Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1. Δεν μπορει να καταργηθει κατι που δεν ηταν ποτε θεσμοθετημενο. Φυσικα και το fair play δεν αναφερθηκε για να βγει "παρανομο" το γκολ

2. Το φαουλ ειναι κανονικο αμα εισαι γαυρος

3. Εχεις δει καποια διακοπη χρονου οταν πχ υπαρχει τραυματισμος? Το ποδοσφαιρο ειναι αθλημα με καθαρο χρονο παιχνιδιου? Ειδες καποιον γυμνο να μπαινει εντος?

4. Το μονο σιγουρο, οτι το παιχνιδι τελειωνει οταν σφυραει ο διαιτητης. Απλα συνηθως ο διαιτητης δεν σφυραει αν δεν κερδιζει ο Ολυμπιακος

5. Δηλαδη για σενα το οτι μια χρονια που εχεις παρει τον τιτλο απο τον Σεπτεμβρη δεν ηταν φιλικο το ματς στη Λειβαδια αποτελει κριτηριο αθωοτητας?

1.Aπλά το ανέφερες τότε για να μας τη σπάσεις?

2. Το φάουλ δεν υπάρχει αν είσαι αντιολυμπιακός.

3. Αφού δεν υπάρχει καθαρός χρόνος παιχνιδιού τι γκρινιάζεις λοιπόν? Τα 5 λεπτά καθυστερήσεων μπορούν να γίνουν και 25 αν πέφτουν όλοι κάτω και τρώνε το χορτάρι για καθυστερήσεις. Ακόμα δε το έχεις ξεπεράσει αυτό το θέμα? Οκ γελάσαμε, κάναμε τη πλάκα μας, ΔΥΣΤΗΧΩΣ για εσένα και όλους τους αντιολυμπιακούς, ο διαιτητής καλός κράτησε τις καθυστερήσεις. Αν δε πιστεύεις εμένα, ρωτα καναν σοβαρό άνθρωπο, ή καναν διαιτητή.

4. Το παιχνίδι τελειώνει όταν το σφυράει ο διαιτητής. Αν πιστεύεις οτι ο διαιτητής αυτός δεν δικαιολογείται να κρατήσει καθυστερήσεις, επιχειρηματολόγησε.

5. Κερδίζω, ειναι στημένο, χάνω, είναι στημένο, φέρνω ισοπαλία, είναι στημένο, παλεύει ο Λεβαδεικός, τρωει γκολ στο 90φεύγα στη μοναδική φάση που άφησαν αμαρκάριστους 2 παίχτες του Ολυμπιακού, ειναι στημένο. Χάνεις απ τον Πλατανιά, σε αδικεί η διαιτησία, σε έστησε ο Μαρινάκης.  Αν όλα τα θεωρείς στημένα, τι παρακολουθείς ποδόσφαιρο? Δε καταλαβαίνεις πως το πολύ το κυριε ελέησον το βαριέται και ο Παπάς?

 

Προς υπόλοιπους Παναθηναικούς.

Και εμείς σαν γάβροι γελαμε καμια φορά με κάποια χτυπητά σφυρίγματα. Και γενικά πολλοί που γράφουμε εδώ, τα λέμε και μόνοι μας. Χθες όμως, παρόλο το γέλιο που ριξαμε με τις καθυστερήσεις,  δεν έγινε κάτι το μεπτό .

Απλά θα συνεχιστεί το ιδιο πράγμα που έχουμε φέτος καθε Κυριακή. Ο Παναθηναικός δε παίζει καλά και κάποιοι θα προσπαθούν να βρουν αντίβαρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 23,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • MiDi_MiLiZ

    2161

  • DKNI

    1827

  • firewalker

    1268

  • 8elwADSL

    955

Eπισης να προσθεσω εγω στο παραπανω οτι αν ο διαιτητης εδινε πχ 4 λεπτα καθυστερησεις τοτε ολοι στο πρωτο λεπτο θα μου πεφτανε κατω για 4 λεπτα και θα επρεπε να σφυριξει ληξη ο διαιτητης οταν θα σηκωνονταν ορθιος ο παιχτης και θα συμπληρωνοντουσαν 94 λεπτα παιχνιδιου .Βεβαια που να τα καταλαβει αυτα βαζελος ,ειπαμε οσα δεν φτανει η αλεπου και ο βαζελος....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει παιδια, ολα καλα, αφου κερδισε ο Θρυλος να πουμε, ολα οκ. Και εννοειται οτι εγιναν καθυστερησεις και επρεπε να τελειωσει στο 97'. Αφου το βαλαμε δε, επρεπε να κρατηθουν ΑΚΡΙΒΩΣ 7' καθυστερησεων ετσι? Εγιναν 7' καθυστερησεις, τοσο επεφταν οι παικτες του Λεβαδιακου κατω. Σιγουρα δεν εγινα πχ 10', μην τυχον και γινει κανα 1-1 κατα λαθος

