Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδη πηγε το κορακι στα αποδυτηρια στο ημιχρονο ξεροντας οτι εχει ακυρωσει πεντακαθαρο γκολ και με τον Πλατανια να προηγειται και λεει ας του δωσω και ενα ανυπαρκτο πεναλντι. Μαϊστα! Τι αλλο θα δουμε ρε φουστη μου. Εγω νομιζα οτι το θρυλικο παιχνιδι στο τηγανι ( σε βιδωσα) ηταν το final boss, δηλαδη το τερματισαμε εκει, δεν εχει παρακατω.

Ευτυχως εχουμε το καρτουν για προεδρο και θα τους τριξει τα δοντια μεσω τουιτερ. Φημες λενε οτι θα ποσταρει και κοροιδευτικα meme's.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 23,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • MiDi_MiLiZ

    2161

  • DKNI

    1827

  • firewalker

    1268

  • 8elwADSL

    955

Πραγματικά συνεχίστε να μας διασκεδάζετε.

 

Ρε τα χάλια σας τα είδατε? Σας υποστήριζα σε όλο το ματς και τόσα νεύρα με το τουρλουμπούκι σας δεν ξαναείχα ποτέ.

 

Τρομερή η έμπνευση με τον Σισοκό στον άξονα, τρομερή.

 

Συνεχίστε την κλάψα ανενόχλητοι για τον κακό Αρετόπουλο που σας στέρησε μία μεγαλειώδη νίκη.

 

Βρήκε και πρόσχημα ο Αλαφούζος να κρατήσει Ρότσα μέχρι το τέλος της σαιζόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ασχολουμαι κοντα στα 20 χρονια με το στοιχημα,εχω δει χιλιαδες ομαδες σε αγωνες σε ξενες χωρες που η διαιτησια ειναι στοιχειωδως σοβαρη,που δεν σταματανε σαν οφσαιντ επιθετικο σε προφανη θεση για γκολ,ενω και στραβος βλεπει οτι δεν ειναι,δεν ακυρωνουν καθαρο γκολ,δεν καταλογιζουν ανυπαρκτα πεναλτι εις βαρος της.

 

Το οτι δεν ειμαι καλος δικαιολογει δηλαδη την διαιτησια να ασελγησει σε βαρος μου και να μου στερησει την νικη?Το ποδοσφαιρο ειναι παιχνιδι λαθων πολλες φορες κερδιζει η χειροτερη ομαδα και μαλιστα με διαφορα.Δεν εχει να κανει.Ο διαιτητης πρεπει να ειναι σωστος.Ο Ολυμπιακος δηλαδη δεν κερδιζει συχνα αγωνες που βασει εικονας επρεπε να χασει?

 

Τωρα αν εισαι θυμωμενος που εχασες το στοιχημα,εκει ναι συμπασχω μαζι σου σαν παικτης και εγω. :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαστε χάλια το γνωρίζω καλά αυτό, όμως δεν δικαιολογεί κάτι αυτό.

Δηλαδή θα ακυρώνεται καθαρό γκολ, θα παίρνει και κίτρινη ο παίκτης, θα διπλασιάζει η αντίπαλη ομάδα το σκορ της με μούφα πέναλτυ και περιμένεις να μην πούμε τίποτα?

Γιατί το περιμένεις αυτό? Τα μισά από αυτά να σφύριζαν εναντίον σας θα βλέπαμε κάτι "παράγκα βαζέλια ε? ".

Χάλια η ομάδα και ακριβώς για αυτό ένα πέναλτυ ένα offside μπορεί να αλλάξει τα πάντα.

Μιλάμε για ομάδα με ανύπαρκτη διοίκηση και οικονομικά προβλήματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαστε χάλια το γνωρίζω καλά αυτό, όμως δεν δικαιολογεί κάτι αυτό.

Δηλαδή θα ακυρώνεται καθαρό γκολ, θα παίρνει και κίτρινη ο παίκτης, θα διπλασιάζει η αντίπαλη ομάδα το σκορ της με μούφα πέναλτυ και περιμένεις να μην πούμε τίποτα?

Γιατί το περιμένεις αυτό? Τα μισά από αυτά να σφύριζαν εναντίον σας θα βλέπαμε κάτι "παράγκα βαζέλια ε? ".

