Προς το περιεχόμενο

Αστείες, περίεργες, ενδιαφέρουσες εικόνες.


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και επίσης αν γινόταν για τη murica να είχαμε και ποσοστά πόσοι απο αυτούς ηταν gang members 
 

-----------------------------------------

tumblr_lwe0cb7qCE1r2ae0fo1_500.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δύσκολο πράγμα η αυτοκριτική, ακόμα κι όταν δεν αφορά το άτομο.B4YbZLJ.jpg

 

Παρόμοια αντίδραση θα είχαμε από έναν Αμερικάνο για τη παραπανω διότι είναι πιο εύκολο να ξυνίζουμε τα μούτρα μας όταν γίνονται συγκρίσεις παρά να προσπαθούμε να κάνουμε βήματα προς το καλύτερο.

Τωρα μιλας για αυτοκριτική και μου συγκρινεις γατακια που παγιδευτηκαν στο μετρο με ανθρωπους που δολοφονουνται καθε χρόνο και κανεις και κυρηγμα για "βήματα προς το καλύτερο"; Και ο επομενος ζηταει και το ποσοστό επι του πληθυσμου για να δειξει τι; Ρε παίδες εχω 3 σκυλια αλλα οσο και να τα αγαπαω δεν πιανουν μία μπροστα σε μια ανθρώπινη ζωη. Αλλα τι σας λεω οταν σε καθε φωτογραφια ενος στρουμπουλου σκυλου αρχίζετε τα "αχου το στρουμπουλοζουζουνακι μου, θελω να το ζουληξω" και αλλα γραφικά.

 

Και προς θεου δεν λεω οτι ειναι σωστο να βασανιζουμε ζωα κτλ αλλα προφανώς οποιος το κανει ειναι απλα ψυχικα αρρωστος και δεν χαρακτηριζει μια χωρα κτλ. Απο την αλλη η οπλοκατοχη πχ στις ΗΠΑ ειναι νομος του κρατους και πεποιθηση ενος ολοκληρου λαου αν και πλεον εχουν αρχισει να ακουγονται φωνες εναντιον της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και προς θεου δεν λεω οτι ειναι σωστο να βασανιζουμε ζωα κτλ αλλα προφανώς οποιος το κανει ειναι απλα ψυχικα αρρωστος και δεν χαρακτηριζει μια χωρα κτλ. Απο την αλλη η οπλοκατοχη πχ στις ΗΠΑ ειναι νομος του κρατους και πεποιθηση ενος ολοκληρου λαου αν και πλεον εχουν αρχισει να ακουγονται φωνες εναντιον της.

 

Και για αυτό σου λέω οτι αν ήμουν αμερικάνος θα πόσταρα και ανάλογη φωτογραφία με τα καραγκιοζιλίκια που αναφέρθηκαν. Τα υπόλοιπα που λες είναι εντελώς άσχετα, η φωτογραφία πραγματεύεται -μια- πραγματικότητα, το οτι είμαστε εξπερ στην κακοποίηση ζώων, χωρίς αυτό να αναιρεί όλες τις υπόλοιπες. Δεν θα κάτσω να ποστάρω αντίστοιχες από άλλα κράτη μόνο και μόνο για να είμαι politically correct, το γιατί φαντάζομαι το καταλαβαίνεις. Το ότι εδώ ή αλλού «γίνονται και χειρότερα» δεν αναιρεί τίποτε, δεν μπορείς να αγνοείς ένα πρόβλημα απλά και μόνο επειδή υπάρχουν χειρότερα.

 

 

aBK8L8P_700b.jpg

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα μιλας για αυτοκριτική και μου συγκρινεις γατακια που παγιδευτηκαν στο μετρο με ανθρωπους που δολοφονουνται καθε χρόνο και κανεις και κυρηγμα για "βήματα προς το καλύτερο"; Και ο επομενος ζηταει και το ποσοστό επι του πληθυσμου για να δειξει τι; Ρε παίδες εχω 3 σκυλια αλλα οσο και να τα αγαπαω δεν πιανουν μία μπροστα σε μια ανθρώπινη ζωη. Αλλα τι σας λεω οταν σε καθε φωτογραφια ενος στρουμπουλου σκυλου αρχίζετε τα "αχου το στρουμπουλοζουζουνακι μου, θελω να το ζουληξω" και αλλα γραφικά.

 

Και προς θεου δεν λεω οτι ειναι σωστο να βασανιζουμε ζωα κτλ αλλα προφανώς οποιος το κανει ειναι απλα ψυχικα αρρωστος και δεν χαρακτηριζει μια χωρα κτλ. Απο την αλλη η οπλοκατοχη πχ στις ΗΠΑ ειναι νομος του κρατους και πεποιθηση ενος ολοκληρου λαου αν και πλεον εχουν αρχισει να ακουγονται φωνες εναντιον της.

 

 

Το θέμα δεν είναι ποιος την έχει μεγαλύτερη όμως. Αν η αξία ενός ζώου είναι μικρότερη αυτής ενός ανθρώπου (πράγμα καθαρά υποκειμενικό btw) δε σημαίνει ότι το πρώτο δεν έχει αξία. Όταν κάτι χανέται έτσι άσκοπα τη στιγμή που θα μπορούσε να αποτραπεί είναι πρόβλημα και η εμπειρία μου λέει πως οι άνθρωποι άνα το κόσμο δεν αφήνουν στην άκρη τα προβλήματα τους, ανεξαρτήτου βαρύτητας, επειδή τα παιδιά στην Αφρική πεινάνε.

 

Και δεν εκθειάζουμε κανέναν. Απλά σαν χώρα πρέπει να αντιμετωπίσουμε κάποια θέματα, ένα εκ των οποίων είναι οι ασυνείδητοι με τις φόλες. Όπως ο θείος Σαμ πάλι πρέπει να κοιτάξει να περιορίσει τις αιματοχυσίες εντός κι εκτός πατρίδως του, οι Εγγλέζοι να φρενάρουν τη μόδα με τις 16χρονες μητέρες, οι Ισπανοί τις ταυρομαχίες, κουτουλού κουτουλού.

 

 

Ontopic

 

gry8cof.jpg

 

n1Et8ik.jpg

 

uq0C5QP.jpg

 

ZovUEI7.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...