Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...και τί θες να κάνουνε ρε Χρήστο, που τους προσγείωσε ανάμαλα ο τρακα-τρούκας; "Λογικό" είναι να φωνάζουνε - παρ' όλο που μεγάλα παιδιά είναι/την έχουν κι αυτοί την λογική που τους λες να έχουν (background να παίζει "Τ' Αγριολούλουδο").

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 23,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • MiDi_MiLiZ

    2161

  • DKNI

    1827

  • firewalker

    1268

  • 8elwADSL

    955

Πως ειναι προβλημα καποιος που βαζει εξτρα 5-6 εκ. (αν το συνολικο μπατζετ και οχι μονο το αγωνιστικο ειναι 8εκ), αν φυγει δηλαδη τι θα κανετε; Μη γελιεστε για επενδυτες και εσοδα απο αλλου, ομαδες υπάρχουν οσο κανουν την καυλα τους οι προεδροι και μετα ακολουθουν την μοιρα των υπολοιπων, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, Αρη, Ηρακλη.

Ρε σεις, μην λεμε τα ιδια

Το μπατζετ ειναι 10 μικτα. Αυτο μεχρι περσυ θα ηταν ισα βαρκα ισα πανια (συμφωνα με τους δημοσιευμενους, επισημους ισολογισμους της ΚΑΕ καμια χρονια δεν εχασε πανω απο 15Μ) φετος που εκανε τις μαλακιες με την διαλυση θα εχει μια χασουρα τελικα 4-5Μ

 

1. Και ρωταω εγω ο αφελης...ο γαυρος δλδ πως βρηκε στο μπασκετ τους Αγγελοπουλους?

Δεν θελω 100 επενδυτες, αφηστε τα "που θα βρεθουν επενδυτες". ΕΝΑΝ θελω, αντε ΔΥΟ ή μια οικογενεια.

 

Τους εκβιασμους της πολιτικης του ζησαμε εμεις οι Παναθηναικοι στον αθλητισμο επι Τζιγγερ. Τωρα τους ζουμε στο μπασκετ. Παλι τα ιδια?

 

2. Και ποτε θα βρεθει επενδυτης? Οταν σε 5 χρονια το brand name Παναθηναικος μπασκετ απο #1 στην Ευρωπη εχει πεσει στο #20? Δηλαδη να κανει τα δικα του ο Δημητρακης και σε 5 χρονια θα μας πει "δεν βρισκεται επενδυτης". Ε χαιρω πολυ, σε 5 χρονια, με το χαλι που θα παραδοσει - οπως ο φιλαρακος του ο Τζιγγερ - τοτε ναι, το πιστευω οτι ουτε ο ΕΝΑΣ δεν θα βρεθει

 

3. Ειδικα για τον ΜΚ, εγω πιστευω οτι οχι μονο δεν θα εχει χασουρα φετος, θα εχει και κερδος. Ξανθη υπαρχει και στο μπασκετ. Και οποιος καταλαβε

 

4. Με τα ιδια λεφτα και αλλη συμπεριφορα, και ο Ζοτς θα εμενε, και καλυτερες προοπτικες σε βαθος 5ετιας θα ειχαμε και ο κοσμος θα τον στηριζε. ΔΕΝ ειναι μονο το μπατζετ το θεμα

 

5. Οποιος εχει θεμα με την καταντια της μπαλας, δεκτον. Για μενα ομως που στη μπαλα ειτε τωρα που ειμαι 15π απο τον γαυρο ειτε οταν ημουν 4π πισω απο το γαυρο ειναι το ιδιο, δεν μου λεει τιποτα οτι στο μπασκετ θα βγουμε μαλλον 2οι (προς το παρον ειμαστε 3οι)

 

Οποτε τι μου λετε? Να κανει και την φανελα κοκκινη, να μας φερει τον Παπανικολαου προπονητη, τον Γκοντζο εκπροσωπο τυπου, σημα τον δαφνοστεφανομενο αλλα να μην μας πειραζει επειδη "που θα βρεθει αλλος να βαζει 6Μ τον χρονο"

ΔΕΝ ΞΕΡΩ που θα βρεθει αλλα ειμαι διατεθιμενος να το μαθω, ακομα και αν αυτο σημαινει οτι του χρονου δεν θα μπω ουτε πλευ οφφ Α1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Iαν σε συνεντευξη του δηλωσε οτι ποτε δεν του καναμε επισημη προταση ανανεωσης. Αυτα, γιατι στην Λαχανι διαβαζαμε για ρελανς για Ιαν και πως εφυγε για τα λεφτα

 

Παντως βλεπω μια ηρεμια στην ΚΑΕ, ειδικα στα γηραιοτερα μελη της οικογενειας...

