Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να πιστεψω οτι δεν το πειραξανε και ηταν τυχαιο γεγονος (εδω και 32423423 παιχνιδια) το οτι συνεβη στα τελευταια 19 δευτερολεπτα κρισιμου παιχνιδιου που πας καρφι για παραταση με ομαδα που σου κανει χαβα μεσα στο ΣΕΦ επι 40 λεπτα (αντε οκ 30, να ειμαι δικαιος)? Να το δεχθω.

Να πιστεψω οτι καθε φορα που γινεται τετοιο λαθος  και δεν ειναι ΠΟΤΕ σε βαρος του γηπεδουχου, (βλεπε το περσυνο δεδικασμενο, βλεπε εμας με Opel Skyliners, βλεπε και τον γαυρο χθες φυσικα) ειναι παλι τυχαιο? Να το δεχθω.

(Οσο τυχαιο ηταν και το αλοπερντιν στους Ρωσσους).

Παντως να δεχθω οτι σταματησε μονο του, δεν μπορω, πρεπει λοιπον καποιος να μας πει ποιος και γιατι το σταματησε, αφου δεχθηκαμε οτι ειναι τυχαια γεγονοτα τα απο πανω. Και στη συνεχεια να μας απαντησει γιατι δεν τρεξανε αμεσως προς τη γραμματεια ο Μπαρτζωκας με τον Μαρμαρινο να παραπονεθουν (σε αντιθεση με αυτους της Σιενα που το κανανε σε κλασματα δευτερολεπτου, αλλα τους γραψανε εκει που δεν πιανει μελανι, αρα δεν υπαρχει δικαιολογια οτι δεν το πηραν χαμπαρι, απλα το πηραν χαμπαρι μολις ο Μπραουν εβαλε καλαθι...). Aρα αυτο δειχνει πως οποια και να ηταν η εκβαση, μια εκ των 2 ομαδων θα εκανε ενσταση. Δηλαδη αν ειχε σκοραρει ο ΟΣΦΠ, η Σιενα θα ειχε ετοιμη την ενσταση..

 

Η Σιενα δεν θα καθοταν με τα χερια δεμενα, αλλα ο ελληνομαγκας που τον οριζει η ΚΑΕ ΟΣΦΠ και χειριζοταν το χρονομετρο και δεν ειχε καν ιδεα περι "δεδικασμενων με Μπεσικτας" (εδω δεν ειχε ο Συριγος οταν ξεκινησε την εκπομπη) θα λειτουργησε με καθαρα γαυρικη λογικη που διεπει κατι τετοιους: τιποτα δεν τους αγγιζει, τιποτα δε τους πιανει, ο θρυλος και το ΑΙγαλεω να κερδανε και ολοι οι αλλοι να πανε για τουμπες. Ποσο μαλλον τωρα που εχουν και Ρηγα και ειναι και κουπατοι. Για κακη του τυχη του εξυπνοβλακα (οποιος κι αν ηταν αυτος που εκ του πονηρου εβαλε χερι στο χρονομετρο), ηρθαν τα πανω κατω σε 1 δευτερολεπτο και τωρα τρεχουν να φτασουν τον Μπομπυ τον Μπραουν με ενσταση.Πως εισαι τοσο σιγουρος οτι μπηκε χερι στο χρονομετρο? Μπορεις να το αποδειξεις?

 

Το χρονομετρο μπορει να σταματησε για 1002 λογους, Μην τρεχουμε να φορτωσουμε ευθυνες στον ΟΣΦΠ, γιατι, ανεξαρτητα του αποτελεσματος τη συγκεκριμενη στιγμη που κολλησε το χρονομετρο αδικουσε τον ΟΣΦΠ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 23,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • MiDi_MiLiZ

    2161

  • DKNI

    1827

  • firewalker

    1268

  • 8elwADSL

    955

Ωπα ωπα ρε Κρις για κατσε. Το τελευταιο πως προκυπτει? Ολη την επιθεση δεν ειχατε ρε μαγκα? Στην ουσια δεν κερδισατε 3΄΄ για καλυτερη επιθεση? Επισης, ακομα και οπως πηγε, δεν κερδισατε χρονο για τελευταιο σουτ?

