Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοίταξε. Ο γαβρος πέρσι έκανε κάποιες καλές μεταγραφές ομολογουμένος.

Ειδικά όταν πήρε ο χοντρός δανεικό τον Μακουν θεώρησα οτι παρόλλο το δύσκολο όμιλο, πάει για μεγάλα πράγματα.

Ομολογουμένος, είχε την ευκαιρία να το κάνει, να περάσει δηλαδή τουλάχιστον στους 16 του Τσ.Λ. και να πάει ακόμα και μέχρι τους 4 στο Ουέφα.

Στάθηκε άτυχος ή ανίκανος, οπως θέλει ο καθένας το λέει.

 

Φέτος για έναν πολύ περιεργο λόγο αποδυναμώθηκε η ομάδα. Αλλοι θεωρουν οτι θέλει να τσεπωσει ο προεδρος, άλλοι (μεταξυ αυτων και εγω) οτι πάει να κάνει εξυγιανση.

Παρόλα αυτά, έχει φέρει αρκετά καλούς Ελληνες παίχτες, που πιθανότατα στον φετινο Παναθηναικό μπορει να έβρισκαν και θέση στην 11άδα (οπως κρινει κανεις), αλλά στον Ολυμπιακό ακόμα δε παίζουν.

 

Ο ΠΑΟ το μόνο που έχει ανάγκη, ειναι από κάποιον επενδυτή, ο οποίος θα πρέπει να τα σκάσει στην αρχή για να παίρνει μετά.

Ειχε αυτη την ευκαιρία με τους πολυμετοχικους, αλλά τα σπάσανε μόνοι τους και τώρα πληρώνει τα σπασμένα τους.

 

Ανεξαρτητα με αυτό, ένα σοβαρό επιθετικό χαφ να είχατε φέτος και να επέστρεφε ο Λέτο, θα βλέπαμε πολυ διαφορετικό Παναθηναικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 23,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • MiDi_MiLiZ

    2161

  • DKNI

    1827

  • firewalker

    1268

  • 8elwADSL

    955

... λιγα ειναι αυτα για το συστημα που εβγαλε σημερα πρω(κ)τοσελιδο με τον Φερειρα στην αγχονη?

 

WTF? Τώρα το είδα αυτό, φοβερά πράγματα. :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αλλες εποχες ο μεγαλος γκουρου του ποδοσφαιρου θα ειχε γυρισει πισω στη χωρα του τουλαχιστον 30 φορες απο τοτε που ανελαβε.

Τωρα για καποιο λογο συνεχιζει ακομα το εργο του στη ομαδα.Ειχα πει οτι δε θα ξαναδω αγωνα της ομαδας μου,γιατι εχω φτασει σε καποια ηλικια που ξερω να κοβω οτι με χαλαει.

Χτες ομως τον ειδα(φετος μονο με τη Μαλαγα το εκτος ειδα).

Πρεπει να ειναι η χειροτερη εμφανιση σε ευρωπαικο παιχνιδι, στην ιστορια του ΠΑΟ,ασυνδετη ομαδα,παιχτες που δε μπορουν να παρουν τα ποδια τους,τι να πω... ΕΚΤΡΩΜΑ.

Κατα τ αλλα ο μεγαλος γκουρου μονο το Καρα ηξερε να διωξει,αληθεια ποσες φορες με τη Μαλαγα ειπα ποσο πολυ τον ηθελε η ομαδα στο κεντρο αλλα ηταν αργος κ καθυστερουσε την αναπτυξη της ομαδας ,που ειχε στο μυαλο του ο γκουρου.

Εποχες Χανς Μπακε κ Μαλεζανι,αλλα τοτε υπηρχε κ μια ελπιδα ανακαμψης,τωρα μαλλον οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην συγκρίνεις με Μαλεζάνι. Ο ιταλός είχε τρελό πόλεμο από όλα τα κολλητάρια. Δηλαδή δημοσιογράφους-παίκτες του παναθηναικού-βδέλλες της διοίκησης. Αντίθετα τον πορτογάλο δεν τον ενόχλησε κανείς εως τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω οτι ο Μαλεζανι,οπως κ ολοι οι προπονητες που περασαν απ την ομαδα δεχονταν πολεμο απο πολλες μεριες σε αντιθεση με το γκουρου.

