Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πως γινεται να χρωστας σε παιχτες κι ομως να κανεις μεταγραφες;

Και δεν ειναι λογο καπως να χεις υπογραψει διακανονισμο, απληρωτος ποσους μηνες, και ξαφνικα να ρχεται ενας με μεγαλο συμβολαιο που θα παρει τα λεφτα του στην ωρα του?

 

Αλα Φουζ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 23,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • MiDi_MiLiZ

    2161

  • DKNI

    1827

  • firewalker

    1268

  • 8elwADSL

    955

Kαι αλλοι που νοιαζονται για το καλο του Παναθηναικου...

Οπου θελουν βρεθηκαν τα λεφτα, ειναι δωρο του Πατερα. Και του Βγενοπουλου ο Κυριακος.

Εσας τι σας νοιαζει?

 

Το Νο24 ακομα υπαρχει? Θα το φαμε πολυ στην μαπα ακομα?

 

 

 

 

 

Αναφέρθηκα στη 10ετια που ο Ολυμπιακός, ενώ ειχε καλή ομάδα έμεινε χωρις πρωτάθλημα.

Και ο αλλος αναφερθηκε οτι επι κυρΓιωργη πηρε μεχρι και ο Βουτιριτσας πρωταθλημα. Εδω και 17 χρονια εσυ εχεις αφησει να πεσει κατω μονο το 2004 και το 2010 που ειχα διπλασιο μπατζετ.

Την καταλαβαινεις την διαφορα?

γιατί ο Μελισανίδης έφυγε από τη μέση ας το αφήσουμε το θέμα.

Χαχαχα ναι ναι ειχε μεγαλο κυνηγι απο την διαιτησια η ΑΕΚ του Μελισσανιδη, κοντρα σε θεους και δαιμονες πηρε εκεινα τα 3 πρωταθληματα. Ρε τα θελετε και τα λετε?

Να πατε να πειτε στον Μελισσανιδη ποιος εριξε 25 αγωνιστικες στον Κασαπη, ποιος τους εκλεβε τους τιτλους και πεφταν κατω και αλλα ομορφα. Ο Καπετανιος θα ηταν...

Να μη ξεχναμε πως τότε δεν υπήρχε το Τσαμπιονς Λιγκ. Υπήρχε όμως το παράνομο στοίχημα. Υπήρχαν η δωροδοκίες Εκεί ήταν τότε τα λεφτά.

Ενω τωρα δεν υπαρχει στοιχημα...Κατι τριπολες, κερκυρες και γιαννενα που ανταλλασαν διπλα, κατι ανατροπες ασο στο ημιχρονο και 2 τελικο τα παραρτηματα του καπετανιου θα τις εκαναν

Αλλά για τι πράγμα πάω να μιλήσω τωρα? Εδω κατα γενική παραδοχή ο Καπετάνιος, είχε δικό του παράρτημα. 2η δική του ομάδα.

Το δικο του παραρτημα τον ειχε αφησει εκτος Ευρωπης. Ο Ολυμπιακος αγοραζει μεχρι και τα σημαιακια και τα αφηνει δανεικα. Σου εχουν κοψει πολλους βαθμους τα παραρτηματα (ναι, αυτα που προσπαθουσες να κρατησεις στην κατηγορια με κατι 3-2 οπως στη Λιβαδια συμφωνα με δηλωση Καστιγιο)

Όσο για το σκάνδαλο Κοσκωτά, δες υπό ποια κυβέρνηση πήγε ο Καπετάνιος να "εξαγοράσει τα χρέη" του Ολυμπιακού (δηλαδή τα κλειψιμέκα του Κοσκωτά απ τη Κρήτης, διότι ουσιαστικά ο Ολυμπιακός, δε κέρδισε τίποτε απ όλη αυτή την ιστορία) και πότε μπήκε στη μέση ο Κόκκαλης και έκοψε το αλισβερίσι.

Σοβαρα το πεταξες αυτο?

Σοβαρα εβαλες την πολιτικη vs Κοκκαλη?

Σοβαρα εγραψες για τον πρακτορα και εθνικο προμηθευτη που με τις πλατες του ΠΑΣΟΚ της δεκαετιας του '90 εγινε αυτο εγινε με πολιορκητικο κριο τον Ολυμπιακο? Που εγιναν ρυθμισεις στου αιωνα τον απαντα για τον Ολυμπιακο και το Καραισκακη?

Σοβαρα αμολησες οτι ο Κοκκαλης τα εβαλε με κυβερνηση οταν το σημα της Ιντρακομ και του Ολυμπιακου ηταν ο δαφνοστεφανωμενος Σημιτης?

 

Μπορώ αν θες να αρχίσω και να μη τελειώνω.