 

ΥΓ. Χθες στο ματς Λοκο Κουμπαν - Γαλατα, ο Νικ βρεθηκε 4ρ μακρια απο τριπλ-νταμπλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις, μην λεμε τα ιδια

Το μπατζετ ειναι 10 μικτα. Αυτο μεχρι περσυ θα ηταν ισα βαρκα ισα πανια (συμφωνα με τους δημοσιευμενους, επισημους ισολογισμους της ΚΑΕ καμια χρονια δεν εχασε πανω απο 15Μ) φετος που εκανε τις μαλακιες με την διαλυση θα εχει μια χασουρα τελικα 4-5Μ

 

1. Και ρωταω εγω ο αφελης...ο γαυρος δλδ πως βρηκε στο μπασκετ τους Αγγελοπουλους?

Δεν θελω 100 επενδυτες, αφηστε τα "που θα βρεθουν επενδυτες". ΕΝΑΝ θελω, αντε ΔΥΟ ή μια οικογενεια.

 

Τους εκβιασμους της πολιτικης του ζησαμε εμεις οι Παναθηναικοι στον αθλητισμο επι Τζιγγερ. Τωρα τους ζουμε στο μπασκετ. Παλι τα ιδια?

 

2. Και ποτε θα βρεθει επενδυτης? Οταν σε 5 χρονια το brand name Παναθηναικος μπασκετ απο #1 στην Ευρωπη εχει πεσει στο #20? Δηλαδη να κανει τα δικα του ο Δημητρακης και σε 5 χρονια θα μας πει "δεν βρισκεται επενδυτης". Ε χαιρω πολυ, σε 5 χρονια, με το χαλι που θα παραδοσει - οπως ο φιλαρακος του ο Τζιγγερ - τοτε ναι, το πιστευω οτι ουτε ο ΕΝΑΣ δεν θα βρεθει

 

3. Ειδικα για τον ΜΚ, εγω πιστευω οτι οχι μονο δεν θα εχει χασουρα φετος, θα εχει και κερδος. Ξανθη υπαρχει και στο μπασκετ. Και οποιος καταλαβε

 

4. Με τα ιδια λεφτα και αλλη συμπεριφορα, και ο Ζοτς θα εμενε, και καλυτερες προοπτικες σε βαθος 5ετιας θα ειχαμε και ο κοσμος θα τον στηριζε. ΔΕΝ ειναι μονο το μπατζετ το θεμα

 

5. Οποιος εχει θεμα με την καταντια της μπαλας, δεκτον. Για μενα ομως που στη μπαλα ειτε τωρα που ειμαι 15π απο τον γαυρο ειτε οταν ημουν 4π πισω απο το γαυρο ειναι το ιδιο, δεν μου λεει τιποτα οτι στο μπασκετ θα βγουμε μαλλον 2οι (προς το παρον ειμαστε 3οι)

 

Οποτε τι μου λετε? Να κανει και την φανελα κοκκινη, να μας φερει τον Παπανικολαου προπονητη, τον Γκοντζο εκπροσωπο τυπου, σημα τον δαφνοστεφανομενο αλλα να μην μας πειραζει επειδη "που θα βρεθει αλλος να βαζει 6Μ τον χρονο"

ΔΕΝ ΞΕΡΩ που θα βρεθει αλλα ειμαι διατεθιμενος να το μαθω, ακομα και αν αυτο σημαινει οτι του χρονου δεν θα μπω ουτε πλευ οφφ Α1

 

 

Πέρα απο Αγγελόπουλους ποιος αλλος κάθησε να βαλει χρήματα στο μπασκετ και να κανει σοβαρη δουλεια; Θα σε παω πολύ πισω, στον Αρη όταν εκοψε ο Μπουταρης και ο Μιχαηλίδης την χρηματοδότηση πόσοι επενδυτες ήρθαν να στηριξουν την ομαδα; Κανεις. Ηταν μικρο franchise ο Αρης του 90; Δεν το νομιζω, ηταν τεράστιο franchise γιατι έπαιζε θεαματικά, είχε κόσμο, είχε μια Ελλάδα απο πισω να λατρευει την ομαδα, ειχε το 1990 1.1δις δραχμες έσοδα, το 1990 ετσι; Επίσης τοτε το μπασκετ ήταν σε απιστευτη αναπτυξη σε όλη την Ελλάδα, οι ιδιωτικοι σταθμοί παρακαλουσαν να παρουν τα δικαιώματα της Α1 ενώ το χρήμα έρεε αύθονο απο χορηγίες κλπ Ποσοι επενδυτες ήρθαν; Κανεις. Να πιασουμε τον Παοκ; τα ιδια, με τη διαφορα ότι η πτωση ήρθε λίγο αργότερα. Ποσα χρεη εχουν Αρης και Παοκ τώρα; 5Μ εκαστος και δεν υπάρχει και Βενιζελος να τα σβησει.