Αλλα οχι οτι ο Μαλεζανι ηταν κανενας σοβαρος προπονητης.Θυμασαι το ματς στο Καμπ-νου που ειχε παει να παιξει με την αμυνα στο κεντρο,σ εκεινο το ματς το οτι το ταμπλο δεν ειχε γραψει 10ψηφιο αριθμο τερματων ,το οφειλουμε στο μανταλακια το κροατη,που εκανε την καλυτερη εμφανιση στη ζωη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον Φερειρα δυο πραματα χρεωνω:

1. Η επιλογη τακτικης με 4 μπακ και 6 κεντρωους απεναντι σε καποια Μαριμπορ. Οσο θυμαμαι τον εαυτο μου δεν ξαναειδα Παναθηναικο να μπαινει μεσα χωρις στραικερ ποσω δε μαλλον με αντιπαλο επιπεδου...Μαριμπορ. Να κρατησει μπαλα στο κεντρο ηθελε? Τι διαολο εμπνευση ηταν αυτη με τον υπεραμπαλο και πιο αργο κι απτο θανατο Χριστοδουλοπουλο για φουνταριστο? Καποιος ρωτησε "και ποιον να βαλει". Ας βαλει οποιο ταγαρι θελει, αλλα τουλαχιστον να παιζει στη θεση του. Δηλαδη τωρα που δε βγηκε ο Χριστοδουλοπουλος για φορ, θα δοκιμασει τον Κατσουρανη στο επομενο? Και μετα τον Βιτολο και μετα τον Βυντρα? Εχεις 3 στραικερ, το 1 ειναι επιλογη σου, κοψε το λαιμο σου και κατεβασε ομαδα με φορ οταν παιζεις με Μαριμπορ.

 

2. Την συνολικη αδιαφορια ολων των παικτων. Αυτο ναι κυριοι, ειναι καθαρα λαθος και αδυναμια προπονητη. Και σαν Παναθηναικοι επρεπε να το ξερουμε καλυτερα απο τον καθενα, εχοντας τις παραστασεις που εχουμε απο το μπασκετικο μας τμημα.

 

Το πιο απελπιστικο ειναι οτι παρα το πρωτοφανες 4-6-0 που ειδαμε χθες απο τον Πορτογαλο, δεν μπορεσαμε να αλλαξουμε 2-3 πασες.

 

Η κριτικη των Παναθηναικων στον Φερειρα δεν μπορει να λογιστει ως κακοπροαιρετη. Για τους εξωθεν και τα ΜΜΕ και λοιπα παπαγαλακια δεν με κοφτει τι λενε και τι γραφουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου θυμησε Ρομα του Σπαλετι το χθεσινο σχημα,μονο που εκεινος μπροστα ειχε τον Τοτι κι οχι το Λαζαρους,ασε ποιοι εβγαιναν απο πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν ασχολούμε πολύ με αθλητικά γιατί έχω αηδιάσει πλέον, για τον αγώνα με την Μάριμπορ και γενικά για όσους αγώνες δεν τα πάει καλά η ομάδα το περίμενα οτι θα γινόταν. Ο Φερεϊρα σαν προπονητής δεν μπορεί να κάνει τίποτα για την ομάδα και για μένα έπρεπε να είχε φύγει, επίσης για τις μεταγραφές έπρεπε να είχαν γίνει καλύτερες, όταν λέω καλύτερες δεν ενοώ ακριβές ή πρωτοκλασάτα ονόματα αλλά μεταγραφές ποδοσφαιριστών που θα αποτελέσουν τα ανερχόμενα ταλέντα είτε έλληνες είτε ξένους, κάτι παρόμοιο δηλαδή με αυτό που έκανε η porto που έβγαλε διάφορους καλούς ποδοσφαιριστές οι οποίοι πουλήθηκαν αρκετά εκατομμύρια μετά. Αυτό έχει χρέος για μένα να κάνει η κάθε ποδοσφαιρική ομάδα ωστέ να την βλέπουμε να βελτιώνεται σιγά σιγά και να προσφέρει μερικές φορές και ένα θέαμα. Οι εποχές που υπήρχαν στο προτάθλημα παίκτες με σταθερή αξία που έμεναν καιρό σε μια ομάδα έχει τελειώσει. Τι να τον κάνουμε τώρα τον τοτσέ μπουνσόμ βιτόλο και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο ενώ την ίδια ώρα έφυγε ο Καραγκούνης, δεν λέω οτι σε αρκετούς αγώνες μπορεί να έδειξαν καλά σημεία οι παραπάνω παίκτες αλλά για μένα δεν μπορούν να οδηγήσουν τον παναθηναϊκό σε κάποιο καλό αποτέλεσμα στην ευρώπη. Για μένα την μεγαλύτερη ευθύνη την έχουν πρώτα οι διοικούντες μετά ο προπονητής και ένα πολύ μικρό μερίδιο ευθύνης οι παίκτες. Για τον αγώνα με τον ατρόμητο, προβλέπω ήττα.