Για αρχισε. Για παραδειγμα αρχισε με τον Γκαγκατση και τον ρολο του στην ΕΠΟ, με τις πολιτικες του εξαρτησεις και τι ακριβως εξυπηρετουσε

είτε να τρολάρουμε σαν τον DKNI που επειδή δεν βρισκει να πει κάτι για την ομάδα του, ψαχνει να τσακωθεί με τους Ολυμπιακούς, για ανυπαρκτες καταστάσεις.

Ετσι, αυτα μου αρεσουν. "Μην μιλατε, δειτε τα χαλια σας"

Οσο κερδιζει η Θρυλαρα μας συμφερει ο κοσμος να μην μιλαει

 

Του Παναθηναϊκού δε του φταιει ο εκάστοτε προεδρος του Ολυμπιακου για το χάλι του. Μόνοι τους οι παράγοντές σας το δημιούργησαν αυτό το πράγμα.

Εδω συμφωνουμε. Οτι φταιει ο Βαρδινογιαννης που επειδη ο μπαμπας Βαρδης ηταν στα @@ του το ποδοσφαιρο εκανε κολλεγιες με τον Πετρακη ενω ο μπαμπας Σωκρατης μια χαρα ελεγε "τα γυρω γυρω στη μεση αλλα τις κουπες εμεις"

Δεν υπαρχει περιπτωση στη χωρα αυτη να υπαρξει μετρο και γι'αυτο εχω δεχτει οτι κανενας Σωκρατης και κανενας Μαρινακης δεν θα πουνε "ωπα, ενταξει, μην φαμε αλλο". Γι'αυτο δεν θελω χαμηλο προφιλ και κατω η μπαλα, θελω να βρεθει παραγοντας αλα Πατερα στον Παναθηναικο και να δουμε μετα αν πχ θα εμφανιστει καμια Μπριρμπιλη να βγαζει νομο για γκρεμισμα της Λεωφορου και για αλλο γηπεδο βλεπουμε, να δουμε αν τα ματς θα ληγουν στο 145', να δουμε αν το ντου στην Πατρα θα ηταν "απο οπαδους χωρις διακριτικα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο αλλος αναφερθηκε οτι επι κυρΓιωργη πηρε μεχρι και ο Βουτιριτσας πρωταθλημα. Εδω και 17 χρονια εσυ εχεις αφησει να πεσει κατω μονο το 2004 και το 2010 που ειχα διπλασιο μπατζετ.

Την καταλαβαινεις την διαφορα?

1.Εσυ καταλαβαίνεις πως όλα τα υπόλοιπα χρόνια είχα εγω διπλάσιο μπάτζετ από εσένα?

Να σου υπενθυμίσω μήπως τις μεταγραφές που έκανες εσυ από το 97 και μετά ανά έτος και αυτές που έκανα εγω?

Σε 2 περιπτώσεις έδωσες παραπάνω λεφτά και πήρες πρωτάθλημα, πράγμα που αποδεικνύει πως τα καβούρια στις τσέπες του πρόεδρού σου ήταν που δε σου έδιναν τίτλο, όχι η παράγκα του Κοκκαλη.

Χαίρομαι που έδωσες αυτό το επιχείρημα. Αναιρεί τα πάντα...χαχαχαχαχα

 

2. Ακόμα σε πονάει που εσπαγε τη παράγκα ο τιγρης ε?? Να θυμίσουμε και ποιος τον έβαλε φυλακή ή ποιος τελικά τον έβγαλε και υπο ποιές προυποθέσεις?Ασε γιατι θα κλάψουν μανούλες.

 

3.Μπλα μπλα μπλα, καμία αναφορά επι της επικείμενης παραρτηματοποίησης του Ολυμπιακού τότε από τον Καπετάνιο και τα μηδενικά κέρδη του Ολυμπιακού από την υπόθεση Κοσκωτά. Βάρυναν τον σύλλογο με κατηγορίες ενώ είχαν ήδη φυλακίσει τον Κοσκωτά. Παρεμπιπτόντως επειδή από ιστορία δε τα πας καλά, καλό είναι να θυμηθείς ποιος βρισκόταν στη κυβέρνηση τη περίοδο 1990-1993 που ο Καπετάνιος πήγε να κάνει το κόλπο γκρόσο παρέα με Σαλιαρέληδες και τον έκοψε τελευταία στιγμη ο Σωκράτης.

Μου κάνεις αναφορά για τον Γκαγκατση τη στιγμή που ήταν πρόεδρος της ΕΠΟ σε 2 διαφορετικές κυβερνήσεις. Εδω το 2004 κάποιοι εκ του Παναθηναικου πανηγύριζαν που βγηκε πάλι η Δεξιά γιατί θα έπαιρναν πολλά πρωταθλήματα. Και στα καπάκια ο Σωκράτης έφερε Ριβάλντο που σας πηρε 3 τίτλους μόνος του, την εποχή που ο Βαρδυνογιάννης δεν έδινε μια...

