Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλα ο Κυριτσης ειναι ανεκδοτο για ομαδες σαν τον Παο τι να λεμε.. Παντως για τον Ικαρο ειναι ηγετης και βοηθησε παρα πολυ.

 

Ατυχης εμπνευση του Πεδουλακη να βαλει τον Σχορτσιανιτη στο τελος.

 

2 πραγματα χρεωνονται στον προπονητη και ειναι βασικοτατα.

 

1. Η ομαδα δεν παιζει ουτε τη στοιχειωδη αμυνα.

2. Δεν εχει βρει ρολο στον Ουκιτς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 23,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • MiDi_MiLiZ

    2161

  • DKNI

    1827

  • firewalker

    1268

  • 8elwADSL

    955

2. Δεν εχει βρει ρολο στον Ουκιτς.

Ποιος προπονητης βρηκε ρολο σε αυτον τον παικτη ως τωρα? Παντα το κεφι του εκανε ο Ουκιτς σε οποια ομαδα κι αν αγωνιστηκε. Επαιζε ελεινα 5 παιχνιδια για να βγαλει 1 καλο. Δεν μπαινει σε καλουπια, δεν θα τον βοηθησει καμια οδηγια απο κανεναν προπονητη, το μονο που θελει ειναι να κανει το δικο του. Αν ο Ουκιτς ειναι επιλογη Πεδουλακη τοτε φταιει ο Πεδουλακης εξ'ολοκληρου. Αν οχι, τοτε ειναι το μονο που δεν μπορω να ριξω στον Αρτζι.

 

ΑΠοδοση του ασσου δεν μου ειπατε..Διοτι κατι μου λεει οτι ο τρακης μαζεψε τα λεφτα για τον Μασει σημερα :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καποια φαση ο ΔΔ παντως προς το τελος, ζηταει εκνευρισμενος σκριν απο τον Λασμε που "βοσκει" καπου στη ρακετα. Ξαναλεω, ο παο χρειαζεται παικτες με μπασκετικο iq και γ αυτο δεν ειμαι ετοιμος να κρινω τοσο αυστηρα τον Κιτσεν, οπως κανετε πολλοι παναθηναικοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Midi, θυμασαι που τσακωνομασταν στην πρεμιερα με τη Ρεαλ που κατεληξα να σου λεω "μην τους κραζεις τωρα γιατι μετα απο κανα πραγματικο στραπατσο τι θα λες"

Ε, ειδες που ειχα δικιο? :fear:

Τωρα τα λογια ειναι φτωχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Midi, θυμασαι που τσακωνομασταν στην πρεμιερα με τη Ρεαλ που κατεληξα να σου λεω "μην τους κραζεις τωρα γιατι μετα απο κανα πραγματικο στραπατσο τι θα λες"

Ε, ειδες που ειχα δικιο? :fear:

Τωρα τα λογια ειναι φτωχα

Εγω θυμαμαι υπερμετρο ενθουσιασμο απο ορισμενους για την εμφανιση απεναντι στη Ρεαλ.

Θυμαμαι επισης να παρατηρω σε εκεινο το παιχνιδι πολλα προβληματα, αν και μερικοι μειναν τοσο ικανοποιημενοι. Και με κραζατε για μιζερο και μιρλα βαζελακο που αν μου πουλησουν κλαψα ειμαι κομπλε και που ψαχνω ευκαιρια να βρω τα αρνητικα και δε βλεπω τα πολλα θετικα (τα ποια? Που εβαλε ο χοντρος 20 ποντους επειδη επεσε τον μυρωδια τον προπονητη της Ρεαλ ? Οποιος προπονητης εχει κανει στοιχειωδες σκαουτινγκ στον χοντρο, ξερει οτι ο παιχτης αυτος εξαφανιζεται απτο παρκε με ενα ΦΟΥ και μετατρεπεται σε 11ο παιχτη για τον αντιπαλο)

 

Δεν επεσα εξω παντως. Αυτα που διεκρινα στο παιχνιδι με την ρεαλ (οπου αλλοι βλεπανε πυραυλοκινητη και πολλα υποσχομενη την αρμαδα του Αρτζι), σε οσα παιχνιδια εχω δει παραμενουν αλυτα προβληματα. Τωρα αν το θεμα ειναι οτι επειδη σε εκεινο το παιχνιδι δωσαμε την εντυπωση οτι παιξαμε καλα, επρεπε να τα κρατησω για πιο μετα που θα βρω ευκαιρια, ε πασσο. Γενικα οτι βλεπω (και οτι καταλαβαινω) λεω.

