Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 23,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • MiDi_MiLiZ

    2161

  • DKNI

    1827

  • firewalker

    1268

  • 8elwADSL

    955

http://www.glory-days.gr/index.php/2012-10-01-16-46-07/685-mios-koblex-aliteias

 

Απορεί πολύς κόσμος για το μένος των υπαλλήλων κατά του Λουκά Βύντρα. Πού βρίσκουν δηλαδή το κουράγιο και την όρεξη να τους ξεφτιλίζει επί 9 χρόνια ένας ποδοσφαιριστής αλλά αυτοί να συνεχίζουν να βρίζουν και να βγάζουν τέτοιο μένος.

Η απάντηση είναι απλή. Ο Βύντρα δεν προσκύνησε ποτέ τους κολλητούς τους δημοσιογράφους. Δεν έγινε ποτέ ούτε ρουφιάνος ούτε πούλησε εκδούλευση για να μείνει αυτός στον "αφρό".

Ο Βύντρα είναι ίσως ο μοναδικός Έλληνας παίκτης που δεν έχει μάνατζερ. Και αυτό λέει πολλά για όσους ξέρουν πόσο αυθόρμητα είναι τα "θετικά" κείμενα στις εφημερίδες αλλά και πόσο αυθόρμητες είναι οι "αποθεώσεις" από κάποιες συγκεκριμένες εξέδρες.

Και το κυριότερο, ο Βύντρα ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΚΑΤΣΕ το 2008. Όπως δεν τους έκατσαν και αρκετοί άλλοι παίκτες που στοχοποιήθηκαν και έφυγαν από την ομάδα παρά την αξία τους.

Επειδή δε δέχτηκε να συμμετάσχει στη μεγάλη προδοσία του 2008, πληρώνει σήμερα το τίμημα από τους δοσίλογους που ανέβηκαν στην εξουσία.

Απλά είναι τα πράγματα.

Σιγά τώρα μην τους έπιασε όλους αυτούς τους τύπους ο πόνος για τα λεφτά που παίρνει ο Βύντρα. Πλάκα κάνουμε; Οι άνθρωποι που ανέχθηκαν να πληρώνεται πλουσιοπάροχα ο Μελίσσης επί 4 χρόνια για να κάθεται, οι άνθρωποι που ανέχθηκαν να δίνονται 2.800.000 για τον Ρουκάβινα, οι άνθρωποι που ανέχθηκαν τα ξεφτιλίκια με τα «ιδιωτικά τζετ» και τα κοσμήματα, θα μας πουν σήμερα ότι "ενδιαφέρονται για τα οικονομικά του Παναθηναϊκού";

Ουαί υμίν φαρισαίοι υποκριτές!

Μετά και το σκηνικό στο ματς με τον Πανθρακικό, όπου ο Βύντρα τους ΞΕΦΤΙΛΙΣΕ και τους έκανε για μία ακόμα φορά ΡΟΜΠΕΣ (όλους μαζί, δημοσιογράφους, παράγοντες και "κεφαλές"), έχει περάσει στη συνείδηση του απλού κόσμου ως μία από τις μεγάλες μορφές του Παναθηναϊκού.

Γιατί άντεξε στη χειρότερη αλητεία και δεν καταδέχτηκε καν να ασχοληθεί μαζί τους.

Τους έστειλε εκεί όπου ανήκουν. ΣΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ!

Καλά θα κάνει τώρα ο Λουκάς να αποχωρήσει. Να βρει την άκρη με τη "διοίκηση" και να φύγει. Να τους αφήσει στη μιζέρια της διάλυσης και στην αρρώστια που κατατρώει και διαλύει τον Παναθηναϊκό.

Μέχρι να "καθαρίσει" η ομάδα, δεν υπάρχει θέση για άνδρες και για Παναθηναϊκούς. Όσο εξακολουθούν να κάνουν κουμάντο οι προδότες του 2008.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια σε σας (παναθηναικους) πως σας φαινεται ο φαμπρι?

εγω με ιστοριουλες για ορχηστρες καστρα και λιονταρια βλεπω... ο ροτσα πιστευω ηταν καλυτερος, δεν φταιει αυτος αν η 11αδα του ειναι πιο σαπια και απ' το ροκφορ. 