 

 

4. Μπορώ να σου πω αν θέλεις για τις σχέσεις του Καπετάνιου με τους τοτε παράγοντες. Ελα τώρα που δε τα ξέρεις. Σε λίγο θα μας πεις πως δεν έστηνε και παιχνίδια.

 

5. Δε φταίω εγω που στα περισσότερά σου ποστ, ασχολείσαι με τον Ολυμπιακό και όχι για την ομάδα που υποτίθεται πως υποστηρίζεις. Βρες μπας και είσαι κάνας κρυφόγραυρος που τον έδιωξαν απ την 7 και τώρα βγάζει τα απωθημένα του? :P

 

6. Ο Πατέρας εμφανίστηκε και εξαφανίστηκε. Βρίσκεται η φωνή του στις περιβόητες κασέτες, παρέα με αυτή του γιού μπασκετικού παράγοντα του ΠΑΟ, που υποτίθεται οτι ενοχοποιούν τον Μαρινάκη. Αν θέλεις έναν τέτοιο πρόεδρο στην ομάδα σου, μην εκπλήσσεσαι γιατί και οι γαύροι, θέλουν τον Μαρινάκη τους, τον Κοκκαλή τους κτλ κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως η αληθεια ειναι οτι δεν ειναι η πρωτη φορα που βλεπουμε τον οσφπ να πηγαινει στο 97 ενω αλλους να μην πηγαινουν. Συνεπως υπαρχουν 2 λυσεις. Η ολοι θα πηγαινουν στο 97 η ολοι θα σταματανε στο 93. Αλλιως εχουμε 2 μετρα και 2 σταθμα. Αυτο δεν μπορειτε να το καταλαβετε

 

Δεν μου λες αρχηγε, στο 4-3 με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ που πηρε το πρωταθλημα ο Ολυμπιακος θες να μου σχολιασεις τις καθυστερησεις εσυ και ο DKNI που κρατησε παραπανω ο Βασαρας σε παρακαλω 7 λεπτα νομιζω ? Για τσεκαρε το . Ευχαριστω εκ των προτερων .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

πράγμα που αποδεικνύει πως τα καβούρια στις τσέπες του πρόεδρού σου ήταν που δε σου έδιναν τίτλο, όχι η παράγκα του Κοκκαλη.

Γιαννης Κυρασταςυγ. Καμια παραγκα. Το Αιγαλεω να κερδαει.

 

3.Μπλα μπλα μπλα, καμία αναφορά επι της επικείμενης παραρτηματοποίησης του Ολυμπιακού τότε από τον Καπετάνιο

ο Καπετανιος που τραγουδουσε Περαια μου Περαια μου?

 

και τα μηδενικά κέρδη του Ολυμπιακού από την υπόθεση Κοσκωτά

Τι κερδη ακριβως θα ηθελε ο κυριος?Μηπως ότι τα λεφτα του κοσμου πηγαιναν για τα μουστακια του Τσιαντακη μεσω Τραπεζας Κρητης?

 

ποιος βρισκόταν στη κυβέρνηση τη περίοδο 1990-1993 που ο Καπετάνιος πήγε να κάνει το κόλπο γκρόσο παρέα με Σαλιαρέληδες και τον έκοψε τελευταία στιγμη ο Σωκράτης.

Πηγε, θα, μου ειπαν στο red planet...Ταμπακιερα: Koκκαλης, Ολυμπιακος, Καραισκακη, Ανοδος-> Κυβερνηση?

 

Μου κάνεις αναφορά για τον Γκαγκατση τη στιγμή που ήταν πρόεδρος της ΕΠΟ σε 2 διαφορετικές κυβερνήσεις.

Ποιος θα κουνουσε τον Γκαγκατση προ Euro και Oλυμπιαδας?Γιατι ακριβως να μην κανω αναφορα στον Γκαγκατση? Γιατι ηταν ακεραιος, αντικειμενικος και ηθικος? Ελα, πες το μου και αυτο για τον αντικειμενικο Γκαγκατση

 

Εδω το 2004 κάποιοι εκ του Παναθηναικου πανηγύριζαν που βγηκε πάλι η Δεξιά γιατί θα έπαιρναν πολλά πρωταθλήματα. Και στα καπάκια ο Σωκράτης έφερε Ριβάλντο που σας πηρε 3 τίτλους μόνος του, την εποχή που ο Βαρδυνογιάννης δεν έδινε μια...

