Προς το περιεχόμενο

Αστείες, περίεργες, ενδιαφέρουσες εικόνες.


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Φρίκη!!! Χρόνια προσπαθούσα να ξεπεράσω το σοκ και μου ζωντάνεψαν οι εφιάλτες: Ένα μεσημέρι Σαββάτου, καλοκαίρι πριν από καμιά δεκαετία, γυρίζω στο σπίτι από τη δουλειά. Ήθελα καμιά εικοσαριά μέτρα για να φτάσω στην είσοδο τής πολυκατοικίας, όταν παρατήρησα ότι η οριζόντια χειρολαβή τής εξώπορτας - η οποία διέτρεχε όλο της το πλάτος - είχε διαφορετικό σχήμα απ' ό,τι συνήθως. Πλησιάζοντας, διαπίστωσα ότι πάνω στη χειρολαβή, καθόταν ένα τέτοιο προϊστορικό τέρας (όχι τόσο γαϊδούρι, αλλά και πάλι πολύ μεγάλο μπα! Τώρα που βλέπω ξανά τη φωτογραφία, ίσως να ήταν και τόσο!)...

 

...το βράδυ πήγα στο σπίτι μου!

 

(Ολόκληρος μαντράχαλος ρε μάγκα μου, την απέχθεια και την ανατριχίλα που μού προκαλούν όλα τα έντομα - είτε τσιμπούν είτε όχι - δε μου την προκαλεί τίποτε άλλο... ούτε πεταλούδα δεν αντέχω να με πλησιάσει!) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεις πασχαλίτσα στην λεκάνη τι κανεις;

 

...πασχαλίτσα;...στη λεκάνη τής τουαλέτας; Δεν έχω δει ποτέ, αλλά φαντάζομαι ότι θα τής ρίξω κατσαριδοκτόνο...

 

 

...πάντως, μην προσπαθείς να βρεις έντομο που να θεωρώ συμπαθές ή χαριτωμένο! Ούτε πασχαλίτσες, ούτε χρυσόμυγες, ούτε τζιτζίκια

τι μαλακία κι αυτή; σαν πρησμένη αλογόμυγα είναι...

ούτε τίποτα. Μόνο τις αράχνες γουστάρω, επειδή τρώνε τα άλλα έντομα!

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...