Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 23,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • MiDi_MiLiZ

    2161

  • DKNI

    1827

  • firewalker

    1268

  • 8elwADSL

    955

Και γιούχα στο τέλος. Μου αρέσει που λέτε οτι εμείς είμαστε πανηγυρτζήδες.

 

Χαχα, αλλη Μαργαριτα μας βρηκε. Ψαχνονται απο παντου να πιαστουν ακομα και τωρα που σαν Συλλογος ειμαστε στα κατω μας

Παντως ενα δικιο το εχεις. Καμια γιουχα σε παικτες και προπονητη. ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ. Πχ το μεγαλυτερο λαθος του Πεδουλακη ειναι οτι δεν εχει αυτογνωσια.

 

Γιατί δεν ήταν,? οκ μπορεί να είναι ξενερωμένος με την ομάδα αλλά αυτό δε δικαιολογεί τη σημερινή του παρουσία...

Γι'αυτο σου λεω, να φυγει, να πεταξει την φανελα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απαράδεκτος ΔΔ σήμερα....

Eιπα σε προηγουμενο ποστ, γιατι ο Μητσος θα κανει (δικαιολογημενα) τη χειροτερη του σεζον απο οταν ηρθε στον ΠΑΟ. Σε καθε περιπτωση ο μονος που δεν ειναι απαραδεκτος σε αυτην την ομαδα, ειναι ο Μητσος.

 

@midi

Ειδες ρε κουτο που η ομαδα σου δινει τοσες ευκαιριες φετος? Κριμα δεν ηταν που ξεσπασες στο 1ο ματς? Τωρα ξαναλες τα ιδια

(παντως ο χοντρος ειναι βελτιωμενος στις βολες) :-D

Ελα μη λεμε τα ιδια. Τα ειπαμε στο προηγουμενο παιχνιδι ξανα:

Αυτα που εγω εβλεπα στην Ρεαλ οταν εσεις ατενιζατε το μελλον με αισιοδοξια και με λεγατε μιρλα, επιβεβαιωνονται σε καθε επομενο ματς, πλην αυτο με την Ολιμπια. Οχι να μου την βγαινεις κιολας οτι ειχα φαουλ που τα ελεγα και εβλεπα την ουσια, μετα απο ενα ματς που το γενικοτερο mood το οποιο ψιλοακολουθουσες κιολας, ηταν "να δεσει λιγο η ομαδα και παμε φ4, εχουμε και μπολντοζα με 30 ποντους να κανει παρτι στις αντιπαλες ρακετες κλπ".

 

YΓ. Ο Πεδουλακης ο δημοσιοσχετιστα τον επινε απο τους Ρωσσους και σκεφτοταν τι θα πει στις δηλωσεις για να γλυψει το αφεντικο. Δεν εξηγειται αλλιως οτι ξεχασε να παρει ταιμ αουτ, οτι ξεχασε τον Μασιουλη και τον εξουθενωμενο και εκνευρισμενο Μητσο μεσα και γενικως οτι ΚΟΙΜΟΤΑΝ για ακομα μια φορα.

 

ΥΓ2. Νταξει ξερω ρε Αρτζυ. Ζητησες ως το Φλεβαρη υπομονη.ΟΥΣΤ

 

YΓ3. Επειδη απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου, δεν θυμαμαι αναλογο περιστατικο ας μου θυμισει καποιος αλλος: Ποτε ηταν η τελευταια φορα που ο κοσμος γιουχαρε τον μπασκετικο ΠΑΟ? Σε ΟΑΚΑ σιγουρα δεν εχει ξανασυμβει, παμε σε εποχες Γλυφαδας και ΑΝ. Ντροπη σου τρακη, ομαδα μοντελο την καταντησες σε 3 μηνες ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειπα και θα το ξαναπω. Η ομαδα δεν θα δεσει ΠΟΤΕ με αυτους τους παικτες. Οχι γιατι απαραιτητα ειναι κακοι αλλα γιατι δεν μπορουν να αλληλοσυμπληρωσουν ο ενας τον αλλο. Ασε που καποιοι αγνοουν τα βασικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπηκε αποδυτηρια ο αχρηστος μαθαινω :devil:

 

Περιμενουμε και πρωτοσελιδο αυριο ε, απο κεινα που λενε για φανελες, σορτσακια, σωβρακα κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα μη λεμε τα ιδια. Τα ειπαμε στο προηγουμενο παιχνιδι ξανα:

Αυτα που εγω εβλεπα στην Ρεαλ οταν εσεις ατενιζατε το μελλον με αισιοδοξια και με λεγατε μιρλα, επιβεβαιωνονται σε καθε επομενο ματς, πλην αυτο με την Ολιμπια. Οχι να μου την βγαινεις κιολας οτι ειχα φαουλ που τα ελεγα και εβλεπα την ουσια, μετα απο ενα ματς που το γενικοτερο mood το οποιο ψιλοακολουθουσες κιολας, ηταν "να δεσει λιγο η ομαδα και παμε φ4, εχουμε και μπολντοζα με 30 ποντους να κανει παρτι στις αντιπαλες ρακετες κλπ".

