Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πως γινεται να δικαιολογειται τετοια διαφορα στην ψυχολογια της ομαδας απλα με την φυγη της γριας? Η γρια ή τους κατεβαζε την ψυχολογια στο ναδιρ ή εναλλακτικα τον μισουσαν ολοι οι παικτες (λχ η φαση με τον αγνωστο μου μεχρι χθες Χρηστο Δωνη, ειναι χαρακτηριστικη: εφυγε η γρια απτην ομαδα και ξεσαλωσαν εναντιον της μεχρι και οι αγνωστοι 16χρονοι).

 

YΓ. Στο ντερμπι (του μπασκετ) διεπρεψε ο χοντρος παλι. Νταξει, για να μην ειμαι αδικος, περα απο τα 7 λαθη που εκανε μονος του σε 20 λεπτα με καποιον ΚΑΟΔ (οσα εκανε ΟΛΟΣ ο ΠΑΟ στα ντουζενια του επι Ζοτς σε τελικους Ευρωλιγκας ξερωγω), κατεβασε καμποσα ριμπαουντ και τα πηγε καλα στη ρακετα.

ΥΓ2. Αλλο ενα 34λεπτο στα ποδια του Μητσου σημερα. Καλα το παει ο Αρτζι, στο επομενο ματς θα βγουν παλι τα σαλιγκαρια του τρακη να λενε για τον Μητσο που ειναι χωμα φετος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 23,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • MiDi_MiLiZ

    2161

  • DKNI

    1827

  • firewalker

    1268

  • 8elwADSL

    955

Πως γινεται να δικαιολογειται τετοια διαφορα στην ψυχολογια της ομαδας απλα με την φυγη της γριας? Η γρια ή τους κατεβαζε την ψυχολογια στο ναδιρ ή εναλλακτικα τον μισουσαν ολοι οι παικτες (λχ η φαση με τον αγνωστο μου μεχρι χθες Χρηστο Δωνη, ειναι χαρακτηριστικη: εφυγε η γρια απτην ομαδα και ξεσαλωσαν εναντιον της μεχρι και οι αγνωστοι 16χρονοι).

 

YΓ. Στο ντερμπι (του μπασκετ) διεπρεψε ο χοντρος παλι. Νταξει, για να μην ειμαι αδικος, περα απο τα 7 λαθη που εκανε μονος του σε 20 λεπτα με καποιον ΚΑΟΔ (οσα εκανε ΟΛΟΣ ο ΠΑΟ στα ντουζενια του επι Ζοτς σε τελικους Ευρωλιγκας ξερωγω), κατεβασε καμποσα ριμπαουντ και τα πηγε καλα στη ρακετα.

ΥΓ2. Αλλο ενα 34λεπτο στα ποδια του Μητσου σημερα. Καλα το παει ο Αρτζι, στο επομενο ματς θα βγουν παλι τα σαλιγκαρια του τρακη να λενε για τον Μητσο που ειναι χωμα φετος.

 

Εσυ δεν ελεγες οτι 2-3 ματς θα ναι ετσι λογω του σοκ της αλλαγης προπονητη? η δε θυμαμαι καλα? καποιος το γραψε παντως κι ειχε δικιο. Το αν ηταν θεμα προπονητη θα φανει μετα απο αρκετους αγωνες.

 

