Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και θα το ξαναπω κατι,ο καπονο θα φυγει νυχτα.Ο ανθρωπος δεν κανει,τα ελεγαν αρκετα ατομα στις αρχες .Δεν κανει

Λενε αρκετοι οτι πρεπει να βγουν συστηματα να τον βγαλεις αμαρκαριστο κτλ,αμαρκαριστος τα βαζω και εγω ναουμε.Ο ματσιουλης αν τον αφησεις αμαρκαριστο στα τριποντα ειναι σιγουρα ολα μεσα.Τον καπονο τον πηρες για το κατι παραπανω στα τριποντα.Εγω βλεπω εναν ανθρωπο που δεν παιρνει τριποντα παρα μονο οταν εινα αμαρκαριστος.Μεχρι στιγμης ο ματσιουλης εχει βαλει πολυ πιο δυσκολα τριποντα απο τον καπονο[με αμυνες κτλ].Τωρα αν πληρωνουμε εναν παικτη απλα για να βαζει αμαρκαριστα τριποντα,χεσε μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 23,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • MiDi_MiLiZ

    2161

  • DKNI

    1827

  • firewalker

    1268

  • 8elwADSL

    955

Πο ρε πούστη ξενέρωσα χάσαμε δικό μας παιχνίδι λόγω του ανίκανου που έχουμε στον πάγκο.

Φάνηκε σήμερα που δεν μας βγήκαν τα τρίποντα κυρίως στο 2ο ημίχρονο ότι δεν έχουμε κανένα πλάνο στην επίθεση απολύτως τίποτα.

Πολύ άναρχο μπάσκετ ρε παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mεγάλο κρίμα το σημερινό για τον ΠΑΟ. Εκεί που έχεις ανεβάσει ψυχολογία (τη Ρεάλ, έστω και μέσα στο σπίτι σου, "να την ελέγχεις" για το μάξιμουμ του χρόνου του αγώνα, να είσαι σταθερά φευγάτος στο σκορ, να έχεις την επιστροφή του Διαμαντίδη, και γενικά να μην έχεις πια προβλήματα τραυματισμών κτλ, και να προέρχεσαι από μια σωρεία αναπάντεχα ικανοποιητικών εμφανίσεων και σημαντικών νικών, να είσαι σε φάση να σε παίρνουν αρκετά σοβαρά υπ' όψιν οι υπόλοιποι της λίγκας αν νικήσεις "άνετα" - για να μην πω να σε "φοβούνται" πια), να πετάς στα σκουπίδια κάτι που είχες δικό σου.

 

Ο ορισμός της αυτοκτονίας...Κρίμα, πολύ κρίμα. Πιο "νορμάλ" θα μου καθόταν η ήττα αυτή αν μπουσουλούσε από την αρχή, και προσπαθήσει να "πιάσει" τους Ισπανούς αλλά δεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με αυτά που διάβασα απόψε (γιατί δεν το είδα), η κατάσταση σε εσάς και σε εμάς είναι πάρε τον έναν και χτύπα τον άλλο (Μπαρτζώ-Πεδουλας). Τελικα δεν έχει άδικο ο DKNI όταν έλεγε οτι ο Σούλης Μαρκόπουλος με μπάτζετ ΟΣΦΠ-ΠΑΟ θα τα πήγαινε καλύτερα απ' οτι αυτοί τώρα,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρεις προσωπικες αποψεις απο το σημερινο παιχνιδι: 1ον) η ρεαλ εμενα προσωπικα δεν μου γεμιζει το ματι ειδικα αν τους κοψεις τον ρυθμο.2ον) οταν πεφτεις σαν προπονητης στη παγιδα που στηνει το κυκλωμα που ειναι γυρω απο τον διαμαντιδη και σου επιβαλλει με τον τροπο του να παιζει 35 λεπτα σε οποια κατασταση και αν ειναι δυστυχως θα χασεις. αυτο το πραγμα με τη προπαγανδα του διαμαντιδη κατα τη προσωπικη μου γνωμη απλα μειωνει εναν πραγματικα μεγαλο παικτη......3ον) δεν πιστευω να υπαρχει καμια αμφιβολια ακομα για ποιο λογο εφυγε ο σπανουλης απο τον παναθηναικο......απλα ο σπανουλης δεν ειναι τοσο ευκολος στοχος οπως ο ουκιτς και διεκδικουσε και αυτος το κομματι του στις επιτυχιες....

