Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30 ειπα, εστω 31, τι διαφορα εχει? Ειναι βετερανος?

 

Ο Γκιστ, στο 4ο δεκαλεπτο που εβαλα το ματς, ηταν τραγικος στην αμυνα, στην επιθεση δεν ακουμπησε μπαλα. Ολη η Μαλαγα πανω του χτυπουσε. Ας τον εβγαζε 2' να τον ηρεμησει. Που διαφωνεις?

1. Βετερανος λεγεται οποιος εχει μεγαλη εμπειρια, οχι ο γερος. Εκτος αν αρχισε μπασκετ στα 28, στα 32 λεγεσαι βετερανος

2. Ελα ντες, που να διαφωνησω? Στο οτι ανοιξες το ματς 4ο δεκαλεπτο? Στο οτι ειναι mvp του ματς? Στο τριποντο που εσταξε μολις το ειπες? Απο που να αρχισω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 23,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • MiDi_MiLiZ

    2161

  • DKNI

    1827

  • firewalker

    1268

  • 8elwADSL

    955

Ωραιο αμυντικο (δεν) πηρε ο Γκιστ.

 

Νιωσε λιγο. Οταν βλεπεις εναν παιχτη σου να παιζει ετσι για ενα 2λεπτο, τον βγαζεις, τον ηρεμεις και τον ξαναβαζεις οταν εχει κουλαρει. Επαιζε ή οχι ολη η Μαλαγα πανω του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευθανασια στον Κροατη κλοουν, παει να το χασει μονος του!!!

 

Ρε Κρις, αυτα που λες δεν υπαρχουν να πουμε. Σιγα μην αναφερθηκες και σε μια επιθεση.

Γιατι δεν το κοβουμε στο "ρε παιδια σορρυ, τωρα το ανοιξα"

Αστο, ξερουμε, ποτε κανεις σας δεν εχει πεταξει μπαρουφα¨. Καλα που δεν σε ακουσε

 


 


Αλαφουζος και στο μπασκετ ρε!!!

 

 

Ουκιτς φυγε μονο σου αν εισαι αντρας

 

Α ρε Αλαφουζο που θελετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε για πες μου, εσύ που καταλαβαίνεις πολλά, τι έχεις κάνει τόσα χρόνια για να μπορέσει ο παναθηναικός να απαλλαγεί από το "ματσο καρκινους, απατεωνες, τυχοδιωκτες, ερχομενους και παρερχομενους, ή απλα μαργιονετες"? Εννοώ,τι έχεις κάνει πέρα από το κράξιμο στα φόρουμ?

 

Και επίσης αφού το ανέφερες, τι έχεις κάνει για να απαλλαγή και η χώρα που ανέφερες?

Γενικά ρε παιδί μου, τι κάνεις? Ξαναλέω, εκτός από το απίστευτα εποικοδομητικό κράξιμο, στα φόρουμ

 

Γενικα, αν εχεις θεμα επι προσωπικου στειλε pm, γιατι και στα 2 ποστ σου αυτο διακρινω. Δεν απαντας πανω σε αυτα που γραφω, δεν παιρνεις ΚΑΝ θεση, απλα αναλωνεσαι στο να κριτικαρεις το τι κανω εγω περυσι, προπερσυ και φετος. Iδιαιτερα οι ειρωνειες -χωρις λογο και αιτια- ειναι για πολλα ζητω.

Ολο αυτο ειναι πιο επικοδοιμητικο φανταζομαι ε?

 

Παμε παρακατω:

Συνεχιζεις στην ιδια παραλογη/λογικη του προηγουμενου ποστ και για να στο αποδειξω: Εσυ τι εκανες για οσους (πολιτικους) σου ανεφερα πιο πριν?

 

Απο κει και περα:

1. Γιατι πρεπει να κανω κατι, περα απο το να συζηταω καφενειακα -στα φορουμ και οχι μονο στα φορουμ- αυτα που βλεπω? Αν θεωρεις οτι το παιρνω τοσο στα σοβαρα ωστε να αρχισω και ακτιβισμο υπερ του ΠΑΟ (με συμφερον τι? Να μαμαω τον Ολυμπιακο ας πουμε?), τοτε θα αστειευσαι.

