Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

«Έχουμε πολλά παιδιά που δεν έχουνε παίξει σε αυτό το επίπεδο.

 

Για το ντερμπι ποσοι απ'αυτοι που ειναι στο ροστερ εχουν μυρωδια για το τι σημαινει?Μιλησε ο Πατ Ραιλι

Ο Μητσος και ο Τσαρτσαρης τα εχουν ζησει με το κουταλι

Ο Λασμε εχει παιξει σε μεγαλες Ευρωπαικες ομαδες το ιδιο και ο χοντρος, ο Γκιστ 3 χρονια εχει φαει την Ευρωλιγκα

Ο Καπονο επαιζε 10 χρονια ΝΒΑ, ο Μπραμος επαιζε ACB και Εθνικη, ο Ματσιουλις Εθνικη Λιθουανιας

 

7 απο τους βασικοτερους παικτες εχουν πολλαπλασια εμπειρια απο τον προπονητη του Μακεδονικου και του Περιστεριου

 

Τους παικτες που δεν εχουν εμπειρια πχ Ξανθοπουλος, Γιαννοπουλος, Σκορδιλης ο τρακης τους εφερε? Χιλτον-Κιτσεν-Πανκο ο τρακης τους ηξερε και ειχαμε τσαμπα ηττα στο ΟΑΚΑ και τωρα τρεχαμε?

 

Ασχετο, επειδη μολις ειδα την φαση

Ρε μαλακες, πατε σοβαρα που κραζετε/κραξαμε τον Μπουμσονγκ? Τι να κανει, να κοψει τα χερια του? Για κεφαλια παει, μπροστα του πεφτει η μπαλα, τι να κανει, να διακτινιστει?

 

Τον σταυρωσαμε ολοι - και πρωτοι τα ΜΜΕ - αλλα νομιζω οτι παπαριες λεγαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 23,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • MiDi_MiLiZ

    2161

  • DKNI

    1827

  • firewalker

    1268

  • 8elwADSL

    955

Ο Μητσος και ο Τσαρτσαρης τα εχουν ζησει με το κουταλι

Ο Λασμε εχει παιξει σε μεγαλες Ευρωπαικες ομαδες το ιδιο και ο χοντρος, ο Γκιστ 3 χρονια εχει φαει την Ευρωλιγκα

Ο Καπονο επαιζε 10 χρονια ΝΒΑ, ο Μπραμος επαιζε ACB και Εθνικη, ο Ματσιουλις Εθνικη Λιθουανιας

 

7 απο τους βασικοτερους παικτες εχουν πολλαπλασια εμπειρια απο τον προπονητη του Μακεδονικου και του Περιστεριου

 

Τους παικτες που δεν εχουν εμπειρια πχ Ξανθοπουλος, Γιαννοπουλος, Σκορδιλης ο τρακης τους εφερε? Χιλτον-Κιτσεν-Πανκο ο τρακης τους ηξερε και ειχαμε τσαμπα ηττα στο ΟΑΚΑ και τωρα τρεχαμε?

 

Bασικα επιβεβαιωνονται τα αυτονοητα που λεγαμε το καλοκαιρι

1. Η ομαδα δεν προκειται να ειναι ανταγωνιστικη με τετοιο ροστερ

2. Η ομαδα θα παρουσιαζεται τελειως ασυνδετη αφου οι 10 απτους 12 παιχτες δεν ξανασυναντηθηκαν ποτε τους ως συμπαικτες.

