Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γράφω κάτι ξεκάθαρα και λες ότι υποννοώ κάτι άλλο? Πωτς γένεν αυτό?

 

Αυτό που είπα και ξαναλέω, είναι ότι εσύ που θέλεις να απέχεις μπορείς να κρίνεις την ομάδα, την διοίκηση, τους παίχτες κοκ όσο θέλεις. Δεν μπορείς να κρίνεις εμένα και τον κάθε άλλο σαν εμένα που προσπαθεί με την φωνή του να κάνει κάτι. Όσο δεν κάνω κακό στον παναθηναικό, δεν μπορείς να με κρίνεις. Γιατί εγώ προσπαθώ, εσύ όχι.

 

Από εκεί και πέρα, εννοείται αν κάτι σε ενδιαφέρει και θέλεις να το προστατεύσεις/βελτιώσεις/αλλάξεις, η αποχή είναι το μεγαλύτερο λάθος. Αυτό είναι αυτονότητο.

 

Τέλος, αν το τσουβάλιασμα το κάνεις από κόντρα π.χ. με τον slimdata, απευθύνσου συγκεκριμένα. Γιατί κι εγώ σιχαίνομαι τον αλαφούζο αλλά δεν μου φταίει ούτε ο dkni ούτε ο midi για να τα βάζω μαζί τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 23,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • MiDi_MiLiZ

    2161

  • DKNI

    1827

  • firewalker

    1268

  • 8elwADSL

    955

Και να προσθεσω, πως περαν του Ουκιτς στην επιθεση που οντως κραταει πολυ τη μπαλα, εχετε και πολυ αργες περιστροφες στην αμυνα, ειστε κακοι στην ομαδικη αμυνα.

ΠΟΙΑ ομαδικη αμυνα?

Τον διαφημιζουν ως κοουτς της αμυνα αλλα αν στην επιθεση εχει ΔΥΟ συστηματα -μετρημενα - στην αμυνα δεν εχει ΚΑΜΙΑ λογικη, ΚΑΝΕΝΑ συστημα, δεν ξερουν καν τι να κανουν στα πικ, να χετζαρουν η οχι, δεν ξερουν αν περιστρεφονται ή οχι, τιποτα

 

Απλα πηρε τον Λασμε που του ειπαν "πηδαει ψηλα" και λεει δωστε ντραιβ να κανει ταπες ο Λασμε. Ειδε τον Γκιστ, του μοιαζει φατσικα με Λασμε, σου λεει "θα ριχνει ταπες"

 

Eιναι κριμα παντως γιατι ειναι φιλοτιμο ροστερ και με αλλον προπονητη θα ειχε καλυτερη τυχη. Μερικα παλικαρακια πχ Λασμε, Μπραμος, Ματσιουλις ισως ειχαν θεση ρολιστα, εστω 9ου παικτη, και σε εποχες Ζοτς. Παντως η διοικηση αδικει τον Συλλογο αλλα και τον εαυτο της με το να κραταει τον αστειο στον παγκο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://prasinanea.gr/basket/euroleague/article2080898.ece

 

Mακαρι να'ναι ετσι ρε φιλε, μακαρι.

 

Τωρα στα του αγωνα:

Λασμε επι Ζοτς, πχ περυσι, θα εδινε 7ο imho (και θα ειχε καταπιει τον ΟΣΦΠ στους τελικους, οπου κανανε παρτι κατι ανεκδοτα τυπου Ντορσι).

Μασιουλις επι Ζοτς, θα αφηνε τον Περπε σε ρολο Γιαννοπουλου.

Σκεψου οτι και οι 2 τους με οδηγιες Ζοτς και με διαχειριση Ζοτς και με συμπαικτες απτο ροστερ του Ζοτς θα ηταν -θεωρητικα- ακομη καλυτεροι.

Για τον Μπραμος αν και ειναι η αποκαλυψη της σεζον μεχρι στιγμης, θελω να τον δω να σταθεροποιειται καπου. Και δεν τον λεω γιατι φοβαμαι να κανω κωλοτουμπα (την εχω κανει ηδη σε σχεση με οσα ελεγα το καλοκαιρι, με τοση δουλεια που εχει ριξει το παληκαρι δε θα μπορουσα να κανω και αλλιως), το λεω γιατι αυτα τα σκαμπανεβασματα του, περα απο το οτι ειναι συχνα, με κανουν να τον φοβαμαι στα δυσκολα. Μακαρι ομως, να κανω κι εδω την κωλοτουμπα μου.