Οχι οτι δεν σας ευνοουσε

 

Οσο για του γουας το σχολιο

Αδελφε σου φαινεται τρελο αλλα εδω ο αλλος ο φιλαθλος μπαινει μπροστα στη μπασκετα στη 3η βολη του Μπραουν!! Λες και δεν θα επαναληφθει. Σαν τους δικους μας με τα λειζερ που τους εβριζαν Μητσος-Μαικ

 

 

Στα του ποδοσφαιρου...γιγαντα Αλαφουζο συνεχισε να εισαι δεκανικι του Τζιγγερ και παμε σουμπιτοι για Β Εθνικη μαζι με Κερκυρα.

Τον Φερειρα τον φαγαμε γιατι...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν επωφελουνταν εκεινη τη στιγμη ο Οσφπ γιατι και να ευστοχουσαμε, η Σιενα θα πηγαινε σε ενσταση, αρα ηταν δωρο αδωρο. Επισης, ξερεις και συ πως η επιθεση ειναι ειναι 12" ειτε 14 ειτε 24, σε τετοιες περιπτωσεις ο πλευ μεικερ θα ροκανισει το χρονο μεχρι τα 6-7'' και θα ζητησει πικ για να παει σε ντραιβ.. Εξαλλου κανεις δεν υποστηριξε πως δε μας εφτασε ο χρονος για την επιθεση, μην τρελαθουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DK, τώρα που το είπες και το ξαναείδα, τον είδα εκείνον τον παπάρα (2 ήταν βασικά, αλλά ο ένας ήταν για κρέμασμα).

Κι επειδή θέλω να πιστεύω ότι ένας (από τους 3) νορμάλ διαιτητής, σε προθύστερη φάση ενός παιχνιδιού, θα του την έλεγε (άσχετα αν ξεπέρασε κάποιο όριο γραμμών κτλ). Αλλά ακριβώς "σε ένα τέτοιο παιχνίδι", στα τελευταία του δεύτερα με τόση ένταση, έχοντας ιδρώσει και αυτοί φανέλα, ε πιο λογικό μου κάνει το "κάποια πράγματα που γίνονται σαν να μην υπάρχουν καν, δεν είμαι σε φάση να τα δω κι ας είναι εμπρός μου". Το ίδιο πιστεύω και για το "χρονόμετρο" δηλαδή...

 

Χωρίς, ξαναλέω, να θεωρώ από άλλο σύμπαν το ότιδήποτε. Ποιός πχ μπορούσε να σκεφτεί το '08 στη Σιγκαπούρη, ο υιός Πικέ θα στούκαιρνε εκ προθέσως τη Ρενώ του ακολουθώντας κατά γράμμα τις οδηγίες του τότε αφεντικού του, ώστε να κερδίσει το GP ο ομόστευλός του; Κι όμως, καιρό μάλιστα μετά, βγήκε στην επιφάνεια και έμεινε με το στόμα ανοιχτό όλος ο κόσμος...

Απλά στην προκείμενη με το χρονόμετρο, τα γεγονότα δεν πολυβοηθάνε ένα ιντριγκαδόρικο σενάριο, όπως το βλέπω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Chris85.

1. Τωρα που το σκεφτομαι καλυτερα: Οχι, γιατι να κανει ενσταση η Σιενα? Βασικα αν ευστοχουσε ο Χαινς θα νικαγατε με ουτως η αλλως εμπροθεσμο καλαθι, αρα ολα καλα, η στη χειροτερη θα σας ισοφαριζε/περναγε η Σιενα οποτε παλι εσεις θα κανατε την ενσταση.

