Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε μλκες ο μπράμος και ο ματσιουλις τι έπαθαν και δεν τράβηξαν καθόλου και στα 2 ντερμπυ;Το βρίσκω ανησυχητικό αυτό καθώς ακολουθεί το εξίσου δυνατό παιχνίδι με την cska.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 23,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • MiDi_MiLiZ

    2161

  • DKNI

    1827

  • firewalker

    1268

  • 8elwADSL

    955

Ο Ματσιουλις δεν μπορω να πω οτι δεν τραβηξε στον τελικο, απλα πηρε λιγοτερες αρμοδιοτητες επιθετικα παντως δεν ηταν αρνητικος

Ο Μπραμος ξεκινησε παγκο, ειχε και τον τραυματισμο, δεν ειχε και ευθυνες περαν της αμυνα

Γενικα στο τελικο παιξαμε με τα γκαρντ και τους ψηλους και ελαχιστα με τα φοργουορντ

 

Παντως ο Περπερογλου και ο Παπανικολαου δεν ακουμπησαν σημερα οποτε τα 3αρια μας εχουν εναν ποντο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μλκες ο μπράμος και ο ματσιουλις τι έπαθαν και δεν τράβηξαν καθόλου και στα 2 ντερμπυ;Το βρίσκω ανησυχητικό αυτό καθώς ακολουθεί το εξίσου δυνατό παιχνίδι με την cska.

 

...περίμενες δηλαδή τον ΠΑΟ να νικήσει μέσα στην ΤΣΣΚΑ, και είμαστε εμείς οι μλκς...;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτος ο Παπανικολαου παντως, που ολο μας λεγανε και μας λεγανε οτι αδικειται να παιζει Ευρωπη και οτι κοιμουνται οι σκαουτερς του NBA που δεν τον πηρανε ντραφτ νουμερο το πολυ 15, μιλαμε για τρελο-τρελο ντεφορμαρισμα εδω και καιρο. Υπο του 0. Τι συμβαινει με αυτον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ο Ουκιτς ηταν εκπληκτικος σημερα.

Μου θυμησε μια ταινια με τον τιτλο Ο Ροκο σαρωνει την Ιμπιζα.

Σοβαρα τωρα ο οσφπ μας υποτιμησε στην αρχη του αγωνα κ ευτυχως πηραμε μια διαφορα,οχι πως τη κρατησαμε βεβαια,αλλα τουλαχιστον ειχαμε κατι να χασουμε.Γιατι αν  πηγαιναμε χερι-χερι στο σκορ καπου θεωρω οτι θα μας ξεφευγε το ματς κ μια κ δεν εχουμε τοσο καλους αμυντικους παιχτες,θα ηταν δυσκολο να το γυρισουμε.

Οχι πως ο οσφπ ειναι σπουδαια ομαδα επιθετικα αλλα στην αμυνα βγαζει περισσοτερη ενεργεια κ απο κει παιρνει ενεργεια κ στην επιθεση.

Αυτος ο τιτλος θα σκεπασει τα πολλα θεματα που εχει η ομαδα.Ελπιζω σε καλυτερο πλανο το καλοκαιρι.

 

ΥΓ.Τελικα η στατιστικη εκανε το θαυμα της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτος ο Παπανικολαου παντως, που ολο μας λεγανε και μας λεγανε οτι αδικειται να παιζει Ευρωπη και οτι κοιμουνται οι σκαουτερς του NBA που δεν τον πηρανε ντραφτ νουμερο το πολυ 15, μιλαμε για τρελο-τρελο ντεφορμαρισμα εδω και καιρο. Υπο του 0. Τι συμβαινει με αυτον?

 

...εγώ σαν κύριο υπαίτιο καταλαβαίνω τον Μπαρτζώκα πάντως. Υπό διάφορες έννοιες (μία από αυτές κατοικοεδρεύει κατά Σπανουλιστάν μεριά). Περισσότερα δεν έχω κουράγιο να γράψω - αλλά ο νοών και την σπόντα καταννοών, νοείτω (και καταννοείτω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...περίμενες δηλαδή τον ΠΑΟ να νικήσει μέσα στην ΤΣΣΚΑ, και είμαστε εμείς οι μλκς...;

 

Δεν καταλαβαίνω τι λες το παιχνίδι με την cska δεν έχει γίνει ακόμα!

Είπα απλά ότι φοβάμαι το ντεφορμάρισμα αυτών των 2 παιχτών ενόψει του δύσκολου παιχνιδιού που ακολουθεί με την cksa.

Δεν είπα κανέναν μλκα,το είπα όπως το λέμε πάνω σε μια κουβέντα φίλων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..γιατί, είπα εγώ ότι...έχει γίνει;

 

Πάμε πάλι : βγαίνεις και "εκφράζεις ανησυχία" για το αποτέλεσμα που ΘΑ έρθει Πέμπτη. Άρα διατηρούσες (και μάλλον συνεχίζεις να διατηρείς) ελπίδες, not;

Oι οποίες "τρίζουν" τώρα - τα λέω καλά;

Ε ρωτάω λοιπόν, "περίμενες νίκη (στον αγώνα που ΘΑ γίνει) ;". Και τώρα "ανησυχείς";

 

Μετάφραση : ...είπαμε να λέμε και καμμία μαλακία να περνάει η ώρα, αλλά όχι κι έτσι ρε παιδί μου...

(...μετάφραση της μετάφρασης : και με Μπράμο και με Ματσιούλις και με όλους παρόντες, είναι αστεία η σκέψη για νίκη μέσα στη Μόσχα. Μη πω ότι ούτε να το προσπαθήσει δεν πρέπει, για να φυλάξει δυνάμεις για την παράλλη βδομάδα. Πχ φαντάσου τον Μήτσο να παθαίνει 4ο τραυματισμό...).

