Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τρίτη ή Τετάρτη Δημοτικού, συγκρίσεις, παρομειώσεις μεταφορές και λογοτεχνικά σχήματα γενικά.

Κανείς δεν λεει αυτά που λές, παρά μόνο εσύ.

Για την δε στατιστική σου με τα 50%, επειδή φαίνονται ανώτερα μαθηματικά (το ίδιο το γεγονός της Λαυρίου σε διαψεύδει, αλλά και το άλλο καμάρι σου, το επεισόδιο  του Ηλιόπουλου, όταν ένα πούλμαν 52 άτομα πιάσαν ένα άλλο μπουμπούκι που πήγαινε γυρεύοντας), σε άλλο μάθημα.

 

Και επειδή η κατηφόρα δε μου αρέσει, σταματώ εδώ 'οσο σκόνη κι αν με έχεις κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 23,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • MiDi_MiLiZ

    2161

  • DKNI

    1827

  • firewalker

    1268

  • 8elwADSL

    955

O LRoi έδωσε τις απαντήσεις που χρειάζοταν. Δεν έχω να προσθέσω κάτι.

 

 

 

Μόνο σε οτι αφορά τα "τιμη και δόξα". Όχι δεν τιμω και δε δοξάζω κανέναν οργανωμένο που τρέχει σε ραντεβού θανάτου. Ναι r.i.p. για την ανθρωπινη ζωή αλλά μέχρι εκεί. Ούτε ήρωας θα γινει (που κάνετε τεραστια προσπάθεια κάποιοι για να συμβεί), ούτε θα κατηγορηθεί ο Ολυμπιακός για τα χουλιγκάνια. Ήρωες θα λέμε τα παιδιά που πέθαναν της θύρας 7, τους άλλους στα Τέμπη, όχι κάποιους που πηγαν για ξυλο και μαχαιρώματα. Στο φινάλε τι έκανε ο επισημος Παναθηναικός για τέτοια γεγονότα? Α ξέχασα  βάζανε κοπέλες να γράφουν τσο και λο στις φανέλες τους?Συγχαρητήρια στους αθώους παράγοντες που δε προάγουν τη βία...

 

Αντι να καταδικάζετε κάποιοι, ολικά τέτοιες ενέργειες και να μη το βλέπετε οπαδικά, τα ρίχνετε στους άλλους.

Από τον τελικό και μετά η κουβέντα ειναι το ποιος έχει κάνει περισσότερες καφρίλες.

 

Αποδεχτείτε το. Οι χουλιγκανς έτσι λειτουργουν και όσο υπάρχουν παράγοντες που τους προστατεύουν έτσι θα ειναι.

 

 

αλλά και το άλλο καμάρι σου, το επεισόδιο  του Ηλιόπουλου, όταν ένα πούλμαν 52 άτομα πιάσαν ένα άλλο μπουμπούκι που πήγαινε γυρεύοντα

Χεχε...η περιπτωση αυτη ειναι απο τις λίγες που μέχρι και Παναθηναικους έχω ακουσει να λένε..."καλά του κάνανε" με αυτά που ειχε κάνει αυτος νωρίτερα.

 

 

 

 

Διαψεύδει η παέ το επεισόδιο στην παιανία http://www.gazzetta....nikis-fantasias

Ρε σεις μήπως είναι δημοσιογραφικά μυθεύματα;

Μην το αποκλείεις. Υπερβολή πάντως να πέσει γονατιστός ο άλλος...Ξέρω γω? Τόσο γραφικός?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλαχιστον, για οποιον δεν καταλαβε τις αγνες προθεσεις και αντικειμενικες αποψεις του LRoi στη συζητηση για το Φιλοπουλο, με το τελευταιο ποστ του, τις καταλαβαινουν και οι αμοιβαδες. Διαχωριζουμε την αποψη μας για τη δολοφονια Φιλοπουλου με την αποψη ενος ιερεα για τους βιασμους (ή με τα θυματα του Πολυτεχνειου), με το επιχειρημα οτι η 2η ειναι γελοια. Απλα και κατανοητα!

 

*Που πραγματι γελοια ειναι, αλλα καποιοι αρνουνται πεισματικα να καταλαβουν οτι και το "ας προσεχε", "τα θελε ο κωλος του" κλπ ειναι εξισου γελοιο. Το γελοιοτερο ολων φυσικα, ειναι οτι απο ολη αυτη τη συζητηση το συμπερασμα που βγαζει ενας 3ος ειναι η εμεση προσπαθεια συγκαλυψης ηθικων και φυσικων αυτουργων.

 

Δεν λεμε χωστε τους μεσα τους αλητες. Λεμε, αλητη το θυμα.

