Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 23,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • MiDi_MiLiZ

    2161

  • DKNI

    1827

  • firewalker

    1268

  • 8elwADSL

    955

Βγενοπουλος και Πατερας ρε, ας τους κανουμε ενα αγαλμα

Τα λεω απο τοτε και μου λενε, "το νταμπλ του Πατερα το παμηγυρισες ομως ε;"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε midi, απ'την άλλη όταν κάνεις επι μονίμου βάσεως ότι δεν καταλαβαίνεις και επαναλαμβάνεις απλά τα ίδια σχόλια τείνεις να γίνεις μαιντανός.

 

Ήξερες άλλον τρόπο να σηκώσουν κεφάλι? Από την στιγμή που εξωαγωνιστικά είσαι ανύπαρκτος και θέλεις χρόνια για να διαλύσεις το σύστημα του γαύρου, ένας τρόπος υπήρχε. Φράγκα και παιχταράδες. Τους φέρανε, ΜΕ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΦΡΑΓΚΑ και το πήρανε.

 

Κι εσύ, κατηγορείς αυτούς που τα ρίξανε. Όχι όλους αυτούς που τους κάνανε πόλεμο. Όχι όλους αυτούς που δημιουργούσανε προβλήματα σε κάθε τους κίνηση. Αυτούς που βάλανε φράγκα όμως, εύκολα.

 

Αλλά ρε φίλε, έτσι είμασταν πάντα οι Παναθηναικοί και έτσι θα μείνουμε. Εδώ κοντεύουμε να ξεχάσουμε τα μύρια που έβγαλε ο δημητράκης στην πλάτη της ποδοσφαιρικής ομάδας και να τον αποθεώσουμε γιατί συμμάζεψε το μπασκετ. Τι να πεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλος βλεπει το δασος κι αλλος το δεντρο. Δικαιωμα σου να βλεπεις τα πραγματα οπως θες, ως διαχρονικος υποστηρικτης Βγενοπουλου. Βαζανε την ομαδα 75εκ ευρω το χρονο μεσα και συζηταμε αν ηταν απελπιδα προσπαθεια να ορθοποδησουμε που την εφαγε ο πολεμος του Γκοτζου και η κακια η μοιρα,η αν ηταν φουσκα. Ο καθεις οτι βλεπει κι οτι καταλαβαινει.

 

Τα περι Τρακη και Παναθηναικων πες τα σε κανεναν αγαθο, οχι σε εμενα, ξερεις τη γνωμη μου. Αποτι βλεπω εξαλλου απο αγαθους αλλο τιποτα...

 

Ας πουμε αν εσυ παρεις μια επιχειρηση που εχει ζημια 100 ευρω και μεσα σε 2 χρονια το πας 1000 ευρω, θα περιμενεις να σου πουν μπραβο επειδη αυξησες τα εσοδα της κατα 5 ευρω κι επειδη εβαλες ομορφη βιτρινα.

 

Υγ. Αυτο με τα δικα τους λεφτα ωραιο επιχειρημα. Δεν λεω, εβαλε 20εκ ο Βγενο,λ. Τις ζημιες που δημιουργησαν ποιος τις επωμιστηκε; Και εν τελει τι παρακαταθηκη σου αφησε η 2χρονη παρουσια τους; Το νταμπλ μετα απο υπερογκες ζημιες για τα δεδομενα ελληνικης ομαδας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλος βλεπει το δασος κι αλλος το δεντρο. Δικαιωμα σου να βλεπεις τα πραγματα οπως θες, ως διαχρονικος υποστηρικτης Βγενοπουλου....

 

Σταματάω να διαβάζω εδώ. Τον κουτό να τον παριστάνεις στους άλλους. Συζήτηση λο-λα να το μη-λο βαριέμαι να κάνω.

Ειδικά με υποστηρικτές του βαρδινογιάννη.

 

Γαμάτος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλαινμαιν η απαντηση σου και αλλα λογια να αγαπιομαστε. Μα μονιμως αντιδρας οταν αναφερομαι σε αυτον, ξεχνας;

 

Και αντιδρας και ασχημα συνηθως, τυπου εισαι μαιντανις, εισαι χαζος, εισαι κουτος, εισαι μαλακας κλπ.

