Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kατσε ρε αγορινα, με αυτη τη λογικη γιατι ειναι στη λιστα σου οι Μπενοβγενοπουλοι?

Γιατι εχει ακομα μετοχες και κατα καιρους παιρνει θεσεις, επηρεαζει καταστασεις και αποφασεις ισως? Σε αμεσο επιπεδο ετσι, μην ερθεις να μου απαντησεις οτι και ο Τζιγκερ μεσω Αλαφουζου κανει το ιδιο...

 

ΥΓ. Η συζητηση παει αλλου απο το βασικο μου point και θα βγουν και θα λενε παλι οτι κραζω τους διαφορους προεδρους, οταν το ποστ μου δεν ειχε να κανει με κραξιμο σε προεδρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 23,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • MiDi_MiLiZ

    2161

  • DKNI

    1827

  • firewalker

    1268

  • 8elwADSL

    955

H λυση, η ρεαλιστικη λυση αυτη τη στιγμη ειναι Δ εθνικη για να καθαρισουμε απο λαμογια, τους κυφηνες, τους Τσακες και τους ΜπενοΒγενους, τους Αλαφουζους, τους Βυντρες και λοιπα παρασιτα που τρωνε τα σωθικα της ομαδας εδω και χρονια χωρις εν τελει για Χ,Υ λογους να εχουμε κατι ουσιαστικο στον παρανομαστη.

 

Δ εθνικη να παρουν δρομο τα διαφορα αρπακτικα και σιγα σιγα να ξαναστηθει μια ομαδα απο ανθρωπους που την αγαπανε και να ελθουμε σε 3-4-5 χρονια στην Α εθνικη με μια εικονα πιο αξιοπρεπη απτην τωρινη. Το εκανε η Λαρισα, το κανανε τα Γιαννενα, ετοιμαζεται να το κανει ο Παναιγιαλειος, επιτελους ας αφησουν και τον Παναθηναικο να καθαρισει απτη βρωμα αντι να τον εχουν στον αναπνευστηρα ορισμενοι για απομυζουν οτι εχει ο ΠΑΟ να τους προσφερει, χωρις αυτοι να προσφερουν τιποτα απολυτως σε αυτον. Ειναι ανουσιο να διαιωνιζεται μια κατασταση στην οποια μας διατυμπανιζει ο προεδρος οτι δεν εχουμε λεφτα και απλως υπαρχουμε για να υπαρχουμε.

δεν γινονται αυτα τα πραγματα φιλε μου. Εδω η αεκ δεν το κανει εκει που βρισκεται.

 

Παντως στην αρχη της χρονιας ελεγα οτι φετος ο παναθηναικος βρισκεται στην κατασταση που ηταν η Αεκ περυσι, και με προοπτικη να την αντιγραψει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι εχει ακομα μετοχες και κατα καιρους παιρνει θεσεις, επηρεαζει καταστασεις και αποφασεις ισως? Σε αμεσο επιπεδο ετσι, μην ερθεις να μου απαντησεις οτι και ο Τζιγκερ μεσω Αλαφουζου κανει το ιδιο...

 

ΥΓ. Η συζητηση παει αλλου απο το βασικο μου point και θα βγουν και θα λενε παλι οτι κραζω τους διαφορους προεδρους, οταν το ποστ μου δεν ειχε να κανει με κραξιμο σε προεδρους.

Mισο. Ο Βγενοπουλος, οπως για σενα τυπικα ο Τζιγγερ εχει φυγει, και αυτος τυπικα δεν κανει τιποτα. Ισα-ισα θα σου πει καποιος οτι βαζει στις (μικρες) ΑΜΚ λεφτα. Και εβαλε και στην ΠΣ