 

Και σιγουρα αν το ιδιο σκηνικο ειχε γινει με τον Λεβαδειακο να ισοφαριζει στο 97' δεν θα ελεγε ο μπουχεσας για εγκληματα της Ελλαδας

 

Εδω ο αλλος λεει οτι μας φταιει ο αερας. Οπαδος του Ολυμπιακου το λεει αυτο. Θα τα διαβαζει ο Κοντε και θα γελαει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Olympiakos is never late, nor is he early, he scores precisely when he means to. :P

 

Όποτε βλέπω καθυστερήσεις πάντως του Ολυμπιακού, standard ότι στο τελευταίο λεπτό θα μπει το γκολ. Σαν σε ταινία!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες μας το τελος ομως...

 

Γιατι μεχρι στιγμης καθε ποστ που σου απανταω/απανταμε αλλαζετε κατηγορια

 

Τα παραμυθακια λοιπον ποια ειναι? Τι ακριβως λεει το ανυπογραφο αρθρο του γνωστου αντικειμενου sportdog? Γιατι δεν βλεπω εγω καποια ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ κατηγορια (και ο λογος που δεν την βλεπω ειναι ο προφανης, ο συντακτης δεν εχει καποιο στοιχειο)

Σοβαρά τώρα ο Ολυμπιακός του Μάντζαρη, του Σλούκα, του Παπανικολάου, του Άντιτς, του Λάζου και του Χάινς είχε 5 εκ. ευρώ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ μπάτζετ απο τον Παναθηναικό του Σάρας, του Σάτο, του Μπατίστ και του Μάριτς???
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(βγαλε τον Σαρας στην ακρη, ειχε ερθει με 2-2.5 κατοσταρικα μονο)

 

Υποθετω υπάρχουν αρμόδιες αρχές που μπορούν να κρίνουν αν υπαρχει κάποια ασυμφωνία μεταξύ κατατεθημένων συμβολαίων και εξόδων της ΚΑΕ

Και για να δεις οτι δεν ειμαι κολλημένος, όντως, είναι περίεργο ο περσυνος Παναθηναικος να εχει μικρότερο κόστος από τον περσυνο Ολυμπιακό. Αλλά α) δεν ξερω ακριβώς τι μπαινει σε εναν ισολογισμό ΑΕ και β) τι παροχή μπορει να δοθεί εκτός μισθού

 

Επομένως, επειδη δεν μιλάμε με συγκεκριμενα στοιχεια αλλα λογικα συμπερασματα=πως γινεται περσυ ο Παναθηναικος να ειχε 13Μ μπατζετ, ενα ακομα "λογικο συμπερασμα" ειναι αφου οι ισολογισμοι δημοσιευονται τόσα χρόνια, δεν θα ειχαν επέμβει οι οικονομικες αρχες?

Ακομα και να μην θελανε ας πουμε να επεμβουν, δεν θα μπορουσε να γινει μια καταγγελια απο πχ την ΚΑΕ Ολυμπιακος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω ο αλλος λεει οτι μας φταιει ο αερας. Οπαδος του Ολυμπιακου το λεει αυτο. Θα τα διαβαζει ο Κοντε και θα γελαει

 

Ρε DKNI επειδη βλεπω το γραφεις δευτερη φορα και μου κανει απορια ,που κολαει η φαση του Κοντε ,που οντως σε εκεινη την φαση αν το ειχες δει το ματς επαιξε ο αερας τον ρολο του , με αυτο που σου ειπα εγω οτι του Βαζελου του φταιει μεχρι και ο αερας οταν δεν παιρνει πρωταθλημα σαν σχημα λογου .Το πρωτο ειναι ενα υπαρκτο γεγονος ,εγινε μια φαση δεν το ηθελε η μοιρα και μας το καρφωσε ο Κοντε κανεις δεν ειπε οτι εκανε πουστια η Γιουβεντους .Το δευτερο ειναι σχημα λογου ,δηλαδη ειπαμε μην κατεβουμε και σε επιπεδο δημοτικου στην κουβεντες που λεμε .Ελεος δηλαδη  ακου να μην μιλανε οι Ολυμπιακοι για αερα λογω του Κοντε χαχαχαχαχαχα .Να δω τι αλλο θα διαβαζω απο βαζελο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κάλυψες

