Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να κερδιζει ο παο κι οι αλλοι να πανε να γ@μηθουν ηταν. Κανενα καλο στο ελληνικο μπασκετ, ποιοι να κανουν καλο αλλωστε? αυτοι που το επιπεδο τους ηταν ισο με το μποι τους? που εκαναν καραγκιοζιλικια, εριχναν λαδι στη φωτια, και φροντιζαν να χουν τα σφυριγματα που ηθελαν στην ελλαδα? που μεχρι προσφατως δηλωναν αντιολυμπιακοι , και στην Πολη ήταν με τον αντιπαλο μας? τι κερδισε το ελληνικο μπασκετ σαν συνολο απο τον παναθηναικο? τιποτα απολυτως. Οι Γιαννακοπουλοι κι οι οπαδοι τους κερδιζαν χαρες, οι υπολοιποι επεφταν στα ταρταρα.

 

Δοξαστε τους, βριστε τους, καντε ο,τι θελετε τελοσπαντων αλλα αυτο το "βοηθησαν το ελληνικο μπασκετ", σορυ δε περναει.

Cry moar.

Ουτε παραγκα υπηρχε, ουτε θα δανειζεσαι φρασεις που αφορουν την μποχα που αναδυεται απο την βρωμικη ποδοσφαιρικη ομαδα σου και ΜΟΝΟ αυτην (να κερδαει ο ολυμπιακος και το αιγαλεω κι ολοι οι αλλοι να πανε να...) για να τις αναγεις στην χρυση ευρωπαικη ομαδα και υπερδυναμη ονοματι ΠΑΟ, την οποια ολη η Ευρωπη παραδεχεται εκτος απο κατι μικρους στενομυαλους Ελληνες οπαδους.

 

Για επιπεδο παλι δε θα μιλας εσυ που περυσι δοξαζες Θεοδωριδη και προσκυνας Μαρινακη. Το επιπεδο δεν παιζει μπασκετ. Μπασκετ επαιζε ο Ζοτς, ο Μποντιρογκα, ο ΔΔ, ο Ντομινικ, ο Βρανκοβιτς, ο Ρεμπρατσα, ο Μπατιστ, ο Ρατζα, ο Αλβερτης, ο Σκοτ, ο Σπανουλης (αρα ανεβαζαν και επιπεδο το μπασκετ) και εσυ απλα υποκλινοσουν ενω παλευες με τους Ζουρους και τους Ρισασε και τους Ζουρπενκο του πολυαγαπημενου σου και πανω απολα "απαραμιλλου επιπεδου- Κοκαλη και ανεβαζες ψηλα το μπασκετ (αγκαζε με το ποδοσφαιρο που πλεον εχετε σιχαθει κι εσεις οι ιδιοι). Νταξ και με αυτο? :D

 

Oσο για το ελληνικο μπασκετ και το τι κερδισε, επειδη ορισμενοι ειστε αναξιοι συζητησης (ο λογος ειναι οτι ΞΕΡΕΤΕ τι εχουν προσφερει αλλα γραφετε με οπαδικα κριτηρια) επιγραμματικα θα πω:

Σπανουλης, Φωτσης, Χατζηβρεττας, Ντικουδης, Τσαρτσαρης, Διαμαντιδης, Παπαδοπουλος οι 7 απτους 12 που σου φερανε ευρωπαικη κουπα το 2005. Νταξ και με τουτο? (θα μου πεις σιγα, ΟΥΤΕ 10 παιχτες του ΠΑΟ δεν ειχε η εθνικη, μιλαμε κι απο πανω?)

 

Τελειωνω λεγοντας: Ξεσαλωστε ελευθερα. Σε 2 χρονακια ξαναμιλαμε, τοτε που το ελληνικο μπασκετ θα ειναι εξολοκληρου στους Αγγελοπουλους και ως εκ τουτου θα εχει ανεβει 10 επιπεδα.