 

Σοβαρεψου...

Αν ειδικα για μενα με οσα εχω γραψει απο την μερα που εφυγε ο Ζοτς βγαινεις και λες οτι περιμενα να δεσει η ομαδα. Φ4 και ιστοριες... (και για τον χοντρο επιμενω, οτι ειναι βελτιωμενος σε τομεις που μπορουσε, δεν φταιει καθολου αυτος)

 

A, και κατι ακομα. Μεσα σε ολα τα στραβα, υπαρχει ενα καλο, τουλαχιστον σαν κοσμος δεν δειχνουμε "γαυροσυμπτωματα" επιπεδου 2000 "ελα μωρε, επειδη βαρεθηκε ο Κοκκαλης πηρατε πρωταθλημα στο μπασκετ"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπουκαρε στα αποδυτηρια ε...? Αυριο λετε να μαθουμε για καμμια σφαλιαρα/πιστολα ξερω γω?? Ρε που μπλεξαμε...

 

 

Τι εγραφε η τρακικη φυλλαδα πριν το σημερινο ματς:

 

"Το τριφύλλι ΛΙΩΝΕΙ τους ρώσους, πιάνει Φενέρ και υποδέχεται τη Ρεάλ για την πρωτιά."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Καντου θα περασει και την Χιμκι, ειναι καλυτερη ομαδα.

Ειναι λογικο και μπασκετικα σωστο να αποκλειστουμε, εμεις και η Ολυμπια δεν εχουμε ουτε το ταλεντο Ρεαλ-Φενερ (και ας μην εχουν δεσει) ουτε καποιες μοναδες και βαθος παγκου Χιμκι (που ειναι μια συμπαθητικη ομαδα για Ευρωλιγκα, περσυ πηρε το Γιουροκαπ, φετος μεχρι Τοπ16 θα παει) ουτε το δεσιμο και τον αξιολογοτατο προπονητη της Καντου (που ειναι σαν τον Εθνικο μας Σταρ)]

Για μενα η Καντου ειναι η πιο συμπαγης και δεμενη ομαδα του ομιλου που ξερει που φτανει ο ισκιος της και τι μπασκετ θελει και μπορει να παιξει

 

Παντως εχουν πλακα οι εφημεριδες. Στη μπαλα "Φερειρα ο Μονος Φταιχτης: Πως ο Πορτογαλος ευθυνεται για την Οικ.Κριση"

Στο μπασκετ "Ξυπνηστε, ανικανος, 0 ποντους ο Διαμαντιδης(που παιζει Μ.Ο.34' ακομα και με τον Ικαρο)"

 

Ο Φιλ Τζακσον του Περιστεριου? Τιποτα?

 

Ο Μοναδικος Κληρονομος? Ο συνεχιστης? ο "Επιασα το μηνυμα θα παρουμε τα επομενα 15 πρωταθληματα"?

Στο απυροβλητο?

 

Τουλαχιστον ο Πορτογαλος ξεκινησε με ομαδα της πλακας, προεδρο Αλ Αφουζ και στοχο να μην πεσουμε Δ' Εθνικη. Ο αλλος που παρελαβε την μεγαλυτερη ομαδα της ιστοριας του Ελληνικου αθλητισμου και με το μισο μπατζετ καταφερε να την κανει 1/5 αυτου που ηταν?

Ποσο μπατζετ τελοσπαντων εχει αυτη η χαζοΖαλγκιρις που εχει ξεκινησει με 5-0 την Ευρωλιγκα (το καλυτερο ρεκορ μεχρι στιγμης). Ποσο μπατζετ εχει η Καντου που ειναι αξιοπρεπεστατη ομαδα? Ποσο μπατζετ εχουν οι Γερμανικες Μπαμπεργκ και Αλμπα που εχουν συμπαθητικη παρουσια? Η Μακαμπι τοσα χρονια μαξιμουμ 10-12 εκατομμυρια μπατζετ ειχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο μπατζετ τελοσπαντων εχει αυτη η χαζοΖαλγκιρις που εχει ξεκινησει με 5-0 την Ευρωλιγκα (το καλυτερο ρεκορ μεχρι στιγμης). Ποσο μπατζετ εχει η Καντου που ειναι αξιοπρεπεστατη ομαδα? Ποσο μπατζετ εχουν οι Γερμανικες Μπαμπεργκ και Αλμπα που εχουν συμπαθητικη παρουσια? Η Μακαμπι τοσα χρονια μαξιμουμ 10-12 εκατομμυρια μπατζετ ειχε

 

Αυτο θελει scouting και ικανο προπονητη. Και ενταξει το 1ο δεν το πολυειχαμε και απο παλια τωρα δεν εχουμε ουτε το 2ο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρεψου...