Ακομα κι αν εχανε η Σιενα απο εκπροθεσμο καλαθι οι Ιταλοι μπορει να μην ακολουθουσαν ιδια τακτικη, μπορει να διαμαρτυρονταν λιγο και να φευγαν με μια ηττα που θα δικαιολογουσαν σαν "μεσα στο προγραμμα και με κοντρα διαιτησια".

 

2. Να αποδειξω τι? Οτι τα χρονομετρα δεν σταματουν μονα τους...? Νταξει εκτος απτο αυτονοητο του πραγματος, στο ΣΕΦ (και σε πολλα αλλα παιχνιδια Ευρωλιγκας) εχω χρονια να θυμηθω το χρονομετρο να κολλα ετσι, τουλαχιστον σε αγωνα Ευρωλιγκας. Βασικα ΔΕΝ το θυμαμαι. Ας πουμε οτι στατιστικα ειναι δυνατον αρα εγινε με τη Σιενα, οκ. Βεβαια εγινε και στην 4η περιοδο και στην τελευταια επιθεση και σε παιχνιδι που ηταν 72-72 σε παιχνιδι που επρεπε να φυγεις νικητης οπωσδηποτε. Και το χρονομετρο το χειριζονται ανθρωποι που οριζει η ΚΑΕ ΟΣΦΠ. Δε ξερω μπορει να ειναι διαβολικες συμπτωσεις ολα, who knows. Βιντεο με τον εξυπνοβλακα που παταει το κουμπακι δεν εχω, αρα δεν μπορω να στο αποδειξω.

 

Τωρα στο 3: Ο αμυνομενος θελει να μηδενιστει το χρονομετρο και να παει παραταση. Αυτος που εχει κατοχη θελει σκορ οπωσδηποτε. Σκεψου τα εξης:

-μπορεις να κυκλοφορησεις την μπαλα καλυτερα, περισσοτερες πασες, ψαχνεις για 3 δευτερολεπτα παραπανω αδυναμη πλευρα ή ελευθερη πασα μεσα στη ρακετα κλπ. Για ολα αυτα εχεις περισσοτερο χρονο, με τους αμυνομενους να ρισκαρουν με νταμπλ τιμς. Κι αν τους βγει η αμυνα, τοτε τι θα γινει, θα βαλουν ενα εκπροθεσμο καλαθι και θα χουμε ενσταση...

-η το πολυ απλο να υποπεσουν σε φαουλ οι (σκληρα) αμυνομενοι με νταμπλ τιμς και ασφυκτικη πιεση και να σε στειλουν για 2 ξεκουραστες βολες στην εδρα σου. 3 επιπλεον δευτερα που θα κρατησεις την μπαλα αυξανουν αρκετα τις πιθανοτητες να σου κανουν φαουλ σε αυτες τις συνθηκες

 

Αν ευνοειται καποιος απτη διακοπη, ειναι ξεκαθαρα αυτος που εχει την κατοχη.

 

Απλά στην προκείμενη με το χρονόμετρο, τα γεγονότα δεν πολυβοηθάνε ένα ιντριγκαδόρικο σενάριο, όπως το βλέπω...

 

 

Article 98. Competence of the Table Officials

98.1.

Each club will make sure that the table officials are nominated for its home games and that they are of the required standard.

The clubs will be responsible for the performance and behaviour of the table officials. In the case that the Company considers that they are not of the required standard, the Company will assume the responsibility for this matter, and any related costs will be covered by the home club.

 

Source.png Πηγή: http://www.euroleague.net/rs/40240/84bd1f8d-134d-42a0-a8ee-cd688d29aaa2/45c/filename/2012-2013-euroleague-bylaws.pdf">Euroleague Bylaws 2012-13

 

 

 

Aκομα κι ετσι, για χρονομετρα και χειριστες χρονομετρων ειναι υπευθυνος ο γηπεδουχος βαση κανονισμου, αρα η ενσταση του ΟΣΦΠ εχει το νοημα "ζητώ επαναληψη του αγωνα επειδη δεν εκανα καλα τη δουλεια μου (και επειδη εχασα)". Ας κατοχυρωσει (η EL) το ματς 20-0 υπερ της Σιενα λοιπον, το βλεπεις για πιο παραλογη αποφαση απο την επαναληψη ?