 

Το νεο στην ολη υποθεση ειναι οτι ο Αρτζυ ειναι πιο τραγικος αποσο τον φανταζομουν. Και καλος να ηταν ομως, μην περιμενετε με τα ανεκδοτα που εχουν μαζευτει στην ομαδα να τα πηγαιναμε και πολυ καλυτερα. Και το αλλο νεο ειναι πως φετος οτι Αμερικανια εχουμε παρει δεν γινοταν να μας βγει χειροτερη (Αρμστρονγκ, Κιτσεν, Πανκο, Γκιστ, Μπανκς, Καπονο πραγματικα αυτο το 6/6 για να το πετυχεις με Αμερικανους θελει πολλη προσπαθεια). Η ομαδα εχει ταβανι και αναμφισβητητα ειναι κατωτερη του κακου ΟΣΦΠ που ειδαμε χθες μεσα στο ΣΕΦ. Θα επρεπε ο ΟΣΦΠ να επιδιωξει να χασει χθες για να επαιρνε αποτελεσμα ο Αρτζυ. Και ευτυχως που δε το κανε κιολας, γιατι αυτα τα σαδιστικα του Ζοτς (μπρεικ/κουπες μεσα στο εξοχικο με μειονεκτημα εδρας κλπ) θα ηταν σκληρο να μας τα κανει ο Μπαρτζωκας. Ειπαμε, αποκαθηλωση της καλυτερης ευρωπαικης ομαδας, αλλα λαου-λαου τουλαχιστον να το συνηδητοποιησουμε οτι μεσα σε 3 μηνες γιναμε μικρομεσαια ομαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Μητσος και ο Τσαρτσαρης τα εχουν ζησει με το κουταλι

Ο Λασμε εχει παιξει σε μεγαλες Ευρωπαικες ομαδες το ιδιο και ο χοντρος, ο Γκιστ 3 χρονια εχει φαει την Ευρωλιγκα

Ο Καπονο επαιζε 10 χρονια ΝΒΑ, ο Μπραμος επαιζε ACB και Εθνικη, ο Ματσιουλις Εθνικη Λιθουανιας

 

7 απο τους βασικοτερους παικτες εχουν πολλαπλασια εμπειρια απο τον προπονητη του Μακεδονικου και του Περιστεριου

 

Τους παικτες που δεν εχουν εμπειρια πχ Ξανθοπουλος, Γιαννοπουλος, Σκορδιλης ο τρακης τους εφερε? Χιλτον-Κιτσεν-Πανκο ο τρακης τους ηξερε και ειχαμε τσαμπα ηττα στο ΟΑΚΑ και τωρα τρεχαμε?

Aυτο με τον Πατ Ραιλι τη μαλακια ηταν?

Μην μου λες για τους Ελληνες. Ειπαμε οι τρεις γνωριζουν απο ντερμπι. Οι αλλοι τι γνωριζουν? OK δεκτο για την Ευρωλιγκα για καποιους παικτες. Ο Λασμε εχει παιξει σε μια μεγαλη ομαδα. Ο Καπονο επαιζε ΝΒΑ και ηταν γνωστος για το σουτ. Δεν ηταν κανας ολοκληρωμενος παικτης που θα πεις οτι θα ερθει και θα εγκληματιστει αμεσως. O Μπραμος επαιξε Ευρωλιγκα οσο ηταν Ισπανια? Δεν μετραει και τοσο γιατι οσο τον εχω δει ειναι αρκετα καλος. Μασιουλις και Ουκιτς εχουν. Οι περισσοτεροι απ'αυτους δεν γνωριζουν απο ΟΣΦΠ-ΠΑΟ ντερμπι.

 

Για τα μικρα Ελληνακια, αν δεν τους βαζει στο Ελληνικο πρωταθλημα φταιει και παραφταιει αλλα ηθελες να μην τους εφερνε καθολου? Εικαζω οτι ο Παναθηναικος θα επρεπε να γεμισει το ροστερ βασει των οικονομικων δεδομενων φετος.

 

Αυτο που λεει ο Μιλιζ εχει πολυ δικιο. Το ροστερ δεν ειναι δυνατο και οταν το συγκρινεις με αλλες εποχες θα σας πιανει συγκρυο. Πολλοι νεοι παιχτες απο την αρχη, αλλαγες στην πορεια και ακομα ασυνδετοι στην επιθεση.