Χάλια η ομάδα και ακριβώς για αυτό ένα πέναλτυ ένα offside μπορεί να αλλάξει τα πάντα.

Μιλάμε για ομάδα με ανύπαρκτη διοίκηση και οικονομικά προβλήματα...

 

Δεν έχω άποψη για το ακυρωθέν, δεν το είδα από την αρχή το παιχνίδι και μπορώ να σου δώσω και άπειρα δίκαια αν ισχύει, αλλά πραγματικά τέτοια χάλια ομάδας χρόνια είχα να δω και δεν το γράφω από εμπάθεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μονη λυση ειναι να σηκωθουν να φυγουν απο αυτην της φαρσοκωμωδια.

Η καραμελα ''δεν εχεις ομαδα'' αρα δεν δικαιουσε να μιλας εχει λιωσει.Δεν υπαρχει.Ειναι γραφικο και αστειο πλεον.

Με 100δες εκατομμυρια κλεμμενα 16ετιας κανεις ομαδα και με την κολοπετινιτσα και την λες σε ολους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ασχολουμαι κοντα στα 20 χρονια με το στοιχημα,εχω δει χιλιαδες ομαδες σε αγωνες σε ξενες χωρες που η διαιτησια ειναι στοιχειωδως σοβαρη,που δεν σταματανε σαν οφσαιντ επιθετικο σε προφανη θεση για γκολ,ενω και στραβος βλεπει οτι δεν ειναι,δεν ακυρωνουν καθαρο γκολ,δεν καταλογιζουν ανυπαρκτα πεναλτι εις βαρος της.

Σε ποιές χώρες αναφέρεσαι; Πάντως σίγουρα όχι σε Ισπανία και Αγγλία. Αλλού θα τα έχεις δει αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O προεδρος παντως -προς τερψιν ορισμενων εδω μεσα- το εκανε το καθηκον του:

 

940.jpg

 

Και αυτη τη φορα με σωστη ορθογραφια (1-2 τονοι του ξεφυγαν κλαιν) για να μην του τη λενε οι Κασσανδρες, τα βαζελακια της 5ρας και λοιποι κακεντρεχεις.

 

Iphone -->twitter app και δωσε παναθηναικο πονο αγορι μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποιές χώρες αναφέρεσαι; Πάντως σίγουρα όχι σε Ισπανία και Αγγλία. Αλλού θα τα έχεις δει αυτά.

Και σε αυτες τις χωρες που αναφερεσαι.Τετοιες εξωφθαλμες αδικιες ειναι εξαιρετικα σπανιες.Ολες αυτες μαζι σε εναν αγωνα δεν γινονται ουτε στην Αφρικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε αυτες τις χωρες που αναφερεσαι.Τετοιες εξωφθαλμες αδικιες ειναι εξαιρετικα σπανιες.Ολες αυτες μαζι σε εναν αγωνα δεν γινονται ουτε στην Αφρικη.

Στην Αγγλια παντως, επειδη παρακολουθω συχνοτερα απο ελληνικο, μπορω να σου πω 2 ματς φετινα στα γρηγορα.

Μανστεστερ-Τσελσι + Εβερτον-Νιουκαστλ τα πιο προχειρα που θυμαμαι. Που σε ενα αγωνα γινανε περισσοτερες αδικιες:D

Στην Ιταλια επεσε ολοκληρη Γιουβεντους κατηγορια για τα στημενα. Ολο και μερικα εγκληματα θα ειχαν γινει κι εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε αυτες τις χωρες που αναφερεσαι.Τετοιες εξωφθαλμες αδικιες ειναι εξαιρετικα σπανιες.Ολες αυτες μαζι σε εναν αγωνα δεν γινονται ουτε στην Αφρικη.