Επεξ/σία από MiDi_MiLiZ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν επωφελουνταν εκεινη τη στιγμη ο Οσφπ γιατι και να ευστοχουσαμε, η Σιενα θα πηγαινε σε ενσταση, αρα ηταν δωρο αδωρο. Επισης, ξερεις και συ πως η επιθεση ειναι ειναι 12" ειτε 14 ειτε 24, σε τετοιες περιπτωσεις ο πλευ μεικερ θα ροκανισει το χρονο μεχρι τα 6-7'' και θα ζητησει πικ για να παει σε ντραιβ.. Εξαλλου κανεις δεν υποστηριξε πως δε μας εφτασε ο χρονος για την επιθεση, μην τρελαθουμε.

Κατσε αδελφε γιατι δεν βγαζεις νοημα. Ασε στην ακρη το προφανες, οτι την ωρα που αρχιζει ο "εκτελεστης" την επιθεση προφανως κοιταει το ρολοι οποτε βλεποντας περισσοτερο χρονο θα κανει καλυτερη επιλογη, δεν σου λεω εγω οτι εχει λογικη αυτο που εγινε. Συμφωνω οτι ακομα και να ευστοχουσατε θα εκανε η Σιενα ενσταση

 

Αλλα ρε μλκα αυτο περιμενεις να το σκεφτηκε καποιος που σταματησε το ρολοι? (ΑΝ σταματησε και δεν ηταν θεμα συστηματος αλλα το σταματημα και η ομαλη συνεχεια αμεσα δειχνουν οτι καποια ματσακονια εχει γινει, συνηθως οταν κολλαει κολλαει και τελος)

Δεν σου φαινεται πιο λογικο ΑΝ εγινε με ανθρωπινη παρεμβαση να θεωρησε καποιος οτι βοηθαει τον Ολυμπιακο?

Δηλαδη ο αλλος ο γιωτας -δες το βιντεο που εβαλε - που παει κατω απο το καλαθι στη βολη του Μπραουν εχει εγκεφαλο? Δεν σκεφτηκε οτι αν 1/10 αστοχουσε, λογω της μαλακιας του θα επαναλαμβανοταν η  βολη? Εχουν μυαλο αυτοι οι ανθρωποι?

 

Στη σουμα, αυτο που εγινε ειναι αντι για 17'' ειχες 20'' για επιθεση, ολη δικη σου. Μην μου λες οτι δεν σε ευνοουσε. Απλα δεν σκεφτηκε οποιος το εκανε οτι θα εκανε ενσταση η Σιενα

 

Βλεποντας για αλλη μια φορα εφημεριδες και σαιτ σημερα καταλαβαινετε ελπιζω τη σημασια του να παρει πουλο το 24

Ειναι ΣΥΜΒΟΛΟ, δεν το καταλαβαινετε?

Χρησιμοποιειται σαν τον Ελ Σιντ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(δεν ξέρω αν σε λένε Μανώλη Μίντι, αλλά αν σε λέγανε, θα ταίριαζε ένας Χορν εδώ να λέει "αα..Μανώλη...το παρατραβάς το σχοινί...")