 

Οσο εχω δει τον ΠΑΟ, ειναι καλα στημενος στην αμυνα αλλα στην αλλη πλευρα δεν.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Πεδουλακης κανει πλακα, ο ανθρωπος δε νιωθει, δε ξερει που του παν τα 4. Εχει ενα καλο ροστερ, το οποιο ΔΕ μπορει να διαχειριστει. Κακο και προβλεψιμο μπασκετ, με παιχτες να κουτουλανε μεταξυ τους & τον Διαμαντιδη να παλευει μονος του. Να ευχεστε να χασετε τον τελικο, μηπως παρει ποδι, αλλιως ετσι και κερδισετε εχουν να πεσουν τρελλοι διθυραμβοι και αβαντα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπαμε οι τρεις γνωριζουν απο ντερμπι. Οι αλλοι τι γνωριζουν? OK δεκτο για την Ευρωλιγκα για καποιους παικτες.

Αυτή την μαλακισμένη δικαιολογία "δεν ξέρουνε από ΟΣΦΠ-ΠΑΟ" είναι χαλαρά η μεγαλύτερη μπιπ που εκστομίζουνε οι περισσότεροι Έλληνες φίλαθλοι και δημοσιογράφοι.

 

Για αυτό δεν φέρνουνε τίποτα Λεμπρόν, Ρόουζ, Λόβ, Χάουαρντ, Ρόντο, κλπ, τι ξέρουνε από ΠΑΟ-ΟΣΦΠ τα γατάκια ?

Ο άλλος ο κοντοπίθαρος ο Μέσσι και ο Τιάγκο... ποιός τρελλός τους πρωτοέβαλε σε ντέρμπι με την Ρεάλ ? Ξέρανε τι θα πει "Μπαρτσελόνα-Ρεάλ" ?

 

Μου αρέσει που τα λέτε και τα επαναλαμβάνετε για παίχτες που έχουνε παίξει σε 2-3 καλά πρωταθλήματα, με παραστάσεις σε Ευρωπαϊκούς και Παγκόσμιους αγώνες, Ευρωλίγκα και Ουλέμπ... λες και μιλάμε για τον Μπαξεβάνη και τον Φουρφούρη από την τελευταία ομάδα της Α2.

 

Είστε σοβαροί ?

 

Ας γίνει ένα θαύμα να διώξει τον κλόουν από τον πάγκο ( ας στείλει παρέα του και τους Ούκιτς, Μπάνκς & Γιαννόπουλο ) και φέρει έναν μετριότατο, ούτε καν τίποτα το εξαιρετικό προπονητή, και τα λέμε σε 1-2 μήνες πως θα παίζει η ομάδα.

 

Λάσμε, Μπράμος, Ματσιούλης, Καπόνο, στέκονταν ανετότατα σε ομάδα ακόμα και με τον Ομπράντοβιτς στον πάγκο ( θα κλώτσαγε λίγο για Καπόνο, αλλά και με τον Σάρας κλώτσαγε στην αρχή, αλλά μετά έδεσε το γλυκό ).

 

Γκίστ υποφέρεται, ο χοντρός είναι συνταξιούχος, στα 10 λεπτά παιχνιδιού είναι για κρεβάτι και πάρε με Μορφέα...

