Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mολις γυρισα απο το γηπεδο

 

ο Μητσος μετριος (θετικο οτι μολις ειδε τους υπολοιπους να τραβανε σαν να ξυπνησε λιγο)

 

...εγώ πάλι που γύρισα από την ΕΤ1, είδα έναν Μήτσο να έχει συνέρθει από τα πρόσφατα βραχυκυκλώματα, να είναι αυτός που έδωσε ρυθμό στον ΠΑΟ, να είναι εγγύηση σε passing και inside game, να έχει δώσει ασίστ που και μάτια βγάζανε και σκορ αυξάνανε και ψυχολογία ανεβάζανε κλπκλπ. Διαβήτης το παληκάρι. Μερικά από τα λέι-απ του μάλιστα μπορείς να τα πεις και μοιρογνωμόνια. Ή να πιάσουμε γενικά την άμυνά του απόψε, τα κοψίματα κτλ; Ψυχάρα και παικτούρα, κι ας κανείς δεν είναι τέλειος. Ξέρω-'γω, μήπως φταίει η μεριά που καθόσουνα ρε μαν - τρελή αδικία πάντως να τον πεις, γι' απόψε, "μέτριο"...

 

ενω μεχρι και ο Κιτσεν βοηθησε (οσο του επιτρεπει η ποιοτητα του)

 

Ο κουζινάκιας είναι, ΝΟΜΙΖΩ, απλά ολίγον "χέστης" και δεν φαίνεται όσο ΜΠΟΡΕΙ. Και όσο τον έχω δει, φαίνεται να έχει πολύ καλή ντρίμπλα και γενικά αίσθηση του χώρου ΚΑΙ της μπάλας (πάσα, σουτ και λοιπά). Μ' άλλα λόγια, εγώ διακρίνω περισσότερη τεσπα ποιότητα απ' όση άφησες να εννοηθεί. Αν "ξεκλειδώσει", νομίζω ότι θα δώσει αρκετά καλές (ΚΑΙ αρκετές) στιγμές στην ομάδα του.

 

 

Περιέργως δε, φαίνεται να σου άρεσε ο Πάγκος. Την αλήθεια μου να πω, δεν τον πρόσεξα στην άμυνα - αλλά τα περί Μίροτιτς δεν ξέρω πόση βάση έχουν, καθώς γενικά οι Ρεάληδες ήταν τζούφιοι, ψόφιοι, εξαφανισμένοι ή ανύπαρκτοι (με εξαίρεση την ξεκωλίασή τους στα τρίποντα). Και ναι μεν τσουλήσανε "αρκετά" στην άμυνα οι του ΠΑΟ, δεν λέω - αλλά δεν παίξανε και τίποτα διαστημικό (με εξαίρεση τον Μήτσο). Θέλω να πω, δεν φάνηκε πουθενά ο Πάγκος να γαμεί τον μικρό - ούτε κι ακούστηκε. Μήπως ήταν ψόφιος λοιπόν (όπως κι ο προπονητής του), και δεν ήταν ο Άντε Πάγκος που τον έσβυσε...; Θα έχω πιο ολοκληρωμένη όταν το ξαναδώ - ΑΛΛΑ, τα όσα είδα στην επίθεση από τον Άντε, ήταν συνδυασμός φέισπαλμ και Τασούλα-τράτζικ. Ναι ξέρω, 14 έγραψε το κοντέρι σύνολο, αλλά είναι από τις περιπτώσεις που οι αριθμοί λένε μαλακίες, αν συνεκτιμήσει κανείς γενικά το "πώς στάθηκε" στην επίθεση (ΑΚΟΜΑ και του Ουκίτσου η "επιθετική συνεισφορά" ως σύνολο, που ήταν ΤΟΥΡΛΟΥΜΠΟΥΚΙ, περισσότερη αξία είχε. Νομίζω).