 

ΥΓ. Χαιρομαι για τη διαλυση μας. 10 φορες διαλυμενοι παρα μεταξυ φθορας και αφθαρσιας (και μη ανταγωνιστικοι) για να χαιρονται οι γαυροι οτι κατατροπωνουν το εκτρωμα μιας ιστορικης ομαδας. Με εξαιρεση λοιπον τα περσυνα που πηρατε στα ισα (και μπραβο σας) παλι με το μπιμπιμ στο χερι θα μεινετε (οπως και στην μπαλα) και θα σηκωνετε κουπες χωρις κανενα απολυτως αθλητικοαγωνιστικο ενδιαφερον και δεν θα μπορειτε ουτε στους εαυτους σας να υπερηφανευεστε.

ΥΓ2. Ωρα επιτελους, να περασετε σαν συλλογος τους τιτλους που εχει ο Αλβερτης μονος του. Ιστορικες στιγμες θα ζησετε αλανια μου.

ΥΓ3. Ωρα να κανω μια κωλοτουμπα: ΜΠΡΑΒΟ Τρακη που εδιωξες τον Ζοτς και την ομαδα ΟΛΗ το καλοκαιρι. Το εννοω. Θα ηταν απλα ντροπη να συνεβαινε αυτο που συενβη σημερα και να υπηρχαν αυτοι οι ανθρωποι στην ομαδα αυτη ακομη. Αν ο λογος που το εκανες ηταν αυτο που ειδαμε σημερα, τοτε σου υποκλινομαι και παιρνω πισω οση κριτικη σου εχω ασκησει. Η πιο αντρικια αποφαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 23,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • MiDi_MiLiZ

    2161

  • DKNI

    1827

  • firewalker

    1268

  • 8elwADSL

    955

Ολη η ευρωπη δε νομιζω να χει κατσει ν ασχοληθει με το ελληνικο πρωταθλημα, οπου αρκετες φορες χρειαστηκες βοηθεια τριτων για να κερδισεις τον μικρο ολυμπιακο. Ολοι εχουμε πει οτι ο παο ειχε κατα καιρους ομαδαρες κι εναν εξαιρετικο προπονητη, αυτο ομως σορυ (αγκαιν) αλλα δε σε κανει και καθαρο. Επειδη εσεις θελετε να χετε αλλωθι τα ευρωπαικα, μη περιμενετε κι απο τους υπολοιπους να κανουν τα στραβα ματια σ αυτα που βλεπουν. Και μη μου αναφερεις την υπολοιπη φιλαθλη ελλαδα γιατι ξερεις οτι κανεις δεν ασχολειται.

 

Το επιπεδο δε παιζει μπασκετ, τοτε μηπως επαιζαν οι γιαννακοπουλοι? γιατι δε τους βλεπω μεσα στα ονοματα που αναφερεις. Εγω, εσυ, ο οποιοσδηποτε δεν ειμαστε διοικητικοι παραγοντες. Εγω δε θα αφηνα ποτε τον εαυτο μου να ξευτιλιστει ετσι, εγω αν ειχα αυτη τη θεση, απο μεσα μου μπορει να λεγα τα χιλιαδυο αλλα δε θα τα ελεγα σε δημοσιογραφους.

 

Δε ξερω που θα ναι το ελληνικο μπασκετ σε δυο χρονια, ουτε αν οι Αγγελοπουλοι θα το βοηθησουν. Ξερω οτι ενω εχουνε φαει πολλα χαστουκια, εχουν αδικηθει, ή εχουν πληρωσει λαθος επιλογες, ποτε δε φερθηκαν οπως οι αλλοι.

 

Για τους παιχτες που αναφερεις, αν επαιζαν σε μας ξερεις τι θα λεγες? οτι ετυχε ο ολυμπιακος να ναι στην καλυυερη κατσταση, οπου μπορουσε να παιρνει οποιον γουσταρεις, και τους μαζεψε ολους αυτους. Αλλα και σε σας να μην επαιζαν, με το ταλεντο που ειχαν, θα φαινοντουσαν και σ αλλες ομαδες. Ετσι εκριβως θα λεγες.