Γενικα α) τυπικα ο Τζιγγερ ειναι εντελως εκτος και ο Βγενοπουλος βαζει (μικρο)ποσα και επισης ειναι εκτος αποφασεων β) ουσιαστικα, εγω βλεπω περισσοτερους βαρδινανθρωπους στο ροστερ και στα αποδυτηρια και σχεδον κανεναν του Βγενοπουλου(απο τους 3 που ηταν για πορτα, μονο ο βγενοπουλικος Λαζαρος παραμενει εκτος, να θυμησω)

 

Ενιγουει, στα @@ μου για τα αγωνιστικα, ας πεσουμε και Β. Ακομα ομως δεν εχω δει τιποτα για το γηπεδικο απο τον Αλαφουζο και διαολιζομαι. Δεν ειναι λυση η επιστροφη στη Λεωφορο (ή εστω αν δεν γκρεμιστει και χτιστει εκει το γηπεδο)

 

Ενα πραγμα του εχει μεινει του Αλαφουζου αλλα που μπορει να καθορισει το μελλον της ομαδας για δεκαετιες. Να ξεμπλεξει την ΠΑΕ απο το Βοτανικο. Ειτε θετικα (να γινει) ειτε αρνητικα (να μην γινει και να λυθει η συμβαση)

 

Παντως midi δεν πρεπει να εχεις παραπονο, το εχει κοψει το twitter ο Αλ

Τωρα χανουμε, μας παιζουν και σαν Ολυμπιακος-Πανελευσινιακος, ειμαστε και σαν τον Παλευσινιακο και ουτε φωνη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά Νομίζω λύση μετο γήπεδο βρέθηκε με την τελευταία τροπολογία το θέμα έχει λυθεί σου λέει βρες λεφτά και φτιάξε το γήπεδο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως midi δεν πρεπει να εχεις παραπονο, το εχει κοψει το twitter ο Αλ

Τωρα χανουμε, μας παιζουν και σαν Ολυμπιακος-Πανελευσινιακος, ειμαστε και σαν τον Παλευσινιακο και ουτε φωνη

Ηταν δεδομενο οτι το παραμυθακι αυτο θα σταματησει συντομα απο τον μιστερ τιποτα. Ποσο να τραβαγε πια....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kατσε μισο...

Ο Φερειρα εφυγε?

Ο Λετο εφυγε?

Ο Κατσουρανης εφυγε?

Ο Σισε ηρθε?

Ο Κυριακος ηρθε?

Ο ΒΥΝΤΡΑ ΚΑΙ Ο ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΕΠΑΙΖΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ?

ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΠΕΤΑΛΟ ΤΩΝ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΩΝ ΤΟΥΣ ΠΛΑΚΩΣΕ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ?

 

Τοτε ποτς γκενεν αυτου? Ποτς γκενεν?

Ε κυρΓιαννη μου? Ε?

Ολα οκ? Διωξαμε τον Λετο και τον Κατσουρανη και τελος, μια χαρουλα παιζει και το 24 και το 31 και  θαυμαζουμε τα αποτελεσματα

Ρε γαμωτο, δεν παιζαμε και στο ΟΑΚΑ να εχουμε την δικαιολογια ετοιμη αρε δημοσιογραφακια

 

Για τον παπουλη στον παγκο ουδεν σχολιο. Ο τυπος εριχνε ομαδες. Δεν πηραν καν εναν Γ διαλογης που να σωζει ομαδες

 

ΥΓ. Ενα πεναλτακυ στον Μαυρια, ουτε ενα λεπτο "εξτρα καθυστερησεων" ενω απο το 90' ως το 92' υπηρχε παικτης του Πλατανια κατω. Φυσικα δινει αποδοση 1,01 να διαβασουμε "ρε σε απεκλεισε ο Πλατανιας και μιλας?"