 

...και μιας και τα λέμε (με βρίσκει σύμφωνο μάλιστα ο χαρακτηρισμός της "τιμιότητας" που έδωσες στον Μπράμος), το Ελληνοαμερικανάκι της ομάδας δείχνει τα πηγαίνει σταθερά καλύτερα : σαν να έχει αρχίσει να "βλέπει" τον ρόλο του. Μακάρι δηλαδή, γιατί πολύ τον είχα εκτιμήσει από κάτι εμφανίσεις περσοπρόπερσι με την Εθνική (μου φαινόταν να έχει "κάτι από Ρούντι" - και δεν εννοώ την κλανιά που του άφησε ο τελευταίος στον σβέρκο του απόψε). Μου κάνει για "άψητος" πάντως, και μου κάνει επίσης για παίκτη που η όποια του εξέλιξη θα είναι αργή (και το ταβάνι του χαμηλό). Για την ώρα όμως, και για τον ΠΑΟ, μου κάνει ΕΣΤΩ ως ο "περίπου αντι-Περπέρογλου", με σαφώς μεγαλύτερη προοπτική για ουσιώδη αμυντική καριέρα. Τεσπα, ίδωμεν.

 

O δε Κροάτης με την α-λα Adam Sandler φάτσα, έχει σίγουρα γερά ποδάρια, καλούτσικο άλμα, την μπάλα κάθε άλλο παρά εύκολα τη χάνει στο κατέβασμα.......αλλά από εκεί και πέρα πρέπει ο Πεδουλάκης να τον κρεμάσει απ' το ταβάνι του ΟΑΚΑ για καμμιά βδομάδα (δίπλα στα λάβαρα), για να στραγγίξει η μαλακία που εμφανώς ευθύνεται για την τρικυμία που επικρατεί στο κρανίο του και μετά να τον αμολήσει στο γήπεδο βάζοντάς του διάτρητες καρτέλες, όπως κάνανε με τους υπολογιστές κάποιες άλλες εποχές, κερτέλες που θα έχουν μερικές μόνο, βασικές, και ΑΥΣΤΗΡΑ καθορισμένες εντολές. Του τύπου "ΔΕΝ σουτάρεις. Κατεβάζεις, κοιτάς να οργανώσεις τους άλλους τέσσερις μαλάκες και ψάχνεις μέχρι τα 10'' της επίθεσης να βρεις τον πιο κατάλληλο να εκτελέσει. Αλλά ΔΕΝ σουτάρεις. Τον βρίσκεις, πασάρεις, και ετοιμάζεσαι για άμυνα. ΚΑΙ ΜΗ ΤΥΧΟΝ ΚΑΙ ΣΟΥΤΑΡΕΙΣ Ε". Όπως τον κόβω βέβαια, κι όπως έχω διαβάσει, δεν είναι τύπος που τα κάνει αυτά. Ούτε κι ο Πεδουλάκης είναι, μάλλον, τύπος για να τον μετατρέψει σε αυτό που χρειάζεται (ίσως να πρέπει κάποιος να κρεμάσει κι αυτόν δίπλα του, μετά που ο ίδιος θα κρεμάσει τον Κροάτη. Κάπου γύρω στις διακοπές των Χριστουγένων που δεν θα έχει και παιχνίδια και δεν θα τρομάζει ο κόσμος να βλέπει στο παρκέ την ομάδα να παίζει και στο ταβάνι τον Κροάτη και τον προπονητή να σκούζουν). Κάτι σε Νικ Καλάθη στο...χειρότερό του ο Ρόκος.

 

Ο Ματσιούλις έχει μου φαίνεται αρχίζει να χτίζει όνομα που θα το θυμούνται μια μέρα στον ΠΑΟ. Σωστός, μετρημένος, αποτελεσματικός. Λιθουανός. Το μόνο θέμα είναι γενικώς να προκόψει η ομάδα, γιατί χωρίς γενική προκοπή, πολλοί θα ξενερώσουν και θα χαθούν μαζί της.