 

Οπως ολοι οι παιχτες που φυγαν απο τον παο φετος ηταν δικαιολογημενοι, ενω δεν ηταν ο Σπανουλης ας πουμε. Γιατι αυτοι εβλεπαν τη βρωμα και τη κατασταση απο μεσα, και τους αναγκασαν να φυγουν. Ενω ο Σπανουλης ηταν τυφλος, δεν εβλεπε τιποτα απ αυτα, κι απλα ηταν προδοτης και του αξιζε να γιουχαρεται κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ενα "σντοινγκ" για καθε παραγραφο.

Προφανως δε θα κατσω να απαντησω στον πονο και το κομπλεξ 15 ετων, γιατι αυτο βγαζεις σημερα με αφορμη τι? Τη διαλυση μας. Ευγε ελληνα φιλαθλε με το επιπεδο που αισχυνεσαι με αυτο των Γιαννακοπουλων. Προσκυνα Μαρινακη (και Κοκκαλη ε; ) οπως κανεις συχνα πυκνα στο φορουμ και τα ψοφια με το "επιπεδο" των Αγγελοπουλων αστα τωρα...Μεταξυ μας ειμαστε, μην πουλας τρελα περι επιπεδων, τουλαχιστον οχι εσυ, τη στιγμη που εχεις δειξει οτι οπαδικες-εμπρηστικες ενεργειες απο προεδρους ΜΙΛΟΥΝ στην ψυχη σου αρκει να προερχονται απο το σωστο χρωμα (κοκκινο) και να εχουν τον σωστο αποδεκτη (ΠΑΟ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα πάντως τελικά, αντί να "αποχαιρητίσει τιμητικά" ο ΠΑΟ τον Μπατίστ, μάλλον το ανάποδο θα γίνει...

 

Κρίμα που σε μια χώρα που καταρρέει, καταρρέουν και σύμβολα που βαστάγαν' το ηθικό του κόσμου.

Απ' τη μια αυτό. Γιατί απ' την άλλη, μετά την κατάρρευση υπάρχει η ευκαιρία γι' αναγέννηση, σε πιο σωστές βάσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως, αν εξαιρεσουμε τα κροκοδειλια δακρυα, το σεναριο με αφορμη τον Μαικ ηταν πολυ καλοστημενο.

Μιλημα με την αστυνομια να συλλαβουν τον Μαικ στο αεροδρομιο για απληρωτους φορους (γιατι το κρατος δεν παιζει να γνωριζε η να ασχολιοταν να τον συλλαβει-o τρακης παντως γνωριζε το θεμα αφου τον ειχε ενημερωσει η Φενερε 1 βδομαδα πριν), στη συνεχεια τα μισα ΜΜΕ λεγανε οτι οι οφειλες αντιστοιχουν στην ΚΑΕ, τα αλλα μισα οτι αντιστοιχουν στον Μαικ και τελικα σημερα βγηκε ο Τρακης να ανακοινωσει την αποχωρηση του απτην ΚΑΕ επειδη ξαφνικα ανακαλυψε χρεη που του κρατουσε μυστικα ο θειος καθως και το οτι παιχτες προπονητες κλπ κλπ ηταν απληρωτοι επι μηνες (χωρις να εχει ακουστει ποτε των ποτων τετοιο πραγμα ξανα) και οτι γιαυτο το λογο φυγαν!

 

Τα περιεργα δημοσιευματα εμπαθειας της πρασινης κατα του Ζοτς εδω και χρονια, η λασπη κατα παιχτων κλπ ηταν απλα μια παρεξηγηση της στιγμης... Ο τρακης τους αγαπουσε και τους ηθελε ολους αυτους (το βλεπαμε και στην πρασινη), απλα ηταν απληρωτοι και φυγαν (κλαψ/κλαψ/κλαψ).