Σορωτος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις ξαναείδα το τελευταίο 10'

 

στα τελευταία 6' , 7 προσπάθειες για 3ποντο και μόνο 1 για 2ποντο

 

και ο Σοφο που στο 3ο δεκάλεπτο πηγαινε καλά στην επίθεση τον ειχε στο παγκο

 

ήθελα να ήξερα στα time out τι τους έλεγε ο πεδουλακης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

btw ο Αρτζυ αξιζει βραβειο για το πως καταφερε να καψει απο τον Γενναρη τους 2 καλυτερους παικτες της ομαδας. Ο Λασμε απο το ξεκινημα του τοπ16 ειναι σκια του εαυτου του μεχρι στιγμης και εχει φτασει να χανει λει απ κατω απτην μπασκετα, ο ΔΔ 1,5 μηνα τραυματιας και χθες εφαγε αλλο ενα 30λεπτο στο κεφαλι οντας ανετοιμος. Υποδειγματικη διαχειριση ροστερ βλεπουμε εφετος, μεταξυ αλλων. Αποδειξη του ποσο αδυναμος αισθανεται απο τοσο νωρις σκιζοντας τους 2 παιχτες που κανονικα επρεπε να ξεκουραζει σε καθε ευκαιρια ή οταν ειναι ανετοιμοι (σαν τον ΔΔ χθες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ξερεις φιλε.Οι καθυστερησεις τραυματισμων ειναι μεσα στο παιχνιδι. Ειδικα οταν μια ομαδα τις κανει για το συμφερων της. Και εκτος απο αυτο,λετε για το οτι δεν κρατησε λιγο περισσοτερο ο Μανταλος,κανατε μια ευκαιρια σε ολο το παιχνιδι κλασικη ευκαιρια ομως? Τι ψαχνετε αλλοθι?

Kαι καπου εδω σταματησα να διαβαζω. Αυτη ειναι η νοοτροπια του μεσου γαυρου

Ναι, πρεπει να δινονται εξτρα λεπτα καθυστερησης στον Ολυμπιακο οταν υπαρχει τραυματισμος αντιπαλου στις καθυστερησεις

Οχι, δεν πρεπει να δινονται εξτρα λεπτα καθυστερησης στον Παναθηναικο οταν υπαρχει τραυματισμους αντιπαλου στις καθυστερησεις γιατι δεν κανατε ευκαιριες νωριτερα. Γαμω τα κριτηρια

 

Το αν ψαχνω για αλλοθι φαινεται απο το ποστ. Οτιδηποτε πανω απο αμοιβαδα το βλεπει

 

 

Ο μεγαλος Αργυρης καταφερε να βαλουμε 5π στην 4η περιοδο παιζοντας με τριποντα - καποιος να του εξηγησει οτι υπαρχει λογος που το μακρυνο σουτ δινει 3π και αυτος ειναι ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΕΥΣΤΟΧΗΣΕΙΣ αργυρη μου, αυτο το μαθαινουν στα παιδακια που 7 χρονων γραφονται σε τμημα μπασκετ Αργυρη μου - και ναι ρε μλκες, μας ρεζιλεψε...

 

 

 

...δεν λεγατε οτι παιζουμε με 1 συστημα, δωστε μπαλα στον χοντρο? Ε, δεν εβαλε τον χοντρο για να μας δειξει οτι παιζουμε χωρις ΚΑΝΕΝΑ συστημα. Ετσι, παρτε τα τωρα (καταφερε να μην αξιοποιησει τον χοντρο οσο επρεπε κοντρα στον μονο προπονητη στην Ευρωπη που τον παιζει χωρις βοηθειες και τον κανει ηρωα)

 

Εγω επιμενω οτι εχουμε προβλημα και (για να μην πω κυριως) στην αμυνα. Βλεπαμε απο το 3ο δεκαλεπτο που παει το ματς, η Ρεαλ ειχε χασει παρα πολλα σουτ ειτε ελευθερα είτε με καλες προυποθεσεις. Οι 58 ποντοι της δεν ειναι κατορθωμα της αμυνας μας οσο της πολυ κακης μερας που βρεθηκαν οι Ισπανοι. Οι παικτες μας, ειδικα πανω στα σκριν και ειδικα οταν πηγαμε να παιξουμε κατι σαν ζωνη μπερδευονταν στις θεσεις απλα για 25' ειτε με κλεψιματα είτε με προσωπικες αμυνες ψηλα της frontline (δλδ οχι απο συστηματικη αμυνα) συν την πολυ κακη μερα των περισσοτερων Ισπανων, κοροιδευαμε τον εαυτο μας