 

 

* κανένας δεν παρεξηγήθηκε με το "μλκς". Μη τα παίρνεις όλα τοις μετρητοίς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά το περίμενες μιλάει για παρελθόν και δεν μπόρεσα να κτλβω τι εννοείς είναι σαν να μίλησες για ένα παιχνίδι που έγινε χρησιμοποιώντας τι λέξη "περίμενες" αντί για το "περιμένεις" που είναι το σωστό,τέσπα δεν θα κάνουμε και γραμματική ανάλυση τώρα.

Ε όντως όπως τα είπες τα εννοούσα αυτά που είπα πριν αλλά δεν συμφωνώ με αυτά που λες να μην κάνουμε ούτε σκέψεις για νίκη πόσο μάλλον να μην προσπαθήσουμε καν!

Δεν νικάει πάντα ο καλύτερος σίγουρα είμαστε to outsider αλλά ποτέ δεν ξέρεις τόσες και τόσες εκπλήξεις γίνονται.Αν ήταν έτσι οι ομάδες που είναι τα outsider δεν θα έπρεπε να κατέβουν να παίξουν καν όπως και ο οσφπ δεν θα έπρεπε να κατέβει μέσα στην πόλη πέρυσι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο γιαννακόπουλος έδωσε διαπιστεύσεις σε οργανωμένους.

Οι αγγελόπουλοι στις οικογένειες των παικτών.

Κι εγώ που νόμιζα ότι φώναζαν οπαδοί συνθήματα υπέρ του γαύρου μετά την εκκένωση, που να καταλάβω ότι βάρυνε η φωνούλα της χοψονίδου...

 

Ο αλήτης διαμαντίδης έδωσε χέρι στον γιαννακόπουλο.

Οι ηθικοί σπαν, πρίντεζης, παπ κοκ αν κέρδιζαν θα γύριζαν την πλάτη στους αφούς για την επίθεση που έκαναν τα καλόπαιδα τους σε ματ/επίσημα. Really...

 

Προσωπικά για εμένα, τρια τριπλ κραουν απανωτά να μου φέρει, ποτέ δεν γίνει αποδεκτός αυτός ο άνθρωπος στο κεφάλι του παναθηναικού. Ποτέ. Και κρίμα που είναι τόσο κοντή η μνήμη μας, βλέπω αρκετούς να αλλάζουν άποψη γι'αυτόν..

 

Αλήθεια, το είπαμε ότι είναι αλήτης ο διαμαντίδης? Να το ξαναπούμε. Το είπε και ο μπασκετοπατέρας οοοοο... εκείνος τέλος πάντων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις δηλωσεις των Αγγελοπουλων κρυβεται ολη η υποκρισια μαζεμενη.

-Ανακουφιση για τον Χαινς που ειναι καλα, καμια αναφορα στην ομοια περιπτωση του Μπραμος. Επιλεκτικη ανθρωπια και αντιχουλιγκανισμος.

-Φροντισαν για την καλη διεξαγωγη του αγωνα στο ΣΕΦ, σημερα δεν ειδαν δεν ακουσαν αυτους στους οποιους δωσανε τα εισητηρια -για να μην πω και τις εντολες, γιατι θα μου ζητατε αποδειξεις μετα-.

-Ακουσαν και ειδαν ομως τον τρακη λεει που εβριζε και απειλουσε. Αστοδιαλο, ο τρακης?

-ΕΠισης μετα την εκκενωση διαπιστωσαν οτι η πρασινη παραγκα αφησε Παναθηναικους μεσα. Καλα που η ΕΡΤ δεν ειχε περιγραφη γιατι θα τους πιστευαμε κιολας τους αφους Γκεμπελς. Τα Ολυμπιακος-Ολυμπιακος, τα ουυυυυ στις επιθεσεις μας κλπ τα φωναζε ο Μαντζαρης με τον Μαυροειδη, τους δωσανε ντουντουκες για να κανουν παραπανω θορυβο.

-Ειδαν επισης τη διαιτησια να σφαζει την ομαδα τους. Καλα αυτο δε θα το σχολιασω, απο τοτε που αναλαβαν τον ΟΣΦΠ οποτε χανουν αυτο βλεπουν εξαλλου, ειναι η παγια τακτικη τους.

 

Αυτοι ειναι οι προεδροι που δεν δυναμιτιζουν το κλιμα, που αναβαθμιζουν το ελληνικο μπασκετ και που δειχνουν τον δρομο προς την ταπεινη και ανιδιοτελη αγαπη προς τον Ιησου Χριστο κλπ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μην αγχωνεσαι washcloud

Χιουμοριστικό ηταν αυτο με τις "ενισχύσεις".

 

Ειρηνη ημών.

 

Ειρήνη Ημίν / Pax vobiscum;

 

Ναι, πετάχτηκα κι εγώ σαν correction nazi, αλλά δεν άντεχα. :)

 

Αρκετά αντέχω τα άπειρα ορθογραφικά στα αθλητικά (όχι δικά σου συγκεκριμένα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν κατέβουν με πεσμένα παντελόνια και πετάξουν χαρτονομίσματα σε διαιτητές Ευρωλίγκας, δώσουν εντολές για συνθήματα μέσω μικροφώνου, ή μπουκάρουν στα αποδυτήρια των διαιτητών, τότε τους βάζεις στο ίδιο τσουβάλι. Μπορεί να λαϊκίζουν και να είναι λανθασμένοι σε πολλές αποφάσεις τους, αλλά μέχρι εκεί. Την οικογένεια που έχει γαμήσει όλη την Ευρώπη και έχει εφεύρει την αλητεία δεν την φτάνει ούτε σε δύο ζωές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...