 

Ξαναλεω και κανω κωλοτουμπαρα οτι αν η αποφαση ηταν ειλημμενη απο οταν η ομαδα επεσε στα χερια του (αυτο πιστευω προσωπικα) μπραβο του που εστειλε τα συμβολα της ομαδας το καλοκαιρι για να μη τα ξεφτυλισει με το σημερινο γεγονος. Νταξει για τον Μητσο, δυστυχως δεν μπορουσε να γινει διαφορετικα. Τον κοβω να μενει απληρωτος ως το καλοκαιρι και μετα στα 33 του πια οτι συμβολαιο βρει...Περιμενω το σημερινο παιχνιδι που θα ειναι πολυ ενδιαφερον απο πολλες εξωαγωνιστικες -δυστυχως- αποψεις.

 

ΥΓ. Τα γραφω απο περυσι το καλοκαιρι. Τα σκηνικα με Φωτση και Νικολας σε συνδυασμο με καποια αλλα που οποιος ηθελε να τα κολλησει στο παζλ εβγαζε τα συμπερασματα του, δειχνανε προς τα που οδηγειται η ΚΑΕ. Το σημερινο ηταν απλα η λογικη καταληξη του παραμυθιου που βλεπουμε εδω και 1,5 χρονο. Οσο για τον Τρακη θεωρω οτι την ΚΑΕ την "ανελαβε" το καλοκαιρι για να κανει το κομματι του σαν παιδι κι αυτος, και με ψηγματα τυχοδιωκτικων βλεψεων (κι αν μου κατσει?) κλπ.

ΥΓ2. Πολλη πλακα εχει και το θεμα με τον Καπονο: Ερχεται, επιπλοκες στην εγκυμοσυνη η γυναικα του-δεν ερχεται, τελικα ερχεται, παραταση 1 βδομαδα-ερχεται την ΑΛΛΗ Τεταρτη και στο ενδιαμεσο ανακοινωση διαλυσης της ΚΑΕ :D Θεος ο τρακης και τα ΜΜΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια ειναι τα συμβολα που βασταγαν το ηθικο του κοσμου?

Σε καμια 15ετια αν σηκωσεις 6 ευρωπαικες κουπες και καμια 30ρια λοιπους τιτλους, δεν θα εχεις τετοιες αποριες. Τωρα δικαιολογεισαι. Εξαλλου μπασκετικα, εχεις γαλουχηθει να πιστευεις σε κατασκευασμενα και χωρις περιεχομενο συμβολα μονοετους, αντε διετους διαρκειας (απο τον Κλειζα και τον αφανα μεχρι τον Ντορσι). Πως να καταλαβεις τι θα πει Ζοτς, Ιτουδης, ΔΔ, Μαικ, Φωτσης κλπ. Θα την ξανακανουμε αυτη τη συζητηση γυρω στο 2027, αν ολα εχουν παει καλα με τον ΟΣΦΠ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν ειναι να φοροδιαφευγουν, να κλεβουν το δημοσιο και να πατουν επι πτωματων οι Αγγελοπουλοι, οχι ευχαριστω. Δε θα παρω.

 

Για να μη σχολιασω το ποσο τραγικο ειναι να περιμενω να δω την ομαδα μου για να μου "σηκωθει" (το ηθικο)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν ειναι να φοροδιαφευγουν, να κλεβουν το δημοσιο και να πατουν επι πτωματων οι Αγγελοπουλοι, οχι ευχαριστω. Δε θα παρω.

Αυτοδημιουργητοι λαμπροι επιχειρηματιες. Ναι βρε. Γενικα αυτο που προσπαθειτε να περασετε ενα προτυπο αλαθητου/ηθους κλπ για τους Αγγελοπουλους επιβεβαιωνει τη φραση μου για την αναγκη σας να κατασκευασετε συμβολα κλπ. Επειδη βαριομαστε να ασχοληθουμε με τα "ομορφα" τους -οπως κανετε εσεις για τους Γιαννακοπουλους- δια της εις ατοπον απαγωγης οι Αγγελοπουλοι βγηκαν ηθικοι, δεν πατησαν ποτε επι πτωματων, στο ΣΕΦ ποτε δεν αλλαξαν θεσεις τους οργανωμενους (2008) και δε τους βαλαν πισω απτον παγκο του ΠΑΟ, ποτε δε φορεσαν κατι μπλουζακια με νουμερα κλπ κλπ. Το υποδειγμα φιλαθλου, αυτος που δεν καθοδηγει καφρους στα ντερμπι, ο Τσουκαλας, μονος του κινουταν στο ΣΕΦ στους τελικους μεταξυ παρκε, μπασκετας και κερκιδας. Το ελευθερο του το δωσε ο Σλουκας και ο Ιφκοβιτς. Ηθος παιδι μου, ηθος. Πες πες κατι θα μεινει...

