Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μπλα μπλα μπλα δεν σε βλέπω όμως να απαντάς σε αυτό που λέει.

Ακατάλληλος αγωνιστικός χώρος τότε στα Γιάννενα έγινε το παιχνίδι

Ακατάλληλος αγωνιστικός χώρος σήμερα στην Κομοτηνή αναβλήθηκε το παιχνίδι

 

Δεν μπήκα να απαντήσω, να τρολάρω τον φίλο μου τον DKNI μπήκα.

 

Έχω απαντήσει πολλάκις και θα το κάνω και μία τελευταία φορά. Money talks, bullshit walks. Ο νοών Mojito.

 

Δηλώνω ευθαρσώς ότι έχω τόσο πολύ γραμμένο το ελληνικό πρωτάθλημα πλέον, που δεν με συγκινεί τίποτα.

 

Έχω πάθει τρελή ανοσία με αυτά που γίνονται στην ελληνική κοινωνία, που το τελευταίο που θα με ένοιαζε atm είναι το πρωτάθλημα της Ψωρωκώσταινας.

 

DKNI κανόνισε μπύρες μαγιάκα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 23,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • MiDi_MiLiZ

    2161

  • DKNI

    1827

  • firewalker

    1268

  • 8elwADSL

    955

DK, με μπέρδεψες. Ποιός λές ότι έπαιζε πουλάρα; Τον Πεδουλάκη εννοείς; (...διότι δεν νομίζω να εννοείς τον Μήτσο)

Ναι ρε, για τον Φιλ Τζακσον της Δυτ.οχθης λεω

 

 

LRoi, αμα σε βγαλει ο δρομος Πατρα κερναω μπυρες

Παντως θα επρεπε να σε απασχολει σαν projection της κοινωνιας. Αυτη την στιγμη η κοινωνια ειναι σαν την μπαλα. No rules. Οποιος μπορει να επιβιωσει, οπως μπορει, η δυνατον να πατησει τους αλλους, ολα δικα μας γιατι τα δυσκολα ερχονται και μια απαθεια απο τον κοσμο και δικαιολογηση αναλογα με το συμφερον

 

Βλεπεις πχ ο αλλος το λεει - και πιθανως να το πιστευει - οτι "επειδη ειχατε δικιο τοτε και κακως σας εβαλαν να παιξετε, τωρα ειπαν να μην γινει το ματς". Αυτο ειναι το αντιστοιχο της κοινωνιας...εισαι ΔΥ? "Ναι ρε, οι ΔΥ σας φταινε οχι τα σκανδαλα του Ακη και η φοροδιαφυγη των υδραυλικων, των γιατρων, των μηχανικων". Εισαι ελευθερος επαγγελματιας? "Ποια φοροδιαφυγη ρε φιλε? Εγω επρεπε να μην κοβω 154 χρονια αποδειξεις για να ισοφαρισω την τρυπα απο τα 5000 ευρω επιδομα κοπανιστου αερα που επερνε ο προεδρος της ΜΚΟ Λευτερια στη Βορεια Μυκονο". Εισαι μισθωτος? "Δεν ξερω τι λετε παντως σιγουρα δεν φταιω εγω που μια ζωη δηλωνα τα εισοδηματα μου"

Κανεις δεν καθεται να πει "Ρε μαλακες, ειμαστε σοβαροι? Τσακωνομαστε μεταξυ μας αλλα συνεχιζουν να μας κυβερνουν οι ιδιοι αφου εμεις τους ψηφισαμε"

 

Ετσι και στην μπαλα. Δεν παει ο αλλος στο Καραισκακη γιατι τι να δει, σου εφυγαν Μελμπεργκ-Μιραλας, πηρες τα λεφτακια, και σου εφερε μονο τον Πινο (που με 2 σεντρες στην 1η εμφανιση ονομαστηκε νεος Ζινταν και απο τοτε εχουν εξαφανιστει τα ιχνη του νεου Ζινταν), εισαι 145 βαθμους μπροστα, βλεπεις τι κουμαντα κανει ο Βαγγελας αλλα παρολαυτα ψαχνεις να πεις στον αλλο οτι "αχ, ειχατε δικιο περσυ, το καταλαβαμε μολις χτες γιαυτο δεν παιζουμε"