 

Ούκιτς εντάξει... αδερφός του Βύντρα, δεν εξηγείται αλλιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο παναθηναικος θα ρολαρει μονο αμα φυγει ο πεδουλακης ο οποιος ειναι φιλοτιμος, αγαπα την ομαδα αλλα δε μπορει. προβλεπω μεγαλο παιχνιδι στο αρτακης με οτν πανιωνιο για τη 2η θεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παραξηλώσατε με τον ΠΑΟ. Απλώς δεν τράβηξε καθόλου χθες - δεν είναι ότι ο ΟΣΦΠ εκμηδένισε τους "άσχετους από ντέρμπι" (όντως μεγάλη μαλακία η επίκληση του "ντέρμπι των αιωνίων". Σαν τί δηλαδή έγινε, ιδιαίτερο; Ούτε φωτιές ανάψανε όπως παλιά, ούτε "πολεμικό κλίμα" υπήρξε. Το "γάμησε τον βάζελο" σάστισε τους άσχετους; Αφού οι περισσότεροι καν δεν ξέρουν τί θα πει - και δε νομίζω ο Πεδουλάκης που τους...μιλάει στα Ελληνικά, να τους πονήρεψε...Επαγγελματίες παίκτες είναι με εμπειρίες, και "ώριμης" ηλικίας μάλιστα, και από την άποψη ότι καταλαβαίνουν το πόσο σημαντικό είναι να κερδίσεις -για να έχεις πλεονέκτημα έδρας- την ομάδα με την οποία θα ανταγωνιστείς στα πλεηόφς δεν τίθεται θέμα "δεν το έχω ξαναζήσει αυτό και δεν το περίμενα"...).

Έχει ήδη δείξει κουρασμένος, ως σύνολο, στα τελευταία παιχνίδια, ενώ δεν τα είχε πάει κι άσχημα μέχρι πρόσφατα (τη Ρεάλ). Δεν ξέρω αν αυτό θα συνεχιστεί (και θα του κοστίσει), αλλά δεν ήταν και η "νορμάλ" του εικόνα χθες (έστω κι αν καμμία σχέση δεν έχει η φετεινή ομάδα με την περσινή).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ενας λογος και αυτος χωρις να ειναι αποκλειστικος. Ο Σοφος το ειπε και χθες ουσιαστικα μετα το ματς. http://www.sport-fm.gr/article/655037

 

Οσο για το υπολοιπο σου rant, λολ απλα. Εχει κανα Μεσσι και δεν τον βαζει μεσα?χαχαχα. Για Λεμπρον κτλ περισσοτερο παραληρημα αρα το αφηνω.

Αυτή την μαλακισμένη δικαιολογία "δεν ξέρουνε από ΟΣΦΠ-ΠΑΟ" είναι χαλαρά η μεγαλύτερη μπιπ που εκστομίζουνε οι περισσότεροι Έλληνες φίλαθλοι και δημοσιογράφοι.

 

Για αυτό δεν φέρνουνε τίποτα Λεμπρόν, Ρόουζ, Λόβ, Χάουαρντ, Ρόντο, κλπ, τι ξέρουνε από ΠΑΟ-ΟΣΦΠ τα γατάκια ?

Ο άλλος ο κοντοπίθαρος ο Μέσσι και ο Τιάγκο... ποιός τρελλός τους πρωτοέβαλε σε ντέρμπι με την Ρεάλ ? Ξέρανε τι θα πει "Μπαρτσελόνα-Ρεάλ" ?

 

Μου αρέσει που τα λέτε και τα επαναλαμβάνετε για παίχτες που έχουνε παίξει σε 2-3 καλά πρωταθλήματα, με παραστάσεις σε Ευρωπαϊκούς και Παγκόσμιους αγώνες, Ευρωλίγκα και Ουλέμπ... λες και μιλάμε για τον Μπαξεβάνη και τον Φουρφούρη από την τελευταία ομάδα της Α2.

 

Είστε σοβαροί ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο με τον Πατ Ραιλι τη μαλακια ηταν?