2. Δεν εχω ιδιοτητα ικανη να "κανει κατι".

3. Δεν κανω και πολλα διαφορετικα αποσα κανει το 90% του κοσμου του ΠΑΟ.

4. Παντως, αυτο που κανω, ειναι να μην παταω γηπεδο εδω και χρονια, αν αυτο μετραει.

 

 

 

 

 

Κροατικη τραγωδια, παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις προβλημα αντιληψης ειλικρινα. 2 φαουλ σε ενα λεπτο, ποσα λευ απ χαμενα της Μαλαγα πανω στον Γκιστ και ποσα επιθετικα ριμπαουντς ΓΙΑΤΙ ΕΒΟΣΚΕ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΕΣ ο Γκιστ, και συ μου λες ειναι mvp με 20 ρανκινγκ. ΔΕ ΣΟΥ ΛΕΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ , σου λεω βγαλτον 2 λεπτα, ΗΡΕΜΗΣΕ ΤΟΝ, ΞΕΚΟΥΡΑΣΕ ΤΟΝ, με αλλη ομαδα θα το ειχες πληρωσει!! Τελος παντων τελος απο εμενα, και μαλιστα εχω πει οτι εχεις μια χαρα ροστερ, καλυτερο και απο το δικο μας το περυσινο, και μαλλον και απο το φετινο (για την δημητρακη που κραζατε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει σε καμια περιπτωση δε περιμενα ετσι χαλια τον Ουκιτς. Αν η Μαλαγα ηταν ευστοχη στη 4η Π μαλλον θα το χανατε το ματς. Τραγικος Πεδουλακης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρις εκτιθεσαι ασχημα. Καποιες φορες μπορουμε να πουμε "σορρυ μαγκες, λαθος μου" σε φορουμ

Το εχω πει, ζω ακομα, δοκιμασε το

 

 

Τρακη, το παλευεις. Δεν το εχεις αφησει στην τυχη του, το βλεπουμε, Κανεις 100 μαλακιες αλλα το παλευεις

ΔΙΩΧΤΟΥΣ!!

Δεν τους βλεπεις? Κροατης και Περιστεριωτης...ΟΑΕΔ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος ο Γκιστ σημερα, αν και στα 3π δεν τον πολυμεπιστευομαι. ΑΛλα σημερα ο Ρεπεσα ηταν προκλητικα υποτιμητικος απεναντι του, αφηνοντας τον συενχως ελευθερο στο 3π και πηρε την απαντηση του. Και επειδη ΕΙΝΑΙ παιχτης ψυχολογιας μακαρι το σημερινο ρεσιταλ του να του δωσει ωθηση και στα επομενα παιχνιδια.

 

Ο Λασμε ηταν και παλι τοοοοσο ουσιαστικος, μιλαμε για λιρα 100, αλλα οδευει ολοταχως προς καψιμο απτον Αρτζι (η αποδοση του στα 2 τελευταια παιχνιδια ειναι ηδη πιο κατω απτα συνηθισμενα).

Ο χοντρος, για ακομα μια φορα πιο τραγικος κι απτον χοντρο επι Γιαννακη, που ψυχαγωγουσε 20.000 κοσμο στο ΟΑΚΑ σε καθε τελικο.

 

Η ομαδα εχει τεραστια και πολλαπλα προβληματα σε αμυνα, επιθεση, μυαλο και πειθαρχια (στο παιχνιδι της) και ελπιζω να μην αυξηθουν γεωμετρικα με πιθανο σοβαρο τραυματισμο του Μητσου.