Αν ειδικα για μενα με οσα εχω γραψει απο την μερα που εφυγε ο Ζοτς βγαινεις και λες οτι περιμενα να δεσει η ομαδα. Φ4 και ιστοριες... (και για τον χοντρο επιμενω, οτι ειναι βελτιωμενος σε τομεις που μπορουσε, δεν φταιει καθολου αυτος)"

Εσυ εισαι αυτος που τοτε με ελεγε μιρλα και τωρα που επιβεβαιωνομαι μου λεει οτι ειχα δικιο αλλα διαλεξα λαθος timing τοτε επειδη...δεν χασαμε με 30 ποντους...

Eγω σοβαρος ημουν και μετα την εμφανιση με τη Ρεαλ και μετα το χθεσινο. Αλλοι βρισκοσασταν σε mood "μια ωραια πεταλουδα" μετα το ματς με τη Ρεαλ επειδη κοιμηθηκε ο προπονητης των Ισπανων. Ναι οκ εσυ δεν ειπες οτι παμε για φ4, αλλα εν πασι περιπτωση δεν δεχοσουν μυγα στο σπαθι σου απο οποιον αντλησε τα αρνητικα σε εκεινο το παιχνιδι και μιλουσες για μιρλες βαζελους και για "πουλα στο γαυρο παραμυθα, στο βαζελο κλαψα κλπ". Εξαλλου, ηττα ηταν κι εκεινο το παιχνιδι, δεν καταλαβαινα προς τι η επιβεβλημενη αισιοδοξια με την οποια επρεπε να καπελωθει η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ εικονα (και οι αδυναμιες) της ομαδας.

 

Καπου δεν κολλανε ολα αυτα. Κι ενω ξερεις, οτι επι Ζοτς τρωγαμε κατι αχωνευτους αποκλεισμους και ημουν ο πρωτος που εγραφε εδω μεσα να κατσουν ολοι μοκο και να στηριξουν μεχρι και τον τελευταιο γυμναστη της ομαδας και ολα θα πανε καλα, οταν τοσοι αλλοι (ποδοσφαιροφερμενοι κυριως, ειτε γαυροι ειτε βαζελοι) απλως φερνανε την καταστροφη/την αποκαθηλωση κλπ.

 

--------------

 

Για τον ΔΔ οποιοι τολμουν και μιλουν ειναι απλα αχαριστοι και αμπαλοι ή απλως εμπαθεις που περιμεναν ενα παιχνιδι σαν το χθεσινο για να πουν οσα δε μπορεσαν εδω και μια 10ετια σχεδον που εχει καθιερωθει ουσιαστικα σαν ο καλυτερος ασσος στην Ευρωπη.

 

Εχω αναλυσει σε προηγουμενο ποστ, πριν κανε ξεκινησει τις μετριες εμφανισεις, οτι η φετινη θα ειναι η χειροτερη σεζον του απο τοτε που ηρθε στον ΠΑΟ. Οποιος θελει κατανοει τους λογους που τον οδηγουν σε κακη αποδοση, οποιος δε θελει μπορει να τον αποκαλει και Μπακατσια, για να καταλαβαινουμε εξαρχης οτι συνομιλουμε με γραφικο τυπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω ρε Midi πραγματικα ρε φιλε, ΠΟΣΟ ΑΣΤΟΧΟΣ? ΠΟΣΟ?

 

Ουτε καν καταλαβες τι λεω ετσι?

Δεν αλλαζω ουτε κομμα απο οσα εχω πει τοσο καιρο και για τους Γιαννακοπουλους και για το ροστερ και για τον Πεδουλακη.

Και προσωπικα ουτε το χτεσινο περιμενα, ουτε τα ματς με τον γαυρο. Ξερεις που τα γραφω τα αγωνιστικα φετος?

Το κρας τεστ ειναι στη μεση της χρονιας, οταν θα εχουμε τιποτα μουρμουρες και μανουρες, η σταση της διοικησης

 

 

Αλλα τι σχεση εχουν αυτα ρε φιλε να πουμε με την κριτικη για τον χτεσινο Σχορτσιανιτη? Τι σχεση εχουν? Τα θελετε και τα λετε?

