Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο Λασμε θα βοηθησει. Κακως τον κραζετε.

Συμφωνω, ηταν καταπληκτικος σημερα (και το λεω απολυτα σοβαρα, αυτο που μπορει το εδωσε, οποιος περιμενε και 10π με 6/6 βολες απλα δεν ξερει ποιον παικτη αγορασε)

 

Τον Φερειρα τον κραξατε. Περιμενω σχολια για κοουτς Αρτζι

13 χρονια μας "μεγαλωσε" ο Σερβος και το τελευταιο διλεπτο ηταν χαντμπολ, κραταγε 20' απο τις αλλαγες. Και ο κοουτς Αρτζι σημερα κυνηγαγε σκορ με Λασμε-Γιαννοπουλο-Ουκιτς

ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ 3', ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΞΕ ΤΟΝ ΠΑΓΚΟ ΤΟΥ Ο ΓΙΩΤΑΣ

Μου εχει τον Γιαννοπουλο μεσα με 0/3 ελευθερα σουτ! Που οχι τον Γιαννοπουλο, τον Ρετζι Μιλερ να εχεις, μιλαμε για περιφερειακο σουτ, 70% θεμα ψυχολογιας. Δηλαδη ηταν περισσοτερο χεσμενος ο (καλυτερος αμυντικος) Μπραμος?

 

Που δεν προσπαθησε ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ να βαλει δυσκολα στον Μπαρτζωκα, εβλεπε τι εκανε ο Μπαρτζωκας και προσπαθουσε να ματσαρει. Εχει κλασει ο Τσαρτσαρης (κανει ερμπολ σε 3ποντο) και βγαζει Λασμε για να βαλει Σχορτσιανιτη ο Θεουλης!

Παει να γυρισει ματς που θελει σκορ γιατι δεν του φτανει ο χρονος, η μπαλα ειναι εξω αρα μπορει να κανει αλλαγη και δεν βαζει Σχορτσιανιτη που ηταν καλος και στις βολες

 

Που μου παιζει αμυνα ζωνης οταν ο αλλος εχει 4 παικτες για τριποντο + τον Χαινς που ανεβαινει ψηλα στα σκριν και τραβαει τον ψηλο, μιλαμε για απιστευτη γραφικοτητα και του σκανε απο 1 τριποντο 4 διαφορετικοι παικτες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 23,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • MiDi_MiLiZ

    2161

  • DKNI

    1827

  • firewalker

    1268

  • 8elwADSL

    955

ΥΓ. Ο Στρατουλης μηπως επεσε θυμα bullying στον Παναθηναικο; Και δωστου βρισιδια και ιστοριες μετα τα τριποντα. Τι καταπιεση κουβαλουσε ο καημενος.

Η ειναι καταπιεση απτον Ζοτς, ή ειναι καταπιεση απτον κοσμο που πολλες φορες τον αντιμετωπιζε σαν τον Βυντρα του μπασκετ ή ειναι ενδομυχη αναγκη να "χουλιγκανισει-αλητεψει" λιγο καθε παικτης που περνα απτο ενα στρατοπεδο στο αλλο, ωστε να μην το παρει απο κατω η ψυχολογικη πιεση.

 

Ο Περπε στα τελευταια 2 παιχνιδια (Εφες, σημερα) εχει δειξει στοιχεια απο την προσωπικοτητα του που με αφηνουν αφωνο. Εχει αρκετο potential να εξελιχθει σε Κλειζα νο.2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ειναι καταπιεση απτον Ζοτς, ή ειναι καταπιεση απτον κοσμο που πολλες φορες τον αντιμετωπιζε σαν τον Βυντρα του μπασκετ ή ειναι ενδομυχη αναγκη να "χουλιγκανισει-αλητεψει" λιγο καθε παικτης που περνα απτο ενα στρατοπεδο στο αλλο, ωστε να μην το παρει απο κατω η ψυχολογικη πιεση.

 

Ο Περπε στα τελευταια 2 παιχνιδια (Εφες, σημερα) εχει δειξει στοιχεια απο την προσωπικοτητα του που με αφηνουν αφωνο. Εχει αρκετο potential να εξελιχθει σε Κλειζα νο.2

Ωπα ρε μαν, ποιος τον αντιμετωπιζε σαν Βυντρα του μπασκετ? Τι υπερβολες ειναι αυτες? Και μπραβο του λεγαμε που επαιρνε κρισιμες προσπαθειες (ο Ζοτς του εδινε μπολικες) και μετα το προβλημα τον στηριξαμε. Οκ, περιμεναμε μεγαλυτερη εξελιξη αλλα οχι οτι τον λεγαμε και Βυντρα του μπασκετ

 

Εμενα παλι μου φαινεται ειναι παγεια τακτικη (Νικοπολιδης, Σπανουλης) γιατι θεωρω οτι οι Ολυμπιακοι σαν οπαδοι δεχονται πιο ευκολα παικτες του Παναθηναικου (τους βλεπουν σαν λαφυρα) ενω εμεις ακομα και οταν ο Παπανικολαου εδινε ενα πρωταθλημα τον βριζαμε. Εχουμε και εμεις τα κακα μας (πχ κραζουμε οποιονδηποτε εχει παιξει στο γαυρο ενω μπορει να μην ειναι τοσο προκλητικος) αλλα και οι γαυροι ενα "Yes" και μια υψωμενη γροθια να κανεις, αμεσως "Στραταρα που μεγαλωσες με αφισα Αργυρη Καμπουρη στα Καμινια"

 

Και εσάς αμα σας έβριζαν την μάνα σας εν χορώ και εσείς τους το βουλώνατε με συνεχόμενα τρίποντα, κάπως έτσι θα αντιδρούσατε.

