Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν καταλαβαίνω γιατί τα χώνετε τόσο πολύ στον Γιαννακόπουλο. Αφού το δήλωσε. Δεν μπορώ/θέλω/έχω όρεξη να συντηρήσουμε άλλο την ομάδα σε επίπεδο προηγούμενων ετών. Και νομίζω πως είχε πει πως όποιος δεν θέλει να διαλυθεί η ομάδα ας έρθει να την πάρει. Μια χαρά ακολουθεί αυτά που έλεγε.

 

Είναι ζόρι; Ναι είναι. Αλλά δεν νομίζω πως κορόιδεψε κανέναν.

 

Δεν έχω ασχοληθεί με το πόσα έδωσαν φέτος, ποιους ήθελαν ποιους πήραν. Με τα λεφτά που δαπανήθηκαν θα μπορούσαμε να έχουμε πολύ καλύτερη ομάδα;

A, εισαι απο τους "ειναι θεμα μπατζετ"

Να υποθεσω ο Σμιθ, ο Πατ Καλαθης ή ακόμα και ο Κυρίτσης που μας κηδεψε σημερα εφυγαν για λογους μπατζετ ας πουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 23,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • MiDi_MiLiZ

    2161

  • DKNI

    1827

  • firewalker

    1268

  • 8elwADSL

    955

Αυτό κατάλαβες. Κάποιος άλλος θα καταλάβαινε "Αυτή την ομάδα προανήγγειλε, αυτή θέλει, αυτή έχουνε".

To oποιο ερχεται σε αντιθεση με οσα γραφεις παραπανω λοιπον οτι γιατι τα χωνετε στον Γιαννακοπουλο

 

Δηλαδη αν ειχε προαναγγειλει οτι θα κανει κοκκινες τις εμφανισεις και θα βαλει για σημα τον Ιωαννιδη, θα μου ελεγες "αφου το περιμενατε, γιατι τα χωνετε"

 

Αρα αμα εχεις δηλωσει κατι, οκ, μετα εισαι κομπλε. Μην γκρινιαξετε για τα νεα μετρα, ο Σαμαρας τα ειχε πει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Πεταξτε τις φανελες" δεν εχει τωρα??? :devil:

Oχι, τωρα ειναι βαρια η φανελα και πρεπει να ξυπνησουν (δλδ ο Χαρντεν Κιτσεν, ο Γκριφιν Πανκο και ο Αμαρε Αρμστρονγκ κοιμουνται και γιαυτο δεν παιζουν, οχι οτι δεν μπορουν)

Την φανελα αραγε ποιος την εκανε βαρια? Ειναι απο ατσαλι ας πουμε? Γιατι καποιος την εκανε βαρια, δεν παιζουν μονες τους οι φανελες μπασκετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαμένα πολλά τρίποντα. Χαμένες βολές στα τελευταία λεπτά, επιθετικά φαουλ σε δύο πολύ κρίσιμες επιθέσεις. Είχαν και λίγο τύχη οι άλλοι...

 

Και όπως γίνεται συνήθως, η ομάδα που χάνει την διαφορά που έχει αποκτήσει, χάνει και το παιχνίδι.

Μιλας ως Παναθηναικος του 1995 πχ. :whistle:

Δεν ξερω, περιμενα με την φυγη Ομπραντοβιτς και Ιβκοβιτς να πεσουν σιγουρα 1 επιπεδο αντε 1.5, ο Ολυμπιακος και ο Παναθηναικος αλλά αυτοι πεσανε πολλα. :blink:

 

Επισης τωρα βλεπω το ανεκδιηγητο της ΚΑΕ Παναθηναικος:

«Με την παρούσα επιστολή σάς ενημερώνουμε ότι η ΚΑΕ Παναθηναϊκός δεν θα επιτρέψει ποτέ ξανά στο μέλλον τέτοια ανθελληνική και αντιπαναθηναϊκή μετάδοση όπως η χθεσινοβραδυνή με την τουρκική Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ. Εάν δεν επιληφθείτε του θέματος, θα επιληφθούμε εμείς.

 

Για αυτο πρεπει να υπαρξει 100% παρεμβαση εισαγγελεα.