Μην μου λες για τους Ελληνες. Ειπαμε οι τρεις γνωριζουν απο ντερμπι. Οι αλλοι τι γνωριζουν? OK δεκτο για την Ευρωλιγκα για καποιους παικτες. Ο Λασμε εχει παιξει σε μια μεγαλη ομαδα. Ο Καπονο επαιζε ΝΒΑ και ηταν γνωστος για το σουτ. Δεν ηταν κανας ολοκληρωμενος παικτης που θα πεις οτι θα ερθει και θα εγκληματιστει αμεσως. O Μπραμος επαιξε Ευρωλιγκα οσο ηταν Ισπανια? Δεν μετραει και τοσο γιατι οσο τον εχω δει ειναι αρκετα καλος. Μασιουλις και Ουκιτς εχουν. Οι περισσοτεροι απ'αυτους δεν γνωριζουν απο ΟΣΦΠ-ΠΑΟ ντερμπι.

 

Για τα μικρα Ελληνακια, αν δεν τους βαζει στο Ελληνικο πρωταθλημα φταιει και παραφταιει αλλα ηθελες να μην τους εφερνε καθολου? Εικαζω οτι ο Παναθηναικος θα επρεπε να γεμισει το ροστερ βασει των οικονομικων δεδομενων φετος.

 

Αυτο που λεει ο Μιλιζ εχει πολυ δικιο. Το ροστερ δεν ειναι δυνατο και οταν το συγκρινεις με αλλες εποχες θα σας πιανει συγκρυο. Πολλοι νεοι παιχτες απο την αρχη, αλλαγες στην πορεια και ακομα ασυνδετοι στην επιθεση.

 

Οσο εχω δει τον ΠΑΟ, ειναι καλα στημενος στην αμυνα αλλα στην αλλη πλευρα δεν.....

Νταξει, αν δεν μπορεις να δεις οτι το να λεει ο Αργυρης ο Πεδουλακης του Μακεδονικου και που πηγε να ριξει τον ΠΑΟΚ οτι ειναι απειρος ο Καπονο που εχει παρει πρωταθλημα ΝΒΑ με τους Λεικερς με ενεργο συμμετοχη ή ότι δεν εχει εμπειρια ο Γκιστ με 3 φουλ σεζον Ευρωλιγκα και σε Τοπ16 και πλευ οφφ και εχει ο ιδιος, δεν σου φταιω...

 

Οτι ειμαστε καλα στημενοι στην αμυνα φαινεται με γυμνο ματι. 75π μας εβαλε ολοκληρη Μπαμπεργκ. Εκει που χτυπανε παικτες μας μεταξυ τους το καταλαβες ή που παίξαμε ζώνη με τον Λάσμε στο χαι ποστ να μαρκαρει Σπανουλη?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει, αν δεν μπορεις να δεις οτι το να λεει ο Αργυρης ο Πεδουλακης του Μακεδονικου και που πηγε να ριξει τον ΠΑΟΚ οτι ειναι απειρος ο Καπονο που εχει παρει πρωταθλημα ΝΒΑ με τους Λεικερς με ενεργο συμμετοχη ή ότι δεν εχει εμπειρια ο Γκιστ με 3 φουλ σεζον Ευρωλιγκα και σε Τοπ16 και πλευ οφφ και εχει ο ιδιος, δεν σου φταιω...

 

Οτι ειμαστε καλα στημενοι στην αμυνα φαινεται με γυμνο ματι. 75π μας εβαλε ολοκληρη Μπαμπεργκ. Εκει που χτυπανε παικτες μας μεταξυ τους το καταλαβες ή που παίξαμε ζώνη με τον Λάσμε στο χαι ποστ να μαρκαρει Σπανουλη?

Nταξει αν δεν μπορεις να δεις οτι ο Αργυρης Πεδουλακης που εφτασε τον Μακεδονικο σε τελικο Κορατς (ή οπως λεγοτανε) και το Περιστερι στην πρωτη θεση της κανονικης περιοδου( οχι δεν λεω οτι ειναι μεγαλος κοουτς, απλα αντικρουω την επιλεκτικη σου μνημη) οτι ισως δεν περιλαμβανει τον Καπονο (σε αυτους που αναφερει αλλα και να τον βαζει ειμαι σιγουρος οτι εννοει παραστασεις για το πως παιζεται το Ευρωπαικο μπασκετ) ο οποιος δεν εχει παρει πρωταθλημα με Λεικερς αλλα με Μαιαμι οπου το gatorade boy τοτε ειχε μεγαλυτερη συμμετοχη (http://www.basketball-reference.com/playoffs/NBA_2006.html  http://www.basketball-reference.com/teams/MIA/2006.html), δεν σου φταιω... 