 

Κρίμα τα νειάτα μας (σας) που θάβονται κάτω από bytes, σκέφτομαι...Αναμφισβήτητα ξέρεις να σκέφτεσαι (όπως κι άλλοι εδω μέσα), έχεις αναλυτικό(τατο) μυαλό, ξέρεις να τα διατυπώνεις σωστά ολ' αυτά κτλκτλ...Μέχρι εδώ πολύ όμορφα, και αυτό είναι που κρατάω εγώ από την φάση που προέκυψε με το χρονόμετρο του....Chef (=μάγειρα...). To ότι όπως είπα, τα πάντα μπορούν να παίξουν στη θεωρία, αρκεί η θεωρία αν έχει βάσεις. Και μαι χαρά βάσεις θεωρίας θέτεις. Τραβηγμένης όμως αδερφέ μου. Και την παρατραβάς όταν ερμηνεύεις την αποπάνω διάταξη που πόσταρες. Καθώς δεν λέει "ό,τι και να γίνει με τους χρονομέτρες, θα τον πιεί ο γηπεδούχος", μιλάει για ευθύνη. Αν για παράδειγμα κάτσει χρονομέτρης κανένας Δαφνιώτης (όχι από Δάφνη αλλά από Δαφνί), την ευθύνη την έχει η ομάδα που τον έβαλε, ας πούμε. "Αποποίηση ευθύνης" (ντισκλέιμερ στα νέα Ελληνικά) μου κάνει εμένα αυτό στην ουσία, παρ' ό,τι δεν είμαι νομικός. Δεν την αναλαμβάνει δηλαδή η Γιουρολίγκα, ο Παπακωνσταντίνου ή ο Σάββας Ξηρός ξερωγώ, αλλά ο γηπεδούχος. Επίσης δεν μας λέει -όχι ότι είδα το λινκ, μόνο το απόσπασμα- "τί εστί ευθύνη". Δηλαδή ωραία η διατύπωση "ευθύνη", οι κυρώσεις ποιές θα είναι; Και, κυρίως, πες πως κάποιος χρονομέτρης τοποθετημένος από ΟΣΦΠ, τα πιάνει χοντρά από ΣΙέννα (γουάι νοτ; Σενάριο κι αυτό) για να τρενάρει λίγο το χρονόμετρο αν/όταν χρειαστεί (εκ του αποτελέσματος, αυτό που και έγινε έδωσε χρόνο στον Μπόμπι). Τί θα γίνει; Θα την πληρώσει ΠΑΛΙ ο γηπεδούχος; Δεν νομίζω.

 

Επίσης, μήπως να έχουμε αρχίσει να έχουμε αμφιβολίες για τον Σπάμμερ, που φέρθηκε λες κι είδε τελευταία στιγμή πανώ "ΜΠΡΑΟΥΝ ΧΑΖ ΕΪΤΖ"; Μπας και τα μοιραστήκανε τα φράγκα με τον χρονομέτρη; Ή μήπως χωρίς ν' αλλάξουνε λεφτά χέρια, ο χρονομέτρης τα σκέφτηκε ολ' αυτά που είπες πριν από 'σένα, και είπε "ΓΙ' ΑΥΤΟ και θα το κάνω, επειδή όλοι θα την πέσουνε στην Σιέννα και θα βγει λάδι ο Ολυμπιακός"; Πιο πιθανό μου φαίνεται, ξαναλέω, πάνω στην ένταση να έγινε μαλακία (αν έγινε ανθρώπινου χεριού μαλακία και δεν κόλλησε κα'να ηλεκτρονικό), πχ να είχε το χέρι πάνω στο κουμπί για να μη χαθεί ούτε κλάσμα και να πατήθηκε κατά λάθος και δεν το πήρε καν χαμπάρι...Θέμα "άποψης" είναι ποιόν ευννόησε και ποιόν θα μπορούσε να ευννοήσει το σταμάτημα στο συγκεκριμένο σημείο. Ξανατονίζω, να μου πεις ότι ήταν πίσω ο ΟΣΦΠ και δεν του έφτανε ο χρόνος, πάει στο διάλο, να το συζητήσουμε αλλιώς. Με ισοπαλία και μπάλα στα χέρια να σταματήσει ο χρόνος, χωρίς να ξέρει ο άλλος αν θα το πάρουν χαμπάρι οι παίκτες (έλεος, σιγά μην το πήραν) και να κινηθούν ανάλογα...Τί ήταν, μέντιουμ ήταν κατ' επάγγελμα ο χρονομέτρης; Ούτε προπονητής να είχε το κουμπάκι στο χέρι νομίζω πως θα βασιζόταν τόσο στο να βγάλει τέτοιο σενάριο για να υπολογίζει πώς θα του βγουν οι επιθέσεις, όχι ο χρονομέτρης....Άντε να κόλλαγε στα 1-2-3'' όταν είχε ο Σπαμ την μπάλλα (...κι έκανε και μαλακία, Κρις...Αδικαιολόγητη για "ηγέτη"...Όποιος ηγέτης κι αν την έκανε θα ήταν αδικαιολόγητος), να το καταλάβω περισσότερο, ξαναλέω (και πάλι όταν είσαι για παράταση και όχι για καταστροφή, είσαι σε καλύτερη θέση. Και δεν είχε έξω με 5 φάουλ Σπαν, Παπ, Πρινς, Πέρο, Χάινς ξερωγώ, να πεις ότι παράταση="βέβαιος θάνατος").