 

Δυστυχώς θα περιμένουμε πολλά εώς πάρα πολλά χρόνια ακόμα για να δούμε έναν παναθηναϊκό με την ποιότητα που είχε όταν υπήρχανε ο ολισατέμπε ο κωνσταντίνου ο βλάοβιτς ο βαζέχα ο λυμπερόπουλος ο μπασινάς, σεϊταρίδης γκούμας καραγκούνης φύσσας και αρκετοί άλλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν ασχολούμε πολύ με αθλητικά γιατί έχω αηδιάσει πλέον, για τον αγώνα με την Μάριμπορ και γενικά για όσους αγώνες δεν τα πάει καλά η ομάδα το περίμενα οτι θα γινόταν. Ο Φερεϊρα σαν προπονητής δεν μπορεί να κάνει τίποτα για την ομάδα και για μένα έπρεπε να είχε φύγει, επίσης για τις μεταγραφές έπρεπε να είχαν γίνει καλύτερες, όταν λέω καλύτερες δεν ενοώ ακριβές ή πρωτοκλασάτα ονόματα αλλά μεταγραφές ποδοσφαιριστών που θα αποτελέσουν τα ανερχόμενα ταλέντα είτε έλληνες είτε ξένους, κάτι παρόμοιο δηλαδή με αυτό που έκανε η porto που έβγαλε διάφορους καλούς ποδοσφαιριστές οι οποίοι πουλήθηκαν αρκετά εκατομμύρια μετά. Αυτό έχει χρέος για μένα να κάνει η κάθε ποδοσφαιρική ομάδα ωστέ να την βλέπουμε να βελτιώνεται σιγά σιγά και να προσφέρει μερικές φορές και ένα θέαμα. Οι εποχές που υπήρχαν στο προτάθλημα παίκτες με σταθερή αξία που έμεναν καιρό σε μια ομάδα έχει τελειώσει. Τι να τον κάνουμε τώρα τον τοτσέ μπουνσόμ βιτόλο και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο ενώ την ίδια ώρα έφυγε ο Καραγκούνης, δεν λέω οτι σε αρκετούς αγώνες μπορεί να έδειξαν καλά σημεία οι παραπάνω παίκτες αλλά για μένα δεν μπορούν να οδηγήσουν τον παναθηναϊκό σε κάποιο καλό αποτέλεσμα στην ευρώπη. Για μένα την μεγαλύτερη ευθύνη την έχουν πρώτα οι διοικούντες μετά ο προπονητής και ένα πολύ μικρό μερίδιο ευθύνης οι παίκτες. Για τον αγώνα με τον ατρόμητο, προβλέπω ήττα.

 

Δυστυχώς θα περιμένουμε πολλά εώς πάρα πολλά χρόνια ακόμα για να δούμε έναν παναθηναϊκό με την ποιότητα που είχε όταν υπήρχανε ο ολισατέμπε ο κωνσταντίνου ο βλάοβιτς ο βαζέχα ο λυμπερόπουλος ο μπασινάς, σεϊταρίδης γκούμας καραγκούνης φύσσας και αρκετοί άλλοι.

Καλα,φερε μου την ομαδα με ζιλμπερτο σισε λετο σιμαο και ειμαι οκ εγω.ΑΠο σιμαο πηγαμε σε βιτολο,απο σισσε σε τοτσε,ο λετο τραυματιας,και απο ζιλμπερτο ζεκα.Τι να κανεις.Εχει πεσει πολυ το budget,εν βγηκαν και οι μετεγραφες[απορω αυτος ο Σο ποτε θα παιξε,μακαρι να βοηθησει και μην ξεφτιλιστουμε] και φτασαμε εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ρε παίδες, οκ έχετε οικονομικά, δεκτό, αλλά κάντε ότι κάνει και η ΑΕΚ, μπορεί 2 χρόνια να πάνε χαμένα αλλά μετά θα φτιάξει το πράμα. Όταν ξέρεις ότι δεν έχεις ελπίδα για πρωτάθλημα αδράζεις την ευκαιρία να ξεκινήσεις κάτι από την αρχή. Την Κούλα μπορεί τώρα να την βλέπουμε να παραπαίει αλλά εγώ πιστεύω σε 2-3 χρόνια που θα έχουν γίνει σωστοί ποδοσφαιριστές τα παιδιά, να πηγαίνει πολύ καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναί φίλε, ακόμα και να σου φέρω την ομάδα με σισέ σιμάο κτλπ.... θέλει και προπονητή, τι κάναμε τότε σε Ευρώπη και Ελλάδα? Επίσης δεν πιστεύω ούτε πως σε 3 χρόνια θα γίνει κάτι. Διότι τέτοια φαινόμενα έχουν ξαναγίνει σχετικά πρόσφατα. Να θυμιθούμε που από βαζέχα λυμπερόπουλο ολισατέμπε βλάοβιτς χένριξεν και όλους αυτούς, πήγαμε σε ραγκουέλ, νιρέν ντε μπά, λουσιαν σανμαρτεάν (το Ρουμάνικο υπερταλέντο από την γκλόρια βίστριτσα που αποδείχτηκε σκάρτο), βόουτερ (ο ιπτάμενος ολλανδός, και καλα.....), ζουτάουτας και ένα σωρό άλλοι από την σαβούρα, μέχρι και τον κάπτεν αμέρικα των βαλκανίων θα φέρναμε, πάλι τα ίδια λέγαμε, βρίζαμε να φύγει ο Βέλιμιρ Ζάετς κτλπ.