Δε ξερω αν θυμαστε νικη ειχε κανει κι ο οσφπ του μπαντοβιτς :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ελεγα εγω, παροτι συμφωνω. Σιγουρα η αλλαγη ενος προπονητη επιδρα θετικα στην ομαδα. Σιγουρα θελουμε 4-5 ματς για να δουμε που θα σταθεροποιηθουμε σαν αποδοση (και βασικα δεν περιμενω και πολλα). Παρολα αυτα, αυτες τις μερες καποια πραγματα ειναι εντυπωσιακα και ακομα πιο εντυπωσιακα γινονται αν τα συνδυασεις μεταξυ τους. Ανεφερα το παραδειγμα του Δωνη (που αλλο να μην σεβεται ο Βυντρα τον Φερειρα και αλλο να εχεις ενα 16χρονο περιπου ερασιτεχνη και να βγαινει και να τα χωνει δημοσιως στον Φερειρα). Ειναι εξωπραγματικο να εχει χασει το σεβασμο/πειθαρχια και να του εχουν παρει τον αερα ακομα και τα 16χρονα της ομαδας. Σκεψου τι γινοταν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε τον Χουαν τον μαγο. Αλλαξε τα παντα και φανηκε η διαφορα. Απο εκει που παιζαμε 4-3-3 τωρα παιξαμε 4-3-3. Αποκει που παιζαμε με Καρνεζη-Γιουρκα-31-Βελασκεζ-Βυντρα πισω, τωρα παιξαμε με Καρνεζη-Γιουρκα-31-Βελασκεζ-Βυντρα πισω.

Επισης επιτελους παιξαμε με επιθετικο τον Τοτσε ενω μεχρι τωρα παιζαμε με τον Τοτσε.

Το δε πειραμα με Σισοκο στα κεντρικα χαφ ευτυχως που δεν το δοκιμασε σημερα ο Χουαν και τον εβαλε στα κεντρικα χαφ

Και οι παικτες λογω ψυχολογιας ανασαναν

 

YΓ. Στο ντερμπι (του μπασκετ) διεπρεψε ο χοντρος παλι. Νταξει, για να μην ειμαι αδικος, περα απο τα 7 λαθη που εκανε μονος του σε 20 λεπτα με καποιον ΚΑΟΔ (οσα εκανε ΟΛΟΣ ο ΠΑΟ στα ντουζενια του επι Ζοτς σε τελικους Ευρωλιγκας ξερωγω), κατεβασε καμποσα ριμπαουντ και τα πηγε καλα στη ρακετα.

Εβγαλε και ποιοτητα ο Πανκο. Αυτο ξεχασες να μας το πεις.Μεγαλη ποιοτητα

 

Εσυ δεν ελεγες οτι 2-3 ματς θα ναι ετσι λογω του σοκ της αλλαγης προπονητη? η δε θυμαμαι καλα? καποιος το γραψε παντως κι ειχε δικιο. Το αν ηταν θεμα προπονητη θα φανει μετα απο αρκετους αγωνες.

Εδω, παρων!! Ραντεβου τον Δεκεμβρη-Γεναρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβγαλε και ποιοτητα ο Πανκο. Αυτο ξεχασες να μας το πεις.

10 ποντοι με 40%, 5 ριμπαουντ, 1 κλεψιμο, 2 ασσιστ και 1 λαθος σε 28 λεπτα με μια ομαδα που σερνοταν συνολικα. Και τριτο καλυτερο rkg. Και μιλαμε για 35χρονο που βγαζει γεματα 30λεπτα.

 

Οσο ο 35ρης Πανκο θα παιζει φιλοτιμα και θα ειναι απτους θετικους του συνωθυλευματος, εσυ ανατρεξε σε αυτα που μας εγραφες για τον χοντρο μετα τη Ρεαλ. Αν και κανοικα επρεπε ακομα να μετρας τα λαθη του που μας ελεγες οτι ειναι φυσιολογικα τα νουμερα του επειδη δεν ειναι ο Ντανκαν.

Αν επαιζε στο γαυρο με τετοιες εμφανισεις θα τους καζουριαζες μεχρι τη δευτερα παρουσια. Τωρα ομως, δεν ειναι και Ντανκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ποντοι με 40%, 5 ριμπαουντ, 1 κλεψιμο, 2 ασσιστ και 1 λαθος σε 28 λεπτα με μια ομαδα που σερνοταν συνολικα. Και τριτο καλυτερο rkg. Και μιλαμε για 35χρονο που βγαζει γεματα 30λεπτα.