Ρε DKNI επειδη βλεπω το γραφεις δευτερη φορα και μου κανει απορια ,που κολαει η φαση του Κοντε ,που οντως σε εκεινη την φαση αν το ειχες δει το ματς επαιξε ο αερας τον ρολο του , με αυτο που σου ειπα εγω οτι του Βαζελου του φταιει μεχρι και ο αερας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου αρέσουν οι βάζελοι του στυλ του DKNI, κουβέντα για τον χθεσινό αγώνα της ομάδας τους αλλά πολλές κουβέντες για ματς του Ολυμπιακού προ δεκαετίας και βάλε. Έτσι, υγιής φίλαθλος κόσμος. Εύγε αγόρι μου. Μίλα και για το τσάμπιονς λιγκ που πήγατε φέτος, πέρσυ. Oh wait...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου αρέσουν οι βάζελοι του στυλ του DKNI, κουβέντα για τον χθεσινό αγώνα της ομάδας τους αλλά πολλές κουβέντες για ματς του Ολυμπιακού προ δεκαετίας και βάλε. Έτσι, υγιής φίλαθλος κόσμος. Εύγε αγόρι μου. Μίλα και για το τσάμπιονς λιγκ που πήγατε φέτος, πέρσυ. Oh wait...

 

Eδω τωρα μπερδευει ο αλλος την εκφραση "του φταιει και ο αερας" που ειναι σχημα λογου με τον αερα(τον πραγματικο)  που λεγαμε για τον Ελευθεροπουλο στην φαση του Κοντε τοτε και μας λεει να μην λεμε για αερα χαχαχαχαχαχαχαχαχα Θεος ο τυπος .Εντωμεταξυ δεν το εχει παρει χαμπαρι ακομα και το συνεχιζει ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου αρέσουν οι βάζελοι του στυλ του DKNI, κουβέντα για τον χθεσινό αγώνα της ομάδας τους αλλά πολλές κουβέντες για ματς του Ολυμπιακού προ δεκαετίας και βάλε. Έτσι, υγιής φίλαθλος κόσμος. Εύγε αγόρι μου. Μίλα και για το τσάμπιονς λιγκ που πήγατε φέτος, πέρσυ. Oh wait...

Δεν ειναι ούτε Παναθηναικοί, ούτε βάζελοι αυτού του είδους οι οπαδοι. Δε τους θεωρώ καν οπαδούς. Είναι αντιοπαδοί. Σκοπός της ζωής τους ειναι να ψάχνουν να βρουν ανύπαρκτα πρόβληματα και θεωρίες συνωμοσίας για να δικαιολογήσουν τυχόν αποτυχίες της ομάδας που υποτίθεται πως υποστηρίζουν. Που στη πραγματικότητα δε την υποστηρίζουν γιατί αν το έκαναν θα ασχολούνταν καθαρά με τύπους σαν τον Τσάκα που προσβάλουν τη νοημοσύνη του εκάστοτε οπαδού, αλλά κυκλοφορούν ελεύθεροι και ωραίοι, τι στιγμή που στο μυαλό τους για όλα τα κακά της μοίρας τους θα φταίει ο εκάστοτε πρόεδρος του Ολυμπιακού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ισχύουν αυτά που λες βλέπουμε φέτος πως πάει η ομάδα μας και προβληματιζόμαστε για αυτό αλλά σαν φίλαθλοι ασχολούμαστε με όλα που συμβαίνουν στο ποδόσφαιρο και ναι όταν δούμε κάτι περίεργο δεν κάνουμε τα στραβά μάτια,αλλά οι περισσότεροι γαύροι έχουν το στανταρ επιχείρημα "είσαι 10 20 50 100 βαθμούς πίσω και μιλάς για διαιτησία;" όσους βαθμούς και να είμαι πίσω πρέπει να καταλάβετε ότι όταν βλέπουμε κάτι περίεργο όχι μόνο εμείς αλλά και οι φίλοι των άλλων ομάδων θα το σχολιάζουμε,γιατί ο γαύρος έχει δώσει εδώ και χρόνια δικαιώματα για αυτό.

Και για να φρεσκάρω λίγο την μνήμη σας γιατί φαίνεται ότι "ξεχνάτε"

 

http://espn.go.com/sports/soccer/news/_/id/6699614/greek-league-chief-vangelis-marinakis-linked-corruption-scandal

http://www.independent.co.uk/sport/football/european/greek-league-chief-linked-to-corruption-scandal-2301884.html

 

Και αν είσαι μικρός μπορείς να διαβάσεις και συνέντευξη πρώην κορακιού για να δεις τι συνέβαινε

http://www.sport-fm.gr/article/151696

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στα 2 λινκ η λέξη κλειδί είναι το "suspect", ελληνιστί "ύποπτος" όχι κατάδικος. Εκτός αν είστε και δικαστές και έχετε έτοιμη την ετυμηγορία (ξέρω η απάντηση σε αυτό θα είναι "θα πληρώσει ο Βαγγέλας και δεν θα καταδικαστεί κανένας" οπότε δεν έχει και πολύ νόημα η κουβέντα πάνω σε αυτό το θέμα)

 

Αν δε έχεις παρατηρήσει σε όλα τα αθλητικά site/forum/εκπομπές όλοι αντί να ασχολούνται με τα αγωνιστικά ασχολούνται με την διαιτησία και ξεψειρίζουν το κάθε τι. Δεν άκουσα κανέναν εδώ μέσα να μιλάει για την εμβληματική εμφάνιση του Μαρίνου στους Ζωσιμάδες, αλλά όταν έχει την ίδια απόδοση ο Χολέμπας εδώ μέσα γράφονται διθύραμβοι.