(και τα ιδια λεω και για μας, καθομαστε και μιλαμε για τον Αλαφουζο και τον Τζιγγερ και τον Βγενοπουλο και ο ενας ειναι στην Αμερικη, στα @@ του, 200χιλ εχει βαλει, ουτε διαμερισμα δεν παιρνεις, ο αλλος παιρνει την εκδικηση του με μοστρα τον καραφλα, ο 3ος περιμενουμε να μπει αμα του δωσουμε ετοιμη ομαδα, γηπεδο, προπονητικο, 30χιλ διαρκειας και 4 ρωσσιδες δωρο και στο μεταξυ οι φαπες πεφτουν συννεφο - οπως στην υπολοιπη κοινωνια - και απο την πολλη φαπα εχουμε μουδιασει και δεν μας πιανει πλεον)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε μα τότε δεν είπα -για το χθεσινό- ότι "καλός ήταν" (...αν και η αλήθεια είναι ότι θα μπορούσα να το είχα πει...).

Πιο πολύ οι παίκτες οι ίδιοι μου δώσανε την αίσθηση ότι "ξέρανε τί κάνανε/το κάνανε καλά" κτλπ.

Για τον Πεδουλάκη, αυτό το οποίο σχολίασα κατά βάση ήταν "και τί να έκανε, να ξεκούραζε περισσότερο τον Μήτσο; Δεν τον έπαιρνε".

 

Γενικά πάντως, μια και αναφέρθηκες, δεν το έχω πολύ με τα κοουτσαρίσματα και τις τακτικές, ώστε να μπορώ πάντα και με ασφάλεια να μιλήσω για επιτυχίες ή αποτυχίες ενός προπονητή -εκτός κι αν πρόκειται για κάτι εξώφθαλμο- και περισσότερο εκ των αποτελεσμάτων των ομάδων θα βγάλω κάποια συμπεράσματα. Τώρα αν ο Άρτζης είναι για τα μπάζα, κι απλά είναι το οργανωτικό μυαλό του Μήτσου, ή το ότι ο Λάσμε δεν καταλαβαίνει από Χριστό και προπονητές στο ψηλό παιχνίδι, ότι ο Ματσιούλις βλέπει άριστα γήπεδο, και το ότι ο Μπράμος είναι παιδί για υιοθεσία και έχει πάει όπως έχει πάει μέχρι τώρα ο ΠΑΟ (αν όχι "καλά", τουλάχιστον "όχι κι άσχημα"), δεν το ξέρω. Κάτι μου λέει όμως ότι για το "δέσιμο" όλων αυτών, όσο κι αν είναι καλοί παίκτες έτσι από μόνοι τους, "στα καλά καθούμενα" μέσα σε μόλις μερικούς μήνες, ένα μερίδιο αναλογεί και στον προπονητή...Πιο σίγουρα θα μπορέσω να μιλήσω με το πέρας της σαιζόν, και ακόμα πιο σίγουρα τέτοιον καιρό (και νωρίτερα) κατά την επόμενη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορά να κρατήσουμε το 0 στην άμυνα δεν γίνεται πάντα θα τρώμε γκολ έλεος,εν πάση περιπτώσει ευτυχώς νικήσαμε σήμερα.

Ειδε κανείς το παιχνίδι να μας πει πως έπαιξε ο καζιγιαμα γιατί από το ράδιο δεν κατάλαβα και πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τπτ το ιδιετερω φάνηκε απλός να έχει καλή πάσα και μόνο αυτό να φανταστείς ήταν τόσο κακός και ο καζιγιαμα και ο Βιτόλο που έκανε παιχνίδι ο Σο στο πρώτο ημίχρονο βέβαια πρώτο παιχνίδι είναι θα δούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτος που στεναχωρηθηκε χθες για την ηττα του γαβρου στη Θεσσαλονικη πρεπει να ειναι ο Αργυρης.