Να πιάσουμε την ΑΕΚ; Ποιος πήρε την ΑΕΚ που εφτασε τελικο Ευρωλιγκας, πηρε 2 κύπελλα, 1 σαπορτα και 1 πρωταθλημα όταν ο Φιλιππου έλεγε πουλάω με 1 ευρώ και πληρώνα τα χρεη; Κανεις. Που ειναι η ΑΕΚ τώρα; Β' Εθνικη. Παμε στον Ηρακλη; Αστο καλυτερα..

Κατα καιρους βεβαια πέρασαν διαφοροι, Κοντομηνας, Μπατατουδης, Εμφιατζόγλου κλπ Τι αφησαν πίσω τους; Μονο χρεη και ομαδες να παλευουν για την αγωνιστικη και οικονομικη σωτηρια.

 

Ποιος λοιπον πιστευεις ότι στην Ελλαδα του 2012, με μια απο τις μεγαλύτερες οικονομικες υφεσεις στον πλανητη, με πολιτες που πλεον δεν μπορουν να πληρώνουν για ένα εισητηριο γιατι θεωρειται πολυτέλεια, με το μπασκετ να βρισκεται στην χειρότερη κατασταση απο το 86 που εγινε επαγγελματικο, με την τηλεοραση να αγοραζει χαριστικά τα δικαιώματα της Α1, με το ενδιαφέρον του κόσμου να ειναι ανυπαρκτο, με τις ομαδες να ειναι διαιρεμένες και να μην ψαχνουν μια κοινη λύση, ποιος Θα εκανε σοβαρη επενδυση σε ομαδα μπασκετ; Χθες επαιζε ο Πανιωνιος, η 3η καλυτερη ομαδα στην Ελλαδα, ποιοι ειναι οι ξένοι του; Εγω τουλαχιστον δεν θυμαμαι κανενα και ασχολουμαι, σκεψου ενα μεσο φιλαθλο.. Πως θα ερθει καποιος να βαλει λεφτα που δεν θα εχουν πότε αντικρισμα.

Απο τη στιγμή που δεν φτιάξαμε το μπασκετ όπως έπρεπε όταν μπορουσαμε ώστε να εχουμε ενα σοβαρο πρωταθλημα που θα το χαίρεται ο κόσμος, που θα εχει χρήμα απο τηλεοπτικα και διαφημίσεις το παιχνίδι χάθηκε. Ας εβγαζε μια ομαδα 3-4Μ απο Ελλάδα και αλλα τόσα απο Ευρωλίγκα και όλο και καποιος θα βρισκοταν να βαλει κανα φραγκο για να κανει το κεφι του, τώρα τελος δεν υπάρχει γυρισμός, ακολουθήσαμε τα χάλια του ποδοσφαίρου και το πληρώσαμε.

 

Και γω δεν γουσταρω Τρακη και οντως σας δουλευει και καλά κανετε και ελπίζετε σε επενδυτη κλπ γνωμη μου ειναι ότι μολις φυγει και ο Τρακης όταν βρει αλλο παιχνιδι να ασχολείται θα ερθει και ο Παο στο επίπεδο των υπολοιπων ομαδων, τα ιδια φυσικα θα γίνουν και με τον ολυμπιακο όταν βαρεθουν οι Αγγελόπουλοι.

 

Τωρα στα περι Ζοτς κλπ παλι αποψη μου ειναι ότι δεν θα έμενε χωρις η ομαδα να τηρεί καποια υψηλά στανταρ στην λειτουργία της κυρίως και μετα στον οικονομικό τομέα και γενικότερα δύσκολα θα βρει ομαδα να εχει την ελευθερία που ειχε στον Παο τα τελευταια χρόνια.