Πολυς κοσμος εχει ακουσει για τις μανες του και απο τις 2 πλευρες και κραταει πιο Low profile

Εξαλλου εμεις να τον βρισουμε οκ, γιατι αισθανομαστε και καλα οτι προδωσε οσους τον στηριξαν, αυτος γιατι τετοια αντιδραση, τον καταπιεζαμε?

 

ασχετα με την αξια του, εγω σου λεω οτι εχεις μια απλα συμπαθητικη γκομενα και με το που μενεις ανεργος πηδιεται με τον κολλητο σου. Μια χριστοπαναγια θα την ριξεις, αν αυτη καθεται και του τριβει τον καβαλο μπροστα στην παρεα σας θα πρεπει να σου πω "ελα ρε μαλακα, αφου την εβρισες?"

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε καταλαβαίνω γιατί υπάρχει θέμα με Περπε. Ο πρόεδρος της ΚΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ έχει δηλώσει πως ο Περπέρογλου δεν ήταν στο βασικό πλάνο του προπονητή και γι'αυτό δεν κυνήγησαν την ανανέωση του συμβολαίου του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχισατε το κραξιμο νωρις φετος.(Δεν ειμαι "τρακικος" ισα-ισα :P)

 

Ολοκαινουρια ομαδα ρε παιδες,θελει χρονο...Νταξ και τον Πεδουλακη απο το πρωτο derby θα τον κρινουμε?

 

Το κακο ειναι οτι ετυχε (ετυχε??) πολυ νωρις το derby φετος και εκτος απο τα βαθμολογικα θα κανει κακο και η μουρμουρα απο τον κοσμο.

 

Ξερω τα στανταρντς ειναι πολυ ψηλα που εχουμε ολοι οι Παναθηναικοι για την ομαδα αλλα θελει να δωσουμε και ευκαιριες.Η ομαδα θελει πολυ δουλεια αλλα υπαρχουν και θετικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπα ρε μαν, ποιος τον αντιμετωπιζε σαν Βυντρα του μπασκετ? Τι υπερβολες ειναι αυτες? Και μπραβο του λεγαμε που επαιρνε κρισιμες προσπαθειες (ο Ζοτς του εδινε μπολικες) και μετα το προβλημα τον στηριξαμε. Οκ, περιμεναμε μεγαλυτερη εξελιξη αλλα οχι οτι τον λεγαμε και Βυντρα του μπασκετ

Επειδη ημουν τακτικος στα γηπεδα καποτε (ειδα δηλαδη και την κερκιδα επι Βυντρα για να εχω μετρο συγκρισης, αλλα και αυτην με Περπε), ο Περπερογλου μεχρι τουλαχιστον το 2009-2010 ηταν ο μονος παιχτης που ακουγε γιουχαρισματα απτην κερκιδα για προσπαθειες που επαιρνε και γενικως αντιμετωπιζοταν υποτιμητικα. Τονιζω, δεν ξερω τι γινοταν απο εκει κι επειτα γιατι δεν πηγα γηπεδο εκτοτε. Ηταν περιοδος που ο Περπερογλου δεν εκανε και τιποτα σπουδαιες εμφανισεις. Θυμαμαι χαρακτηριστικα ενα παιχνιδι με την Ρεαλ, με την διαιτησια να μας σφαζει και τον Σπανουλη να εχει πλυμηρισει το ΟΑΚΑ απο το πολυ το τακα-τακα, αλλα ο Περπερογλου ηταν αυτος που τα ακουγε.

 

Ο Βυντρα του μπασκετ λοιπον, το λεω μεταφορικα ως προς την αντιμετωπιση που ειχε για μια περιοδο απτην κερκιδα. Του παιχτη δηλαδη που θα φαει τα "σπασμενα" απο τον κοσμο για ολους τους αλλους, οταν κατι δεν παει καλα. Φυσικα επειδη ολα συνηθως πηγαιναν καλα και η απογοητευση ηταν αγνωστη λεξη για τον κοσμο, οι γιουχες ηταν σε ελαχιστα παιχνιδια που στραβωναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι δεν αντέδρασε ο Σπανούλης στα βρισίδια το 2010 δεν έχει να λέει. Διαφορετικοί χαρακτήρες, εκείνος έκλεισε τα αυτιά του (τα 2-3 πρώτα του παιχνίδια στο ΟΑΚΑ ήταν καταστροφικά πάντως), ο άλλος προτίμησε να ξεσπάσει έτσι μετά απο μία μεγάλη εμφάνιση απέναντι σε ένα κοινό εχθρικό στην καλύτερη. Για εμένα είναι θεμιτές και οι δύο αντιδράσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ο Σπανουλης ρεφαρε αργοτερα για τους χαμηλους τονους στα πρωτα παιχνιδια. ΕΞαλλου τοτε δεν μπορουσε να κανει και τιποτα αφου τον ειχαμε καταπιει και αυτον και τον ΟΣΦΠ γενικα. Δεν ειχε περιθωριο να ξεσαλωσει. Μολις του δοθηκαν οι ευκαιριες τον ειδαμε και τον Σπανουλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχισατε το κραξιμο νωρις φετος.(Δεν ειμαι "τρακικος" ισα-ισα :P)