 

Για να μη σχολιασω το ποσο τραγικο ειναι να περιμενω να δω την ομαδα μου για να μου "σηκωθει" (το ηθικο)

Ας ξεκινησουμε απο κατι βασικο: ποιον ειδες να μιλαει για ηθικο? Εγω παντως μονο σε συμβολα αναφερθηκα, σε ηθικο μονος σου εκανες αναφορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα, τις πινακίδες που κλώτσησαν όταν περάσαμε στο Final 4; Ή όταν πήραμε το Ευρωπαϊκό στην Πόλη; Τα διαρκείας οι Αγγελόπουλοι τα μετέφεραν ή οι κάφροι οργανωμένοι που δεν τα έχουν τόσο καλά πλέον με τους Αφούς και πατάνε μόνο με τον Βάζελο; Εγώ λέω να κατηγορήσεις τις προκλητικές μαζορέτες, γιατί κανα άλλο σοβαρό επιχείρημα δεν θα βρείς.

Σωστα

Και τα μπλουζακια με logo ειναι μοδα

Και το γηπεδο δεν το αδειασατε για να μην εχει κινηση

Και φυσικα οι καφροι πηγαν πισω απο τον παγκο μονοι τους

Οι αγιοι Αγγελοπουλοι που εχουν φερει τοσο διαφορετικα ηθη

 

 

 

Γίνατε πράσινη Μπαρτσελόνα απέναντι σε μια ομάδα που περπατούσε και στα δύο ματς και έχει γραμμένο του ΟΥΕΦΑ εκεί που δεν πιάνει μελάνι; Την ομάδα που μοιράζει τριάρες στην Αγγλία; Με τέτοιες νοοτροπίες τα χειρότερα είναι μπροστά σας.

Πρασινες Μπαρτσελονες λες εσυ, εγω δεν ειπα κατι τετοιο

Καποιοι αλλοι στο gazzetta εγραφαν για θρυλο που χτυπαει Ρεαλ επειδη κερδισε τα 3α της αδιαφορης Αρσεναλ, καποιοι αλλοι βγαιναν με πρωτοσελιδα για Θρυλο της Ευρωπης που απο την ατυχια του δεν περασε, καποιοι αλλοι εχουν βγαλει τον Μητρογλου πανω απο τον Καβανι και κατω απο τον Φαλκαο. Λιγο.

 

Η ομαδα που αδιαφορουσε κατεβασε σχεδον ολη τη βασικη 11αδα

 

Άμα δεν τα κάναμε αυτά τα αποτελέσματα θα μιλούσατε πάλι για το ξεβράκωμα εκτός συνόρων.

Και δεν θα ηταν?

Δηλαδη ειλικρινα εσυ θες να μου πασαρεις την προπαγανδα του Χελακη και του Δηματου, οτι ηταν σημαντικη η παρουσια του γαυρου φετος στο ΤΛ ετσι?

 

dream on. Ενα ευχαριστω στα παραγοντακια για τη φοροδιαφυγη τους, για την αξιοπιστια της διαιτησιας, για τις εμπρηστικες δηλωσεις που παρακινουσαν την οπαδικη καφριλα, για τα ξεφτιλικια σε τελικους Ευρωλιγκας.. Ευχαριστουμε...!