 

Ο Μπετονιερίτης χώμα απόψε. Ξαναγύρισε στα "παλιά καλά" για τα καλά μου φαίνεται...Όπως επίσης μου φαίνεται ότι ΗΔΗ ξαναπήρε κάποια από τα χαμένα κιλά...; Τεσπα, αυτός χρειάζεται έναν προπονητή από πάνω του, μόνος του. Να τον κράζει, να τον επιβραβεύει, να του ανοίγει τα στραβά όταν κάνει στραβό και να του ΜΑΘΑΙΝΕΙ τί στραβό έκανε και πώς να μην το ξανακάνει...Να τον μάθει να εκμεταλλεύεται ΣΩΣΤΑ τον όγκο του και την τάδε ταχύτητά του, να τον μάθει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να χρησιμοποιεί τα πόδια του. Δεν το κόβω βέβαια να γίνει, και σε 2-3 χρόνια νομίζω θα έχει ήδη σβύσει αυτό που ποτέ δεν είπε ν' αρχίσει ο Σοφοκλής...

 

Τέλος, το "φαίνομενο" Λάσμε : ΜΠΡΑΒΟ του κατ' αρχάς, που ενώ μπήκε στην αίθουσα αφού είχε ήδη αρχίσει το έργο, άρχισε σύντομα (από το 2ο του παιχνίδι νομίζω...; ) να παίζει χωρίς να έχει επηρρεαστεί από μια ομάδα "χωρίς εμφανή χαρακτήρα και στόχο", και άρχισε μάλιστα να την ΑΝΕΒΑΖΕΙ, συμπαρασύροντας και άλλους με τις αποδόσεις του. ΠΟΛΥ σταθερό χέρι, πολύ μυαλωμένο και, έχει μέχρι στιγμής ταιριάξει αρκετά με τον εγκέφαλο του Μήτσου. Πολύ σημαντικό αυτό. Άοκνος επίσης, και σε επίθεση και σε άμυνα, και σε δημιουργία και σε ρημπάουντ, πράγμα που επίσης είναι πολύ σημαντικό στο να "πουσάρει" έτσι και τους υπόλοιπους. Αναρωτιέμαι που θα είχε φτάσει ο περσινός ΠΑΟ, αν είχε αυτόν αντί για 'κεινον τον Σμιθ (...πάλι πάνω στους διαιτητές της ΤΣΣΚΑ βέβαια θα έπεφτε, αλλά δεν ξέρεις κι όλας...). Τεσπα λίρα-100 ο Στέφανος, και πάλι καλά για τον κόσμο του ΠΑΟ, γιατί με την φετεινή πίκρα, είναι βάλασμο. Εεε βάλσαμο.

 

Απόψε το χάρηκα το παιχνίδι του ΠΑΟ. Έδειξε να το 'χει, ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΛΕΥΕΙ στη συνέχεια. Μακάρι να συνεχίσει έτσι, μακάρι να προκριθεί επάξια και στην επόμενη φάση, και να φτάσει ό,που του αξίζει να φτάσει (πλέη-οφ Ευρωλίγκας, νομίζω ΔΕΝ θα είναι άσχημα).

 

ΥΓ : ...ΠΟΣΟ καραγκιόζηδες οι Ευρωδιαιτητές. Πόσο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 23,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • MiDi_MiLiZ

    2161

  • DKNI

    1827

  • firewalker

    1268

  • 8elwADSL

    955

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κλασσικε σεντονα washcloud... :P συμφωνω στα περισσοτερα.

 

Λασμε...σκυλι του πολεμου.Σκεπασε τα καλαθια,τελειωσε φασεις στον αερα (συνεργαζεται καλα με τον ΔΔ),καλες κινησεις χωρις τη μπαλα,κατεβασε 8 ριμπαουντ,5/5 δπ.Ο Αρτζυ ΟΤΑΝ πεφτει μεσα στους ξενους πεφτει καλα...Τρακη κανε κατι σωστο επιτελους στη ζωη σου και ανανεωσε τον αφρικανο ΧΘΕΣ.