 

Ρωτάς επίσης "αν μου φαίνεται σωστό το ζήτημα επανάληψη". Προσωπικά, όσο κι αν υποστηρίζω τις ελληνικές ομάδες by default, εάν έχανε η Σιέννα και διατασσόταν επανάληψη λόγω χρονομέτρου, θα το...χαιρόμουν, καθώς έχω πάν' απ' όλα ένα βίτσιο, του ότι προς το τέλος του, δεν θέλω ποτέ ένα παιχνίδι με ένταση να τελειώσει... Αν πήγαινε δηλαδή σε παράταση (γιοκ καλάθι ο Μπράουν), θα το χαιρόμουν, δεν θα έλεγα "όχι ρε πούστη, δεν νίκησε ο Ολυμπιακός. Και τώρα θα το χαρώ να ξαναγίνει το ματς, ακόμη κι αν υπάρχει προοπτική ξερωγώ να διασυρθεί με καμμιά 20άρα πόντους μέσα στο σπίτι του (...μη ξεχνάμε πχ ότι ο Μπράουν ήταν φάντασμα, σε σχέση με τα συνηθισμένα του. Όσο κι αν έπαιξε καλά τον ρόλο του ο Μάντζαρης). Οπότε, δεν ξέρω αν θα είναι δίκαιο, αλλά το να ξαναγίνει παιχνίδι, δεν με χαλάει καθόλου, υπό την συγκεκριμένη έννοια, κι όχι "για να νικήσει αυτή τη φορά ο ΟΣΦΠ" (αν δεν είναι άξιος να το κάνει, ας πάρει τ΄αρχίδια μου). Σίγουρα δε θεωρώ σωστό το "20-0" που είπες, ακόμη κι αν είχε γίνει το σκηνικό με το χρονόμετρο μέσα στη Σιέννα. ΑΝ υπάρχει "απόλυτο δίκαιο", για 'μένα, θα ήταν να είχε ξαναρχίσει το χρονόμετρο από τα 10'', με κατοχή ΟΣΦΠ, ΕΠΙΤΌΠΟΥ όμως, για να μην γίνει ολόκληρο σήριαλ το πράμμα. Στο τάιμ μετά το καλάθι του Μπράουν, που απ' ότι είδα λένε οι του ΟΣΦΠ κατάλαβαν για το λάθος κι ενημέρωσαν σχετικά. Δεν φταίει ούτε ο Μπράουν κι η Σιέννα που έβαλε καλάθι να το χάσει, αλλά δεν φταίει ούτε κι ο ΟΣΦΠ που το έφαγε και στην ουσία ήταν εκπρόθεσμο (έτσι όπως κύλησαν βεβαίως τα πράγματα). Το αν έχει δικαίωμα να μπει κανείς στο γήπεδο και να ωρύεται για το σφάλμα χρονομέτρησης πριν από το σταμάτημα παιχνιδιού (τάιμ), κι αν ε΄χουν ή όχι τη δικαιοδοσία οι διαιτητές να γυρίσουν τον χρόνο, εμπίπτει σε γενικούς κανονισμούς, που όσο κι αν θα πρέπει να είναι σεβαστοί ως κανονισμοί, είναι άδικοι για την συγκεκριμένη περίπτωση.