Έξω-αγωνιστικά  είδαμε επίσης να γράφεται πάλι εδώ μέσα ότι "οπαδοί χωρίς διακριτικά εμπόδισαν τους οπαδούς του ΠΑΟ" αλλά δεν είδαμε να γράφεται ότι οπαδοί του ΠΑΟ μαχαίρωσαν έναν οπαδό του ΠΑΣ.

 

Σας έχουν κάνει το μυαλό χυλό και ζείτε και αναπνέετε -κάποιοι όχι όλοι- για να βλέπετε τα ματς του Ολυμπιακού κάθε βδομάδα και να βρίσκετε τα κακώς κείμενα που κατευθείαν τα αναγάγετε σε στήσιμο/πουλημένο διαιτητή και λοιπές βλακείες αντί να βλέπετε τα ίδια στην δικιά σας ομάδα και να τα σχολιάζετε. Όπως για παράδειγμα τα 2 φάουλ εκτός περιοχής που ήταν για κίτρινες αλλά δεν έδωσε τίποτα ο διαιτητής στο τελευταίο 15λεπτο στους Ζωσιμάδες.

 

Ορίστε λοιπόν, 3 διαφορετικά θέματα που σχολιάζετε συνεχώς για τον Ολυμπιακό -ξαναλέω κάποιοι όχι όλοι-, να τα συζητήσετε για την ομάδα σας. Έξω-αγωνιστικά/επιδόσεις παιχτών σε ματς/διαιτησία που και στα 3 υπάρχει θέμα συζήτησης.

 

Αλλά όχι, ας μιλήσουμε για τον Κόντε και την Γιουβέντους πριν 15 χρόνια.

 

Μετά σας φταίει ο Μαρινάκης... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε τώρα ο zeniath να μας πει ποιανού το μυαλό είναι χυλός. Ο γαύρος ο zeniath. Θα πηδηχτώ από το παράθυρο λέμε.

 

Ο τύπος που πριν λίγες εβδομάδες μας εγκαλούσε γιατί δεν ασχολούμαστε που κάνανε ντου τα καμάρια μας σε άλλους φιλάθλους.

Ο τύπος που σήμερα μας εγκαλεί γιατί δεν γράφτηκε πουθενά ότι μαχαιρώθηκε οπαδός του πας.

 

Ναι, είναι ο ίδιος τύπος που πριν λίγες μέρες ξέχασε να σχολιάσει τα κόκκινα καμάρια που μαχαίρωσαν τον αστυνομικό. Μάλλον σκόνταψε και προσγειώθηκε στο μαχαίρι....

 

Αυτός, που το μυαλό του δεν έχει χυλώσει γιατί είναι πολύ ανοιχτόμυαλος και ανοιχτομάτης. Αυτός που ενημερώνεται από τα κόκκινα αντικειμενικά μέτωπα. Αυτός που το πρωί στον φούρνο δεν παίρνει τυρόπιτα, παίρνει αντικειμενικόπιτα.

 

Ο zeniath λοιπόν έρχεται να κατηγορήσει κάποιους, όχι όλους και να δώσει άλλο αέρα στην συζήτηση.

Και τον ενοχλεί που τα βάζουν στον μαρινάκη και δεν αναγνωρίζουν την τίμια ανωτερότητα της ομάδας του.

Εύγε. Μαρινάκης λαμπρός σας οδηγεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη, πως τολμώ να ασχολούμαι με τα χάλια των συνδεσμιτών και πιο ουσιαστικά θέματα όπως το αγωνιστικό κόμματι και δεν ασχολούμαι με τα ουσιαστικότατα θέματα του αν έπρεπε να κρατήσει ή όχι 74 δευτερόλεπτα παραπάνω καθυστερήσεις ο διαιτητής και με το αν ο αέρας πήρε την μπάλα του Κόντε 15 χρόνια πριν.

 

Πως τολμάω και μιλάω για σοβαρά θέματα. Δε θα το ξανακάνω dude, έλα πάμε παλι να πιάσουμε την κουβέντα για το ότι 74 δευτερόλεπτα τα πληρώθηκε για να τα αφήσει επιπλέον ο διαιτητής. Έλα να πιάσουμε συζήτηση πάλι επιπέδου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...