 

Οσο για τα γηραιότερα μέλη της Καε, ο Παυλάκος εδω και μια 5ετια ειναι σαν να έχει παθει εγκεφαλικο ενώ ο Θανασακης μαλλον ασχολειται με το να κρατησει τα παντελόνια του ψηλα :-D 75+ ειναι μωρε και με προβληματα υγείας, τι περιμένεις να κανουν;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και εχεις δικιο σε πολλα Χρηστο διακρινω και κατι του στυλ "θα περασετε αυτα που περασαμε κ'εμεις ρε να δειτε πως ειναι" ισως λογω της πικρας σου με την πορεια του Αρη απο ενα σημειο και υστερα...Μπορει να κανω και λαθος. :)

 

Η προεδραρα που την αμφισβητειτε παντως ... http://www.sport24.g...sh.2021314.html

 

:P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως θα ερθει καποιος να βαλει λεφτα που δεν θα εχουν πότε αντικρισμα.

Μα κανεις μας δεν ζητησε να μπει τρελο χρημα. τα 30 και τα 25αρια μπατζετ τελειωσαν

Εγω απλα λεω...αν βρεθει ΕΝΑΣ α) με οραμα, που θα μπορεσει να φερει πισω τον Ζοτς, με ενα μπατζετ 15Μ (γνωριζω οτι ειναι το μινιμουμ που θεωρουσε ο ιδιος για ανταγωνιστικη ομαδα) β) να δεχτει να χασει 3-4Μ να δεις που ο κοσμος θα στηριξει

Σου ξαναλεω, ο τρακης με 1. τις τακτικες του 2. την προπαγανδα σε κιτρινη και ντερμπυ 3. με τις επιλογες του σε παικτες κτλ ΧΑΝΕΙ αυτα τα 3-4Μ φετος ΚΑΙ εχει σκατα ομαδα γιατι ο κοσμος δεν στηριζει

 

Πιστευεις οτι δεν θα βρεθει ΕΝΑΣ να το κανει? Ισως. Εγω ειμαι διατεθιμενος να ρισκαρουμε να το μαθουμε

 

Και κατι αλλο, με καθε σεβασμο ειδικα στον μπασκετικο Αρη και τον μπασκετικο ΠΑΟΚ, παιδι των '90ς ειμαι, αδελφε, δεν θελω να σε πληγωσω (εισαι Αρειανος αν δεν κανω λαθος) αλλα η μικρη αγορα της Ελλαδας εχει χωρο για Ολυμπιακο-Παναθηναικο στα ζορια. Τεραστιο προιον ειδικα ο Αρης εκεινα τα χρονια αλλα την ωρα της κρισης, την δυσκολη ωρα για εναν συλλογο ειτε η χωρα παει καλα είτε η χωρα παει σκατα, μονο σε Ολυμπιακο-Παναθηναικο παιζει να βρεθει σωτηρας απο το πουθενα, πως να το κανουμε, δεν συγκρινονται

 

Οσο για τα γηραιότερα μέλη της Καε, ο Παυλάκος εδω και μια 5ετια ειναι σαν να έχει παθει εγκεφαλικο ενώ ο Θανασακης μαλλον ασχολειται με το να κρατησει τα παντελόνια του ψηλα :-D 75+ ειναι μωρε και με προβληματα υγείας, τι περιμένεις να κανουν;

Ο Παυλος εχει προβλημα υγειας σοβαρο. ΑΛΛΑ...

2009 Πεντελικο

2010 στελνουν Χαμερ για τον Χεισλιπ

2011 παιρνουμε Ευρωπαικο, παυλος δηλωνει "φευγουμε" την ιδια νυχτα!! παιρνουμε πρωταθλημα, θανασης "φευγουμε" την ιδια νυχτα!

 

Δεν μπορω να δεχτω αυτα που λες οταν μολις 2-3 χρονια πριν, σε ηδη μεγαλη ηλικια και με τα ηδη γνωστα προβληματα υγειας, μια χαρα ηξεραν να περνανε μηνυματα, να κανουν συμφωνιες με το Βαρδινογιαννεικο, να κανουν συμβολισμους, να ξενερωνουν τον κοσμο

 

Οσο γερναει ο ανθρωπος, δυστυχως γινεται σαν μωρο. Και τα μωρα θελουν ΟΛΗ την προσοχη και ΟΛΗ την αγαπη μονο για τον εαυτο τους (αν με πιανεις)

 

Και κατι ποδοσφαιρικο...το καφενειο η Μαλαγα που αμα ο Φερειρα ηταν προπονητης κανονικος θα την επαιζε με 4 επιθετικους και θα την απεκλειε(οπως λεγανε στον ΣπορΦΜ) για πλακα 1η στον ομιλο του ΤΛ ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και εχεις δικιο σε πολλα Χρηστο διακρινω και κατι του στυλ "θα περασετε αυτα που περασαμε κ'εμεις ρε να δειτε πως ειναι" ισως λογω της πικρας σου με την πορεια του Αρη απο ενα σημειο και υστερα...Μπορει να κανω και λαθος. :)