 

Μπραμος...κομμαντο που χρειαζεται να τον βαζει περισσοτερο απο οτι εως τωρα.Καλη αμυνα...3 κλεψιματα,στην επιθεση δεν διστασε εβαλε τα ποντακια του,πολυ καλος.

 

Μητσαρας...ο αρχηγος βοηθηθηκε απο τους αλλους κοντους κυριως kitchen σημερα (Chrisxxx τα βλεπεις?) και επιασε καλη αποδοση με 8 ασσιστ μερικες υψηλης δυσκολιας και επιπεδου,2-3 ΜΕΓΑΛΕΣ αμυνες που δεν φαινονται στα στατιστικα,5 ριμπαουντ και μερικα προσωπικα καλαθια.Που να χε και σωστα guard υψηλου επιπεδου διπλα του δλδη.

 

Kitchen...εδειξε πιο ξεψαρωμενος,πηρε προσπαθειες και του βγηκαν.Μακαρι να ναι μονιμο...

 

Panko...πολυ θετικος...δεν κρυφτηκε σημερα.Εδωσε και καποιες μαχες και μαζεψε rebound.Πηρε και τα σουτ και βοηθησε.

 

Maciulis...καλος.Προσπαθησε,εβγαλε ενεργεια αλλα δεν ηταν το ιδιο αποτελεσματικος οπως σε αλλα ματς.Παντως ειναι απο τους σταθεροτερους στην ομαδα σε αποδοση εδω και καποιο καιρο νομιζω.

 

Περα απο το κακο περιφερειακο σουτ και την επιθεση που δεν ηταν τοσο καλη η εμφανιση ηταν πολυ καλη.Περιορισαμε και τα λαθη καπως για πρωτη φορα φετος.Το αποτελεσμα φυσικα χρησιμοτατο 3-3 τωρα και καλυψαμε και τη διαφορα της ηττας στη Μαδριτη.Θα βοηθησει και στη ψυχολογια και αυτοπεποιθηση ελπιζω η νικη.Μας βολευει και η νικη της Ολυμπια επι της Καντου.

 

Οι μεταγγραφες που γιναν δεν θα μας καλυψουν πιστευω αλλα θα δουμε που θα παει.Δεν περιμενα κατι αλλο απτον Τρακη (η τον Αρτζυ αναλογα) για να πω την αληθεια.

 

Τελικα κεγω με σεντονι απαντησα :P

Επεξ/σία από Millennium
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σωστα, εξαλλου την πηγε ψηλα την Πορτο ο Αγγελος

 

Οταν εγω ημουν Παναθηναικος, η Αγγελαρα ηταν "Παοκ εισαι αφου" κι ετσι

Η Αγγελαρα που εβαζε τον Κουτσουρε και εφαγε αυτον τον μυρωδια τον Παολο Σοουζα.

Η Αγγελαρα της μιας χρονιας με εκανε Παναθηναικο που εφυγε με "τιμες".

Τι αλλη πιπα θα διαβασουμε.

Ετσι ετσι, κρινε με το IQ του μεσου τυπου της θυρας 13 "οταν εγω ημουν ΠΑΟ, αυτος ηταν ΠΑΟΚ-δεν κανει για τον ΠΑΟ"

Κατα τ'αλλα μιλας για τον ιδιο Παουλα Σοουζα που ηταν απτην 1η μερα που τον πηραμε τραυματιας? Και που στην Εσπανιολ που πηγε ΜΕΤΑ απο την Αγγελαρα ειχε λιγοτερες συμμετοχες ακομη (αποδεικνυωντας οτι η Αγγελαρα κατι ηξερε παραπανω απο εσενα)?

Συν τοις αλλοις εχεις πολλους Παουλα Σοουζα στον ΠΑΟ τωρα και ανησυχεις μην στους αφηνει εξω παλι ε? :devil: Ετσι δωσε πονο.

 

 

Μπορεις να το κανεις edit γιατι κατι ακουω για τηξη του υπερατλαντικου καλωδιου του Ιντερνετ με την παραπανω συγκριση?