Σε 28' ο σουτερ Πανκο - γιαυτο επεμενε ο RG, οτι ηταν 4αρι με σουτ - ειχε 0/4 τριποντα και rkg 9. Το κητος που κοροιδευεις ειχε λοιπον σε 22 λεπτα (δλδ 6 λιγοτερα), 12π (2 περισσοτερους) και rkg 11 δλδ μεγαλυτερο ΠΑΡΑ τα 7 λαθη του (που να μην εκανε δλδ τα μισα ετσι). Bεβαια μαλλον μετραμε ΜΟΝΟ τα λαθη ετσι? Τα 4/4 τουβλα του Πανκο σε ομαδα που θελει να στηριχθει - υποτιθεται - φετος στο σουτ δεν μας απασχολουν

Το οτι ειναι ο αλλος 35αρης και παιζει 30' επειδη δεν εχουμε 4αρι δεν με απασχολει, αν δηλαδη παει 40 χρονων και παιζει επειδη δεν εχουμε 4αρι και ειναι ακομα χειροτερος θα πρεπει να λεω "ε τοσο μπορει, καλος ειναι"?

 

ΥΓ. Βγαζεις απυθμενο κομπλεξ με τον χοντρο, δηλαδη σημερα σου εφταιγε ο χοντρος επειδη ειχε 7 λαθη, σε σημειο που ειμαι σιγουρος - και ας μην το παραδεχεσαι - οτι παρακαλας σε καθε ματς να τα σκατωνει.

Οσο ο 35ρης Πανκο θα παιζει φιλοτιμα και θα ειναι απτους θετικους του συνωθυλευματος, εσυ ανατρεξε σε αυτα που μας εγραφες για τον χοντρο μετα τη Ρεαλ.

Δηλαδη σημερα ηταν φιλοτιμος ο Πανκο και αρνητικος ο χοντρος.

 

Αν επαιζε στο γαυρο με τετοιες εμφανισεις θα τους καζουριαζες μεχρι τη δευτερα παρουσια. Τωρα ομως, δεν ειναι και Ντανκαν.

Στον γαυρο τουλαχιστον θα του ειχαν βγαλει κανενα στο φτερο με σουτ για να μην τον κλεινουν 3 για πλακα.

Εσυ δλδ με τον Πανκο στον γαυρο δεν θα ελεγες για ΚΑΠΗ και πως ο Ματ Χαουαρντ ηταν Ντουαιτ Χαουαρντ μπροστα του

 

Τουλαχιστον εγω οταν ο χοντρος σερνεται οπως την Παρασκευη τον κραζω και δεν εχω πει ποτε οτι ειναι κατι παραπανω απο ρολιστας και ειναι αστειοι οι δημοσιογραφοι που τοσα χρονια μας τον ελεγαν Ελληνα Σακιλ. Εσυ τοσο καιρο μουγκα για την αποκαλυψη τον Πανκο - που ανανεωσε την θεση του γεροΜπατιστ - και ξαφνικα μας θυμιζεις οτι εχει ποιοτητα (τον θυμομαστε αλλωστε στα 30 του που σκουπιζε τον παγκο του ΠΑΟΚ) και πως ειναι κατι μεταξυ Αλντριτζ και Μιλσαπ ξερω γω απλα ειναι 35αρης

 

Οταν θα αποφασισεις αν σε νοιαζει απλα το να κραζεις τον χοντρο οταν υπαρχουν και χειροτεροι του στην ομαδα, μας ενημερωνεις για να κινηθουμε

 

YΓ. Στην Ευρωλιγκα ο χοντρος σε 15' εχει rkg 10 και ο Πανκο σε 22' εχει 8,8. Ο ενας ειναι ζημια, ο αλλος ειναι φιλοτιμος. Οκ, if it helps you sleep at night

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και λίγα έφαγαν τα παοκακια σήμερα

 

Πιστεύω ο ζεκα να συνεχίσει ετσι όπως και η ομάδα μην την ματιασουμέ

Τώρα για τον τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ τι έπαθε ρε? τραγικός ετσι

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσο πολυ στεναχωρηθηκε ο Ζεκα? :P

Ουτε πανυγυρισε και στο τελος αφιερωσε το γκολ στον "καθηγητη" Φερειρα.