 

(Δεν φταιει ο Πεδουλακης για τον σημερινο του τραυματισμο, αλλα απτην αλλη οταν τον ριχνεις 23543456 λεπτα καθε παιχνιδι αυξανεις και τις πιθανοτητες για μια ατυχη στιγμη σαν τη σημερινη. Ουτως η αλλως τον ΔΔ επρεπε να τον ξεκουραζει πολυ περισσοτερο χρονο αλλα ελπιζω να μην ερθει ο SlimData και να μου πει "και τι προταση εχεις λοιπον, τον Ουκιτς?" :-D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bασικα χρειαζεστε να ανεβει ο Ξανθοπουλος ή ο Μπανκς. Ο ουκιτς (φαινεται να) ειναι καμμενο χαρτι, κατα τα αλλα εχεις 1002 τροπους να σκοραρεις (Σχορτσιανιτης/Λασμε στη ρακετα, Γκιστ στο τρανζισιον, Μπραμος/ΔΔ/Καπονο/Μασιουλις απο την περιφερεια, Ουκιτς/Μπανκς με ντραιβς, Καπονο/Μπανκς/ΔΔ στο 1On1), εχεις καλους αμυντικους (Λασμε/ΔΔ/Μπραμος/Μασιουλις), εχεις ατομα να πιεσουν στην περιφερεια, γενικα εχεις ΠΛΗΡΕΣ ροστερ. Αλλά δεν εχεις οργάνωση. Ακομη και ο ΔΔ δειχνει κουρασμενος και εκνευρισμενος για καποιο λογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pm για ποιο λόγο? Κανένα προσωπικό θέμα, συζήτηση κάνουμε.

 

Εγώ τι έκανα για αυτούς? Σε αντίθεση με εσένα, φέτος είναι η πρώτη χρονιά μετά από πολλά χρόνια που δεν πήρα διαρκείας, ούτε μπάλα ούτε μπάσκετ. Όχι για διαμαρτυρία, για οικονομικούς λόγους.

 

Τόσα χρόνια λοιπόν πήγαινα στο γήπεδο και εκεί εξέφραζα την άποψη μου. Εκεί έχουμε όλοι ιδιότητα ικανή να κάνει κάτι.

 

Ο λόγος που δεν πέτυχε η όποια διαμαρτυρία ή επευφημία μου είναι γιατί όπως είπες κι εσύ, το 90% του κόσμου της ομάδας θέλει να απαιτεί από την καρέκλα και όχι από την εξέδρα. Αλλά την προσπάθεια την έκανα. Και δεν περιμένω να με κεράσει κανένας μια πάστα για την καλή μου πράξη, είναι όμως αδιανόητο κάποιος που δεν πατάει στο γήπεδο να μου κάνει κριτική σαν οπαδό.

 

Όχι γιατί εγώ έχω περισσότερα δικαιώματα αλλά για τον εξής απλούστατο λόγο, εγώ ήμουν εκεί.

 

Και δεν με ενοχλεί το να μην στηρίζεις κανέναν. Όμως αυτός που μόνος του δηλώνει ότι απλά απέχει, έρχεται κάθε τρεις και λίγο να τσουβαλιάζει όλους τους χαζούς παναθηναικούς που δεν καταλαβαίνουν και καταπίνουν αλαφούζους αμάσητους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να προσθεσω, πως περαν του Ουκιτς στην επιθεση που οντως κραταει πολυ τη μπαλα, εχετε και πολυ αργες περιστροφες στην αμυνα, ειστε κακοι στην ομαδικη αμυνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pm για ποιο λόγο? Κανένα προσωπικό θέμα, συζήτηση κάνουμε.

 

Εγώ τι έκανα για αυτούς? Σε αντίθεση με εσένα, φέτος είναι η πρώτη χρονιά μετά από πολλά χρόνια που δεν πήρα διαρκείας, ούτε μπάλα ούτε μπάσκετ. Όχι για διαμαρτυρία, για οικονομικούς λόγους.

 

Τόσα χρόνια λοιπόν πήγαινα στο γήπεδο και εκεί εξέφραζα την άποψη μου. Εκεί έχουμε όλοι ιδιότητα ικανή να κάνει κάτι.

 

Ο λόγος που δεν πέτυχε η όποια διαμαρτυρία ή επευφημία μου είναι γιατί όπως είπες κι εσύ, το 90% του κόσμου της ομάδας θέλει να απαιτεί από την καρέκλα και όχι από την εξέδρα. Αλλά την προσπάθεια την έκανα. Και δεν περιμένω να με κεράσει κανένας μια πάστα για την καλή μου πράξη, είναι όμως αδιανόητο κάποιος που δεν πατάει στο γήπεδο να μου κάνει κριτική σαν οπαδό.