Ακου τι εγραψε ο ανθρωπας

Εμ ναι τοσο καλα βιαζεται η λογικη με τις παπαριες που διαβαζουμε εδω μεσα. Δεν κανει επειδη τελευταιως με την εθνικη Κυπρου και τα Γιαννινα δεν εφερε καλα αποτελεσματα. Λες και τα Γιαννινα ειναι Λιβερπουλ ας πουμε και πρεπει να τα πανε καλα για να μην πουμε αχρηστο τον προπονητης τους.

Οταν ο αλλος σου λεει οτι ο Αγγελος ειναι ο μονος Ελληνας αυτη τη στιγμη που μπορει να συμαζεψει και να τριξει δοντια και μας απαντας οτι δεν κανει επειδη δεν τα παει καλα με τα Γιαννενα και την εθνικη Κυπρου, πρεπει να σαι αρκετα αφελης για να νομιζεις οτι θα το αναλυσουμε κιολας...

 

ΥΓ. Και για το μπασκετακι στα λεγα: Ο χοντρος δεν υπαρχει, μονο εσυ τον χαιρεσαι και τον βρισκεις βελτιωμενο επειδη εβαλε 20 ποντους στο 1ο-2ο παιχνιδι. Μιλαμε για χειροτερο παιχτη απο αυτον που εβλεπα στον γαυρο επι Γιαννακη.

Και για τον Πανκο οτι ειναι ωραιος παιχτης (για τα σημερινα δεδομενα του ΠΑΟ), αλλα φοβιτσιαρης και καθολου συγκεντρωμενος. Στο Α ημιχρονο χθες φανηκε σε πολλες φασεις οτι ΠΑΛΙ φοβαται, μετα που του βγηκαν 2-3 προσπαθειες και ιδιος εκεινο το (1ο) επιθετικο ριμπαουντ-καλαθι και φαουλ, πηρε μπρος και βοηθησε. Αν εμπαινε στο τελος η μπαλα σε εκεινο το 3ποντο του απτη γωνια, θα ημουν σχεδον βεβαιος οτι πηρε το μεγιστο απτο χθεσινο παιχνιδι, δηλαδη αυτοπεποιθηση.

Και τωρα θα κανω και μια κωλοτουμπα. Διαβαζα στα σαιτ το καλοκαιρι οτι η σωματοδομη του και οι κινησεις του δε δειχνουν σε καμια περιπτωση 35χρονο αλλα πολυ νεοτερο. Σε αυτο επαυξανω και οχι με βαση το χθεσινο παιχνιδι. Για μενα, μετα απο τον Μασιουλις και τον θεο τον Λασμε, ειναι ο επομενος που μπορει να δωσει σημαντικη χειρα βοηθειας σε αυτην την ομαδα.

Επεξ/σία από MiDi_MiLiZ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι 35άρηδες πάντως συνήθως δε φοβούνται. Ή το 'χουν ακόμα' date=' ή απλά σέρνονται.[/quote']

 

Η ψυχολογια δεν καθοριζεται μονο απτην ηλικια. Το ιδιο και το επιπεδο προσαρμογης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρελή αδικία πάντως να τον πεις, γι' απόψε, "μέτριο"...

Mηπως μιλαμε για καποιον αλλο? Εχω δει τον ανθρωπο το '11 να παιζει μονος του μια Μπαρτσελονα σε πλευ οφφ, να γυρναει απο -9 στη Μαλαγα, να βγαινει MVP στον καλυτερο τελικο της Ευρωλιγκας ('97 Αθηνα), MVP Ευρωλιγκας κτλ κτλ

Μετριος και επιεικης ειμαι. Και φυσικα δεν εχω κανενα θεμα με αυτο, ο Μητσος μπορει να ειναι οσο μετριος γουσταρει

 

 

 

Περιέργως δε, φαίνεται να σου άρεσε ο Πάγκος. Την αλήθεια μου να πω, δεν τον πρόσεξα στην άμυνα - αλλά τα περί Μίροτιτς δεν ξέρω πόση βάση έχουν, καθώς γενικά οι Ρεάληδες ήταν τζούφιοι, ψόφιοι, εξαφανισμένοι ή ανύπαρκτοι (με εξαίρεση την ξεκωλίασή τους στα τρίποντα).