Θα επιληφθουν του θεματος και θα κανουν ΤΙ? Θα πουνε στο καναλι ποιος θα περιγραφει? Δεν γινεται αυτο.

Ή μηπως θα βαλουν καποιους (καφρους) να εκφοβισουν με ή χωρις σωματικη βια, τους δημιοσιογραφους που περιγραφουν ωστε να λενε ο,τι θελουν εκει στην ΚΑΕ Παναθηναικος?

 

Τι γινεται με τον μπασκετικο Παναθηναικο? Εχει γινει Χουντικο/φασιστικο σωματιο? :mad:

 

Το σκεπτικο ειναι απλό και εχει αποδειχτει πολλάκις, όταν ενας γκαρντ τύπου Κυριτση, Γκαγκαλούδη, Χαραλαμπιδη βρίσκεται σε ομαδα μέτριου επιπέδου και εχουν το ελευθερο να κανουν ότι θελουν αποδίδουν καλά και πολλές φορές κανουν μεγάλα παιχνίδια, πηγαίνοντας σε μια ομαδα πιο οργανωμένη που πρέπει να περιορισουν τα λεπτά συμμετοχης τους, τις προσπάθειες που κανουν αλλά και το στυλ παιχνιδιου τους δεν αποδιδουν αυτα που μπορουν και εχουν μια εντελώς αρνητική εικόνα. Τωρα τη συγκριση με Ουκιτς της θεωρώ ατυχη γιατι αν και δεν ειναι το πιο σταθερό γκαρντ και δεν τον συμπαθώ ιδιαιτερα πιστευω οτι ειναι 2 κλάσεις ανωτερος του Κυριτση,

Εντυπωσιακα σωστος σε ολα. :-D ΑΚΡΙΒΩΣ ετσι πιστευω ειναι τα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα καλέσει ο εισαγγελέας τον Τράκη και θα του πει "Τι εννοούσατε με αυτά που είπατε"; "Να, κύριε εισαγγελάτο μου. Το νομικό μας επιτελείο θα προσπαθούσε να βρει τρόπο να πάρουμε τα δικαιώματα του Παναθηναϊκού μας από το κανάλι αυτό μπλα μπλα". "Ευχαριστώ που περάσατε και διευκρινίσατε το θέμα. Καλή σας μέρα."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια καλοπαιδια να την πεσουν στην ΝΟΒΑ?

Αυτο να δω, τα καλοπαιδα να γινονται ταλιμπαν του Τρακη και τι στον κοσμο

Να μου πεις οτι ενα Ομπραντοβιτς στο κλειστο δεν εχει ακουστει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτος ο Παππας παλι γιατι δεν ηρθε σε σας? Ο Γιανκοβιτς? Ο Καββαδας? Ο Χρυσικοπουλος? Και πατε και μου παιρνετε τον αστειο τον Γιαννοπουλο? Εκει ειναι οι ευθυνες οι μεγαλες. Γιατι πες οτι χανεις απο τον Ικαρο, με τους πιτσιρικαδες.. Το καταπινεις, εχεις ΜΕΛΛΟΝ μπροστα σου. Τωρα ποιος εχει μελλον απ αυτους? Ο Πανκο ή ο Τσαρτσαρης?

 

Το να κραζετε φθηνες επιλογες αμερικανων, ειναι λιγο ατοπο, γιατι ουτως ή άλλως, ειναι λαχείο.

 

Και δε ξερω για τον Σαρας που ειπε ο Μιντι, αλλα ενας Τζααμπερ αντι του Ουκιτς και κατι ψηλα για περιφερειακο σουτερ, πιστευω έπρεπε να υπάρχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα να δεις που θα συμφωνησω με τον αποπανω. Βεβαια ο καββαδας ηθελε 300 χιλιαρικα + συμβολαιο ο χρυσικοπουλος εχει φυγει. Παππας και Μαντζαρης ηταν τα 2 μεγαλα λαθη του ΠΑΟ. Για τον Γιανοπουλο διαφωνω. Μπορει να παιξει. Αλλα γενικα θα συμφωνησω, χτιζεις μια 7αδα παικτων ελληνων με 3 παλιους και 3-4 νεους και συμπληρωνεις το παζλ με ξενους. Φετος ο σχεδιασμος ηταν παιρνουμε τα κομματια και προσπαθουμε να τα κανουμε ομαδα χωρις να δουμε αν ταιριαζουν. Δεν γινεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτος ο Παππας παλι γιατι δεν ηρθε σε σας? Ο Γιανκοβιτς? Ο Καββαδας? Ο Χρυσικοπουλος? Και πατε και μου παιρνετε τον αστειο τον Γιαννοπουλο? Εκει ειναι οι ευθυνες οι μεγαλες. Γιατι πες οτι χανεις απο τον Ικαρο, με τους πιτσιρικαδες.. Το καταπινεις, εχεις ΜΕΛΛΟΝ μπροστα σου. Τωρα ποιος εχει μελλον απ αυτους? Ο Πανκο ή ο Τσαρτσαρης?