 

Τι περιμενεις να υποθεσει ο αλλος;

 

Κατα τ'αλλα γαματος ναι. Για την υπεκφυγη σου με μια αστεια αφορμη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.gazzetta....-prasina-eksoda

 

 

Δε φερνατε καναν βιγια με τοσα λεφτα :P

Ρε το Γκολ του Μπομπολα, ρε το Βεργη πως τα λεει

Πινακες αλλων ομαδων εχουμε?

Για να δουμε ρε παιδι μου πως δουλευουν, πχ ο Ολυμπιακος βγαζει φραγκα? (που εχει και σιγουρο ΤΛ)

Ασχετο αλλα αν δεν κανω λαθος κατηγορουν τους πολυμετοχικους οτι "εφαγαν" τα 60Μ - που λενε οτι ειναι το ελλειμα - που εβαλαν οι ιδιοι?

Εγω βλεπω σε μια τριετια (για μενα 2,5ετια, στο τελος της 3ης χρονιας ειχε σπασει), ενα ελλειμμα 70Μ και ενω ειχε τρεξει μια ΑΜΚ 50Μ. Δηλαδη ενα ελλειμα περιπου 7Μ ανα ετος που θα επρεπε να καλυφθει με νεα ΑΜΚ αν τους αφηναν. Επισης, βλεπω εναν Τζιγγερ 1 χρονο πριν να βαζει 10Μ μεσα τα οποια δεν καλυψε με ΑΜΚ. Do the math

 

Συχγαρητηρια στην εφημεριδα που επεμενε επι μηνες οτι πριγκιπας υπαρχει, που εβγαζε τον Τσακα φωτο εξω απο την πρεσβεια, που ειχε τον Φερειρα σκιτσο κρεμασμενο, που επεμενε οτι ερχεται ο Αλ Σαουντ.

Οχι. Καθολου ατζεντα δεν εχει.

 

Βαζανε την ομαδα 75εκ ευρω το χρονο μεσα

Τι λες ρε Μιντι? Που τα εχεις δει αυτα? Ποια 75Μ, ουτε ο Βεργης του Γκολ δεν τα λεει αυτα

18μ τον χρονο, ποσο που αν συνεχιζαμε να βγαινουμε ΤΛ καλυπτοταν ανετα

Βγαλε το ΤΛ απο τον γαυρο να δεις και εκει ανοιγμα

 

Επισης, τα 67Μ της ΑΜΚ ειναι μεσα ή @@? Καταλαβαινεις οτι το Γκολ του Μπομπολα δειχνει εσοδα-εξοδα, ΧΩΡΙΣ να μετραει φυσικα στα εσοδα (αφου τυπικα δεν ειναι εσοδα αλλα ειναι λεφτα στην ΠΑΕ) την ΑΜΚ?

Δηλαδη αν η ΠΑΕ εχει 50Μ ελλειμα τον χρονο και υπαρχει ενας τρελος και τα συμπληρωνει απο τσεπη, θα λες μετα απο 4 χρονια "Ελλειμα, ελλειμα!! 4χ50=200 ελλειμα'?

 

Τα θελετε και τα λετε? Ετσι παει η δουλεια, στην αρχη θα πληρωσεις τον Μελισση 2Μ (εκεινες τις εποχες, οχι τωρα) για να μπορεις σε 5 χρονια να παιρνεις τιτλους και να εισαι ισα βαρκα ισα πανια

 

Και τι παει να πει "τι αφησανε". Γιατι, τι τους επετρεψαν να αφησουν?

 

Πωπω ρε πουστη μου, ΣπορΦΜ, Σπορντευ και Γκολ και Σεντρα σας αξιζουν. Αν δεν καταλαβαινετε τι παιχνιδι παιζεται.

 

 

Αυτο που μπορεις να προσαψεις ειναι αν μπηκαν για να φυγουν σε 2 χρονια και δεν τους διωξανε. Αυτο αν θες να το συζητησουμε. Αλλα οχι να τους φορτωσουμε οτι βαλανε τοσα λεφτα σε ομαδα χωρις δικο της γηπεδο και αρχισαν να τα ξοδευουν για να γινουμε σοβαρη ομαδα παλι. Το μονο που μπορει να τους φορτωσει, οποιος το πιστευει, ειναι προμελετημενο σχεδιο να μπουν για δυο χρονια, να κανουν λεζαντα και να φυγουν

 

Και βλεπουμε τι ωρα "λεζαντα" 40 μυριων εκαναν, τους αποθεωνετε ολοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πίστευα ότι ο άνθρωπος δεν αλλάζει ομάδα...