Εγω φοβηθηκα οτι ο Μιροτιτς θα εκανε ρανκινγκ 30. Χωρις Τσαρτσα, ο Πανκο επαιζε μονος του στο 4, κοντρα σε ενα απο τα καλυτερα pf της Ευρωπης και τον καλυτερο της ηλικιας του. Και τον πηγε εμπλοκη, μιλαμε για 35χρονο καθολου καλο αμυντικο κοντρα σε 23χρονη ταλενταρα. Μονο 2 τριποντα εβαλε και αυτα σκοτωμενα με παικτη πανω του

 

Και ναι μεν τσουλήσανε "αρκετά" στην άμυνα οι του ΠΑΟ, δεν λέω - αλλά δεν παίξανε και τίποτα διαστημικό (με εξαίρεση τον Μήτσο). Θέλω να πω, δεν φάνηκε πουθενά ο Πάγκος να γαμεί τον μικρό - ούτε κι ακούστηκε. Μήπως ήταν ψόφιος λοιπόν (όπως κι ο προπονητής του), και δεν ήταν ο Άντε Πάγκος που τον έσβυσε...;

Πρωτον σε 2ο δεκαλεπτο και αρχες 3ου ΝΑΙ ηταν αμυνα στην περιφερεια απο εποχες Ομπραντοβιτς. Ουτε πασα δεν ανταλλασαν, Ματσιουλις-Κιτσεν-Μητσος παιζανε σαν τρελοι

Δευτερον, οχι απλα τον εσβησε, τον ταπεινωσε. 4ο δεκαλεπτο οι μισες μπαλες ακουμπουσαν λοου ποστ στον Μιροτιτς και τον επαιξε 3 σερι αμυνες χωρις βοηθεια ο Πανγκο. 0/2 σκοτωμενα σουτ και στην τριτη πατησε γραμμη

Αφου μετα το ματς ο τυπος εδωσε χερια με διαιτητες, χαιρετισε τον κοσμο σε φαση "αμα ξαναδειτε τετοια απο αμυνα απο μενα χεστε με" χαχα

 

 

 

ΑΛΛΑ, τα όσα είδα στην επίθεση από τον Άντε, ήταν συνδυασμός φέισπαλμ και Τασούλα-τράτζικ. Ναι ξέρω, 14 έγραψε το κοντέρι σύνολο, [/spooiler]

Συμφωνω, επιθετικα απλα τολμησε να παρει καποια σουτ ολα με προσωπο - το παιδι 4αρι ειναι μονο επειδη ειναι ψηλος - μπηκαν 2 σημαντικα στο τελος, αυτα. Δεν εκανε καποια διαφορα επιθετικα

 

O δε Κροάτης

Mιλαμε για τον Κροατη σωσια του Σπανουλη. Εχει παρει καποιες επιλογες στο Β' ημιχρονο που μου θυμισαν ηρωικες ποικιλιες το '09

Εδω το παλικαρι δεν εχει σουτ και μιλαμε για βασικο γκαρντ. Αποθεωση που στο μονο τριποντο που βαζει, εχει κανει μαλακια σουτ και δεν πανηγυριζει καν που μπαινει

 

Ο Ματσιούλις έχει μου φαίνεται αρχίζει να χτίζει όνομα που θα το θυμούνται μια μέρα στον ΠΑΟ. Σωστός, μετρημένος, αποτελεσματικός. Λιθουανός. Το μόνο θέμα είναι γενικώς να προκόψει η ομάδα, γιατί χωρίς γενική προκοπή, πολλοί θα ξενερώσουν και θα χαθούν μαζί της.

Χθες ειδα Ματσιουλις πολυ καλο στην αμυνα. Αυτο δεν ξερω αν θα το ξαναδω. Μεχρι τωρα τον εβλεπα να κουτουλαει σε συμπαικτες. Επιθετικα το ξεραμε οτι μπορει να βοηθησει και εχει δειξει μια σοβαροτητα

 

Ο Μπετονιερίτης χώμα απόψε.