 

Το να κραζετε φθηνες επιλογες αμερικανων, ειναι λιγο ατοπο, γιατι ουτως ή άλλως, ειναι λαχείο.

 

Και δε ξερω για τον Σαρας που ειπε ο Μιντι, αλλα ενας Τζααμπερ αντι του Ουκιτς και κατι ψηλα για περιφερειακο σουτερ, πιστευω έπρεπε να υπάρχουν.

Eντωμεταξυ για τον Γιαννοπουλο μια εμπαθεια την εχεις γιατι σε καθε ποστ σου αυτον υπενθυμιζεις σαν λαθος ή κακο παιχτη κλπ οταν μπορει ναναι και ο τελευταιος κρικος της φετινης αλυσιδας. Με λιγα λογια who gives a shit για τον Γιαννοπουλο. Εδω ο κοσμος καιγεται...

 

Οσο για τον Σαρας, πηρα μια 3δα παικτων που βγαινει μαλλον φθηνοτερη απο την αντιστοιχη 3δα που εχουμε τωρα.

Ο Σαρας λοιπον μονο για τα λεφτα που επαιρνε επρεπε να μεινει. Και απτον παγκο ακομη πιο χρησιμος θα ηταν, ποσω δε μαλλον οταν τον εριχνε μεσα για το ποιοτικο του 10λεπτο, που καταρχην θα ξεκουραζε τον Μητσο αντι να τον εκνευριζει και να τον παγιδευει οπως συμβαινει με τα τωρινα μας γκαρντ (και οχι μονο τα γκαρντ).

 

Στην τελικη προτιμουσα να βλεπω Σαρας εκτος εαυτου απτις μαλακιες των συμπαικτων του (οχι α λα Ντορσι φυσικα, αλλα με την γνωστη του "τρελα") παρα να εχω το βοδι τον Ουκιτς να κανει οτι μαλακια του κατεβει και να συνεχιζει αγερωχος με το βλεμα της αγελαδας.

 

Οπως και να εχει αν λειπει κατι (περα απο προπονητη) αυτο ειναι η προσωπικοτητα και το μεταλλο, περα απτο ΔΔ που απλως του πινει το αιμα ο Αρτζι και τον εξουθενωνει. Κι ο Σαρας θα βοηθουσε προς αυτην την κατευθυνση.

 

Εν τελει, οταν διωχνεις Ζοτς ολα τα υπολοιπα ειναι η φυσικη ακολουθια των πραγματων, εκτος αν πιστεψε κανεις οτι ο τρακης ειναι ικανος να τρεξει μπασκετικο συλλογο με το καλημερα (ουτε με το καληνυχτα δε θα ειναι ικανος, διοτι απλα ειναι αχρηστος).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 2 καλα παιχνίδια στο χροροτερο πρωταθλημα απο τοτε που αρχισαν να συμνετεχουν ξενοι στην α1 έγινε σταρ ο Παππας απο ότι βλέπω... Ο Καββαδας τον ξεπέρασε τον Μπαρκλει ή όχι ακόμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος ειπε οτι γιναν σταρ? Ελεος.

 

Εσυ δηλαδη αν προτιμας Γιαννόπουλο και Αρμστρονγκ σαν πρωτη ύλη, για μια ομαδα που υποτιθεται πως χτιζεται εκ του μηδενος και σε βαθος χρονου, κανεις λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...