 

Ρε κανα βιντεάκι με τον Χακόμπο + το πέναλτι υπάρχει (με έπρηξε η αδερφή μου να βάλω Dancing with the Stars για 1 λεπτό και έχασα ακόμα και τα replay :P )

http://www.dailymotion.com/video/xv6vhe_yyyyyyyyyyyy-yyyy-hl-2-0_sport?start=2#.UKlcFoeTz4I

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To περιεργο ειναι οτι ο Ζεκα, 100% παικτης Φερειρα, σερνεται εδω και 1 χρονο και χθες εκανε το καλυτερο του παιχνιδι αλλα μετα αφιερωνε το γκολ στον Φερειρα

 

Ασχετο αλλα ποσο τραγικη επιλογη αποδεικνυεται η απομακρυνση Κατσουρ αφου ο Αλ Αφουζ δεν ειχε θεληση να στηριξει μεχρι τελους Φερειρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 28' ο σουτερ Πανκο - γιαυτο επεμενε ο RG, οτι ηταν 4αρι με σουτ - ειχε 0/4 τριποντα και rkg 9. Το κητος που κοροιδευεις ειχε λοιπον σε 22 λεπτα (δλδ 6 λιγοτερα), 12π (2 περισσοτερους) και rkg 11 δλδ μεγαλυτερο ΠΑΡΑ τα 7 λαθη του (που να μην εκανε δλδ τα μισα ετσι). Bεβαια μαλλον μετραμε ΜΟΝΟ τα λαθη ετσι? Τα 4/4 τουβλα του Πανκο σε ομαδα που θελει να στηριχθει - υποτιθεται - φετος στο σουτ δεν μας απασχολουν

Το οτι ειναι ο αλλος 35αρης και παιζει 30' επειδη δεν εχουμε 4αρι δεν με απασχολει, αν δηλαδη παει 40 χρονων και παιζει επειδη δεν εχουμε 4αρι και ειναι ακομα χειροτερος θα πρεπει να λεω "ε τοσο μπορει, καλος ειναι"?

 

ΥΓ. Βγαζεις απυθμενο κομπλεξ με τον χοντρο, δηλαδη σημερα σου εφταιγε ο χοντρος επειδη ειχε 7 λαθη, σε σημειο που ειμαι σιγουρος - και ας μην το παραδεχεσαι - οτι παρακαλας σε καθε ματς να τα σκατωνει.

 

Δηλαδη σημερα ηταν φιλοτιμος ο Πανκο και αρνητικος ο χοντρος.

 

 

Στον γαυρο τουλαχιστον θα του ειχαν βγαλει κανενα στο φτερο με σουτ για να μην τον κλεινουν 3 για πλακα.

Εσυ δλδ με τον Πανκο στον γαυρο δεν θα ελεγες για ΚΑΠΗ και πως ο Ματ Χαουαρντ ηταν Ντουαιτ Χαουαρντ μπροστα του

 

Τουλαχιστον εγω οταν ο χοντρος σερνεται οπως την Παρασκευη τον κραζω και δεν εχω πει ποτε οτι ειναι κατι παραπανω απο ρολιστας και ειναι αστειοι οι δημοσιογραφοι που τοσα χρονια μας τον ελεγαν Ελληνα Σακιλ. Εσυ τοσο καιρο μουγκα για την αποκαλυψη τον Πανκο - που ανανεωσε την θεση του γεροΜπατιστ - και ξαφνικα μας θυμιζεις οτι εχει ποιοτητα (τον θυμομαστε αλλωστε στα 30 του που σκουπιζε τον παγκο του ΠΑΟΚ) και πως ειναι κατι μεταξυ Αλντριτζ και Μιλσαπ ξερω γω απλα ειναι 35αρης

 