 

Επειδη δεν ειδα το σημερινο παιχνιδι επιφυλασσομαι ως προς τα συμπερασματα για το τι εφταιξε σημερα (τι εφταιξε με τον...Ικαρο, αστεια πραγματα), αλλα αν παρουμε παραδειγμα την Φενερ ή τον γαυρο (αλλοι αστειοι απο κει που μας κανανε χαβαλε μεσα στο ΟΑΚΑ), παιχτης χοντρος δεν υπαρχει, παιχτης Ουκιτς δεν υπαρχει, οι υπολοιποι ειναι μετριοτατοι και η ολη παραπλανηση στα 2 πρωτα παιχνιδια ηλθε απο την απροσμενα καλη και μαγικη αποδοση του Τσαρτσαρη σε συνδυασμο φυσικα με τις βοηθειες του Μητσου, απο τον οποιο παντως δεν γινεται να περιμενουμε σταθεροτητα οταν ο Αρτζι τον ριχνει 40 λεπτα μεσα και παραλληλα ολοι οι συμπαικτες του δοκιμαζουν τα νευρα του επι 40 λεπτα. Αλλος νομιζει οτι στο ΟΑΚΑ κανεις κυνηγι πεταλουδας (Αρμστρονγκ) και δεν εχει παρει πρεφα οτι παιζουμε μπασκετ, αλλος καιει τις επιθεσεις μας κρατωντας την μπαλα στα χερια του για καμια 15ρια δευτερολεπτα σε καθε επιθεση (Ουκιτς), αλλος εχει μαλωσει με το να εκμεταλευεται ασσιστ στην ελευθερη πλευρα και να σουταρει (Πανκο), αλλος τις εκμεταλευεται αλλα σπαει σιδερα (Μπραμος), αλλος την εχει δει Αλβερτης και μπουμπουναει οποτε του ρθει (Μασιουλις) ΚΑΙ αν τελικα η επιθεση καταληξει στο λοου ποστ στην καιει ο χοντρος η με βηματα η με επιθετικο η με λαθος, μιας και θα τον κλεισουν 2-3 και στο σπασιμο της μπαλας οσο βελτιωμενο και να μας τον λενε οι σπικερ, ειναι απλα αστειος. Για την αμυνα δε θα μιλησω εγω, δειτε απλα τη φατσα του Μητσου στον εκαστοτε παιχτη που τον κρεμασε, μετα απο καθε καλαθι που τρωμε.

 

Ε ποσο να αντεξει.

 

ΥΓ. Ο δε Αρτζι ειναι λιγος. Πολυ λιγος. Και μιλω εχοντας εικονα απο ΟΛΑ τα παιχνιδια μας ως τωρα στην Ευρωλιγκα συν αυτο του γαυρου συν τις δηλωσεις του μετα απο καθε παιχνιδι. Ασε που τελευταιως μου δινει την εντυπωση οτι πιο πολυ νοιαζεται για τις δημοσιες σχεσεις παρα για το κοουτσαρισμα και εκνευριζομαι χ 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα αν το θεμα ειναι οτι επειδη σε εκεινο το παιχνιδι δωσαμε την εντυπωση οτι παιξαμε καλα, επρεπε να τα κρατησω για πιο μετα που θα βρω ευκαιρια, ε πασσο. Γενικα οτι βλεπω (και οτι καταλαβαινω) λεω.

Ειδες που θα ερχοταν η ωρα που δεν θα ηταν μιρλα αλλα πραγματικοτητα? Αφου ηταν μαθηματικα βεβαιο, τι ηθελες και γκρινιαζες απο πριν? Ειπαμε, καθε σπασμενο ρολοι, 2 φορες τη μερα δειχνει τη σωστη ωρα

 

Επειδη δεν ειδα το σημερινο παιχνιδι επιφυλασσομαι ως προς τα συμπερασματα για το τι εφταιξε σημερα

Τι εφταιξε ρε μλκα? Οταν σου γυρναει απο το -18 σε ενα ημιχρονο ο Ικαρος τι πιστευεις οτι εφταιξε? Οταν ο αλλος μου βαζει 30' τον Διαμαντιδη με τον Ικαρο τι να φταιει?

 

ΥΓ. Ο δε Αρτζι ειναι λιγος. Πολυ λιγος. Και μιλω εχοντας εικονα απο ΟΛΑ τα παιχνιδια μας ως τωρα στην Ευρωλιγκα συν αυτο του γαυρου συν τις δηλωσεις του μετα απο καθε παιχνιδι. Ασε που τελευταιως μου δινει την εντυπωση οτι πιο πολυ νοιαζεται για τις δημοσιες σχεσεις παρα για το κοουτσαρισμα και εκνευριζομαι χ 2.

Ο τυπος δεν τον νοιαζει να μην χασει, τον νοιαζει να μην χασει χωρις τον Μητσο μεσα ή χωρις να πει "το 2024 θα φανει η δουλεια μας"

Δεν φταιει ομως αυτος, οπως σε καθε σοβαρη εταιρεια, δεν μπορει να φταιει ο υπαλληλος που ηταν κομμωτης και τον βαζεις για Director στην διευ/νση πωλησεων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tωρα εμαθα τα ευχαριστα γιατι δεν ειδα το ματς.

7-23 στο 8' κ καταφεραμε να χασουμε.

Παναθηναϊκός: 17/39δίπ., 8/20τρίπ., 10/23β., 16-15ρ., 16ασ., 6κλ., 3κοψ., 12λ.