 

Όταν παίζαμε με την Αϊντχόφεν αν θυμάμαι καλά και με προπονητή των Γιτζάκ Σούμ, χάσαμε 1 ή 2-0 τότε και όλοι λέγαν πάλι για τον χειρότερο αγώνα της ιστορίας και ο παναθηναϊκός έπαιξε μόνο για να μην χάσει. Για αυτό είμαι απαισιόδοξος. Η ουσία είναι πέραν ενός καλού προπονητή να γίνονται και ποιοτικές μεταγραφές, τώρα να πάρουμε παίκτη επιπέδου σισέ με την οικονομική κατάσταση της ΠΑΕ δεν το βλέπω με τίποτα, αν δεν ανακαλυφθούν φθηνοί παίκτες που να δείχνουν σημεία οτι υπάρχει μεγάλο περιθώριο βελτίωσης δεν θα γίνει τίποτα, θα μου πείς οτι αυτό μπορεί να μην γίνεται, δεν ξέρω γιατί δεν είμαι ειδικός, αλλά πιστεύω υπάρχουν άτομα που μπορούν να το δούν αυτό. Τουλάχιστο από το 2000 και μετά γιατί πρίν δεν ασχολιόμουν καθόλου, πέραν του Μαρκαριάν του Κιράστα και ίσως και του Αναστασιάδη δεν θυμάμαι άλλον προπονητή που να ήρθε σε αυτή την ομάδα και να μην έφυγε με τα χειρότερα σχόλια και αποδοκιμασίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασημαντες λεπτομερειες που σκιαγραφουν με τον πιο απολυτο τροπο την κατασταση που επικρατει:

 

http://prasinanea.gr...icle1937362.ece

Ασέβεια στους οπαδούς του Παναθηναϊκού

 

Οι ποδοσφαιριστές του Παναθηναϊκού παρέλειψαν να ευχαριστήσουν τους εκδρομείς και αποδοκιμάστηκαν έντονα.

Ένα δυσάρεστο περιστατικό συνέβη μετά τη λήξη του αγώνα... Οι περίπου 400 εκδρομείς του Τριφυλλιού από την Ελλάδα, ζητούσαν από τους ποδοσφαιριστές να μεταβούν προς το μέρος τους και να τους ευχαριστήσουν για την υποστήριξη.

Ωστόσο αυτοί δεν το έκαναν και κατευθύνθηκαν άμεσα προς τα αποδυτήρια, αμελώντας να πράξουν το ελάχιστο για τους οπαδούς τους. Εξαίρεση, ο Μπουμσόνγκ, ο οποίος πήγε και χειροκρότησε.

Οι υπόλοιποι ποδοσφαιριστές αποδοκιμάστηκαν έντονα και δικαιολογημένα, αφού παρότι είναι κατανοητά ο εκνευρισμός και η κούραση, όμως οι οπαδοί στάθηκαν δίπλα τους και άξιζαν μία μικρή επιβράβευση...

 

Επιβεβαιωνεται το προφανες. Αδιαφορια, μισθοφοροι, δεν ξερουν τι φανελα φορανε, δεν τους ενδιαφερει τιποτα απολυτως περα απο το να τελειωνει η 90λεπτη αγγαρεια για να γυρισουν πισω. Κι οτι ο προπονητης ανηκει στην ιδια κατηγορια επισης.

 

Βγηκε στο μεταξυ ο καραφλας και ειπε οτι θα παιξουν νεοι και θα μπουν στο περιθωριο οι αδιαφοροι. Μα καλα, δεν φταιει η διαιτησια και η παραγκα οπως μας ελεγε μετα το γρασαρισμα απο την Μαλαγα?

Και btw αν αυτο με τους νεους παιχτες που θα αντικαταστησουν τους αδιαφορους ισχυσει για πανω απο μιση εως 2 αγωνιστικες, εμενα τρυπατε μου την μυτη. Αλαφουζο πουλα και παρατα τους λαικισμους μπας και τραβηξεις κανεναν πικραμενο να σου δωσει τα λεφτα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...