ο Μπετονιερης σου θελει εναν προπονητη να στησει 3 συστηματα πανω του, να τον χρησιμοποιει σαν ρολιστα και να εχει παικτες που να εκμεταλλευτουν οτι μαζευει 1 και 2 βοηθειες.

Ο κλοουν στον παγκο α) νομιζει οτι μπορει επι 25' χ 50 ματς απλα να του παιρναει την μπαλα και κανεις να μην τον παρει χαμπαρι β) δεν εχει φροντισει να εχει φτερα με σουτ να δεχονται τις πασες του χοντρου (οταν τις κανει)

Θελω να ελπιζω, οτι εστω και απο τυχη, ο Καπονο ηρθε για αυτον τον λογο

Απόψε το χάρηκα το παιχνίδι του ΠΑΟ. Έδειξε να το 'χει, ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΛΕΥΕΙ στη συνέχεια. Μακάρι να συνεχίσει έτσι, μακάρι να προκριθεί επάξια και στην επόμενη φάση, και να φτάσει ό,που του αξίζει να φτάσει (πλέη-οφ Ευρωλίγκας, νομίζω ΔΕΝ θα είναι άσχημα).

 

Κατα τ'αλλα μιλας για τον ιδιο Παουλα Σοουζα που ηταν απτην 1η μερα που τον πηραμε τραυματιας? Και που στην Εσπανιολ που πηγε ΜΕΤΑ απο την Αγγελαρα ειχε λιγοτερες συμμετοχες ακομη (αποδεικνυωντας οτι η Αγγελαρα κατι ηξερε παραπανω απο εσενα)?

Ναι, για τον Σοουζα με τα 2 ΤΛ που σου πεταγε φαουλ απο τα 30μ στη Γιουβεντους και πανηγυριζες το 3-1 λεω

Ο Κουτσουρες που του εφαγε τη θεση ποσες συμμετοχες ειχε στην Εσπανιολ (ετσι, για το δικιο της Αγγελαρας)

 

Συν τοις αλλοις εχεις πολλους Παουλα Σοουζα στον ΠΑΟ τωρα και ανησυχεις μην στους αφηνει εξω παλι ε? :devil: Ετσι δωσε πονο

Οποτε λες να παρουμε εναν προπονητη επιπεδου Λουκα. Σωστο κι αυτο.

 

 

 

 

Δεν κανει επειδη τελευταιως με την εθνικη Κυπρου και τα Γιαννινα δεν εφερε καλα αποτελεσματα. Λες και τα Γιαννινα ειναι Λιβερπουλ ας πουμε και πρεπει να τα πανε καλα για να μην πουμε αχρηστο τον προπονητης τους.

Οταν ο αλλος σου λεει οτι ο Αγγελος ειναι ο μονος Ελληνας αυτη τη στιγμη που μπορει να συμαζεψει και να τριξει δοντια και μας απαντας οτι δεν κανει επειδη δεν τα παει καλα με τα Γιαννενα και την εθνικη Κυπρου, πρεπει να σαι αρκετα αφελης για να νομιζεις οτι θα το αναλυσουμε κιολας...

Ενταξει, περιμενε εσυ το παλικαρι με το ασπρο αλογο

Πιο σαφες απο το "Δεν μου κανει ο Αγγελαρας γιατι ειναι για φαπες" δεν μπορω να το κανω. Δεν σου κανει ο Φερειρα? Καλως. Ουτε και εγω χυνω για παρτη του. Αν ομως νομιζεις οτι με την Αγγελαρα ξαφνικα θα "τριξει τα δοντια" και ο Λουκας, ο Σπυροπουλινιο, ο Βελασκεζ με τον Πιντο και οι Φορναρολαιοπετροπουλοι γινουν Γιουναιτεντ, be my guest, εσυ εκτιθεσαι

 

Ο χοντρος δεν υπαρχει, μονο εσυ τον χαιρεσαι και τον βρισκεις βελτιωμενο επειδη εβαλε 20 ποντους στο 1ο-2ο παιχνιδι. Μιλαμε για χειροτερο παιχτη απο αυτον που εβλεπα στον γαυρο επι Γιαννακη.