 

όλο αυτό το καιρό βλέπω διεφθαρμένο διοικητικό, διεφθαρμένο προπονητή, και το σημαντικότερο? τσιράκια - διεφθαρμένοι παίχτες

πραγματικά έχω πάθει πλάκα

 

ο προπονητής έχει κάνει 1940 γέλες και δεν λέει να φύγει (του αρέσουν τα λεφτά, α ρε απατεώνα που έχουμε)

οι παίχτες δεν παίζουν μπάλα για να κάνουν γέλες για να φύγει ο προπονητής

η δίοικηση στήνει αγώνες και χτυπάει μάτι, άλλο που δεν μπορεί να αποδειχθεί, δεν είμαστε ζώα

 

απλά έχω μείνει άφωνος, δεν αξίζουν ούτε 1 ευρώ, πραγματικά όμως, όποιος πηγαίνει στα γήπεδα για να παρακολουθήσει τον παναθηναικό είναι μεγάλος μα...ας, πραγματικά όμως...

 

αυτό που με κάνει μέσα φρενών είναι ότι οι παίχτες είναι πουλημένοι και ο προπονητής δεν λέει να φύγει, είναι θρασύτατος και τον νοιάζουν μόνο τα λεφτά.

 

μλκες είμαστε σαν Έλληνες, φέρνουμε μάλ..ες από βουλγαρία, τουρκία, ρουμανία (από 3κοσμικές χώρες) λες και η χώρα μας δεν έχει προπονητές

 

έχει πολύ πλάκα η νοοτροπία αυτή, φαίρνουμε βούλγαρους/ρουμάνους (που εμείς σαν χώρα είμαστε αρκετά σκαλοπάτια πιο πάνω σε επίπεδο ζωής - μόρφωσης) και τους αντιμετωπίζουμε σαν ήρωες...

 

 

 

ΥΓ: ο προπονητής θα φάει πόδι αν στα επόμενα 2 ματσ δεν κερδίσουν αγώνα

 

παίξτε όλα τα λεφτά σας στο στοίχημα για να έρθει ισοπαλία ή να χάσει, και σας εγγύομαι εγώ την νίκη

 

την κυριακή που μας πέρασε που έπεξε (σουπερ λιγκ) ήξερα ότι δεν θα κερδίσει, δεν έπαιξα ο μαλάκας 200 ευρώ εκει...

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DKNI,

Αυτο που εγω χρεωνω στην πολυμετοχικοτητα και κυριως στον Βγενο και δευτερευοντως στον Πατερα, ειναι πως εκ του αποτελεσματος αποδεικνυεται οτι δεν ειχανε σκοπο να ασχοληθουν σοβαρα με τον ΠΑΟ σε μακροπροθεσμο επιπεδο. Γιατι μπλεχτηκαν στον ΠΑΟ θα μου πεις? Πολλα μπορω να υποθεσω απο ξεπλυμα εως προβολη και πολλα ακομα.

 

Δεν αμφισβητω οτι ριξανε λεφτα, ριξανε. Oυτε οτι κανανε πιασαρικες κινησεις για τον λαο. Αυτο δεν αποτελει επιχειρημα απο μονο του, οταν απο ταμπακιερα ειδαμε λιγα πραγματα (διαρκεια, χειρισμοι, γηπεδικο, οικονομικο management και πολλα αλλα). Και μην μου πειτε οτι τους στοιχησε ο πολεμος και ο Τζιγκερ που δεν πουλαγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο προπονητής θα φάει πόδι αν στα επόμενα 2 ματσ δεν κερδίσουν αγώνα

Nαι, το μαθαμε και αυτο. Οτι ειναι κριτηριο...η Τοτεναμ. Αντε, αμα δεν κερδισει και την Μπαρτσελονα να απελαθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, και να παίζανε οι παίχτες την Τότεναμ δεν την έχουν, πόσο μάλλον τώρα με τους πουλημένους και άμπαλους...