Πανηγυριζαν γιατι ηταν αφελεις που πιστευαν οτι παρακρατικος συστημα θα μπορουσε να πεσει με κρατικη παρεμβαση. Με τον κυρΓιαννη να ειναι κολληταρι με τον Πρακτορα Τζουνιορ και να ονειρευεται στοιχημα και ΓΗΠΕΛ και να παιζουμε με τον Μιτου, με Κωστα Γκοντζο παραμυθατζη

 

5. Δε φταίω εγω που στα περισσότερά σου ποστ, ασχολείσαι με τον Ολυμπιακό και όχι για την ομάδα που υποτίθεται πως υποστηρίζεις. Βρες μπας και είσαι κάνας κρυφόγραυρος που τον έδιωξαν απ την 7 και τώρα βγάζει τα απωθημένα του? [url=

...ειπε ο ανθρωπος που μπαινει στο τοπικ του Παναθηναικου να δει τι γραφει ο κοσμος

 

6. Ο Πατέρας εμφανίστηκε και εξαφανίστηκε. Βρίσκεται η φωνή του στις περιβόητες κασέτες, παρέα με αυτή του γιού μπασκετικού παράγοντα του ΠΑΟ, που υποτίθεται οτι ενοχοποιούν τον Μαρινάκη. Αν θέλεις έναν τέτοιο πρόεδρο στην ομάδα σου, μην εκπλήσσεσαι γιατί και οι γαύροι, θέλουν τον Μαρινάκη τους, τον Κοκκαλή τους κτλ κτλ.

Δεδομενου οτι δεν εισαι ανακριτης, το αν βρισκεται ο Πατερας στις κασετες το στηριζεις στον ΑχιλλεαΤο δε ΤΙ λεει ο Πατερας δεν το στηριζεις πουθενα και αρα δεν καταλαβαινουμε ποια ακριβως ειναι η κατηγορια των γαυρων (σε αντιθεση με τις κατηγοριες εναντιον σας)Για το αν θελω Πατερα, ειμαι η μειοψηφια που λεει οτι θελει Πατερα να ριχνει γαυρο Β' Εθνικη. Ναι ειμαι αρρωστακι.Αλλα σε παρακαλω, αν μετα απο αυτα τα ποστς που κανεις και εσυ και οι περισσοτεροι θες να κλεισεις με την προταση "Αν θέλεις έναν τέτοιο πρόεδρο στην ομάδα σου, μην εκπλήσσεσαι γιατί και οι γαύροι, θέλουν τον Μαρινάκη τους, τον Κοκκαλή τους κτλ κτλ." και καλα οτι ειμαστε ανωριμα χουλιγκανια κατευθυνομενοι, πες μου να παρω κατι για το στομαχι, μην κανω εμετο απο την υποκρισιαΚαι γενικα οι γαυροι εχετε το στυλ "Και εσεις θελετε Πατερα, να που οδηγουμαστε" ή "ολοι ιδιοι ειναι" ή "ας αρχισει απο καπου η τιμωρια των ομαδων (βλ. τα δικα μας περσυ στη Λιβαδια". Βολευει πολυ το "ειμαι αγνος φιλαθλος και θα ηθελα να ειναι ολα σωστα" οταν η δικη σου ομαδα ειναι δερβεναγας και ευνοημενη

 

Aκομα να φυγει ο 24?

Δεν τον θελει ο ΠΑΟΚ ή ο γαυρος?

Δεν τον θελει βασικα η Μαντσεστερ Γιουναιτεντ?

Μπραουδακοχελακηδες και ολο το ΑΡΔ-συστημα ουρλιαζει για τον Αλαφουζο που διωχνει το παιδι. Ε, γιατι δεν τον παιρνουν οι ομαδες τους?

 

Αλαφουζε κανονισε. Κανονισε να συνεχισουμε να τον βλεπουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε,33 χρόνια οικογένεια 8 πρωταθλήματα και μιλάς για παράγκα καπετάνιου!

Εσύ με 14/16 έχεις μάγκες προέδρους που τα σκάνε και παίρνουν πύρινα πρωταθλήματα και όλα αυτά τα χρόνια δεν έχει ακουστεί τίποτα σχετικά με την αξιοπιστία του πρωταθλήματος μας!

Αν δείξεις σε κάποιον που δεν έχει ασχοληθεί ποτέ με το ελληνικό ποδόσφαιρο την παρακάτω εικόνα και του πεις ότι οι πράσινοι είχαν στημένους τους πάντες θα σε περάσει για τρελό!

Πάνω από 2 συνεχόμενα δεν πανηγυρίσαμε ποτέ!

Εδώ μερικοί από εσάς μιλούσαν για δούρειο και παράγκα του τζιγγερ!!!Αφού άκουσα και αυτό πιστεύω ότι έχω ακούσει τα πάντα.