 

Για την αμυνα, δεν πιανομαι απο τα δυο τελευταια. Εχω δει και καποια προηγουμενα στην Ευρωλιγκα. Μην μου πειτε με κακη επιθεση πηρε τα ματς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ήδη δείξει κουρασμένος, ως σύνολο, στα τελευταία παιχνίδια, ενώ δεν τα είχε πάει κι άσχημα μέχρι πρόσφατα (τη Ρεάλ). Δεν ξέρω αν αυτό θα συνεχιστεί (και θα του κοστίσει), αλλά δεν ήταν και η "νορμάλ" του εικόνα χθες (έστω κι αν καμμία σχέση δεν έχει η φετεινή ομάδα με την περσινή).

Εγω θα το πω αλλιως. Κρυφτηκαμε (οπως αρεσει στην ελληνικη ρατσα γενικοτερα) πισω αποτ ο δαχτυλο μας μη βλεποντας την πραγματικοτητα. Δηλαδη: Βλεπαμε τα αποτελεσματα (ναι οκ υπερβαση σε σχεση με τα αναμενομενα), αλλα δεν βλεπαμε πως φταναμε εως αυτα, ενω δεν διναμε και ιδιαιτερη σημασια και στο πως ερχονταν οι ηττες-καμπανακια, διοτι ηταν λιγες.

 

Οταν λοιπον υπαρχει μια ομαδα ασυνδετη, ανευ συστηματων και αυτοματισμων, πυο στο ενα σκιζοταν ο Μπραμος απτα 6,75, στο αλλο ο Μασιουλις, στο παραλλο ο Καπονο, στο επομενο ο ΔΔ και δωστου ξανα το ιδιο loop και εν τελει ερχονταν νικηφορα αποτελεσματα, ειναι μαθηματικα βεβαιο οτι καποια στιγμη η πλασματικη αυτη εικονα θα δωσει την θεση της σε μια πιο ρεαλιστικη.  Αυτην που που θα ερθει οταν δε θα σου βαζει 5/7 τριποντα και η κουλη Μαρια, αυτην που θα ερθει οταν ενω εισαι αστοχος στα 3π θα επιμενεις να σουταρεις αλλα τοσα κι αυτην που θα ερθει οταν πεσεις σε καλες αμυνες που θα ξεγυμνωνουν την ανυπαρξια αυτοματισμων και συστηματων.

 

Τις νικες δεν τις χρεωνω στον Πεδουλακη λοιπον γιατι η ΟΜΑΔΙΚΗ εικονα στα περισσοτερα παιχνιδια (ακομα και στα νικηφορα) ηταν κακη. Τις χρεωνω ατομικα σε παικτες (αυτους για τους οποιους ο Πεδουλακης μας θυμιζει οτι ειναι απειροι οταν χανουμε). Αντιθετως στις ηττες κυριο μεριοδο ευθυνης εχουν η ελλειψη συντονισμου και πλανου στο παιχνιδι. Τωρα αν αυτο ειναι ευθυνη του Πεδουλακη ή των "απειρων παιχτων" ο καθενας οπως το βλεπει...Ο Πεδουλακης θεωρει οτι ειναι λογω της απειριας που σουταρουμε 30 τριποντα και βγαζουμε ενα τιμημενο 1 πικ εν ρολ μεσο ορο ανα παιχνιδι, εγω θεωρω οτι καποιος πεταει χαρταετο στις προπονησεις και τα ταιμ αουτ. Να μην μιλησω καν για τη διαχειριση ροστερ που γινεται απο την αρχη της χρονιας, ουτε και για ορισμενες μεταγραφες παιχτων που μοιαζουν ανικανοι να πλαισιωσουν ακομα και τον Ταπουτο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με την ανάλυσή σου, όντως αν δεν υπήρχαν "ήρωες" σε διάφορα παιχνίδια, δεν θα τα είχατε πάρει - όμως άλλο οι νίκες, κι άλλο η γενική "αδυναμία" που παρουσίασε, ειδικά χθες ο ΠΑΟ. 