Και για τον Πανκο οτι ειναι ωραιος παιχτης (για τα σημερινα δεδομενα του ΠΑΟ), αλλα φοβιτσιαρης και καθολου συγκεντρωμενος.

Τουλαχιστον εγω εχω το θαρρος να πω για το μπιφτεκι οτι χτες ηταν χειροτερος απο επαναληψη του Ρετιρε και ο Πανκο εκανε ματσαρα, εσυ χθες θυμηθηκες "τι ελεγες" για τον Πανκο? Τοσα ματς που ηταν τραγωδια?

Και κυριως, το να βρισκω το χοντρο βελτιωμενο εχει τεραστια διαφορα απο το να προσπαθεις να μας πεισεις οτι τον εβγαζα κατι μεταξυ Μπαινουμε και Τιμ Ντανκαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηρωικες ποικιλιες

 

 

χειροτερος απο επαναληψη του Ρετιρε

 

...'για 'μένα πάντως, εξ' αιτίας αυτών των δυο, παίρνεις ασυλία σήμερα, όποιες τυχόν διαφωνίες κι αν έχω :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιντλ νέιμ " Άλαν". Θα βγει άραγε...αλάνι; Ή κανένας Αλ Καπόνο...; (...και άντε να βγει "δολοφονικός", καλά θα είναι...Μη βγει απλά απατεώνας... Πολύ την ανακατώνει την τράπουλά του ο Άρτζης...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα ερθει για ρολιστας ο Καπονο, φανταζομαι θα εχει αρκετη συμετοχη στο επιθετικό κομμάτι, ως spot shooter οπως αναφερθηκε, δεν ξερω βεβαια σε τι κατασταση βρισκεται τα τελευταια χρόνια αλλά μιλάμε για σουτερ επιπέδου Στογιακοβιτς και αρκετά καλό κορμί για 3αρι. Λογικά θα κλέψει αρκετα λεφτα συμμετοχης απο Μπραμος και Μασιουλις εκτός και αν καποιος απο αυτους κατέβει ή ανέβει θέση για να χωρέσουν σε χαμηλά ή ψηλα σχήματα αντιστοιχα.

Το θεμα ειναι ότι ο Παο πλεον ειναι εξαιρετικά προβλέψιμος, δουλεια του Πεδουλάκη ειναι να μπορέσει να δουλέψει τόσο καλά την ομάδα ώστε οι αντιπαλοι να πρέπει να ρισκαρουν, ειτε νταμπλ τιμ στον Σοφοκλη αφήνοντας ελευθερο σουτ σε Διαμαντιδη και Καπονο είτε ανοιχτη αμυνα με πιθανο ενδεχόμενο ο χοντρος να κανει παρτυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καπονο υποθετω οτι θα ειναι κατι αντιστοιχο του Τρεισι Μουραι, για οσους τον θυμουνται. Ποτε μου δεν συμπαθησα παικτες που κανουν 1 δουλεια στο γηπεδο. Τετοιοι παιχτες του 1 ρολου συνηθιζονται και χρησιμευουν απο κει, στην Ευρωπη ομως ετσι κι ετσι...Απτην αλλη με τετοιο περιφερειακο σουτ εφετος, επρεπε να κοψουμε το λαιμο μας να φερουμε σουτερ.

Επισης, δεν ξερουμε σε τι κατασταση βρισκεται...οποτε ειναι λαχειο γενικως κι οτι βγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα αλλα με το συμπαθειο, απτη συγκεκριμενη φωτο αν κρινω λιγοι θα ασχοληθουν με την παρτη της. Η κερκιδα συνηθως εχει girls next door πολυ καλυτερες απο δαυτην :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...