 

Η προεδραρα που την αμφισβητειτε παντως ... http://www.sport24.g...sh.2021314.html

 

:P :P

 

Η μεγαλη μου πικρα ειναι οτι ενω μπορουσαν να κανουν πολλα Γιανακοπουλοι και Αγγελοπουλοι ώστε να μην εχει καταντια κατηγοριας Α2 το Ελληνικο μπασκετ ειναι ότι δεν έκαναν τίποτα απολύτως και κοιταξαν το ατομικο τους και βραχυπρόθεσμο συμφέρον. Κατα τα αλλα εχω καμια 20αρια Κοντομηνάδες για κάθε Αγγελοπουλο και καμια 50ρια Μπατατουδηδες για καθε Γιανακόπουλο. Καλα κανετε και δεν γουσταρετε τον Τρακη αλλά αν φυγει προετοιμαστειτε για τα χειρότερα και όχι για τα καλύτερα.

 

Οσο για τον Αρη καταντησε ετσι γιατι καποια στιγμή οι επαγγελματιες οπαδοι που τον διοικησαν εβαλαν βαθια το χερι στο βαζο με το μέλι και αφου αρπαξαν ότι αρπαξαν τον αφησαν υπερχρεωμένο σε μπαλα και μπασκετ. Ειχε ξεκινησει μια εκπληκτικη προσπαθεια απο την γεννεσις που αρκετα μελη ενισχυαν την ομαδα αλλά τους εδιωξαν οι επαγγελματιες οπαδοι, τωρα παλι αρχισερ να κινειται διοικητικα αλλά τα χρεη ειναι πολλα. Αυτης της μορφης οι διοικησεις βεβαια μπορουν να προσφερουν πολλά και στον Παο και σε αλλες ομαδες αρκει να υπάρχει συνεννόηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βιτόλο πολλά μπράβο το παιδί

H ηδονη του Πεδουλακη και του τρακη

"Βλεπεις κε.Διαμαντιδη? Βλεπεις κε. Λασμε? 20χ90' παιζει ο Βιτολος, εσεις? Ε? Κοτες? Θελετε ξεκουραση?"

Αν δεν σκασει ο κακομοιρης ο Βικτορ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα κανεις μας δεν ζητησε να μπει τρελο χρημα. τα 30 και τα 25αρια μπατζετ τελειωσαν

Εγω απλα λεω...αν βρεθει ΕΝΑΣ α) με οραμα, που θα μπορεσει να φερει πισω τον Ζοτς, με ενα μπατζετ 15Μ (γνωριζω οτι ειναι το μινιμουμ που θεωρουσε ο ιδιος για ανταγωνιστικη ομαδα) β) να δεχτει να χασει 3-4Μ να δεις που ο κοσμος θα στηριξει

Σου ξαναλεω, ο τρακης με 1. τις τακτικες του 2. την προπαγανδα σε κιτρινη και ντερμπυ 3. με τις επιλογες του σε παικτες κτλ ΧΑΝΕΙ αυτα τα 3-4Μ φετος ΚΑΙ εχει σκατα ομαδα γιατι ο κοσμος δεν στηριζει

 

Πιστευεις οτι δεν θα βρεθει ΕΝΑΣ να το κανει? Ισως. Εγω ειμαι διατεθιμενος να ρισκαρουμε να το μαθουμε

 

 

Ναι δυστυχως πιστευω ότι δεν θα βρεθει κανεις να βαλει χρημα. Επίσης συμφωνω ότι αλλη η αγορα της Αθηνας και αλλη της Θεσσαλονικης αλλά πρώτα απο ολα μιλαμε για μπασκετ που δεν χρειάζεται τόση μεγάλη αγορα όσο η μπαλα και δευτερον μιλαμε για τα 90ς που η γιαγια μου καθοταν και εβλεπε Γκαλη και στα καφενεια συζητουσαν για τον Ουιγκινς και τον Χαντσον και γιατι ο Φανης δεν παιρνει μεταγραφη. Τωρα ποιος ασχολειται; ΜΙλαμε για τα 90ς που υπηρχε διψα τιτλων, διψα πλουσιων να αναδειχθουν μεσα απο τον αθλητισμο και τωρα ενας απολυτος κορεσμος. Μακαρι να σας κατσει προεδρος, σοβαρα το λεω, γιατι ετσι οπως ειναι οι υπόλοιποι έστω και 1 ευρω λιγοτερο στο ταμειο μιας ομαδας εχει φθορα για το αθλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...