και ο αλαφουζος πολυ προεδραρας το εχει δει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@wash

Μαν, αρχικα ημουν επιφυλακτικος με πεδουλακη επειδη τον ανθρωπο τον ξερω και προσωπικα

Αλλα ρε μαλακα, εχει δωσει ρεσιταλ μαλακιας στον παγκο του Παναθηναικου

Πρωτον, εκτος αν απλα τους φορτωσαν ολους τους αρχικους παικτες -καποιους ναι, ολους αμφιβαλλω - τοτε χαος παρελαβε αλλα και χαος εχτισε

Δευτερον, εγιναν καποιες διορθωτικες κινησεις αλλα ο τυπος δεν δινει ΚΑΜΙΑ βοηθεια στους παικτες. Ειναι τραγικος στα επιθετικα συστηματα αλλα εκει που δινει ρεσιταλ ανυπαρξιας ειναι στην αμυνα

Τριτον, λεει απιστευτες πιπες. Και δεν λεω για τις γελοιοτητες περι χοντρου δημιουργου και για να βαλουμε παθος στην ποιοτητα, λεω για την μονιμη μαλακια περι απειριας παικτων (μιλησε ο Ντειβιντ Μπλατ και ο Σιμονε Πιανιτζιανι μαζι) οταν το 80% των παικτων με ενεργο ρολο εχουν σημαντικη εμπειρια σε υψηλο επιπεδο (που δεν εχει ο ιδιος) και κατι κοτσανες στυλ "εχουμε κουραστει λογω αλλαγης προγραμματος Ευρωλιγκα" (ποια αλλαγη ρε γιωτα! Ακομα 4η αγωνιστικη ειμαστε, και περσυ μεχρι αυτη τη στιγμη ιδιο προγραμμα ηταν, αντε συν 1 βδομαδα διακοπη πριν το Τοπ16). Αυτα ειναι ενδεικτικα του "θελω να εχω ετοιμη δικαιολογια"

 

@LRoi
Ωπα, γραφει σε μπλογκ ο τουλουμπας? Ή απευθειας Τζιγγερ?

@wash

Μαν, αρχικα ημουν επιφυλακτικος με πεδουλακη επειδη τον ανθρωπο τον ξερω και προσωπικα

Αλλα ρε μαλακα, εχει δωσει ρεσιταλ μαλακιας στον παγκο του Παναθηναικου

Πρωτον, εκτος αν απλα τους φορτωσαν ολους τους αρχικους παικτες -καποιους ναι, ολους αμφιβαλλω - τοτε χαος παρελαβε αλλα και χαος εχτισε

Δευτερον, εγιναν καποιες διορθωτικες κινησεις αλλα ο τυπος δεν δινει ΚΑΜΙΑ βοηθεια στους παικτες. Ειναι τραγικος στα επιθετικα συστηματα αλλα εκει που δινει ρεσιταλ ανυπαρξιας ειναι στην αμυνα

Τριτον, λεει απιστευτες πιπες. Και δεν λεω για τις γελοιοτητες περι χοντρου δημιουργου και για να βαλουμε παθος στην ποιοτητα, λεω για την μονιμη μαλακια περι απειριας παικτων (μιλησε ο Ντειβιντ Μπλατ και ο Σιμονε Πιανιτζιανι μαζι) οταν το 80% των παικτων με ενεργο ρολο εχουν σημαντικη εμπειρια σε υψηλο επιπεδο (που δεν εχει ο ιδιος) και κατι κοτσανες στυλ "εχουμε κουραστει λογω αλλαγης προγραμματος Ευρωλιγκα" (ποια αλλαγη ρε γιωτα! Ακομα 4η αγωνιστικη ειμαστε, και περσυ μεχρι αυτη τη στιγμη ιδιο προγραμμα ηταν, αντε συν 1 βδομαδα διακοπη πριν το Τοπ16). Αυτα ειναι ενδεικτικα του "θελω να εχω ετοιμη δικαιολογια"

 

@LRoi
Ωπα, γραφει σε μπλογκ ο τουλουμπας? Ή απευθειας Τζιγγερ?

@wash

Μαν, αρχικα ημουν επιφυλακτικος με πεδουλακη επειδη τον ανθρωπο τον ξερω και προσωπικα

Αλλα ρε μαλακα, εχει δωσει ρεσιταλ μαλακιας στον παγκο του Παναθηναικου

Πρωτον, εκτος αν απλα τους φορτωσαν ολους τους αρχικους παικτες -καποιους ναι, ολους αμφιβαλλω - τοτε χαος παρελαβε αλλα και χαος εχτισε

Δευτερον, εγιναν καποιες διορθωτικες κινησεις αλλα ο τυπος δεν δινει ΚΑΜΙΑ βοηθεια στους παικτες. Ειναι τραγικος στα επιθετικα συστηματα αλλα εκει που δινει ρεσιταλ ανυπαρξιας ειναι στην αμυνα

Τριτον, λεει απιστευτες πιπες. Και δεν λεω για τις γελοιοτητες περι χοντρου δημιουργου και για να βαλουμε παθος στην ποιοτητα, λεω για την μονιμη μαλακια περι απειριας παικτων (μιλησε ο Ντειβιντ Μπλατ και ο Σιμονε Πιανιτζιανι μαζι) οταν το 80% των παικτων με ενεργο ρολο εχουν σημαντικη εμπειρια σε υψηλο επιπεδο (που δεν εχει ο ιδιος) και κατι κοτσανες στυλ "εχουμε κουραστει λογω αλλαγης προγραμματος Ευρωλιγκα" (ποια αλλαγη ρε γιωτα! Ακομα 4η αγωνιστικη ειμαστε, και περσυ μεχρι αυτη τη στιγμη ιδιο προγραμμα ηταν, αντε συν 1 βδομαδα διακοπη πριν το Τοπ16). Αυτα ειναι ενδεικτικα του "θελω να εχω ετοιμη δικαιολογια"