 

Οσον αφορα τον τρακη. Μετα τον... Μπραμος, ειναι η δευτερη αποκαλυψη της σεζον. Θα κανω μιση κωλοτουμπα εδω και θα πω οτι ενω δεν το περιμενα δειχνει να εχει ενδιαφερον για την ομαδα, να την ποναει και να την προσπαθει. Εχει κανει λαθη και καποια τα διορθωσε ηδη. Αν καταφερει να βαλει εγωισμο στην ακρη, με λιγο σπρωξιμο απτον θειο, μπορει να μας κανει να παραμιλησουμε για παρτη του (ο Απριλης πλησιαζει, ο Μεγας εχει δωσει το συνθημα πριν λιγες εβδομαδες, αρα ειναι στο χερι του τρακη). Μεχρι στιγμης ΔΕΝ τα εχει παει ασχημα, δειχνει αντανακλαστικα και ενδιαφερον, ενω δεν το περιμενα. Αυτη τη σεζον του την χαριζω σαν φιλαθλος λοιπον, ως beta για να μαθει πως τρεχει μια ομαδα και να μαθει να αποφευγει παρορμητισμους και λοιπες χαζομαρες που τον χαρακτηριζουν ωρες-ωρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E ναι αλλα το συντεταγμενο μπασκετ απαιτει περισσοτερη προσήλωση και συγκεκριμενη ψυχολογια. Παιζετε τελειως ελευθερα φετος. Τυφλα να χει ο Γκερσον.

 

Αυτος που σιγουρα θα ηταν (ακομα) καλυτερος, θα ηταν σιγουρα ο Καπονο. Δεν ειμαι αντικειμενικος στην κριση μου γιατι παντοτε ειχα τρελη αγαπη για τους καθαροαιμους σουτερ (απο εποχες Τζονσον), αλλα ο καπονο δειχνει να εχει παααρα πολυ μπασκετ μεσα του και την εμπειρια να το διαχειριστει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καπονο ξερει μπασκετ ,αλλα δυστηχως το σωμα του ειναι σαν παλαιμαχου,το σωμα του πανκκο εχει,0 δυναμη .

Ο Καπόνο δεν χρειάστηκε ποτέ στην καριέρα του να δημιουργήσει σώμα αθλητικό , έβγαζε πάντα το ψωμί του με το σουτ.

Το πως ένας σούπερ ντουπερ φέρελπις προπονητής δεν μπορεί να αξιοποιήσει το μεγαλύτερο σουτέρ που ήρθε στην Ευρώπη μετά τον Εντι θα πρέπει να μας προβληματίζει.

Άκόμη περιμένω να δω ένα σύστημα που να του επιτρέπει να μπορεί να σουτάρει και να προσφέρει αυτό που μπορεί , αλλά τι λέω....εδώ ο κόουτς Άρτζι ως παίκτης μέχρι τα 30+ δεν είχε καταλήξει με ποιο χέρι θα σουτάρει πηγαίνοντας σε κλειστό σχολείου στο Περιστέρι κάνοντας δοκιμές (αυτόπτης μάρτυρας), εργατικός δε λέω.

Α κάτι ακόμη, μπορεί κάποιος να μου πει μια σωστή περιστροφή στην άμυνα σε 80 λεπτά αγώνα σε Κωνσταντινούπολη και Αθήνα;

Το υλικό είναι παραδόξως (για το άγχος που λέγεται Τράκης) , αρκετά καλό ,του λείπουν πινελιές να γίνει υψηλοτάτου επιπέδου και πολύ φοβάμαι ότι το παιχνίδι χάνεται στο κατα πόσο το τεχνικό επιτελείο είναι ικανό να ταιριάξει τα κομμάτια το παζλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφορα τον τρακη. Μετα τον... Μπραμος, ειναι η δευτερη αποκαλυψη της σεζον. Θα κανω μιση κωλοτουμπα εδω και θα πω οτι ενω δεν το περιμενα δειχνει να εχει ενδιαφερον για την ομαδα, να την ποναει και να την προσπαθει. Εχει κανει λαθη και καποια τα διορθωσε ηδη. Αν καταφερει να βαλει εγωισμο στην ακρη, με λιγο σπρωξιμο απτον θειο, μπορει να μας κανει να παραμιλησουμε για παρτη του (ο Απριλης πλησιαζει, ο Μεγας εχει δωσει το συνθημα πριν λιγες εβδομαδες, αρα ειναι στο χερι του τρακη). Μεχρι στιγμης ΔΕΝ τα εχει παει ασχημα, δειχνει αντανακλαστικα και ενδιαφερον, ενω δεν το περιμενα. Αυτη τη σεζον του την χαριζω σαν φιλαθλος λοιπον, ως beta για να μαθει πως τρεχει μια ομαδα και να μαθει να αποφευγει παρορμητισμους και λοιπες χαζομαρες που τον χαρακτηριζουν ωρες-ωρες.

Ακου την παιζει με τον Τρακη

Αγαπαει τον Παναθηναικο. Το λεω εγω που τον εχω θαψει. Δεν ειναι Τζιγγερ

 

Το πτροβλημα ειναι αυτο ολων των Γιαννακοπουλων, που οσο υπηρχε χρημα και Ζοτς κρυβοταν. Θεωρει οτι μονο αυτος ξερει, αυτος που πληρωνει, αυτος εχει δικιο, οι αλλοι @@, αυτος ειναι το Α και το Ω. Θεωρει πως αυτος εχει την λυση.