 

Καταληκτικά πάντως, αφού "κατάφερε" κι έφτασε ένα (πολύ σημαντικό) παιχνίδι που ήταν στα χέρια του, να το χάσει ο ΟΣΦΠ, δεν με πολυκόφτει. Εμένα πιο πολύ από ΟΠΟΙΟ "δίκαιο", με νοιάζει στην τελική ότι αντί να παίξει ως..."θρυλέων", τα σκάτωσε και κρίθηκε από ένα καλάθι : ανεξάρτητα αν θα γίνει ή όχι επανάληψη,.ανεξάρτητα αν θα κερδίσει εκεί ή όχι, ανεξάρτητα αν οι επόμενες αγωνιστικές σημαίνουν γολγοθά, αυτό είναι που κρατάω. Έτσι για να "δηλώσω", από ποιά σκοπιά το βλέπω το όλο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mεγαλε Αργυρη σε ξεφτυλιζει ο Σουλης ο Μαρκοπουλος (αν και μεταξυ μας, και στα σοβαρα, εννοειται οτι τον Μαρκοπουλο τον θεωρω 2 επιπεδα ανωτερο του RG και θα τον προτιμουσα στον παγκο μας)

 

Στη μπαλα ρε μλκες τι κανετε? Τωρα δινετε εξτρα καθυστερησεις και στο 1ο ημιχρονο? Τι αγχος, ειχε αλλα 45' :-D  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DK, δεν στηρίζω και καλά τον Αρτζιμπούρτζι, αλλά ξερωγώ ρε μαν; "Χάος παρέλαβε" (...το "μαλάκας" ως γνσωτόν, εθνική μας λέξη/έκφραση. Το "χάος παραλάβαμε", θα έπρεπε να καθιερωθεί "επίσημα" ως η εθνική μας πρόταση...)

. Τουλάχιστον για φέτο, μην τον κρεμάτε κι όλας (λέω, 'γω, τώρα). Όχι ότι ξέρω πότε ανέλαβε ο Σούλης τον ΠΑΟΚ και σε τί κατάσταση, για να πω την αλήθεια (ελάχιστα παραλκολουθώ από ντόπιο πρωτάθλημα, που δεν αφορούν μάλιστα ΠΑΟ-ΟΣΦΠ. Καλώς ή κακώς...). Και ορθώς λες ότι ο Μαρκό είναι "καλός" (δεν ξέρω "πόσο καλύτερος" από τον Πέδουλα ή από οποιονδήποτε άλλο) - γενικά ο άνθρωπος πάντα είχε ν' ακούσει καλούς λόγους, και ήταν στο κάτω-κάτω προπονητής ακόμα από τότε που ο άλλος σούταρε με το ένα χέρι...

 

Πάντως, ζω-πεθαίνω, μέχρι στιγμής ο ΠΑΟ δεν τα έχει πάει δα και "άσχημα", είτε μέσα-είτε έξω (με εξαίρεση το καζίκι από Ίκαρο, οκ). "Καταστροφή" δηλαδή, δεν έχει πάθει... Κι από τη μια, το ότι προχωράει -όπως προχωράει, "καλά" δηλαδή- η ομάδα, δεν ξέρω πόσο μπορεί να χρεωθεί στον προπονητή (πάρα τις όποιες εμφανείς "αστοχίες" του), ή είναι καθαρά θέμα "συγκυριών" και "προσωπικής απόδοσης των παικτών", όπως και δεν ξέρω τί θα γίνει "λίγο παρακάτω" που σοβαρεύουνε τα πράγματα (για μέσα κι έξω), αλλά γενικά ρε παιδί μου, ΚΑΛΩΣ Ή ΚΑΚΩΣ, την "δικαιούται" ο Πέδουλας μια "άφεση", "λόγω χάους".....Όχι...;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mεγαλε Αργυρη σε ξεφτυλιζει ο Σουλης ο Μαρκοπουλος (αν και μεταξυ μας, και στα σοβαρα, εννοειται οτι τον Μαρκοπουλο τον θεωρω 2 επιπεδα ανωτερο του RG και θα τον προτιμουσα στον παγκο μας)