 

28lq22t.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Ακυρη απάντηση.Πετάς επιχειρημα για το μπάτζετ, σου απαντάω πως σε ολα τα αλλα πρωταθληματα έχω το τριπλάσιο απο εσένα και εσύ μου το γυρνάς στον Γιάννη Κυράστα. Οταν εσύ είχες Κυράστα, εγω έπαιζα με Τζιοβάνι και Ζάχοβιτς.

2. Αρα ο Καπετάνιος ηταν γάβρος???χαχαχαχαχαχαχαχα. Θεός!!!

3.Οπότε παραδέχεσαι πως δεν είχε κέρδος η ΠΑΕ Ολυμπιακός από το σκάνδαλο Κοσκωτά. Εχεις αρχίσει και εκτίθεσαι.

4. Χαίρομαι που επισης παραδέχεσαι πως πήγε να πάρει τον Ολυμπιακό σαν παράρτημα του ΠΑΟ. Συζητάμε καλα.

5.Η κυβέρνηση που καποτε έδωσε το οκ στον Καπετάνιο να ξεχρεώσει τα υποτιθέμενα χρέη του Ολυμπιακού με ένα απλό delete, για να τον αγοράσει ως παράρτημα.

6.Το ίδιο με το απο πάνω. Σου διαφεύγει η κυβέρνηση για την οποία μιλάς.

7. Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα...Επειδη εσυ τρολάρεις τους Ολυμπιακους, δε μπορω εγω να συζητήσω στο τοπικ του ΠΑΟ οπως κάνει ολος ο κόσμος??

8. Ο Πατέρας ειχε συνομιλία με τον Δαλούκα πριν και μετά το ματς με τον ΑΡΗ με σκοπό να τον πιέσει.. Η συνομιλία ειναι ελευθερη να την ακουσεις. Όσο για το τελευταιο που είπες, όταν παραδεχτείς αυτά που έκαναν οι δικοί σου καποτε, έλα να μιλήσουμε στα ισα. Μέχρι τότε, άντε γειά με τον Τσουκαλά.

 

Τα μαγειρεύεις απο εδώ, τα φέρνεις απο εκει, ΄φάσκεις και αντιφάσκεις, και στο τέλος βρισκεσαι εκτεθειμένος. Εγω χαίρομαι που παραδέχτηκες κάποια πράγματα να τα βλέπει και ο 8elwadls που ισως νομίζει πως τον κοροιδεύω.

 

8elwadsl εξηγησα παραπάνω τα δεδομένα της εποχής του Καπετάνιου και έχω ήδη απαντήσει στο ποστ που κάνεις. Αν δε τα δέχεσαι, δικαίωμά σου, αλλά δε μπορουμε να κάνουμε κουβέντα.

Απο κει και πέρα όμως, μη περιμένεις να δεχτω και εγω το κάθε oπαδο που επειδή δικαίως κρατηθηκαν καθυστερήσεις σε έναν αγωνα Ολυμπιακου με τη Λειβαδιά, μπαίνει και τρολάρει (δεν αναφέρομαι σε εσένα).

 

Επειδή αναφέρθηκες στο πρωτάθλημα με τον Δούρο, η νοοτροπία ειναι ακριβως η ιδια. Οσο θα γκαρίζεται καποιοι πως 13 πρωταθλήματα ειναι στημένα, άλλο τόσο θα σας λένε οι γάβροι για τον Δουρο και τη προσπάθεια Πατέρα να στίσει παράγκα. Ανεξάρτητα με το οτι εγω θεωρω πως και τα 2 σας πρωταθληματα ηταν καθαρά θέμα χρημάτων που έπεσαν για αγορά παιχτών και πως αν κάθε χρόνο κάνατε το ίδιο πράγμα, τωρα ισως να μιλαγαμε για 13 πρωταθλήματα Παναθηναικου και όχι για Ολυμπιακού. Θέμα τσιγκουνιάς ειναι ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο budget το 03-04 για την διετία 08-10 θα συμφωνήσω ότι έσκασαν λεφτά η μέτοχοι της ομάδας μου όμως δεν είναι όλα θέμα budget,στην πρώτη χρονιά της πολυμετοχικότητας έβαλαν γύρω στα 20m και δεν πήραν τίποτα εκείνη ήταν η χρονιά που βλέπαμε πέναλτυ με το τηλεσκόπιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιχειρημα βαζελου ,αφου πηρατε τοσα πρωταθληματα παραπανω απο αυτα που πηρε ο καπετανιος αρα τα πηρατε με παραγκα .Μου βαζει ο αλλος και την λιστα με τους τιτλους ολα αυτα τα χρονια ....Εννοειται οτι εχουμε περισσοτερα πρωταθληματα και οτι πηραμε περισσοτερους τιτλους την εποχη της παντοδυναμιας του Κοκκαλη ,οπως λετε ,απο οσα εσεις πηρατε την εποχη του Βαρδινογιαννη αλλιως θα ειχαμε ιδιους τιτλους στο ποδοσφαιρο (αν γινονταν καθε φορα αυτο ).Τωρα το οτι το χρησιμοποιειτε αυτο σαν επιχειρημα εσεις και ο Θωμαιδης στον ΣΚΑΙ για να αποδειξετε την παραγκα ε για αυτο ειστε βαζελοι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο budget το 03-04 για την διετία 08-10 θα συμφωνήσω ότι έσκασαν λεφτά η μέτοχοι της ομάδας μου όμως δεν είναι όλα θέμα budget,στην πρώτη χρονιά της πολυμετοχικότητας έβαλαν γύρω στα 20m και δεν πήραν τίποτα εκείνη ήταν η χρονιά που βλέπαμε πέναλτυ με το τηλεσκόπιο.