 

Όχι γιατί εγώ έχω περισσότερα δικαιώματα αλλά για τον εξής απλούστατο λόγο, εγώ ήμουν εκεί.

Εγω παλι δεν εχω διαθεση να σκαω ταλαρα σε αυτους που με δουλευουν μπρος στα ματια μου, με την ψευδαισθηση οτι μπορω να αλλαξω το ρου της ιστοριας μιας ομαδας που βασιζεται σχεδον αποκλειστικα σε οικονομικα και πολιτικα συμφεροντα. Κοινως ξενερωσα και με τις διοικησεις και με τη διοργανωση του πρωταθληματος, και ποτε μου δεν θεωρησα οτι πηγαινοντας στο γηπεδο (ακομα και ως μαζα, να γεμιζε το οακα/λεοφωρος) θα αλλαζε κατι. Και ρεαλιστικα να το δεις, λιγες φορες εως ποτε, αλλαξε ο κοσμος την πορεια της ομαδας του στα διοικητικα ανα την Ευρωπη.

 

Βλεπω ομως οτι υπαρχει μια υπονοια οτι οποιος δεν συμετεχει ενεργα στα δρωμενα (οσο ενεργη συμμετοχη μπορει να θεωρηθει το να πηγαινεις στο γηπεδο) δεν εχει δικαιωμα να εκφραζει αποψη για την ομαδα του? Κι επειδη το ακουω συχνα-πυκνα απο διαφορους, επιτελους, σκεφτειτε μια φορα για ποιους λογους μπορει να ειναι λαθος αυτος ο συλλογισμος (δε πας γηπεδο γιαυτο να μη γκρινιαζεις/μιλας κλπ). Η πιο απλοικη σκεψη: Αν εγω ειμαι Μπαρτσελονα ας πουμε, δεν δικαιουμαι να πολυμιλαω για την ομαδα επειδη δεν παω γηπεδο?

 

Και δεν με ενοχλεί το να μην στηρίζεις κανέναν. Όμως αυτός που μόνος του δηλώνει ότι απλά απέχει, έρχεται κάθε τρεις και λίγο να τσουβαλιάζει όλους τους χαζούς παναθηναικούς που δεν καταλαβαίνουν και καταπίνουν αλαφούζους αμάσητους.

Τσουβαλιαζω τοσο καλα οσο καλα τσουβαλιαζουν κι αυτοι που μιλανε για μιρλες, βαζελακους και βαζελια απλα επειδη λεγανε 3 μηνες πριν οτι η ομαδα οδευει προς τη σημερινη εικονα ολοταχως. Διοτι πριν 3 μηνες ειχες ροστερ, απο την επομενη Κυριακη, ουτε ροστερ δε θα χεις.

 

ΥΓ. Σκεφτειτε σοβαρα παντως, την περιπτωση ο Αλαφουζος να ειναι δεξι χερακι του Τζιγκερ ωστε η ομαδα να οδηγηθει με γρηγορες και απλες κινησεις, χωρις ιδιαιτερη μουρμουρα απο τον κοσμο εκει που επιδιωκει/συμφερει τον Τζιγκερ (αυτο ηταν και το βασικο νοημα του ποστ "για σκεφτειτε τι θα γινοταν αν ολα αυτα που συμβαινουν εδω και 2-3 βδομαδες ηταν επι προεδριας Τζιγκερ" που σας "ενοχλησε" και ο DKNI το θεωρησε σαν συγκριση προεδρων ).

Αλλά δεν εχεις οργάνωση. Ακομη και ο ΔΔ δειχνει κουρασμενος και εκνευρισμενος για καποιο λογο.

Συμφωνω σε αυτο. Ο ΔΔ ειναι απτις λιγες φορες που εξωτερικευει εκνευρισμο. Δεν φταιει αυτος, φταινε καποιοι που παιζουν με τα ορια του σε ολα τα επιπεδα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...