Απλα αναφερω τα γεγονοτα γιατι οταν μπαινει γκολ στο 97' οι κακες εμφανισεις δεν μετρανε, οταν το ματς ληγει στην ωρα του με 2' απο τις καθυστερησεις να εχουν φαγωθει, οι αποκλεισμοι μετρανε

Για να ξερεις φιλε.Οι καθυστερησεις τραυματισμων ειναι μεσα στο παιχνιδι. Ειδικα οταν μια ομαδα τις κανει για το συμφερων της.Μην ξεχνας οτι και ο Καπινο εκανε καθυστερησεις στο 77 οταν ησασταν 0-0 και αλλοι1-2 παικτες σας,δεν θυμαμαι ποιοι.Και σταματηστε πια για τις καθυστερησεις στην Λειβαδια.Αν θα δειτε το παιχνιδι θα δειτε οτι το φαουλ γινεται στα 5,10 δευτερολεπτα ενω την επιθεση την εχει ο ολυμπιακος,δεν σταματαει εκει το παιχνιδι αν η μπαλα ειναι στην επιθεση,γινεται το φαουλ και ο διαιτητης κανει παρατηρησεις για σπρωξιματα μεσα στην περιοχη ενω ο χρονος τρεχει. Και εκτος απο αυτο,λετε για το οτι δεν κρατησε λιγο περισσοτερο ο Μανταλος,κανατε μια ευκαιρια σε ολο το παιχνιδι κλασικη ευκαιρια ομως? Τι ψαχνετε αλλοθι? Δηλαδη ευκαιρια δεν μπορειτε να κανετα σε ολοκληρο 90λεπτο,και περιμενετε μηπως γινει καποιο πεναλτυ για να κερδισετε ετσι? Παντα σε καθε παιχνιδι δεν υπαρχει μια φορα που να μην φωναξετε για ενα τουλαχιστον πεναλτι,εστω για ενα τουλαχιστον.Επειδη δεν μπορειτε να βαλετε γκολ πρεπει να φταιει παντα η διαιτησια.Κοιταχτε,ειμαι ολυμπιακος αλλα οχι κολλημενος,λεω αυτα που βλεπω,και αυτο που βλεπω ειναι μια ομαδα με πολλα προβληματα και ειδικα στην διοικηση,με παικτες ξενερωμενους γιατι νιωθουν μονοι τους,απροστατευτοι απο την διοικηση,οχι μονο οικονομικα,αλλα γενικα.Πρωτο πραγμα που πρεπει να κανει ο Παναθηναικος ειναι να φτιαξει μια υγειη διοικηση,και ο Αλαφουζος δεν ειναι μερος αυτης,βλεπετε οτι ο ανθρωπος δεν ξερει καθολου απο μπαλα,δεν το εχει καθολου το θεμα της διοικησεως μιας ΠΑΕ.Πως να το κανουμε τωρα,δεν το εχει. Οτι λεγεται στην Παιανια βγαινει στα ΜΜΕ,πραγματα που πρεπει να μενουν μεσα στην ομαδα.Τελειωνει παικτες και την επομενη μερα παιζουν βασικοι.Λογικο ειναι να ειναι ξενερωμενοι και να μην μπορουν να παιξουν μπαλα.Τεσπα,αυτο που θελω να πω ειναι οτι θα πρεπει με καποιο τροπο ο Αλαφουζος να την κανει,να μπουν ΣΟΒΑΡΟΙ ανθρωποι που να θελουν το καλο της ομαδας και να βαλουν ενα πλανο..Με το να βγαινει καθε μερα,καθε μερα ο Αλαφουζος σε καθε σταθμο,σε καθε εφημεριδα και σε καθε twitter να τα χωνει στην διαιτησια,στους παραγοντες του ολυμπιακου,και οπουδηποτε αλλου,παρα να ασχοληθει με την Ομαδα (του) στην οποια υποτιθεται οτι κανει κατι και να προσπαθησει να μαζεψει οτι μπορει.Με το να κανει αυτα που κανει δεν βοηθαει τον ΠΑΟ,αντιθετα στρεφει τους παντες εναντιον του,ειτε αυτο λεγεται διαιτησια,ειτε παικτες,ειτε προπονητης ειτε παικτες ειτε το σημαντικοτερο τον ιδιο του τον κοσμο

 

H λυση, η ρεαλιστικη λυση αυτη τη στιγμη ειναι Δ εθνικη για να καθαρισουμε απο λαμογια, τους κυφηνες, τους Τσακες και τους ΜπενοΒγενους, τους Αλαφουζους, τους Βυντρες και λοιπα παρασιτα που τρωνε τα σωθικα της ομαδας εδω και χρονια χωρις εν τελει για Χ,Υ λογους να εχουμε κατι ουσιαστικο στον παρανομαστη.