Το badjet σου ήταν μεγαλύτερο εκείνη τη χρονιά απ του Ολυμπιακού. Ηταν η χρονιά που ο Κοκκαλης άραξε νομίζοντας πως μπορει να πάρει ακομα ένα πρωτάθλημα χωρίς μεταγραφές και φυσικά τον ήπιαμε αφού παρουσιαστήκατε ανανεωμένοι και πολύ δυνατοί.

Και το 2004-5 για να μη σε αδικώ έριξες λεφτά, παίρνοντας τους Μπισκαν και Κονσεισάο αλλά αποδείχθηκαν παλτά.

Αντιθετα ο Ολυμπιακός πήρε τον Νικοπολίδης (Αποδυναμώθηκες σε θέμα τέρματος) που μαζί με τον Ριβάλντο έκαναν πολύ μεγάλη διαφορά για τα επόμενα 3 χρόνια.

Σε συνδιασμό με την άνοδο του Καστίγιο, ξέφυγαν τα πραγματα.

 

Παίζουν πολύ σπουδαίο ρόλο τα λεφτά και οι μεταγραφές φίλε.

 

Εφερες Σισέ, Ζιλμπέρτο, είχες ένα καλό κέντρο, είχες και τον Σαλπι διπλα και τον Λέτο που του τα έσκασες τοτε γερά να ερθει και πέταγες στο γηπεδο.

Ο Κοκκαλης τότε είχε παρατησει τον Ολυμπιακό, η εποχή που αλλάξαμε 3 προπονητές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιχειρημα βαζελου ,αφου πηρατε τοσα πρωταθληματα παραπανω απο αυτα που πηρε ο καπετανιος αρα τα πηρατε με παραγκα .Μου βαζει ο αλλος και την λιστα με τους τιτλους ολα αυτα τα χρονια ....Εννοειται οτι εχουμε περισσοτερα πρωταθληματα και οτι πηραμε περισσοτερους τιτλους την εποχη της παντοδυναμιας του Κοκκαλη ,οπως λετε ,απο οσα εσεις πηρατε την εποχη του Βαρδινογιαννη αλλιως θα ειχαμε ιδιους τιτλους στο ποδοσφαιρο (αν γινονταν καθε φορα αυτο ).Τωρα το οτι το χρησιμοποιειτε αυτο σαν επιχειρημα εσεις και ο Θωμαιδης στον ΣΚΑΙ για να αποδειξετε την παραγκα ε για αυτο ειστε βαζελοι .

 

Δεν λέω ότι όσα πήρατε είναι πέτσινα απλά σε μερικά από αυτά όταν χρειαστήκατε εύνοια την είχατε καθώς οι δικοί σας έλεγχαν το παρασκήνιο,όπως επί εποχής κυράστα που παίζαμε καλό ποδόσφαιρο ή την χρονιά της ριζούπολης στο ντερμπυ που είχαμε χάσει από τα αποδυτήρια,δεν ήταν συνθήκες αγώνα αυτές και μετά είδαμε τον υπεύθυνο για τα μέτρα ασφαλείας του ντέρπυ να προσλαμβάνεται στον γαύρο,όλα προμελετημένα.

Τα πρωταθλήματα τα έβαλα για να καταλάβετε ότι ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ να μιλάς για παράγκες όταν έχω 8 πρωταθλήματα από το 79 και εσύ έχεις 19!Δεν γίνετε πρέπει κάποιος να έχει εγκεφαλικό πρόβλημα για να πιστεύει τέτοια πράγματα.

 

Και το 2004-5 για να μη σε αδικώ έριξες λεφτά, παίρνοντας τους Μπισκαν και Κονσεισάο αλλά αποδείχθηκαν παλτά.

Αντιθετα ο Ολυμπιακός πήρε τον Νικοπολίδης (Αποδυναμώθηκες σε θέμα τέρματος) που μαζί με τον Ριβάλντο έκαναν πολύ μεγάλη διαφορά για τα επόμενα 3 χρόνια.