Δεν θελω να ευχαριστησεις κανεναν! Δεν εκαναν τιποτα για να τους ευχαριστησεις εσυ, το εκαναν για το συμφερον της ομαδας τους οπως κανουν και οι Αγγελοπουλοι τα ιδια (εκτος αν σε χαλασε η περσυνη διαιτησια, αν δεν εχουν βγει παικτες σας να πουν για οφειλες, αν δεν εχουν κανει δηλωσεις που να παρακινουν καφριλα (το ακουσαμε και αυτο!). Για ξεφτιλικια σε τελικο Ευρωλιγκας, οταν θα εχεις εσυ εκεινη την διαιτησια με την ΤΣΣΚΑ να δουμε τους Αγγελοπουλους. Ή αν θα λες "παρτε την ομαδα να φυγουμε)

 

Αυτο με τη φοροδιαφυγη πως ακριβως προκυπτει?

Τι ανακριβειες λες?

 

1ον εδω και 15 χρονια κατηγορια για φοροδιαφυγη δεν υπηρχε. Ξαφνικα, τοσα δις μετα, εγιναν φοροφυγαδες

 

2ον ο τρακης κατηγορει τον Θαναση - που εχετε φτασει ρε γαυροι! Να αποθεωνετε τρακη και να τον κανετε σημαια. Βασικα γιατι οχι, θα μου πεις... - για ΟΦΕΙΛΕΣ.

Εκτος λοιπον αν πιστευεις οτι οποιος εχει οφειλες φοροδιαφευγει εκτος απο το συνολο των Ελληνικων ομαδων σε μπαλα και μπασκετ που σχεδον καθε χρονο μπαινουν μεσα μαλλον κατηγορεις τους μισους Ελληνες

 

Αν δεν καταλαβαινεις τι ειπε ο τρακης, και γιατι κατηγορησε τον θειο του, απλα διαβασε το ξανα γιατι μαλλον ετρεμες απο τη χαρα σου και βιαστηκες να ποσταρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έκανε καμία σοβαρή πορεία ο Ολυμπιακός φέτος. Είχα πεί απο τον Σεπτέμβρη οτι οι μόνες νίκες που θα κάνει θα είναι με την Μονπελιέ, και αν κατάφερνε και τσίμπαγε κανέναν άλλο βαθμό απο αλλού. Αν μη τι άλλο ήταν αξιοπρεπής όμως.

 

Υ.Γ: Οι Αγγελόπουλοι μετακίνησαν τους οργανωμένους πίσω απο τον πάγκο του ΠΑΟ; loool. Για την εκκένωση του γηπέδου έφταιγαν πάλι οι Αφοί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοξαστε τους, βριστε τους, καντε ο,τι θελετε τελοσπαντων αλλα αυτο το "βοηθησαν το ελληνικο μπασκετ", σορυ δε περναει.

Το Ελληνικο μπασκετ το βοηθησαν γιατι θα μπορουσε να ειναι στην θεση του Γαλλικου σαν υπολειψη αν τα ειχαν παρατησει και αυτοι και γιατι με βαση τον Παναθηναικο του Ζοτς στηνοταν τοσα χρονια η Εθνικη

 

Το εκαναν γιατι νοιαζονταν? ΟΧΙ, ηταν απλα "κοντα στον βασιλικο ποτιζεται και η γλαστρα"

Να τους πειτε ευχαριστω? ΟΧΙ, δεν θελουμε. Εγω ΟΥΤΕ θελω ΟΥΤΕ ζητω απο κανεναν συλλογικο αντιπαλο να πει ευχαριστω σε αλλον. Ξερω πολυ καλα οτι οι Γιαννακοπουλοι καναν οτι καναν ΜΟΝΟ για παρτη τους και αν το Ελλ.μπασκετ βοηθηθηκε ηταν ασχετο

 

Αν λοιπον εσυ Μαργαριτα μου θες να τους βρισεις καλως. Εγω ειμαι εναντιον οσων υποστηριζουν οτι κατι που ειναι καλο για εναν συλλογο ειναι για ολο το εθνικο αθλητικο προιον. Και καλα κανεις και τους βριζεις

Απλα αν θες να υποστηριξεις οτι πχ οι Αγγελοπουλοι κανουν καλο και οι Γιαννακοπουλοι κακο, παρακαλω δειξε το με SMART επιχειρηματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα το ειδα αυτο περι μη ενδιαφεροντος. Οσο ενδιαφερον δεν ειχε οταν το σηκωνατε με τον ολυμπιακο να παραπαιει κατω απ τη 2η θεση, και κατι ανυπαρκτους παιχτες και προπονητες ε;;; Γιατι δε βλεπω στους τιτλους επι ομπραντοβιτς ν αφερειτε τις συγκεκριμενες χρονιες. Απορω δηλ πως ολοκληρη ομαδα που θεωρειται ευρωπαικη δυναμη καθοταν κι ασχολιοταν με τον φουκαρα τον ολυμπιακο , του κλωτσου και του μπατσου.