 

 

Αντε να παρουμε το Κυπελλο να ξεκουμπιστει ο Αργυρης (και να μου το θυμηθειτε, αν παρουμε το Κυπελλο, στην πρωτη στραβη εφυγε ο Αργυρης) οσο προλαβαινουμε

 

ΥΓ. Για μενα φαβορι για προκριση ειναι η Μαλαγα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειπα οτι δεν πρεπει να δινονται επειδη δεν κανατε ευκαιριες σε ολο το παιχνιδι.Αλλα το φαουλ εγινε στο χρονο που ειπα,αφου εδωσε το φαουλ εγιναν παρατηρησεις μεσα στην περιοχη γιαυτο και και το goal εγραφε οτι μπηκε στο 96 και κατι.. Λες και ηξερε ο καθε διαιτητης οτι θα μπει γκολ στο 97 και το κρατησε επιτηδες μεχρι εκει.Τεσπα,αυτο που ξερω οτι ο ολυμπιακος παιρνει παντα τα πρωταθληματα με την διαιτησια και αυτη παντα ευνοει εμας και εσας παντα σας ξεσκιζει. Οταν πηρατε το πρωταθλημα δεν ειπε κανεις για διαιτησια απο εσας ομως,το πηρατα πεντακαθαρα εκεινο το πρωταθλημα.Μετα εχω ακουσει ολυμπιακους να λενε οτι ο παναθηναικος εχει παραγκα στο μπασκετ και εκει παιρνει πρωταθληματα ενω εμεις εχουμε στο ποδοσφαιρο και παιρνουμε εκει πρωταθληματα. Εγω αυτο που ξερω ειναι ενα. Λαθη στην διαιτησια θα γινουν,ειτε παιζεις μπασκετ ειτε παιζει boοuling.Εγω αυτο που ξερω ειναι οτι ο παναθηναικος εχει καλη ομαδα στο μπασκετ γιατι εχει επενδυσει εκει με σοβαροτητα (απο την διοικηση μεχρι τον τελευταιο στην ΚΑΕ) και ετσι παιρνει το πρωταθλημα.το ιδιο ο ολυμπιακος στο ποδοσφαιρο.Συμφωνω οτι λαθη γινονται αλλα ας δειτε ομως και την δικη σας καμπουρα και μην τα ριχνετε ολα στην διαιτησια.Φτιαχτε μια σοβαρη διοικιση με ΣΟΒΑΡΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ και επενδηστε πανω στην ομαδα σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειπα οτι δεν πρεπει να δινονται επειδη δεν κανατε ευκαιριες σε ολο το παιχνιδι.Αλλα το φαουλ εγινε στο χρονο που ειπα,αφου εδωσε το φαουλ εγιναν παρατηρησεις μεσα στην περιοχη γιαυτο και και το goal εγραφε οτι μπηκε στο 96 και κατι.. Λες και ηξερε ο καθε διαιτητης οτι θα μπει γκολ στο 97 και το κρατησε επιτηδες μεχρι εκει.

Τα υπολοιπα που γραφεις προφανως τα συζητατε σε φορουμ με γαυρους και τα εχεις ετοιμα, οποτε δεν τα σχολιαζω αφου οπως βλεπεις δεν εχω κανει αναφορα σε αυτα

Για τις καθυστερησεις, δεν λεω αν πρεπει να γινονται εξτρα καθυστερησεις αλλα οτι εχουμε διαφορετικα κριτηρια. Αν μου εξηγησεις γιατι εσεις πηρατε +2 λεπτα και εμεις οχι, να το συζητησουμε

Μαλιστα σε μας με τον Πλατανια ο παικτης μενει κατω τα πρωτα 2', στο δικο σας ματς, η μπαλα ειναι του αντιπαλου τερματοφυλακα, θελει 30'', την βγαζει εξω για τραυματισμο συμπαικτη του, δεν την επιστρεφετε και βαζετε γκολ. Μιλαμε δλδ οτι το τερμα θα μπορουσε να ψωλαρμενιζε για 30'', να αφηνε τον παικτη κατω και να εληγε

 

Οχι, ο διαιτητης δεν ηξερε οτι θα το βαλετε στο 97'. Αλλα κατι συμπτωσεις, ρε παιδι μου, με το που σκοραρετε "τερμα οι εξτρα καθυστερησεις". Μην γινει καμια μλκια και ισοφαριστουμε, ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...