 

Εχεις καταλαβει, εχεις καν εστω προσπαθεια να καταλαβεις, αν θεωρω τον Σχορτσιανιτη τον επομενο Ντουαιτ Χαουαρντ ή αν απλα μου φαινεται τρελο οσοι κανατε υπομονη ολο το καλοκαιρι να τον κραζετε για λαθος λογους?

 

Εσυ εισαι αυτος που τοτε με ελεγε μιρλα και τωρα που επιβεβαιωνομαι μου λεει οτι ειχα δικιο αλλα διαλεξα λαθος timing τοτε επειδη...δεν χασαμε με 30 ποντους...

Eγω σοβαρος ημουν και μετα την εμφανιση με τη Ρεαλ και μετα το χθεσινο. Αλλοι βρισκοσασταν σε mood "μια ωραια πεταλουδα" μετα το ματς με τη Ρεαλ επειδη κοιμηθηκε ο προπονητης των Ισπανων.

 

TΩΡΑ που επιβεβαιωνεσΑΙ?

 

1. Επιβεβαιωνεσαι εσυ ενω εγω εγραφα για την νεα εποχη του Δημητρη Γιαννακοπουλου και πως παμε για τη νεα δυναστεια?

2. Τωρα? Το βραδυ του ματς με την Ρεαλ ειναι αυτο που σου παραθετω παραπανω

 

ΥΓ. Εμενα η αποψη μου παραμενει οτι ο Σχορτσιανιτης ειναι βελτιωμενος. Απλα παραμενει μετριος σε ενα κακο συνολο με εναν κακιστο προπονητη.

 

 

Ο Δημητρακης μπηκε στα αποδυτηρια για να πεισει τον ΛεΜπρον, τον Καρμελο και τον Ντουραντ να μην ειναι αδιαφοροι?

Εγω δεν βλεπω καμια αδιαφορια στους παικτςς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TΩΡΑ που επιβεβαιωνεσΑΙ?

 

1. Επιβεβαιωνεσαι εσυ ενω εγω εγραφα για την νεα εποχη του Δημητρη Γιαννακοπουλου και πως παμε για τη νεα δυναστεια?

2. Τωρα? Το βραδυ του ματς με την Ρεαλ ειναι αυτο που σου παραθετω παραπανω

 

ΥΓ. Εμενα η αποψη μου παραμενει οτι ο Σχορτσιανιτης ειναι βελτιωμενος. Απλα παραμενει μετριος σε ενα κακο συνολο με εναν κακιστο προπονητη.

Ως προς το 1, επιβεβαιωνομαι για τις αδυναμιες που εντοπισα στο παιχνιδι με την Ρεαλ και ηρθες εσυ να πεις για μιρλε, λες και οταν ενα παιχνιδι ειναι καλυτερο του αναμενομενου ειμαστε υποχρεωμενοι να καπελωνουμε αυτο που βλεπουμε ελεω "ευθυμου και αισιοδοξου" mood, σαν κατι φυλλαδες.

 

Ως προς το ΥΓ, επειδη παρακολουθεις Ευρωλιγκα θα επρεπε να θυμασαι την προπερσυνη σεζον του με την Μακαμπι για να κρινεις οτι δεν ειναι βελτιωμενος.

Βελτιωμενος ειναι στις βολες. Μεχρι εκει. Κατα τ'αλλα ιδιος με τον χοντρο που ειδα περυσι στην Μακαμπι (και που τον αφησανε ελευθερο οι Εβραιοι) και ιδιος με το χοντρο που εβλεπα επι Γιαννακη. Ασταθης, προβλεψιμος, ανυπαρκτος αμυντικα+ριμπαουντ, επηρεπης στο λαθος και το φαουλ που θα κανει παρτι -ΑΝ ΔΕΝ φορτωθει με φαουλ- οταν πεσει σε αντιπαλο προπονητη που μολις τελειωσε νηπιαγωγειο (βλεπε αυτον της Ρεαλ).

 

Να στο πω αλλιως. Ο Σερμαντινι πιο καλος παιχτης ειναι απο τον "βελτιωμενο Σχορτσιανιτη" :-D

 

ΥΓ. Παντως απο 20 χρονων ο χοντρος καθε χρονο "αδυνατισμενος", "βελτιωμενος", "ανανεωμενος", "αποφασισμενος", "ωριμασμενος" και αλλα -ενος ακουω οτι ειναι και στον ιδιο παρανομαστη τον βλεπω παντα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...