 

 

άμα κερδίσει την τοττεναμ εγώ θα βγω γυμνός στο διάδρομο της πολυκατοικίας και θα βάλω έναν φίλο να με τραβήξει φωτο να το ποστάρω...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DKNI,

Αυτο που εγω χρεωνω στην πολυμετοχικοτητα και κυριως στον Βγενο και δευτερευοντως στον Πατερα, ειναι πως εκ του αποτελεσματος αποδεικνυεται οτι δεν ειχανε σκοπο να ασχοληθουν σοβαρα με τον ΠΑΟ σε μακροπροθεσμο επιπεδο. Γιατι μπλεχτηκαν στον ΠΑΟ θα μου πεις? Πολλα μπορω να υποθεσω απο ξεπλυμα εως προβολη και πολλα ακομα.

 

Δεν αμφισβητω οτι ριξανε λεφτα, ριξανε. Oυτε οτι κανανε πιασαρικες κινησεις για τον λαο. Αυτο δεν αποτελει επιχειρημα απο μονο του, οταν απο ταμπακιερα ειδαμε λιγα πραγματα (διαρκεια, χειρισμοι, γηπεδικο, οικονομικο management και πολλα αλλα). Και μην μου πειτε οτι τους στοιχησε ο πολεμος και ο Τζιγκερ που δεν πουλαγε.

 

Οκ, τωρα μπορουμε να μιλησουμε. Και εγω εχω εντονες αμφιβολλιες αν δεν συνεχισαν αυτο που ξεκινησαν γιατι δεν τους αφησαν ή το ειχαν προαποφασισει

Οσο για την ταμπακιερα, εγω ειδα αρκετα πραγματα την 2ετια, και το θεμα του ΓΗΠΕΔΟΥ ειναι κατι που μπορει να παει 100Μ, δεν μιλαμε για ποσο. Προς το παρον το κραταω, και γι'αυτο το εχω ως Νο1 προτεραιοτητα, να λυθει αυτο, να μετρηθουμε να δουμε τι γινεται.

Παντως ο Βγενο ειχε προταση 15Μ για ΑΜΚ μια μερα πριν σκασει ο ΑλΣαουντ Αλ Μπιν Αλ Φαρφαν Αμπντουλαχ με τον Σαντσο Τσακα του οποτε το κραταμε και αυτο.

 

Αυτο που ζητας, και συμφωνω, το ζηταω και εγω, ειναι να κανουν το παραπανω, το "ναι ρε μλκα, παρε τοσα και φυγε, και ας τα χασω". Ποδοσφαιρο ειναι, οχι σκληρη μπιζνα, θελει τρελα. Αλλα δεν μπορω να το απαιτω, ειδικα οταν εμπλεκεται στην μεση ενα πιθανο κοστος τριψηφιο σε εκατομμυρια.

 

Κοίτα, και να παίζανε οι παίχτες την Τότεναμ δεν την έχουν, πόσο μάλλον τώρα με τους πουλημένους και άμπαλους...

Αυτο λεω. Τοτεναμ δηλαδη ηταν του χεριου μας καλες εποχες και αρα τωρα θα κριθει ο Φερειρα?

Ή διωχτον που δεν κερδισε την Θρακη ή περιμενε ματς που ειναι πραγματικο κριτηριο. Τι μου λες Τοτεναμ και Ξανθη εκτος και μετα Λατσιο? Δηλαδη αν δεν κερδισεις κανενα απο τα τρια αυτα ματς, φταιει ο προπονητης και αμα ειχες την Αγγελαρα τον Αναστασιαδη ήταν 3 νικες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως στην υποθεση με τον Αλ Σαουντ βαλε και το γεγονος οτι 2-3 μερες πριν ο Τζιγκερ απαντησε γραπτως -οπως ο Βγενο του ειχε ζητησει- στα ερωτηματα του Βγενο περι ΓΗΠΕΛ κλπ και ουσιαστικα του εριχνε το μπαλακι. ΑΠαντηση Βγενο εκτοτε δεν ηρθε ποτε, παρα μονο ο Αλ Σαουντ. Προσεξε δεν λεω οτι ηταν εργο Βγενο ο Αλ Σαουντ, αλλα αμφιβαλλω αν ηταν εργο Τζιγκερ. Ο Τζιγκερ οπως η ιστορια εδειξε δεν ειχε προβλημα να πουλησει εν τελει, το μοναδικο ερωτημα ηταν μηπως ειχε θυμωσει με τον Βγενο και δεν ηθελε να δωσει σε αυτον την ομαδα. Αλλα και παλι με το σχημα Αλαφουζου, ο Βγενο εχει τη δυνατοτητα να παρει πρωταγωνιστικο ρολο, συνεπως ουτε σε Αλαφουζο θα εδινε την ομαδα ο Τζιγκερ αν φοβοταν τον Βγενο.