 

@LRoi
Ωπα, γραφει σε μπλογκ ο τουλουμπας? Ή απευθειας Τζιγγερ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DK, οι όποιες ενστάσεις είχα για τα όσα μου απήυθυνες στο ποστ που τα περιλάμβανε, λιγόστεψαν την 2η φορά που τα επανέλαβες, και  ελαχιστοποιήθηκαν την 3η... Καλή φάση - λέω να το υιοθετήσω κι εγώ ως στυλ για να σιγουρεύω την πειθώ μου...  :mrgreen:

 

(...και χωρίς χαβαλέ τώρα, δεκτά τα όσα έγραψες. Γεγονότα όλα τους. Όμως, γι' αυτό μίλησα για "άφεση"... Για την ώρα τουλάχιστον, καθώς τα όποια φάουλ του Αρτζιμπούρτζι-Πελουλάκη, δε θα έλεγε κανείς ότι έχουν κοστίσει μέχρι τώρα, με βάση τουλάχιστον τα αποτελέσματα -όσο αδόκιμο κι αν είναι αυτό- σε σχέση με τί περίμενε ο κόσμος από το "χάος"...Δεν λέω ότι του χρόνου θα πάει καλύτερα -που είναι το απαιτητό φυσικά- αλλά μέχρι του χρόνου....μπέρι δε χάτσετ ξερωγώ...

Και τώρα που το σκέφτομαι, μιλάω όπως περίπου μίλαγες εσύ του Μίντι περί Μπετονιεροκλή, μετά την "εκτός" Ρεάλ...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω γράφει: Το ποτάμι πίσω δεν γυρνά και κάτι τέτοια Βγενοπουλίστικα πάντως...

Aμα το λεει ο τιτλος - που αποκλειεται να ειναι ειρωνικος - θα ειναι Βγενοπουλιστικο

Το ιδιο το κειμενο και τα μπανερς δεν τα κοιταμε.

Αφου το λεει ο τιτλος

 

 

Λαζαρος δεν θελει να γυρισει λεει μετα απο οσα εφυγαν και θα φυγει

Διαφορα μεταξυ θιγμενου παικτη με ολα τα κουσουρια που κουβαλαει κατα τα αλλα, και των ΔΥ Βυντρα-Σπυροπουλου "αχ την θεσουλα μας να εχουμε"

Νομιζω απο χτες καταλαβαμε γιατι εγινε μαχη να μην φυγουν 24-31, χαρτι και καλαμαρι οτι ειπωθηκε στην προπονηση. Αθανατη Ελληνικη Δημοσιογραφια "ακου φιλαρακι, εγω θα σε προμοταρω και εσυ θα μου τα φερνεις στο πιατο"

 

Mε τη Ρεαλ θα παει κανενας σας? Γιατι μ εχει φαει ενα φιλαρακι να κατεβω..

Εγω. Δειξε μου φωτο να σε δωσω οτι εισαι γαυρος :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aμα το λεει ο τιτλος - που αποκλειεται να ειναι ειρωνικος - θα ειναι Βγενοπουλιστικο

Το ιδιο το κειμενο και τα μπανερς δεν τα κοιταμε.

Αφου το λεει ο τιτλος

 

 

Λαζαρος δεν θελει να γυρισει λεει μετα απο οσα εφυγαν και θα φυγει

Διαφορα μεταξυ θιγμενου παικτη με ολα τα κουσουρια που κουβαλαει κατα τα αλλα, και των ΔΥ Βυντρα-Σπυροπουλου "αχ την θεσουλα μας να εχουμε"

Νομιζω απο χτες καταλαβαμε γιατι εγινε μαχη να μην φυγουν 24-31, χαρτι και καλαμαρι οτι ειπωθηκε στην προπονηση. Αθανατη Ελληνικη Δημοσιογραφια "ακου φιλαρακι, εγω θα σε προμοταρω και εσυ θα μου τα φερνεις στο πιατο"

 

Εγω. Δειξε μου φωτο να σε δωσω οτι εισαι γαυρος :-D

 

Nαι, ξερω, τραγικη ειρωνια που φοραω πρασινα :P Λοιπον εχουμε  ντερμπυ ανοδου την  κυριακη σ ενα (...)χωρι, αλλα λεω να ρθω αθηνα και να τους αφησω εδω να φαει κανας αλλος το ξυλο, οποτε αν με θες και αν κατσει τελικα παμε να δουμε μαζι το βαζελο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 να τους αφησω εδω να φαει κανας αλλος το ξυλο

 

...ενώ αν σε δώσει ο DK ως γαύρο, το μενού της εξέδρας θα έχει μόνο σπόρια, ναι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...