Και για τη μπαλα, μια χαρα το χαιρομαστε να σαι σιγουρος. Μακαρι να μη πεσει κι η αεξ να χουμε να γελαμε καθε χρονο. Και στο βολλευ ευτυχως που μεινατε στη κατηγορια.

 

Δεν υπαρχει χειροτερο απ το να βλεπεις την ομαδα σου να καταρρεει ετσι, καποια στιγμη θα τα πληρωνατε αυτα που κανατε. Ειχατε το μπασκετακι παρηγορια τερμα κι αυτο.

 

Καλη κι η προσπαθεια να στρεψεις τα καραγκιοζιλικια των προεδρων σας, προς το προσωπο μου. Για τους ιδιους τους προεδρους βεβαια, κουβεντα. Και τι να πεις? μπουκαρε ο θανασης οποτε γουσταρε μες το παρκε, του πεφτανε τα παντελονια κι οι αλλοι ζητοκραυγαζανε.

 

(κι ο Παναθηναικος κι ο Ολυμπιακος κρεμμονται απ τα @@ των δυο οικογενειων. Κανεις δε μου λεει οτι σε λιγα χρονια δε θα τη κανουν κι οι δικοι μας. Πρεπει να σαι μεγαλο αρρωστακι για να χωνεις τοσα και να μη παιρνεις τιποτα πισω)

 

 

Για Τοτεναμ: το θεμα δεν ειναι τοσο ποιοι παιζουν, αλλα πως παιζουν. Κι η Τοτεναμ που επαιξε με τον παο, ηταν η σκια της ομαδας της πρεμιερλιγκ, μιλαμε πονεσαν τα ποδια τους απ το περπατημα.

Ακομα κι οταν κερδισατε τη μιση ρομα, που τους ελειπε απ τον τερματοφυλακα μεχρι τον επιθετικο, δεν ειδα κανεναν ν αναφερθει σ αυτο. Μονο ο ολυμπιακος σας πειραξε, με την αρσεναλ. Ε τουλαχιστον εμεις 3 σερι χρονια τωρα τους κερδιζουμε. Εσεις παλι...αφηστε το. Μονο για να πανηγυριζετε τριαρες ειστε. Πρωτη φορα το βλεπω αυτο. Θα μου πεις...ο καθενας ο,τι εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα το ειδα αυτο περι μη ενδιαφεροντος. Οσο ενδιαφερον δεν ειχε οταν το σηκωνατε με τον ολυμπιακο να παραπαιει κατω απ τη 2η θεση, και κατι ανυπαρκτους παιχτες και προπονητες ε;;; Γιατι δε βλεπω στους τιτλους επι ομπραντοβιτς ν αφερειτε τις συγκεκριμενες χρονιες. Απορω δηλ πως ολοκληρη ομαδα που θεωρειται ευρωπαικη δυναμη καθοταν κι ασχολιοταν με τον φουκαρα τον ολυμπιακο , του κλωτσου και του μπατσου.

Διευκρινησε ποια χρονια ειναι αυτα για να το συζητησουμε.