 

Τεσπα θα αργησει να μαθευτει τι πραγματικα συνεβη, το ΜΟΝΟ σιγουρο ειναι πως παιχτηκαν βρωμικα παιχνιδια απο ολες τις πλευρες σε βαρος της ομαδας. Εγω απτην πλευρα Βγενο θυμαμαι οτι επαιζε με τον Τζιγκερ εκ του ασφαλους οταν ο Τζιγκερ του λεγε "πουλαω, παρε". Και εβρισκε κατι ιστοριες με ΓΗΠΕΛ, δανεια κλπ. Σαν να επαιζε εκ του ασφαλους απλα για να δημιουργει εντυπωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που πήρε ο Αλαφούζος την ΠΑΕ και ο Τζίγκερ έφυγε από τη μέση, γιατί δεν μπαίνουν οι Βγενοπατέρες στην Παναθηναϊκη συμμαχία να βοηθήσουν την ομάδα; Τώρα που τους έχει πραγματική ανάγκη ο Παναθηναϊκός και όχι τότε που υπήρχε και ένα γήπεδο από πίσω και όλοι το είχαν βάλει στο μάτι σαν καλά κοράκια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως στην υποθεση με τον Αλ Σαουντ βαλε και το γεγονος οτι 2-3 μερες πριν ο Τζιγκερ απαντησε γραπτως -οπως ο Βγενο του ειχε ζητησει- στα ερωτηματα του Βγενο περι ΓΗΠΕΛ κλπ και ουσιαστικα του εριχνε το μπαλακι. ΑΠαντηση Βγενο εκτοτε δεν ηρθε ποτε, παρα μονο ο Αλ Σαουντ. Προσεξε δεν λεω οτι ηταν εργο Βγενο ο Αλ Σαουντ, αλλα αμφιβαλλω αν ηταν εργο Τζιγκερ. Ο Τζιγκερ οπως η ιστορια εδειξε δεν ειχε προβλημα να πουλησει εν τελει, το μοναδικο ερωτημα ηταν μηπως ειχε θυμωσει με τον Βγενο και δεν ηθελε να δωσει σε αυτον την ομαδα. Αλλα και παλι με το σχημα Αλαφουζου, ο Βγενο εχει τη δυνατοτητα να παρει πρωταγωνιστικο ρολο, συνεπως ουτε σε Αλαφουζο θα εδινε την ομαδα ο Τζιγκερ αν φοβοταν τον Βγενο.

Ωπα, κατσε.

Πρωτον, ο Αλ Σαουντ μας προεκυψε 1 μερα μετα την προταση Βγενο επισημα και δημοσιο "Καντε ΑΜΚ 15Μ με 0,33 μετοχη και αυριο το πρωι, εγω μαζι με αλλους τα βαζουμε" στην οποια ποτε δεν απαντησε ο Τζιγγερ

Μετα προεκυψε Τσακας και ειπε ο Βγενοπουλος "Οκ, αφου θελετε Τσακα, πασο"

Δευτερον, ωραιες οι απαντησεις του Τζιγγερ. ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ. Γιατι αυτο που ζητουσε ο Βγενοπουλος ειναι ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ και τετοια δεν ειχαμε ποτε. Ακομα και σημερα ο Τζιγγερ δεν εχει παρει πανω του την ΓΗΠΕΛ επισημα

Τεσπα θα αργησει να μαθευτει τι πραγματικα συνεβη, το ΜΟΝΟ σιγουρο ειναι πως παιχτηκαν βρωμικα παιχνιδια απο ολες τις πλευρες σε βαρος της ομαδας. Εγω απτην πλευρα Βγενο θυμαμαι οτι επαιζε με τον Τζιγκερ εκ του ασφαλους οταν ο Τζιγκερ του λεγε "πουλαω, παρε". Και εβρισκε κατι ιστοριες με ΓΗΠΕΛ, δανεια κλπ. Σαν να επαιζε εκ του ασφαλους απλα για να δημιουργει εντυπωσεις.