Δεν λεμε δολοφονηθηκε. Λεμε, πηγε να δολοφονησει αλλα εγινε το αναποδο (και δημιουργουμε εμμεσα το αισθημα της αποδωσης δικαιοσυνης με τη δολοφονια).

Δεν λεμε οτι ο χουλιγκανισμος ειναι προβλημα εν τη γενεσει του (ητοι αυτοι που τον συντηρουν ειναι μεγαλυτερο προβλημα απτους ιδιους τους χουλιγκανους). Απλα αποδεχομαστε την υπαρξη του χουλιγκανισμου και αλλοτε αδιαφορουμε για την εκδηλωση του (Φιλοπουλος) ενω αλλοτε τον καταγγελουμε κατα περιπτωση. Διοτι προχθες για το ελληνικο μου τρεξατε καταιδρωμενοι να καταδικασετε τα επεισοδια, εκεινη τη φωτοβολιδα στον Χαινς κλπ. Τρεξατε επισης να χαρακτηρισετε σαν νοσταλγους της χουντας αυτους που ειπαν οτι πρεπει οι μπατσοι να τους ανοιξουν τα κεφαλια. Την ιδια στιγμη ομως αποδεχεστε το να ανοιξει ο ενας στον αλλον τα κεφαλια, με το επιχειρημα "πρεζακια ειναι"! Σημασια δεν εχει η ανθρωπινη ζωη αυτη καθ'εαυτη, σημασια εχει να την σεβαστει ο μπατσος για να την αφαιρεσει ο γαυρος απτο βαζελο ή το αναποδο, για να λενε οι μεν στους δε ποσο πρεζακι ηταν αυτος που φαγαν οι δικοι τους (αναλογως ποιος εφαγε ποιον).

 

Πεταμε και την ατακα του Γεωργιου με link στο τελος (νηπιαγωγειο), αφου πρωτα εχουμε κανει εισαγωγη με το "δεν εχει νοημα να συζητω μαζι σου" (δημοτικο) ασχετα αν το αναιρουμε στις αμεσως επομενες σειρες  (γυμνασιο) και κανουμε την μουρη κρεας στον αλλον, μην τυχον και μπουμε στη διαδικασια να σκεφτουμε οτι λεμε αστεια πραγματα (επιτελους, λυκειο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

midi miliz αυτά που γράφεις, από ποια ποστ προκύπτουν??

 

Γιατι εγω και ο Lroi απαντήσαμε κατα βάση στις καφριλες του DNKI και σε ότι έγραψε ο Gamanos.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν ξεκάθαρος, μια χούφτα πρεζάκια συνεπλάκη με άλλα πρεζάκια και είχαμε το τραγικό γεγονός.

 

Οτιδήποτε άλλο είναι πλεονασμός και χάσιμο χρόνου.

 

Εσείς (και ο Τράκης) προσπαθείτε να μου παρουσιάσετε εδώ μέσα τον Φιλόπουλο ως όσιο, εγώ δεν υπερασπίστηκα κανέναν πρεζάκια της θύρας 7.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://prasinanea.gr/basket/article2126254.ece

 

1,1 εκ ευρω το χρονο στον 32 χρονο Φωτση με κλειστο διετες (λενε οτι) δινει.

 

Ειτε ο τρακης εχει ηδη ξεγραμενη την ανανεωση του Μητσου και υπολογιζει οτι θα ξεφορτωθει 2εκ ευρω (η εστω 1,5/1 οσο θα χρειαστει τελος παντων ο Μητσος για να ανανεωσει), ειτε να φερει τον Ζοτς χθες διοτι αποδεικνυει οτι το προβλημα δεν ειναι οικονομικο, τουλαχιστον οχι τωρα που δειχνει να τον επιασε λοξα με την ΚΑΕ. Φερνει Ζοτς, συσπειρωνει τον κοσμο και ξανα προς τη δοξα τραβα (η ΚΑΕ), καιρος να ξυπνησει.

 

Ενα απτα 2 συμβαινει, εκτος αν το αρθρο λεει παπατζες (δεν το αποκλειω, εξαλλου το καλοκαιρι πηξαμε στις ρελανς και τελικως φυγαν 10 παιχτες + τους 2 προπονητες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο θέμα φιλόπουλος συμφωνώ με lroi. Δεν καταλαβαίνω με ποιο σκεπτικό προσπαθούμε να κατηγορήσουμε μια ομάδα για την λόξα που κουβαλάνε κάποιοι άνθρωποι.