Ξερεις τωρα τι ειναι να σου ζητανε πρωτια στην Α1 πανω που το ειχαν παρει αποφαση...

 

 

@wash

Ποιο δεσιμο?

Αν για κατι γελαμε με τον Αργυρη ειναι οτι δεν υπαρχει κανενα δεσιμο και φτασαμε Φλεβαρη. Ολοι αυτοι που αναφερεις παιζουν με το ταλεντο και τις ατομικες ικανοτητες. Ειδικα στην αμυνα ειναι τραγικη η κατασταση, δεν υπαρχει καμια αμυνα παρα μονο "στοιχηματα" είτε στα κλεψιματα Μητσου-Ματσιουλις-Μπραμος στην περιφερεια είτε στις αλτικες ικανοτητες Λασμε-Γκιστ στην αμυνα. Πραγματικα νομιζω οτι καποιος ειπε "θα παρω παικτες με σωματικα προσοντα και θα προσεχομαι να βγαζουν προσωπικες αμυνες"

Ανα 2 περιστροφες στην αμυνα καποιος θα κουτουλησει σε καποιον αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εγινε ρε παιδια; κερδισαμε τελικα χθες; στο 1-2 το αφησα,

ελα ρε παναθααααααααααααααααααα

γερα για την παραμονη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@wash

Ποιο δεσιμο?

 

Καλά, δεν εννοώ ότι είναι και γόρδιο το δέσιμό τους - αλλά εννοώ ότι συνεργάζονται (σε ικανοποιητικό βαθμό) - δεν είναι δα και Ρεάλ πχ=γιούργια ο καθ' ένας κι ό,τι βγει...Σκορποχώρι πάντως, δεν τους λες. Τώρα αν αυτό θα μπορούσαν να το πετύχουν και χωρίς προπονητή, δεν το ξέρω, αλλά πιστεύω όπως είπα, ότι ε, ένα μερίδιο έστω, λογικά ανήκει και στον (πιο) εκφραστικό (έβερ) κόουτς...

 

Και δεν ξέρω ρε φίλε, αλλά έχω την αίσθηση ότι από άποψη προπονητή, ο ΠΑΟ φέτος είναι σε καλύτερη μοίρα από ό,τι ο βασικός του αντίπαλος, ο ΟΣΦΠ. Θα μου πεις, ακόμη κι έτσι να είναι, τί να λέει; Ε από τη στιγμή που το βασικό μέλημα, φέτος τουλάχιστον, είναι το ντόπιο πρωτάθλημα, ίσως και να λέει κάτι. Στο τέλος φυσικά είναι που θα ξυριστεί ο γαμπρός και θα βγουν συμπεράσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που το βλεπεις το δεσιμο ρε αγορι? Εκτος αν εννοεις οτι ειναι για δεσιμο

Επιθετικα εχουμε 2 συστηματα. ΔΥΟ. Οκ, εχουν μαθει να τα βγαζουν αλλα ειναι απλοικα και καταληγουν σε αρετες/καλη ημερα του καθε παικτη

Αμυντικα το δεσιμο πρεπει να το εχει κανει Σαλονικιος. Τοσο χαλαρο (και εννοειται οτι τα μικρα σκορ των αντιπαλων ειναι απορροια καθαρά του χαμηλού τέμπου και των προσωπικων ικανοτήτων 3-4 παικτών είτε πάνω στην μπάλα είτε ψηλα στο σουτ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που το βλεπεις το δεσιμο ρε αγορι? Εκτος αν εννοεις οτι ειναι για δεσιμο

 

...μέχρι εδώ διαβάζω/ γράφω αυτό/ ποστάρω/ κλείνω τη σελίδα και δεν διαβάζω άλλο... :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...