Θελει πολυ προσπαθεια για να χασεις με τοσο μεγαλο ποσοστο στα τριποντα.Απο την αλλη 17στα 39 διποντα δεν θυμαμαι ποτε χειροτερο ποσοστο μεσα στη ρακετα στην ομαδα ισως να ειναι αρνητικο ρεκορ στη προσφατη ιστορια μας.Οι βολες επισης χαλια.

Παει οριστικα η πρωτια στη κανονικη περιοδο κ κατα μεγαλη πιθανοτητα κ ο τιτλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με νοιαζει που εχασα,και αλλες χρονιες εχω χασει απο μαρουθσι και καβαλα,αλλα ηξερα οτι εχω ομαδα και θα κερδισω τον γαυρο ακομα και χωρις εδρα.Φετος ,δεν ισχυει κατι τετοιο

Θελουμε 4σαρι και ασσο ΤΩΡΑ + εναν προπονητη που ξερει τα βασικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παει οριστικα η πρωτια στη κανονικη περιοδο κ κατα μεγαλη πιθανοτητα κ ο τιτλος.

Γελαω απο τα νευρα

 

Θελουμε 4σαρι και ασσο ΤΩΡΑ + εναν προπονητη που ξερει τα βασικα.

Σωστα. Οπως εφταιγε ο Μπακε, ο Σκαζνι, ο Μαλεζανι, ο Πεσειρο, ο Ραγκουελ, ο Μιτου, ο Ζουταουτας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω γιατί τα χώνετε τόσο πολύ στον Γιαννακόπουλο. Αφού το δήλωσε. Δεν μπορώ/θέλω/έχω όρεξη να συντηρήσουμε άλλο την ομάδα σε επίπεδο προηγούμενων ετών. Και νομίζω πως είχε πει πως όποιος δεν θέλει να διαλυθεί η ομάδα ας έρθει να την πάρει. Μια χαρά ακολουθεί αυτά που έλεγε.

 

Είναι ζόρι; Ναι είναι. Αλλά δεν νομίζω πως κορόιδεψε κανέναν.

 

Δεν έχω ασχοληθεί με το πόσα έδωσαν φέτος, ποιους ήθελαν ποιους πήραν. Με τα λεφτά που δαπανήθηκαν θα μπορούσαμε να έχουμε πολύ καλύτερη ομάδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θεμα δεν ειναι το σημερα αλλα το μελλον.

Ετσι λοιπον, μετα βεβαιοτητος θα σου πω οτι αν δεν εδιωχνε τον Ζοτς ναι με το μπατζετ αυτο και καλυτερες επιλογες θα ειχαμε κανει (κυριως νεους ελπιδοφορους) και θα ειχαμε κρατησει-ειχανε μεινει παιχτες κλειδια και φθηνοι (Ιαν, Σαρας, Καιμακ δε θα κοστιζαν πολλα παραπανω απο χοντρο-Ουκιτς-Πανκο) και εν τελει θα ατενιζες το μελλον με αισιοδοξια. Θα εδινες και ανετα οσο χρονο χρειαζοταν για να χτιστει η νεα ομαδα. Ας βγαιναμε και 5οι στην Α1 και ας ηξερα οτι την ομαδα την τρεχει ο Ζοτς με 5μυρια μπατζετ. Θα ηξερα οτι σε 2-3 χρονια θα ειχα τον νεο μεγαλο ΠΑΟ. Τωρα ξερω οτι του χρονου η μιση ομαδα πρεπει να φυγει λογω ηλικιας και η αλλη μιση πρεπει να φυγει λογω αμαπλοσυνης για να την χτισω εκ νεου με προπονητη τον φουφουτο.

 

ΥΓ. Το κραξιμο ο τρακης το τρωει κατα κυριο λογο απο εμπαθεια για τις μαλακιες και το κακο που εκανε στην ομαδα στο παρελθον αλλα κυριως γιατι ειναι ο μοναδικος μετα απο 15χρονια που ακουμπησε τον Ζοτς. Ακομα και οι γαυροι ενδομυχα τρεφουν σεβασμο για το προσωπο του ενω ο τρακης του πεταξε καμποση λασπη. Οπως λασπη εριξε και σε παιχτες-σημαιες-κειμηλια για την ομαδα μας. Ως εκ τουτου εχει διχαστει ο κοσμος ενω θα δεις και καμποσα πρασινα προβατα να κατηγορουν τον Ζοτς για προδοσια κλπ κλπ.Αυτα δεν συγχωρουνται στον αιωνα τον απαντα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να παω κοντρα στο ρευμα λεγοντας οτι ο τελευταιος που φταιει ειναι ο προπονητης. Με φτωχο μπασκετ, τον προεδρο να κανει και τον προπονητη και παικτες λιγους για το επιπεδο του παναθηναικου, δεν νομιζω να μπορει να κανει θαυματα. Τωρα θα μαθει στον ουκιτς να δινει πασες η στον χοντρο να μην παιζει σαν.. χοντρος??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...