Γι'αυτο και το παλευει, γι'αυτο και θεωρω πιο πιθανο να πουλησει την Βιανεξ για να φερει τον Κρις Πολ και τον Μπλεικ Γκριφιν παρα να φυγει ο Πεδουλακης: Γιατι θελει να αποδειξει ποσο μαλακες ειμαστε εμεις και οσοι λεγανε για Ζοτς κτλ, θελει να παρει κουπα με Πεδουλακη, θελει να δειξει οτι η δικη του μεθοδος ειναι η σωστη

 

Αυτα ειναι κλασσικα συμπτωματα πλουσιων 2ης γενιας που εχουν μαθει να τους γλυφουν απο παιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αλήθεια είναι ότι δεν υπ'ήρχε άμυνα ούτε πολύ οργάνωση...θέλουμε πολύ δουλειά στην άμυνα

ο ούκιτς απλά δεν υπάρχει, τον βλέπει ο πεδουλάκης που κάνει μαλακίες του έχει πέσει η ψυχολογια χάνει βολές κλπ και τον αφήνει μέσα για να χάσουμε το ματς, πραγματικά τι να πω

σχεδόν σε όλο το δεκάλεπτο ο καπόνο ήταν εκτός γιατί; δεν τον αξιοποιούμε καθόλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχεις παρει τον Καπονο, εναν παικτη που επαιζε 8 χρονια ΝΒΑ με ποσοστα επιπεδου Ρετζι Μιλερ αλλα μονο αυτο, ζουσε απο αυτο

Και του δινεις 2 σουτ ανα ματς?

Τι σκατα τον πηρες? Αυτος ειναι ικανος να παρει τον Ντουαιτ Χαουαρντ και να του ζηταει να παιζει πλευ μεηκερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Kαπονο εχει πολλη δουλεια μπροστα του αν θελει να παιρνει περισσοτερες προσπαθειες ανα αγωνα, περα απο το να περιμενει την επιφοιτηση στο νιονιο του Αρτζι.

Δυστυχως για αυτον, στην Ευρωπη οι αμυνες αν και λιγοτερο αθλητικες, ειναι πολυ πιο κινητικες αλληλοκαλυπτομενες και προσεκτικες (ιδιαιτερα στα 6.75). Δυστυχως για αυτον, ο σημερινος ΠΑΟ δεν δημιουργει επικινδυνες καταστασεις επιθετικα, ωστε να αναγκαζει τα αντιπαλια 3ρια να φευγουν απο πανω του για αλληλοκαλυψεις. Δυστυχως για αυτον ηρθε σε εποχη που η ζωνη τεινει προς εξαφανιση.

Αρα, ναι οκ ο Πεδουλακης δεν τον εκμεταλλευεται ας πουμε, αλλα απαιτειται να γινει πολυ πιο κινητικος και να φροντιζει να ξεμαρκαρεται. Οι εκτος μπαλας κινησεις του εκτος απο αργες και προβλεψιμες ηταν και ελαχιστες, τουλαχιστον χθες. Θα μου πεις αν εχει τετοιες οδηγιες απτον Αρτζι δε μπορει να κανει οτι του καπνισει, αλλα ας πουμε ο Μπραμος ή Μασιουλις, κινουνται πολυ περισσοτερο για να ξεμαρκαριστουν. Θα πρεπει και ο Καπονο να συνηθισει να παιζει ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο ακριβως πηγα να γραψω αλλα με προλαβε ο midi.Ο Καπονο υστερει σε ταχυτητα.Βαλτε τον εαυτο σας σε θεση προπονητη,κ βγαλτε ενα σχημα για να σουταρει διχως αμυνα.Ειναι πολυ δυσκολο οταν ο αντιπαλος αμυντικος ειναι κολλημενος πανω του,ουτε σκριν δε μπορει να παρει.

Ο μονος τροπος που τον φανταζομαι να σουταρει μονος του ειναι ο αντιπαλος του να παει σε βοηθεια,ετσι τη πατησε κ η Ζαλγκιρις οταν εβαζε τα 3ποντα σερι,που δεν τον γνωριζε.Πολυ δυσκολα αλλη ομαδα στην Ευρωλιγκα θα κανει το ιδιο λαθος.

http://www.youtube.com/watch?v=kneW0GvQees

 

Ειναι η τελευταια φορα που ασχολουμε με τον Ουκιτς γιατι εχει γινει κουραστικο αλλα πραγματικα ειναι τραγικος.900.000 δε μπορω να το χωνεψω με τιποτα.Ο Πεδουλακης δε μπορει να τον αφησει εκτος ομαδας;Τι φοβαται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Προπαγανδα των ΑΡΔ:</p>

<p><a href="http://www.lifo.gr/team/bitsandpieces/35269">http://www.lifo.gr/team/bitsandpieces/35269</a></p>

<p> </p>

<p>Κουιζ: Ποιοι να ειναι αραγε :D</p>

 

στανταρ ο πριντεζης ειναι ο ενας!!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...