Οταν θα αποφασισεις αν σε νοιαζει απλα το να κραζεις τον χοντρο οταν υπαρχουν και χειροτεροι του στην ομαδα, μας ενημερωνεις για να κινηθουμε

 

YΓ. Στην Ευρωλιγκα ο χοντρος σε 15' εχει rkg 10 και ο Πανκο σε 22' εχει 8,8. Ο ενας ειναι ζημια, ο αλλος ειναι φιλοτιμος. Οκ, if it helps you sleep at night

 

 

Για να ειμαι ειλικρινης, πιο πολυ απτον χοντρο με ενδιαφερει να κραζω τις συγκεκαλυμενες κωλοτουμπες σου. Και μεταξυ μας τα σχολια που κανω για τον χοντρο που και που (εξαιρουμενων οσων ειπα μετα το παιχνιδι με τη Ρεαλ) γινονται για συγκεκριμενο αποδεκτη...

Χοντρος στον γαυρο: Παιχτης απατη, οι σπικερ της ΕΡΤ μας τον διαφημιζουν, τα πλαγια βηματα, τιποτας, πουθενας, βηματακιας, επιθετικος φαουλακιας, λουλουδου στην αμυνα, μπετατζης στις βολες, αυτιστικος στην πασα, Σκλαβενιτης, μισοπνευμονακος, ιδιοτροπος κλπ, ολο κι ολο ενα παιχνιδι με πλατη εχει.

Χοντρος στον ΠΑΟ: βελτιωμενος, αδυνατισμενος, ανικητος στο λοου ποστ, με διαθεση για μπασκετ, νταξει οχι και Μπαρκλει-μην περιμενουμε να κατεβαζει 10 ριμπαουντ, νταξει οχι και Ντανκαν-μην περιμενουμε να κανει λιγα λαθη (εξαλλου οι σεντερ παραδοσιακα ειναι πιο επηρεπεις στα λαθη απτα γκαρντ :devil: ), νταξει οχι και Σκολα-μην περιμενουμε να μπορει να παιξει με φατσα στο καλαθι, νταξει οχι και Ολαζουον-μην περιμενουμε να μην κανει βηματα, νταξει οχι και Ρατλιφ-μην περιμενουμε να χωνει ταπες . Κι ολα αυτα αμεσως μετα το 1ο παιχνιδι , εξου η κωλοτουμπα.

Χοντρος στον ΠΑΟ μετα απο 6-7 παιχνιδια που σιγα σιγα σχηματιζουμε εικονα: "Εχει καλυτερο rkg απο τον Πανκο αρα midi miliz λες πιπες για τον Πανκο, ενω εγω τα λεω καλα για το χοντρο". Ασχετα αν ο χοντρος επαιξε στα 2 πρωτα παιχνιδια και μετα εχει καθοδικη πορεια σταθερα, ενω ο Πανκο αντιθετως δειχνει σημαδια προσαρμογης, εχοντας ΣΑΦΩΣ ξεκινησει τραγικα τη σεζον. Περιμενε τωρα τον χοντρο να βαρεσει το επομενο 20ρικο+ rkg και βλεπουμε.

 

btw για τον Πανκο δεν κανω πανηγυρτζιδικα σχολια οπως καποιοι-καποιοι για τον χοντρο. Ειπα σε ενα παιχνιδι της Ευρωλιγκας οτι εδειξε ποιοτητα -και εσπευσες να διαφωνησεις :devil: - και ξαναεκανα σχολιο μετα το παιχνιδι με τη Ρεαλ οτι τον πιστευα απο παλαιοτερα, βασει μερικων κινησεων που ειχε δειξει. Τα υπολοιπα που λες οτι ειπα, περι αποκαλυψης και λοιπες φιφες, ειναι καλα και τσιτατα για να πεισεις κανενα 12χρονο της Θ13.

 

Ενα ξερω: Δεν αλλαξα γνωμη για τον χοντρο επειδη αλλαξε φανελα. Και οσο αγωνιστικα δεν μου δινει λογο να το κανω, δε θα το κανω για να πουλησω Παναθηναικοφροσυνες και απο δω κι απο κει.