 

Στη μπαλα ρε μλκες τι κανετε? Τωρα δινετε εξτρα καθυστερησεις και στο 1ο ημιχρονο? Τι αγχος, ειχε αλλα 45' :-D  :-D

 

Προσεξτε τωρα να μην πεσετε κατηγορια και ασε την κορυφη για αλλους  ,-26 εισαι  και εχει ο Θεος ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσεξτε τωρα να μην πεσετε κατηγορια και ασε την κορυφη για αλλους  ,-26 εισαι  και εχει ο Θεος ...

 

Εντάξει την έχουμε καταλάβει την λογική σας και 5 μέτρα γκολ οφσαιντ να βάλει ο θρύλος οι υπόλοιποι που είμαστε από κάτω δεν πρέπει να σχολιάζουμε τίποτα!

Οσοι το κάνουν αυτό είναι όλοι αντιολυμπιακοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έξυπνοβλακας εντολοδόχος της ΚΑΕ ΟΣΦΠ "Ας το σταματήσω το χρονόμετρο λίγο, ποιος θα το δει μωρέ για 2-3 δευτερόλεπτα  έλα να πάρουμε τη νίκη τώρα και ποιος θα το προσέξει ???" αυτό δε γίνεται ρε μάγκες ούτε στα παιδοεφηβικά της ΕΣΚΑΝΑ και πιστεύετε ότι το έκανε ο Ολυμπιακός σε παιχνίδι που το έβλεπε η μισή Ευρώπη?

 

Πάντως αυτός ο εξυπνόβλακας πρέπει να είναι νέο στέλεχος της καε διότι δεν είναι και λίγα τα ματς που έχουμε χάσει στην τελευταία επίθεση......

 

Α ρε Σούλη προπονητάρα εσύ είσαι να πάρεις Rg και Μπαρτζώ να τους κάνεις μάθημα...έχε χάρη που είσαι "αντιτηλεοπτικός"

 

Αν και δε θέλω να κρίνω άλλες ομάδες, είμαστε κι εμείς ...αλλά κ εσείς ρε παιδάκι μου είστε πετάμε τη μπάλα έξω κι'ότι βρέξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει την έχουμε καταλάβει την λογική σας και 5 μέτρα γκολ οφσαιντ να βάλει ο θρύλος οι υπόλοιποι που είμαστε από κάτω δεν πρέπει να σχολιάζουμε τίποτα!

Οσοι το κάνουν αυτό είναι όλοι αντιολυμπιακοί.

Πάντως για τα 5 μέτρα οφσαιντ που έβαλε η ΑΕΚ (την οποία ο Βαγγέλας θέλει να ριξει και άλλες σχετικές γραφικοτητες), δεν ειδα να ταράζουν κανέναν :)

Aν έδιναν κανα ανάποδο πλάγιο στον Ολυμπιακο και προέκυπτε γκολ θα γινοταν πανικος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.gazzetta.gr/podosfairo/article/363643-xalastike-me-tis-diarroes-o-fampri

 

Αυτές οι μλκιες πως γίνονται συνέχεια;

Θυμάμαι εδώ και αρκετά χρόνια έχουμε αυτό το πρόβλημα με τις διαρροές προς τρίτους.

Μα καλά δεν μπορούν να βρουν ποιοι λένε τα πάντα χαρτί και καλαμάρι στους δημοσιογράφους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...