Την αποψη μου στην εχω ξαναπει. Ο Βγενοπουλος ειναι στυγνος επιχειρηματιας. Μακαρι να μην ηταν αλλα ειναι.

Δεδομενου αυτου, δεν μιλας για 5 συμβολαιο ή την Παιανια. Μιλας για project βαρους εως 100Μ. Νομιζω οτι το θεμα της ΓΗΠΕΛ και γενικα το γηπεδικο, με εμπλοκη Δημου, Βωβου και Λεωφορου δεν μπορει ετσι ευκολα να θεωρηθει "ελα μωρε δικαιολογιες"

ΑΝ λυθει και εχουμε δικαιολογιες για παικτες ή εμπορικους χωρους ή μαλακιες τοτε 100% μαζι σου δεν θα στεκει σαν σοβαρο εμποδιο.

Αλλα προς το παρον, το θεμα του γηπεδου για μενα ΕΙΝΑΙ αρκετα σοβαρο εμποδιο για καποιον που δεν εχει 3 Εμιρατα και 2 αγωγους στη Σιβηρια

 

Τώρα που πήρε ο Αλαφούζος την ΠΑΕ και ο Τζίγκερ έφυγε από τη μέση, γιατί δεν μπαίνουν οι Βγενοπατέρες στην Παναθηναϊκη συμμαχία να βοηθήσουν την ομάδα; Τώρα που τους έχει πραγματική ανάγκη ο Παναθηναϊκός και όχι τότε που υπήρχε και ένα γήπεδο από πίσω και όλοι το είχαν βάλει στο μάτι σαν καλά κοράκια...

Να μπουν ως τι στην Παναθηναικη Συμμαχια?

Πρωτον κατι Γιαννακοπουλαιοι, κατι Βαρδινογιανναιοι που ειναι? (α ναι, ο Τζιγγερ ειναι γηπεδο, βλεπεις τωρα που χανει η ομαδα δεν φευγει απο το 80' "για να μην μπλεξει στην κινηση") Τουλαχιστον Βγενοπουλος-Πατερας βαλανε 200χιλ. Ψιχουλα? Σαφως. Αλλα το νοημα δεν ηταν τα λεφτα, ηταν και ειναι η στηριξη

Το σημαντικοτερο ομως αυτη την στιγμη η ΠΣ εχει μπει μπροστα στα τυφλα. Αν βαλει ο Βγενοπουλος 20Μ στην Συμμαχια, περαν του γεγονοτος οτι δεν εχει καποιο εξτρα δικαιωμα - οπως εχει στηθει η ΠΣ - και αρα μπορει ο οποιοσδηποτε που εβαλε 2χιλ να εμφανιστει μπροστα, το σημαντικοτερο, η ΠΣ εχει το 54% των μετοχων μιας ΠΑΕ με ενα αγκαθι τεραστιων διαστασεων που λεγεται γηπεδο

 

Ειναι δυνατον να λεει "Δεν μπαινω λογω ΓΗΠΕΛ" τοσο καιρο και ξαφνικα να μπαινει στην "εταιρεια" που δεχτηκε στα τυφλα το ρισκο, παιρνοντας τις μετοχες? Σου βγαζει νοημα?

Ποτε θα ηταν ανακολουθος? Αν το εκανε ή τωρα που εμμενει στο "οσο δεν λυνεται το γηπεδικο δεν μπαινω σε κανενα σχημα που θα παρει την ΠΑΕ"?

 

ΥΓ. Για το δε γηπεδικο, τα πραγματα λογω Μπιρμπιλη εχουν μπλεξει πολυ πλεον. Με τις εμπορικες χρησεις στον αερα, με δυνατοτητα μονομερους απαλλοτριωσης της Λεωφορου και ενος mall στο Βωβο με ανταλλαγμα καποιες χυμα εγκαταστασεις για τον Ερασιτεχνη, το προβλημα ΓΗΠΕΛ ειναι ενα μονο κομματι. Ακομα και αν γινει το θαυμα και ξεμπλεξουμε ειναι εξαιρετικα πιθανον ο Βοτανικος να ειναι μια κακιστη πλεον λυση για τον Συλλογο. Το καλυτερο δυνατον αυτη τη στιγμη ειναι η παυση του Έργου και να το πιασουμε απο την αρχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...