 

ΥΓ. Οσο θεωρεις οτι περιμενω κακη αποδοση απτο χοντρο λογω κομπλεξ, αλλο τοσο θεωρω οτι περιμενεις τον Πανκο να μην βλεπεται για να μπαινεις να γραφεις τις βαθυστοχαστες αναλυσεις σου και να μας (μου) λες "να ειδες? ΠΑΡΤΑ μλκα που μας ελεγες οτι ο Πανκο ειναι καλος".

Φυσικα εγω ολο-κι-ολο ειπα οτι ο Πανκο εδειξε ποιοτητα, σε ενα ματς, αλλα ειπαμε...

ΥΓ2. Κομπλεξ με τον χοντρο εχω. Για τον ιδιο λογο που εχεις εσυ/εγω εχεις τωρα με το Χωψωνιδη. Mε τη διαφορα οτι την κωλοτουμπα θα την κανω οταν ο παιχτης μου δωσει λογο να το κανω κι οχι επειδη απλα φορεσε πρασινη φανελα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μidi, απλα παραλογιζεσαι και απλα βλεπεις εχθρους

 

 

 

1. Εκτος απο το οτι ο χοντρος ηρθε αδυνατισμενος, βελτιωμενος στις βολες και με καλυτερη πασα εξω (που δεν φταιει αυτος αν δεν εχουμε σουτερ οποτε ολοι τον παιζουν με τριπλ τιμ) το οποιο εξακολουθω να πιστευω οτι ισχυει πες μου τι αλλο ειπα!!! Χοντρο τον ανεβαζω, μπιφτεκι τον κατεβαζω, ρολιστα 10 λεπτων τον λεω, τι αλλο να κανω για να σου δειξω οτι δεν γουσταρω χοντρο και τον γραφω στα @@ μου

Μια υπερτιμημενη κουραδα ειναι, προιον των ΑΡΔ που τον εχουν βαφτιζει εφαμιλλο του Τζαμπαρ με μονο σκοπο να στησεις 3 συστηματα πανω του, να μπει 15' να φορτωσει 4 φαουλ τους ψηλους να βαλει 10π και να κατσει παγκο

 

2. Οταν ο Πανκο εκανε ματσαρα με την Ρεαλ μεχρι και με τον wash δεν διαφωνησαμε που μου ελεγε "Καλα, σου αρεσε ο Πανκο" και του ελεγα οτι επαιξε αμυναρα? Εχω λοιπον εγω κομπλεξ με τον Πανκο?

 

Εχει κανει ο χοντρος ενα ματς καλο, με Ρεαλ εξω, αντε και 2-3 της Α1 της πλακας στις αρχες? Εχει. Εγραψες μια φορα οτι "Ναι, σε ΑΥΤΟ το ματς - και σε κανενα αλλο ηταν καλος"?Οχι, κραξιμο και σε αυτο

 

Εχει κανει ο Πανκο ενα καλο ματς, με την Ρεαλ μεσα, και ειναι εξισου σαπιος στα υπολοιπα με τον χοντρο, ισως και περισσοτερο? Ναι, το εχει κανει και εγω που τον κραζω απο την αρχη σε αυτο το ΕΝΑ ματς εγραψα "Μπραβο Πανκο, γαμησες"

 

Εσυ πατησες σε αυτο να μας πεις οτι στα 35 του βγαζει ποιοτητα που δεν εβγαζε στον ΠΑΟΚ του Σουλη στα 30 και δεν εβγαλε με το θηριο του ΚΑΟΔ. Στα 35 του "τωρα προσαρμοζεται" ο Αντονυ Ντειβις να πουμε το Νο1 ντραφτ οποτε ας του δωσουμε 2 χρονια καιρο, θαμπωθηκαμε απο την καριερα του

 

Το ποιος λοιπον εχει κομπλεξ, μπορουν να το κρινουν οι αλλοι

 

 

Επεξ/σία από DKNI
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...