 

Δ εθνικη να παρουν δρομο τα διαφορα αρπακτικα και σιγα σιγα να ξαναστηθει μια ομαδα απο ανθρωπους που την αγαπανε και να ελθουμε σε 3-4-5 χρονια στην Α εθνικη με μια εικονα πιο αξιοπρεπη απτην τωρινη. Το εκανε η Λαρισα, το κανανε τα Γιαννενα, ετοιμαζεται να το κανει ο Παναιγιαλειος, επιτελους ας αφησουν και τον Παναθηναικο να καθαρισει απτη βρωμα αντι να τον εχουν στον αναπνευστηρα ορισμενοι για απομυζουν οτι εχει ο ΠΑΟ να τους προσφερει, χωρις αυτοι να προσφερουν τιποτα απολυτως σε αυτον. Ειναι ανουσιο να διαιωνιζεται μια κατασταση στην οποια μας διατυμπανιζει ο προεδρος οτι δεν εχουμε λεφτα και απλως υπαρχουμε για να υπαρχουμε.

Φιλε μου αυτο που λες δεν γινεται και δεν προκειται να γινει ποτε.Πολυ απλα γιατι μιλαμε για τον Παναθηναικο και οχι για τα Γιαννενα την Λαρισα και οποια αλλη ομαδα.Ομαδες οπως ο ΠΑΟ,ΠΑΟΚ,ΑΕΚ,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ δεν ΓΙΝΕΤΑΙ να πεσουν ουτε Β' Εθνικη,απλα δεν γινεται.. Και η ΑΕΚ οπως ειναι σημερα,και ακομα χειροτερα να ηταν δλδ παλι κατηγορια δεν θα πεσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν λεω αυτο φιλε μου,λεω πως ειναι καποια τα οποια δεν ειναι καν πεναλντι και παρολα αυτα φωναζουν διοτι καπου πρεπει να ριξουν την ευθυνη.Δεν γινεται κανενα πεναλντυ στον Μαυρια,κανενα φιλε μου..Εδω ειπαν οτι και στο πρωτο παιχνιδι κυπελλου με τον Πλατανια,το πεναλντυ που κερδισε ο Πλατανιας δεν ηταν..Ε ας μην τρελαθουμε κιολας.Ας πουμε στο παιχνιδι πρωταθληματος ναι αδικηθηκε ο Παο,δεν μπορω να πω και καποια πραγματα τα πραδεχομαι..αλλα υπαρχουν και παιχνιδια στα οποια δεν φωναζει κανεις διοτι δεν δοθηκε ας πουμε πεναλντυ στην ομαδα που παιζει κατα του ΠΑΟ.Οπως για παραδειγμα 2 πεναλντυ που δεν εδωσε προχθες στον Πανθρακικο,αλλα για φαντασου να τα εδινε και να εχανε ο ΠΑΟ 1-3 μεσα στο ΟΑΚΑ.αν γινοταν αυτο πιστευεις οτι θα εφταναν οι παικτες σου στα σπιτια τους? Δεν νομιζω.. Δεν θελω να πω οτι δεν δοθηκαν τα πεναλντυ για να κρατηθουν οι ισορροπιες,θελω να πω ομως οτι και οι διαιτητες ειναι ανθρωποι και κανουν λαθοι..Ξερεις ποσο ευκολο ειναι να λεμε εμεις και ο καθενας μας οτι ηταν πεναλντυ,ηταν αουτ,ηταν κορνερ,ηταν χερι ενω βλεπουμε το ρεπλει 2 και 3 φορες μαλιστα γιατι ακομα και απο το ριπλει την πρωτη φορα δεν μπορεις να βγαλεις συμπερασμα αν ηταν η οχι? Ποσο μαλλον εκεινοι που πρεπει να παρουν την αποφαση μεσα σε κλασματα δευτερολεπτου,με γυμνο ματι και με την κουραση απο το τρεξιμο,απο την πιεση του αγωνα,απο την αδρεναλινη και απο ολα αυτα..