Οπως και να χει ο τιτλος ειναι τιτλος αλλα -προσωπικα- οταν επαιζα με αντιπαλους τους εφηβους σου δεν πανηγυριζα σαν αρρωστακι, προτιμουσα να το κανω για τις ευρωπαικες διακρισεις που ηταν παραλληλες παντα, αποδεικνυοντας οτι η δικη σου ανυπαρξια δεν υποχρεωνε απαραιτητα κι εμενα να μην χαιρομαι για την υπερομαδα που ειχα (κατα τ'αλλα αν κατεβαζες εφηβους να με αντιμετωπισουν, προφανως δεν εχω να καμαρωνω επειδη σε νικαγα -ειχα να καμαρωνω επειδη νικαγα την Μακαμπι ας πουμε. Α και η ανυπαρξια σου ηταν με προεδρο Κοκκαλη που απλως σε δουλευε σαν φιλαθλο - να τα θυμισουμε και στον Chris85 αυτα που μιλα για ηθη/φοροδιαφυγες/καθαρες συναλλαγες με το κρατος/πατηματα επι πτωματων κλπ γιατι οπως φαινεται πασχει απτο συνδρομο της μνημης χρυσοψαρου και ξεχασε ποιον ειχε προεδρο στο προσφατο παρελθον -αν υποθεσουμε αυθαιρετα οτι οι Αγγελοπουλοι ειναι αγιοι).

Και για τη μπαλα, μια χαρα το χαιρομαστε να σαι σιγουρος. Μακαρι να μη πεσει κι η αεξ να χουμε να γελαμε καθε χρονο. Και στο βολλευ ευτυχως που μεινατε στη κατηγορια.

Α τελικα χαιρεστε να πατατε στα πτωματα των αλλων που δεν εχουν ομαδα οχι για αγωνιστικους αλλα για οικονομικους λογους. Οκ.

Δεν υπαρχει χειροτερο απ το να βλεπεις την ομαδα σου να καταρρεει ετσι, καποια στιγμη θα τα πληρωνατε αυτα που κανατε. Ειχατε το μπασκετακι παρηγορια τερμα κι αυτο.

"Πληρωσαμε" τι ακριβως? Το εγκλημα των 6 ευρωπαικων σε 15 χρονια?!

Φυσικα και δεν υπαρχει χειροτερο απτο να βλεπεις την ομαδα σου να καταρεει. Το περιεργο ειναι οτι αυτο δινει χαρα σε εσενα κι εκει ειναι η διαφορα...

Θυμιζω παντως, οτι οι Αγγελοπουλοι ενα χρονακι πριν βγαζαν ανακοινωσεις οτι αφηνουν την ΚΑΕ. Αν νομιζεις οτι η προεδρια τους πατα σε σταθερες βασεις και γραφεις αυτα τα συμπερασματα ελαφρα τη καρδια, προτεινω να κανεις κρατη για να μη βρεθεις προ εκπληξεων...

Καλη κι η προσπαθεια να στρεψεις τα καραγκιοζιλικια των προεδρων σας, προς το προσωπο μου. Για τους ιδιους τους προεδρους βεβαια, κουβεντα. Και τι να πεις? μπουκαρε ο θανασης οποτε γουσταρε μες το παρκε, του πεφτανε τα παντελονια κι οι αλλοι ζητοκραυγαζανε.

Πιο καλη η προσπαθεια να στρεψεις τις ατακες του Μητροπουλου στους Γιαννακοπουλους.

(κι ο Παναθηναικος κι ο Ολυμπιακος κρεμμονται απ τα @@ των δυο οικογενειων. Κανεις δε μου λεει οτι σε λιγα χρονια δε θα τη κανουν κι οι δικοι μας. Πρεπει να σαι μεγαλο αρρωστακι για να χωνεις τοσα και να μη παιρνεις τιποτα πισω)

Πιο πανω ελεγες οτι πληρωσαμε για οσα καναμε, τωρα λες οτι απλως ειναι παραλογο να χωνουν τοσα και να μην τα παιρνουν πισω, αρα λογικο να ερχεται η διαλυση σε καποια φαση...Αν πω οτι βγαζω ακρη, θα ειμαι ψευτης.

 

Υ.Γ: Οι Αγγελόπουλοι μετακίνησαν τους οργανωμένους πίσω απο τον πάγκο του ΠΑΟ; loool. Για την εκκένωση του γηπέδου έφταιγαν πάλι οι Αφοί;

Τελικοι 2008.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...