Η εντύπωση που έχεις είναι πέρα για πέρα λανθασμένη. Τόσο στην Ισπανία όσο και στην Αγγλία (ακόμα και στο ch.l.) έχουμε δεκάδες παραδείγματα σφαγών και προκλητικών συμπεριφορών διαιτητών σε ένα ματς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παραδεχτω οτι καποιες φασεις ισως τις ειδα με ματι οπαδου του πλατανια και πανω στον χαβαλε και την ενταση της εξεδρας τα βλεπεις ολα υπερ σου. Οποτε εαν δεν δω φασεις στην τιβι δεν ξερω αν τις εχω δει σωστα, Καταρχας ο διαιτητης ηταν σχετικα καλος, εαν και τα ακουσε πολλες φορες, σε αρκετες φασεις ειχε τα αρχιδια να σφυριξει σωστα φασεις που θα εδινε αλλος υπερ της μεγαλης ομαδας. Για το οφσαιντ γκολ που λετε, ολοι το θεωρησαμε δεδομενο οτι ηταν οφσαιντ. Ο τοτσε επρεπε να ειχε αποβληθει 100% καθως μετα την κιτρινη ειχε αλλες 2 φασεις καραμπινατες κιτρινες που του χαριστηκαν. Μια που εβαλε το ποδι σχεδον στην μουρη αντιπαλου και αλλο ενα δυνατο τακλιν που μαλιστα εκανε οτι χτυπησε αυτος για να γλυτωσει την καρτα. Απο εκει και περα σε καποιες φασεις πεφτανε πολυ ευκολα οι βαζελοι και περνανε σφυριγματα, αλλα αυτα ειναι ψιλοσυνηθυσμενα και ασημαντα. Για το πεναλτι του βαζελου φυσικα διαμαρτυρυθηκε ολο το γηπεδο, αλλα μαλλον ηταν.

 

 

Εχοντας τωρα δει τις φασεις στην τιβι, εχω να πω οτι και τα δυο πεναλτι ηταν ετσι και ετσι. Τον μαυρια πχ τον πατανε αλλα παιζει και εντυπωσιακη βουτια για να το παρει. Ενω στο πεναλτι του πλατανια υπαρχει ισως ακμοα μικροτερη επαφη, αλλα ειναι σαν να του κοβει τον δρομο ποιο πολυ και πεφτει. Το οφσαιντ ειναι οριακο και ωραια η ευκολια του ρεπλει και της γραμης, αλλα ειναι απο αυτα που πανω στην φαση δινονται 8 στις 10 φορες. Γενικως δεν θεωρο οτι υπηρχε καμια εχθρικη διαιτησια για τον βαζελο.

 

Το σημαντικο θεμα ομως ειναι ενα. Ο παναθηναικος δεν εχει ομαδα. Δεν εχει καν την στοφα μεγαλης ομαδας που θα φοβισει τον αντιπαλο χωρις να παιζει και μπαλα.Θα ηταν τεραστια αδικια να χασει βαθμους ο πλατανιας σε αυτο το ματς. Ο παναθηναικος δεν εκανε καμια αξιολογη επθεση περα απο μια καλη κεφαλια. Εβλεπες στο γηπεδο οτι δεν ειχε σοβαρο πλανο και παιχτες να παρουν πρωτοβουλιες. Ο πλατανιας αλλαζε πολυ καλυτερα την μπαλα και ειχε καλους συνδυασμους, βελτιωμενος απο αλλα προσφατα παιχνιδια. Ο αναστασιαδης δεν φοβηθηκε το ματς και εστησε την ομαδα για να κερδισει. Ητανε πολλες φορες που εβλεπες παιχτες να γυριζουν να αμυνθουν και ο αναστασιαδης τους εδινε εντολη να μεινουν μπροστα. Ειδικα σε καποια στημενα του παναθηναικου. Εκανε και περιεργες αλλαγες και δεν εβαλε αμυντικογενεις παιχτες. Ο βαζελος ειχε μηδενικη αναπτυξη, ο σισοκο επαιζε στον αξονα και ητανε συνεχεια καλα κλεισμενος, ζητημα να ειχε 2 καλες ενεργειες. Ο μαυριας ηταν ο ποιο δραστηριος παιχτης. Απο εκει και περα το χαος. Να πω την αληθεια πηγα σαν οπαδος του ολυμπιακου και του πλατανια, αλλα ειχα και ενδιαφερον στο να δω πρωτη φορα απο κοντα μια μεγαλη ομαδα και πως συμπεριφερεται. Και ο παναθηναικος ηταν σκετη απογοητευση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...