Διαιτητικα λαθη γινονται σε καθε παιχνιδι,εις βαρος της καθε ομαδας,οποια και αν ειναι αυτη.Εδω η Τσελσι αν δεν κανω λαθος ειχε παρει champions league ή πηγε στον τελικο με γκολ οφσαιντ 2-3 μετρα κυριολεκτικα ομως..τι θα πουμε? οτι ηταν στημενο? Απλα γενικα για οτι γινεται στην Ελλαδα,ειτε αυτο ειναι ''σφαξιμο'' της διαιτησιας ειτε γιατι τα σημεακια που εχουν στο κορνερ ειναι μαυρα επειδη επρεπε να ηταν ασπρα,φταιει ο Μαρινακης σε ολα αυτα.Εγω ειπα,σαν Ολυμπιακος και οχι κολλημενος το ξαναλεω,θελω εναν ανταγωνιστικο ΠΑΟ,ισως να μην με πειραζει αν ο ΠΑΟΚ ειναι χαλια,αλλα τον ΠΑΟ τον θελω δυνατο,οχι οπως ειναι τωρα.. Δεν εχει ουσια το πρωταθλημα.Ημουν κατοχος διαρκειας 5 χρονια,πηγαινοντας Βρεμη,Ολυμπικο και γενικα στο γηπεδο σε καθε αγωνιστικη σχεδον.. Εχω να παω στο γηπεδο απο το ματσ περυσι με την Μεταλιστ.Και αυτο γιατι? οχι γιατι ο Ολυμπιακος δεν παιζει θεαματικο ποδοσφαιρο,αλλα γιατι δεν εχει ενδιαφερον πλεον το πρωταθλημα απο καμια πλευρα οταν το εχεις καθαρισει εδω και 3,5 μηνες.Ακομα και ποδοσφαιρο μπαρτσελονα να επαιζε παλι δεν θα πηγαινα στο γηπεδο τωρα.οπως και βλεπετε πως αδειαζει το καραισκακη αγωνα με αγωνα,λιγο η κριση,λιγο το αδιαφορο πρωταθλημα φτανουν. Πιστευω οτι μονο με τον ΠΑΟ και τον ΠΑΟΚ θα ειναι γεματο το καραισκακη και ακομα και σε αυτα τα παιχνιδια δεν ειμαι σιγουρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι.

Συνηθως οταν επιστρεφει απο τραυματισμο δεν ειναι κ στα καλυτερα του.

Τι βλεπουμε αποψε;Δυσκολο το ματσακι,θα ειναι κ πιο υποψιασμενοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ποντους στο κεφαλι εφαγε η ΤΣΣΚΑ απο την Μαλαγα μεσα στην Μοσχα. Επιβεβλημενη η νικη σημερα γιατι αλλιως το αποτελεσμα που εφερε η ΤΣΣΚΑ σε συνδυασμο με πιθανη ηττα δικια μας σημερα, μας στελνει...φυλακη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ποντους στο κεφαλι εφαγε η ΤΣΣΚΑ απο την Μαλαγα μεσα στην Μοσχα. Επιβεβλημενη η νικη σημερα γιατι αλλιως το αποτελεσμα που εφερε η ΤΣΣΚΑ σε συνδυασμο με πιθανη ηττα δικια μας σημερα, μας στελνει...φυλακη.

 

απίστευτη ευστοχία στα 3ποντα η Μαλαγγα και 28 πόντους ο Williams

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...