Σε συνδιασμό με την άνοδο του Καστίγιο, ξέφυγαν τα πραγματα.

 

Παίζουν πολύ σπουδαίο ρόλο τα λεφτά και οι μεταγραφές φίλε.

 

Εφερες Σισέ, Ζιλμπέρτο, είχες ένα καλό κέντρο, είχες και τον Σαλπι διπλα και τον Λέτο που του τα έσκασες τοτε γερά να ερθει και πέταγες στο γηπεδο.

Ο Κοκκαλης τότε είχε παρατησει τον Ολυμπιακό, η εποχή που αλλάξαμε 3 προπονητές.

 

Συμφωνώ.Οντως ο ολυμπιακός το 05 είχε καλή ομάδα με τους λάτιν καστίγιο,τζιοβάνι και ριβάλντο να κάνουν φοβερή χρονιά.

Οπως και εμείς πιο μετά με Σισέ,ζιλμπερτο,λέτο,κατσουράνη,καραγκούνη και σάλπι είχαμε καλή ομάδα.

Επιμένω ότι το 03 είχαμε πολυ μικρό budget γιατί ως γνωστόν ο καβούριας δεν έβαζε τπτ απλά μας βγήκαν κάποιες από τις φθηνές μεταγραφές εκείνη την χρονιά (παπαδόπουλος,μινχ,εκι γκονζάλες) και πήραμε με πολύ ζόρι το πρωτάθλημα (+2 βαθμούς)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πρωταθλήματα τα έβαλα για να καταλάβετε ότι ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ να μιλάς για παράγκες όταν έχω 8 πρωταθλήματα από το 79 και εσύ έχεις 19!Δεν γίνετε πρέπει κάποιος να έχει εγκεφαλικό πρόβλημα για να πιστεύει τέτοια πράγματα.

 

Έτσι για πλάκα για να κόψω αντιδράσεις αυτή η εικονίτσα. 17 η Μπάγερν, 5 η Ντορτμουντ

post-155453-0-39252300-1358262050_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λέω ότι όσα πήρατε είναι πέτσινα απλά σε μερικά από αυτά όταν χρειαστήκατε εύνοια την είχατε καθώς οι δικοί σας έλεγχαν το παρασκήνιο,όπως επί εποχής κυράστα που παίζαμε καλό ποδόσφαιρο ή την χρονιά της ριζούπολης στο ντερμπυ που είχαμε χάσει από τα αποδυτήρια,δεν ήταν συνθήκες αγώνα αυτές και μετά είδαμε τον υπεύθυνο για τα μέτρα ασφαλείας του ντέρπυ να προσλαμβάνεται στον γαύρο,όλα προμελετημένα.

Τα πρωταθλήματα τα έβαλα για να καταλάβετε ότι ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ να μιλάς για παράγκες όταν έχω 8 πρωταθλήματα από το 79 και εσύ έχεις 19!Δεν γίνετε πρέπει κάποιος να έχει εγκεφαλικό πρόβλημα για να πιστεύει τέτοια πράγματα.

 

Ευνοια εχει παντα ο πιο ισχυρος οχι ομως λογω παρασκηνιου οπως λες ουτε επειδη ετσι θελεις εσυ να πιστευεις .Αν υπηρχε παρασκηνιο δεν θα επαιρνα πρωταθλημα στην Ριζουπολη προτελευταια αγωνιστικη οπου ηταν δεδομενο οτι ο Παναθηναικος θα εψαχνε για αλλοθι .Θα ειχε φροντισει το παρασκηνιο να μου δωσει και αλλους αγωνες πιο πριν ...Προσπαθησε να το καταλαβεις για να μην χαλιεσαι , το πρωταθλημα εκεινο μια και αναφερθηκες ,το εχασες επειδη μπηκαν οι παιχτες του Παναθηναικου σαν χεσμενοι.Τιποτα παραπανω δεν εγινε στην Ριζουπολη απο αυτα που κανατε εσεις στην Λεωφορο για αυτο ασε αυτη την καραμελα .Οκ το ξερω οτι σας στοιχισε ο αγωνας εκεινος γιατι  ολη την χρονια ειχατε σιγουρο το πρωταθλημα αλλα παιξατε-χασατε .Μην ψαχνεις δικαιολογιες επειδη επεσαν φωτοβολιδες οταν μπηκε ο Μπασινας μεσα ή επειδη σας πεταγαν μπουκαλια πανω απο το πουλμαν οταν παρκαρε στην εισοδο ,αυτα τα κανατε και εσεις στην Λεωφορο το ξερεις πολυ καλα .

