Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνω για τη διαφορα 90'ς 10'ς στο μπασκετ αλλα επιμενω...στην Ελλαδα που δεν εχουμε καμια αθλητικη παιδεια, ειναι πιο πιθανο να βρεθει αγοραστης για την ΚΑΕ Παναθηναικος μεσα στην κριση παρα για την ΚΑΕ Αρης τοτε. Τι να κανουμε, ειμαστε πολωμενος λαος, μας νοιαζει η φανατιλα Παναθηναικου-Ολυμπιακου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 23,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • MiDi_MiLiZ

    2161

  • DKNI

    1827

  • firewalker

    1268

  • 8elwADSL

    955

^...κάτι σα να είχε πάρει το μάτι μου (...χθες; ) να γράφεις σχετικά, κι αν δεν κάνω λάθος, τότε παίζει να σου ξυνίσει το παρακάτω, αλλλά :

 

Πάνε οι εποχές που οι διάφοροι με πάτημα το μπάσκετ κάνανε δουλειές στην Ελλάς. Σφίξαν οι κώλοι, όχι απλά άσχημα, αλλά ΠΑΝΑΣΧΗΜΑ, και ούτε πολλά μαύρα φράγκα για ξέπλυμα παίζουν, ούτε αβάντες κρατικοδίαιτες, ούτε έχει πια νόημα καθώς καταρρέουν τα πάντα ο...έλεγχος των οπαδικών μαζών (πάνε κι αυτές επίσης) για πολιτικοεπιχειρηματικούς (και τούμπαλιν) λόγους (ή "χρεωστούμενα") κτλκτλ. Δεν το βλέπω αυτό που λες λοιπόν. Η μόνη περίπτωση, είναι να μπει κάποιος στο παιχνίδι, όχι λόγω..."καύλας" (εδώ γελάμε ΠΟΛΥ...) - αλλά αν είναι να δει την ΚΑΕ ΠΑΟ ως "επικερδή επιχείρηση". Δύσκολο στις μέρες και στη χώρα μας. Διαφημισόφραγκα γιοκ, χάντρες και καθρεφτάκια και κασκόλια και μπλουζάκια πού να τα πουλήσεις (πια), το θέμα "εισιτήρια" να μην το πιάσουμε γιατί από πολλές μπάντες μπάζει (νο γήπεδα, νο πρωτάθλημα, νο μάνι, νο χάνι και μόνο το μπάσκετ χάνει). Σε γενικές γραμμές, μάλλον τελειώσαμε κύριοι. Ο ΟΣΦΠ ως τελευταίος κράτορας μένει, όσο μένουν και οι Αγγελό και μετά πάπαλα ΚΑΙ η βιτρίνα. Γιατί από κάτω, θα είμαστε αυτό που είναι μπασκετικά εδώ και χρόνια, πχ η άλλοτε "κραταιά" Ιταλία, σε εθνικό κατ' αρχάς, και σε συλλογικό κατά 2ο λόγο επίπεδο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ακόμα προσπαθώ να καταλάβω πώς τα 'χασε εκείνα τα 2 τρίποντα ο Μπράμο(ς)...

 

Εγω τα λεγα στον midi οτι ειναι καλος παιχτης αλλα δε με πιστευε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε τον Μπραμος να κανει το παιχνιδι της ζωης/καριερας του και τον Μητσο βγαλμενο απτα παλια, κλεβεις παιχνιδια ακομα και με αυτην την εικονα των 25-30 λαθων και της -για ακομη μια φορα- παντελως αναρχης επιθεσης, που η μπαλα γυριζει διχως πλανο και τον Πεδουλα να βασιζεται ειτε σε προσωπικη ενεργεια καποιου γκαρντ, ειτε σε καποιο σουτ.

 

Ενας παιχτης μου γεμιζει το ματι απο ολη αυτην την ομαδα, ο Λασμε. Πολλη δουλεια-χαμηλοι τονοι, πολυ ουσιαστικο παιχνιδι παντα, σταθερα καλος και ικανοτητες που χρειαζονται σε καθε ομαδα απο 1 σεντερ τουλαχιστον. Ο Μασιουλις επισης ειναι καλος αλλα δεν ειναι σταθερος. Οι υπολοιποι παρτον εναν και βαρατον πανω στον αλλον. Ο Μπανκς μου φανηκε πανηγυρακι και αρκετα ασοβαρος.

 

 

Εγω τα λεγα στον midi οτι ειναι καλος παιχτης αλλα δε με πιστευε :P

Ναι επειδη εκανε σε ενα παιχνιδι, αυτο που δεν εκανε ενας Αλβερτης ας πουμε, ενας Μαρτσουλιονις, ενας Μπαζιλε, ενας Τζορτζεβιτς, ενας Σαρας σε ολη τους την καριερα, που λογω ψυχολογιας (και κωλοφαρδιας) τα εστελνε τηλεκατευθυνομενα τα 3π αυτοματως ξεφευγει απο την κατηγορια της χρυσης μετριοτητας και γινεται παιχτουρα. Καντε μας μπασκετικα μαθηματα επειδη γυρισε η γη αναποδα σημερα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...