 

Ολοκαινουρια ομαδα ρε παιδες,θελει χρονο...Νταξ και τον Πεδουλακη απο το πρωτο derby θα τον κρινουμε?

 

Το κακο ειναι οτι ετυχε (ετυχε??) πολυ νωρις το derby φετος και εκτος απο τα βαθμολογικα θα κανει κακο και η μουρμουρα απο τον κοσμο.

 

Ξερω τα στανταρντς ειναι πολυ ψηλα που εχουμε ολοι οι Παναθηναικοι για την ομαδα αλλα θελει να δωσουμε και ευκαιριες.Η ομαδα θελει πολυ δουλεια αλλα υπαρχουν και θετικα.

Τι νωρις ρε αγορινα φετος?

Μας δουλευεις? Βγαζουν ματι καποια πραγματα

Οτι ξεχναει τον Γιαννοπουλο μεσα με 0/3 λες και ειναι ο Στιβ Κερ, ειναι επειδη ειναι νωρις?

Το οτι απο το 37' παιζει επιθεση-αμυνα με ιδια 5αδα ενω υπαρχαν 4-5 νεκρες μπαλες ειναι νωρις?

 

Τι να περιμενω? Μηπως στα 28 σοβαρεψει ο Ουκιτς ή μηπως στα 35 ο Πανκο βγει ταλεντο?

Αν κατσεις να δεις τα πλευ οφφ του Γιουροκαπ - δεν λεω για Ευρωλιγκα - βρισκεις ανετα 5-6 αμερικανους με τα λεφτα των Αρμστρονγκ-Κιτσεν που ειναι 4 σκαλες ανωτεροι

 

τοσα χρονια τα ζουσαμε στην μπαλα, τα ξεχναμε? Οσοι παρακολουθουμε μπασκετ καιρο ξερουμε τις δυνατοτητες της ομαδας και των παικτων. Δεν θα τους ταπεινωσω, ουτε για Α2 ειμαστε ουτε κακοι παικτες ειναι. Και αμα παιξουν καλα θα τους χειροκροτησω (οπως χειροκροτησα στο τελος, η πλειοψηφια των παικτων προσπαθησαν τα παιδια, δεν μου φταινε σε τιποτα)

Αλλα δεν βλεπεις οτι εχουμε Β' μην πω Γ' διαλογης υλικα και αντι να τα δωσουμε τουλαχιστον στον Σκαρμουτσο τα εχουμε δωσει στον σουβλατζη της γειτονιας?

 

Διελυσε μια ομαδα και ενα προπονητικο τιμ που με το φετινο μπατζετ μπορει να εκαναν 3 χρονια να παρουν τιτλο αλλα μετα θα ξανασηκωναν κεφαλι

Αληθεια, πεταχτε τις φανελες θα εχει πρωτοσελιδο αυριο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

«Το μήνυμα ελήφθη... Είμαι αισιόδοξος για την ομάδα μου. Εμείς τώρα φτιάχνουμε μια νέα ομάδα και θέλουμε να δημιουργήσουμε τον Παναθηναϊκό που θα παίρνει το πρωτάθλημα για τα επόμενα 15 χρόνια».

 

Τάδε έφη Δημήτρης Γιαννακόπουλος.

 

Και δεν μας χαλασε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

«Το μήνυμα ελήφθη... Είμαι αισιόδοξος για την ομάδα μου. Εμείς τώρα φτιάχνουμε μια νέα ομάδα και θέλουμε να δημιουργήσουμε τον Παναθηναϊκό που θα παίρνει το πρωτάθλημα για τα επόμενα 15 χρόνια».

 

Τάδε έφη Δημήτρης Γιαννακόπουλος.

 

Και δεν μας χαλασε!!

Κι εσυ τον πιστεψες? :P

 

Ο Πεδουλακης δηλωσε οτι το σημερινο παιχνιδι το χασαμε απο την αστοχια μας. Αρχισε να Φερειρ-ιζει γρηγορα κι αυτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ντάξει τα ελεύθερα μας σούτ εκτός του 3d ήταν τραγικά, θέελει πολύ δουλειά η ομάδα εκει και γενικά θέλει δουλεια αλλα ειναι νωρίς ακομα. Μαλακια που έτυχε τόσο νωρις να παίξουμε με τον γαύρο , αν ηταν πιο αργά πιστεύω να βλέπαμε άλλο ματς

πάμε γερά :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...