Επισης εγω δεν σου μιλησα ποτε για παραγκες ουτε για Δουρειο πρωταθλημα ,αυτα για τις παραγκες εσεις τα πιπιλατε καθε φορα .

Οσο για το πρωταθλημα με τον Κυραστα, που οντως ειχες πολυ καλη ομαδα ,μονος σου το εχασες ,οπως και σε ενα μεγαλο ποσοστο το εχασες μονος σου τοτε με τους λατιν που ειχα τον Μπαγεβιτς .Θυμησου λιγο ...Αν δεν μπορεις να θυμηθεις θα σου πω εγω σε ποιον αγωνα το εχασες .Ασε τις παραγκες ομως τσαμπα χαλιεσαι ..Αν θες να σου μιλησουμε για παραγκες μπορω και εγω με την σειρα μου στο μπασκετακι να καθομαι να σου μιλαω αιωνες ,ακρη δεν θα βγαλουμε ,αλλοθι ομως θα βρουμε πολλα και οι 2 μαζι να εισαι σιγουρος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Οταν εσύ είχες Κυράστα, εγω έπαιζα με Τζιοβάνι και Ζάχοβιτς.

Και οταν κατηφοριζε το ΟΑΚΑ με Λα Κορουνια ο Ζιοβανι και ο Ζαχοβιτς τρωγανε 5αρες απο τη Μολντε

Επαιζα μπαλαρα και εσυ επαιζες με τον Θοκταριδη τον Αλεξανδρη και ετρεχες για πριμ στην Παναχαικη

Οπότε παραδέχεσαι πως δεν είχε κέρδος η ΠΑΕ Ολυμπιακός από το σκάνδαλο Κοσκωτά

Ηθελες και κερδος??? Τι κερδος δλδ ηθελες? Να πληρωσει ο Αλαφουζος 30 χρονια μετα τα παμπερ του Κοσκωτα?

Ακου τι λεει ο θεουλης...

5.Η κυβέρνηση που καποτε έδωσε το οκ στον Καπετάνιο να ξεχρεώσει τα υποτιθέμενα χρέη του Ολυμπιακού με ένα απλό delete, για να τον αγοράσει ως παράρτημα.

Σε αλλο Συμπαν ζεις? Πολυ Ματριξ βλεπεις. Δεν εχουν γινει αυτα που λες, εγω θυμαμαι τον Κοκκαλη να παιρνει με διακανονισμο που ουτε σε αστεγο δεν γινεται

Σου διαφεύγει η κυβέρνηση για την οποία μιλάς.

Καταλαβα. Δεν εχεις απαντηση.

7. Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα...Επειδη εσυ τρολάρεις τους Ολυμπιακους, δε μπορω εγω να συζητήσω στο τοπικ του ΠΑΟ οπως κάνει ολος ο κόσμος??

Λες οτι ασχολουμαι με τον Ολυμπιακο ολη την ωρα. Που το ξερεις? Μπαινεις στο τοπικ του Παναθηναικου συχνα και με διαβαζεις? Γιατι το κανεις?

8. Ο Πατέρας ειχε συνομιλία με τον Δαλούκα πριν και μετά το ματς με τον ΑΡΗ με σκοπό να τον πιέσει.. Η συνομιλία ειναι ελευθερη να την ακουσεις.

Για ριχτην να την ακουσουμε

 

 

Μεχρι τωρα απο σενα ακουμε ναι γκουχου τοτε αμα γινοταν, ισως θα μπορουσε. Το ποιος εκτιθεται αστο, το κρινουμε μονοι μας.

 

 

ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ να μιλάς για παράγκες όταν έχω 8 πρωταθλήματα από το 79 και εσύ έχεις 19!Δεν γίνετε πρέπει κάποιος να έχει εγκεφαλικό πρόβλημα για να πιστεύει τέτοια πράγματα.

 Τι προσπαθεις να τους δωσεις να καταλαβουν? Το αυτονοητο? Οτι παραγκα με λιγοτερα πρωταθληματα δικα σου απο τους αλλους δεν υπαρχει? (εκτος αν εννοει παραγκα των αλλων)

 

Οι ανθρωποι μεγαλωσαν στην εποχη του "ο σκοπος αγιαζει τα μεσα, εμεις να περασουμε καλα και τα αλλα χεστηκαμε". Πολιτικα, αθλητικα, κοινωνικα. Τα αποτελεσματα τα βλεπουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οταν κατηφοριζε το ΟΑΚΑ με Λα Κορουνια ο Ζιοβανι και ο Ζαχοβιτς τρωγανε 5αρες απο τη Μολντε

 

 

Απο ποιον ετρωγα πενταρες αρχηγε με Ζαχοβιτς και Ζιοβανι ? Απο την Μολντε ?

 

Ελα περιμενω να το googlareιs πρωτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...