τιτλους, δεν καταλαβαινω που το πας με τον παραλληλισμο με την μπαλα λοιπον. Τα οποια ψηγματα παντως ευκολα μπορει να τα αντιπαρελθει καποιος οταν κατσουμε να δουμε ολο το παιχνιδι. Χαρακτηριστικο παραδειγμα εκεινη η προπαγανδα των Αγγελοπουλων μετα τον 3ο τελικο του 2010 στο ΟΑΚΑ (ειναι το αγαπημενο μου να μου το επικαλειται γαυρος αυτο το παιχνιδι).

 

YΓ. Για το μπασκετ μιλατε οσο θετε. Μονοι σας τα λετε, μονοι σας τα πιστευετε, μεχρι και οι πρωην παιχτες σας σας ξεβρακωνουν ως προς τις διαμαρτυριες με το που φυγουν απτην ομαδα. Προφανως και κανεις αλλος φιλαθλος δε σας παιρνει στα σοβαρα.

Για την μπαλα παλι, μαντεψτε ποσοι -εκτος απο σας- θεωρουν οτι εχετε πετσοκοψει το πρωταθλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

YΓ. Για το μπασκετ μιλατε οσο θετε. Μονοι σας τα λετε, μονοι σας τα πιστευετε, μεχρι και οι πρωην παιχτες σας σας ξεβρακωνουν ως προς τις διαμαρτυριες με το που φυγουν απτην ομαδα. Προφανως και κανεις αλλος φιλαθλος δε σας παιρνει στα σοβαρα.

Για την μπαλα παλι, μαντεψτε ποσοι -εκτος απο σας- θεωρουν οτι εχετε πετσοκοψει το πρωταθλημα.

 

http://www.youtube.com/watch?v=B20LspiXv5A&list=UUbGAOY8tnarNw6T0pHghleg&feature=player_embedded

 

Πραγματικά respect σ'αυτόν που σκέφτηκε να βάλει τη φάση στο 3.20....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ στο μπάσκετ θαύμασε όλοι η φίλαθλη Ελλάδα τα πρόσφατα γεγονότα.Εκτός από το να πετσοκόβω το πρωτάθλημα σου έριχνα κάτι τεσσάρες και κάτι 5 άρες στο κύπελλο έτσι για να μην ξεχνιόμαστε.Όπως αντιστοίχως έκανες εσύ στο μπάσκετ.Δεν καταλήγω κάπου απλά σε προηγούμενο post όχι δικό σου χαρακτηρίζοντας οι τίτλοι του ολυμπιακού στο ποδόσφαιρο βρωμιά ενώ οι τίτλοι του Π.ΑΟ στο μπάσκετ αγνοί σαν την Θεία ευχαριστία. Αυτό που λέω είναι ότι με αυτήν την νοοτροπία δεν πάμε πουθενά.Είχα κλάσεις ανώτερη ομάδα από σένα στο ποδόσφαιρο όσο και αν η Πράσινη δεν σε αφήνει να το δεις όχι υποχρεωτικά εσένα το ίδιο και είχες κλάσεις ανώτερη ομάδα από μένα στο mμπάσκετ όσο και να μην αφήνει ο Πρωταθλητής κάποιους να το δουν. Αυτό λέω.όσο για τα ξεβρακώματα εγώ δεν μίλησα σε αυτό το ύφος αλλά αν το θέλεις μεγαλύτερο ξεβράκωμα στην ιστορία του Ελληνικού αθλητισμού από το προχτεσινό δεν πρόκειται να υπάρξει ξανά.Και αν σας ενοχλεί ας μην σφαζόσαστε μεταξύ σας.

 

Aυτη ειναι μια ωραια λογικη τσουβαλιασματος. Να σου πω εγω αλλη μια ωραια. Ο παο σηκωνε κουπες εντος εκτος και ο οσφπ σηκωνε 3αρες εντος εκτος. Καλη η λογικη μου?

Ναι μαζί με τις τεσσάρες και τις πεντάρες που σου έριχνε στο κύπελλο (πως το έκανε αφού δεν είχε καλή ομάδα και όλα ήταν στημένα ;)) δένει ο συλλογισμός σου μια χαρά
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά respect σ'αυτόν που σκέφτηκε να βάλει τη φάση στο 3.20....

Για καθε τετοια φαση που επικαλειστε και που προερχεται συνηθως απο συνδυασμο αγνοιας κανονισμων και γραμμης που σου δινουν οι προεδροι σου εγω εχω απο ενα τετοιο (διαφορετικο) βιντεο αποδειξεων** για την ομαδα σου στην μπαλα στο οποιο δεν χωρανε ουτε αμφιβολιες, ουτε "μα" ουτε "μου":

https://www.youtube.com/watch?v=EnGAPwp5Cwg

 

Οποτε οπως προαναεφερα για να λετε μεταξυ σας αυτα ειναι κομπλε.

 

Αλουμινα οσο συνεχιζεις να παραληλιζεις με διαφορους τροπους τις κουπες σου στην μπαλα με τις κουπες του ΠΑΟ στο μπασκετ, δεν υπαρχει λογος να συζητουμε.

 

**Βεβαια υπαρχουν και γαυροι που υποστηριζουν οτι εφοσον ο ΟΣΦΠ δεν καταδικαστηκε ποτε για παραγκα δεν αποτελουν αποδειξεις και τα βιντεο, χαρακτηριστικο παραδειγμα ενας τυπος που ποσταρε προχθες εδω μεσα κατι τετοιο και πηγε απατο το ποστ του, δεν ασχοληθηκαν ουτε να του απαντησουν. Σε αυτην την περιπτωση, οπωσδηποτε, σηκωνουμε τα χερια ψηλα (οχι επειδη δε μπορουμε να απαντησουμε, αλλα επειδη καποια στοιχεια στον κοσμο τουτο ειναι ανικητα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...