Εγώ σαν γεγονός τον οποιονδήποτε θάνατο τον θεωρώ τραγικό αλλά δεν μπορώ να φυτέψω στο μυαλό κάποιου πόσο πολύ αξίζει η ζωή του. Και ο φιλόπουλος δυστυχώς ήταν ένας από αυτούς που πλέον μισούσε περισσότερο τον αντίπαλο, παρά αγαπούσε την ζωή του πρώτα και την ομάδα του. Πηγαίνοντας σε ένα ραντεβού όπου όλοι είναι εξοπλισμένοι με όπλα, τι περιμένει κάποιος?

 

Η μόνη ευθύνη που θα ρίξω στον γαύρο είναι πως ο ένας από τους ενορχηστρωτές των επεισοδίων πήρε προαγωγή για τις υπηρεσίες του και έγινε αντιπρόεδρος. Τώρα πως έγινε και ξαφνικά άλλαξαν οι περισσότεροι τις καταθέσεις του και εκεί που τον έδιναν στρατηγό στα γεγονότα, ξαφνικά το ξέχασαν... ας προβληματίσει τους γαύρους.. Γιατί καλό είναι να κάνεις υποδείξεις για τους άλλους προέδρους και τις άλλες ομάδες, μόνο αν κάνεις πρώτα την δική σου.

 

Μου έρχεται να γράψω πολλά σεντόνια τώρα αλλά θα κρατηθώ για έναν λόγο. Σκέφτομαι πως ποτέ δεν έχω κάτσει να διαβάσω μήνυμα του wash, οπότε, ας το αφήσω τώρα που είναι οριακά readable

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την Αρμανι δηλωσαν οτι ο Φωτσης δε φευγει τωρα. Ολα τ αλλα ειναι απλα για τους αρδ να κερδιζουν κλικ.

Οσο για τον Ομπραντοβιτς και τα λεφτα που δινει ο Τρακης, περιμενε λιγο μεχρι το καλοκαιρι να δουμε πως θα ναι τα πραγματα. Γιατι ολα αυτα περι οικονομικων που ειχε πει δε νομιζω να ταν μουφες. Να το πω αλλιως.... Κι επι πολυμετοχικοτητας ξοδευονταν λεφτα, αλλα χωρις τελικα να μπορει ο συλλογος να τ αντεξει. Εχει ψωμι ακομα η υποθεση .

 

Οσο αφορα στον Φιλοπουλο, η δικια μου θεση συμφωνει με αυτες του slim και των παιδιων παραπανω. Με ποια εννοια? οτι ποτε δε προκειται να λυπηθω τετοιους τυπους που πανε γυρεοντας. Ας σκοτωνονταν μεταξυ τους ολα τα μεγαλα κεφαλια, μπας κ ησυχαζαμε. Οσο για τις καταθεσεις και τα σχετικα... Προφανως υπηρξε κουκουλωμα, εδω κουκουλωνονται θεματα εθνικης σημασιας, σ αυτο θα κολλαγαν;; Προφανως και ειναι καφροι και τα σχετικα. Και θα πρεπε οσοι ευθυνονται να τιμωρηθουν.

 

Απλως ανεφερα νωριτερα την υποθεση της Λουτσας επειδη ακουω/διαβαζω συχνα να αναφερετε το θεμα Φιλοπουλος με την ετικετα "να οι γαυροι ειναι φονιαδες". Αφου ολοι, ολοι ρε τα ιδια ΣΚΑΤΑ ειναι!!!! Μπορει καμια φορα να μη βλεπουμε τα θεματα τελειως αντικειμενικα, αλλα αυτο δεν αλλαζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έρχεται να γράψω πολλά σεντόνια τώρα αλλά θα κρατηθώ για έναν λόγο. Σκέφτομαι πως ποτέ δεν έχω κάτσει να διαβάσω μήνυμα του wash, οπότε, ας το αφήσω τώρα που είναι οριακά readable

 

:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 διοτι αποδεικνυει οτι το προβλημα δεν ειναι οικονομικο

Δεν ηταν ποτε το προβλημα οικονομικο (εγω νομιζα πως ηταν και οικονομικο αλλα δεν ηταν τελικα)

 

Τι εγινε τελικα, εμαθα πως ο Ολυμπιακος εκλεισε τον 20χρονο Πολ Σκοουλς, μεγαλο ταλεντο λεει απο τις ακαδημιες της Γιουναιτεντ, ισχυει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να φύγει ο διαμαντιδης το καλοκαίρι πιο λογικό μου ακούγεται να μείνει με μείωση συμβολαίου ..... Ας πάει να κλήσει από τώρα τον γιανκοβιτς και δεν θα έχουμε πρόβλημα σε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...