Που σημαίνει ότι ναι μεν δεν έχεις άδικο για την "πλασματικότητα" της γενικής του εικόνας (δεν έχω διαφορετική άποψη άλλωστε), όμως δεν είναι και τόσο κάτω, όσο τουλάχιστον εγώ κατάλαβα ότι θεωρείς, από αυτά που διάβασα από εσένα.

 

...θα μου πεις, το πηλίκο ίδιο είναι - δεν πάει μακρυά έτσι, τέτοια ομάδα, και συμφωνώ. Αλλά τί να πω, υπάρχουν κι οι εκπλήξεις, και γενικά δεν μπορείς να πεις ότι δεν είναι "φέρελπις" για τέτοιες ο φετεινός ΠΑΟ (εσένα μπορεί να μη σου φτάνει, και το καταλαβαίνω, έχοντας ζήσει χρόνια τώρα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ "ομάδα", αλλά λέω ρε παιδί μου...).

Anyway, ούτε εγώ είμαι φαν των "νικών, απλά", προτιμώ να το "αξίζει" μια ομάδα και να προχωράει, αλλά οκ, η πρακτική σχεδόν ποτέ δεν πάει έτσι...Και τύχη έρχεται, και ατυχία, και οι κακές στιγμές άλλων μετράνε. Όπως και να 'χει, έχω αίσθηση πως τουλάχιστον για πλέη-οφς, ο ΠΑΟ έχει ελπίδες (δεν εννοώ το "μαθηματικό" κομμάτι μόνο). Και, ε, δεν ξέρω αν αυτό θα μπορούσε να θεωρηθεί άσχημο, για μια ομάδα με τα σημερινά του θέματα (...ΕΠΙΣΗΣ καταλαβαίνω το "ναι ρε συ Γουώς, τί να το κάνω όμως, με το ζω-πεθαίνω θα πορευόμαστε; Υπάρχουν εξώφθαλμα ζητήματα και πρέπει να λυθούν", και υπό αυτή την οπτική, όντςω σηκώνω τα χέρια ψηλά).

Αυτά για την Ευρώπη, φυσικά. Για εντός, απλά διαπιστώνω το διακριτό προβάδισμα που έχει μέχρι στιγμής ο ΟΣΦΠ στα μεταξύ τους (όχι ότι αυτοί είναι σε μια χαρά κατάσταση, ως γνωστόν), αλλά δεν έχω ίδέα πώς θα πάει. Είναι και το ζήτημα με την απουσία Μάντζαρη στη μέση...

 

Πέρσι "αγάπησα" την πορεία (και την "ψυχή") του ΟΣΦΠ. Φέτος, τις προσπάθειες του ΠΑΟ, τις βλέπω με περισσότερη "συμπάθεια" πάντως, από αυτές του ΟΣΦΠ : "Κερδισατε" έναν Λάσμε, έναν Μπράμος, έναν...Ματσιούλη (sic), και αυτά δεν είναι άσχημες βάσεις, για του χρόνου ας πούμε...(...αν τυχόν ΔΕΝ διωχθεί "νύχτα" ο Ροκοκός, και δεν γίνουν και λοιπές απαιτούμενες "διορθωτικές κινήσεις βέβαια, πάνε περίπατο τα φετεινά "κέρδη"...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...