Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα - Ένας τύπος παίρνει κάθε πρωί το λεωφορείο...


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

:lol:

like για τις τελευταίες 2 σειρές

 

Μια κλεμμένη δηθενιά

 

Ηταν ο Τζεημι Λαννιστερ  και σερφαρε το web βλεποντας τα αγαπημενα του βιντεο.

Συνεχεια ομως εβγαιναν ηλιθιες διαφημισεις στην αρχη και του εσπαγαν τα νευρα επειδη επρεπε να καθεται και να περιμενει να τελειωσουν.

Επειδη η κατασταση δεν παλευοταν αλλο, καλεσε μια συνδιασκεψη των Maesters απο ολο το
Γουεστερος για να βρεθει λυση.
Μαζευτηκαν λοιπον οι καλυτεροι Maesters που ηταν και κατασκευαστες πολυμεσικων ιστιοσελιδων :

6 απο το Casterly Rock , 10 απο το King's Landing , 5 απο το Winterfell και μαζι και ο αδεφος του Τζεημι ο Τυριον, που
ειχε μεγαλη εμπειρια στον κλαδο αυτο.
Aφου συζητησαν το θεμα για πολλες μερες, ψηφισαν για την καλυτερη λυση, και εφεραν τα πρακτικα στον Τζεημι :

ολοι τον συμβουλευαν να παταει το κουμπακι που λεει παραβλεψη(skip) οταν εμφανιζεται η διαφημιση - ολοι, εκτος απο τον Tυριον, που ειχε ψηφισει να περιμενει να τελειωσει η διαφημιση.
Διαβαζε σκυθρωπος ο Τζεημι τα πρακτικα, και ετσι τον βρισκει η ορεξατη αδερφη του η Σέρσεη.
-Τι εχεις Τζεημι; Τι συμβουλευει τελικα η συνδιασκεψη;
Kαι απανταει ο Τζεημι:

- 21 κατασκευαστες πλην Τυριον συνιστουν skip.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

-Έλα, πάμε στο sex shop να πάρουμε μαστίγια, χειροπέδες και τέτοια...

- Α, δε μπορώ. Εγώ είμαι παραδοσιακή.

-Θα σου πάρω και ένα cd με παραδοσιακά!

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν ένας ψαράς και πήγε για ψάρεμα και ξέχασε το δόλωμα και έγραψε πάνω σε ένα χαρτί δόλωμα και το έριξε.

Το βλέπει ένα ψάρι και γράφει ψάρι!

 

 

-Φιλαράκι εύχομαι το 2013 να σου φέρει ωριμότητα!

-Γιατί ρε είμαι εγώ ανώριμος??

-Οχι ρε συ.Ο άλλος είναι!

-Ποιος???

-Αυτός!!! 1-0

 

 

Πεθαίνει ο Ντεκάρτ και πηγαίνει στον Παράδεισο. Εκεί στην πύλη τον περιμένει ο Αγ. Πέτρος και τον ρωτά:

- Εσύ πάλι ποιός είσαι?

- Μα, εγώ είμαι ο γνωστός Γάλλος φιλόσοφος Ντεκαρτ. Αυτός που είπε το ρητό: Σκέφτομαι άρα υπάρχω!

- Φιλαράκο, δεν υπάρχεις αλλά μη το σκέφτεσαι

 

 

Μπαμπά γιατί παντρεύτηκες τη μαμά?

- Απορείς και συ, παιδί μου?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεθαίνει ο Ντεκάρτ και πηγαίνει στον Παράδεισο. Εκεί στην πύλη τον περιμένει ο Αγ. Πέτρος και τον ρωτά:

- Εσύ πάλι ποιός είσαι?

- Μα, εγώ είμαι ο γνωστός Γάλλος φιλόσοφος Ντεκαρτ. Αυτός που είπε το ρητό: Σκέφτομαι άρα υπάρχω!

- Φιλαράκο, δεν υπάρχεις αλλά μη το σκέφτεσαι

 

 

post-201720-0-82607400-1370777250_thumb.jpg

 

 

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια σαλάτα του Καίσαρα 6,90.

 

Λογικά πρέπει να την κράταγε και όταν ήρθε και όταν είδε και όταν νίκησε...

 

Mου θύμησες τον διάλογο στο Hangover

 

Alan Garner: Can I ask you another question?

Lisa: Sure.

Alan Garner: You probably get this a lot. This isn't the real Caesar's Palace is it?

Lisa: What do you mean?

Alan Garner: Did, umm... did Caesar live here?

Lisa: No.

Alan Garner: I didn't think so.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιά ποδοσφαιρική ομάδα προσλαμβάνει έναν προπονητή γνωστό στην Ευρώπη για τις πρωτοποριακές μεθόδους προπόνησης.
Η προετοιμασία τελειώνει και έρχεται η μεγάλη στιγμή.
Η πρεμιέρα του πρωταθλήματος περιλάμβανε ντέρμπι με τον συμπολίτη.
Η ομάδα μπαίνει στο γήπεδο και ο κόσμος έρχεται αντιμέτωπος με κάτι φοβερά παράξενο.Ο τερματοφύλακας είχε δέσει μία Barbie στα παπούτσια του,τα δύο μπακ και οι στόπερ είχανε δέσει Playmobil,οι μέσοι είχαν δέσει Transformers,Lego και Bob Σφουγγαράκηδες,και οι επιθετικοί τηλεκατευθυνόμενα αυτοκινητάκια και κούκλες.
Το παιχνίδι ξεκινά και η ομάδα βγάζει φωτιές.2-0 στο πρώτο τέταρτο,3-0 στο ημίχρονο,5-0 τελικό σκορ.Ο προπονητής οδηγείται στο press room για την καθιερωμένη συνέντευξη τύπου μετά το παιχνίδι και οι δημοσιογράφοι αρχίζουν τις ερωτήσεις:
-Κόουτς.Η ομάδα παρουσιάστηκε φοβερά έτοιμη! Είχε συνοχή και αυτοματισμούς! Οι παίκτες βρισκόντουσαν με κλειστά τα μάτια! Που οφείλεται αυτό;
-Είχαμε καλή φυσική κατάσταση και το μεγάλο μας όπλο σε αντίθεση με τον αντίπαλο ήταν ότι εμείς είχαμε παιχνίδια στα πόδια μας..

 

 

δε το καταλαβα.

 

 

bonus:

Δηλαδή τα δαχτυλίδια μου είναι ψεύτικα;
-Μούφα, yes, όλα τα δαχτυλίδια

 

---------------

-Ακουσα πως ο δικος σου μπερδευει τις τρυπες.
-Ναι, κατι πηρε τ'αυτι μου.
  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μιά ποδοσφαιρική ομάδα προσλαμβάνει έναν προπονητή γνωστό στην Ευρώπη για τις πρωτοποριακές μεθόδους προπόνησης.

Η προετοιμασία τελειώνει και έρχεται η μεγάλη στιγμή.

Η πρεμιέρα του πρωταθλήματος περιλάμβανε ντέρμπι με τον συμπολίτη.

Η ομάδα μπαίνει στο γήπεδο και ο κόσμος έρχεται αντιμέτωπος με κάτι φοβερά παράξενο.Ο τερματοφύλακας είχε δέσει μία Barbie στα παπούτσια του,τα δύο μπακ και οι στόπερ είχανε δέσει Playmobil,οι μέσοι είχαν δέσει Transformers,Lego και Bob Σφουγγαράκηδες,και οι επιθετικοί τηλεκατευθυνόμενα αυτοκινητάκια και κούκλες.

Το παιχνίδι ξεκινά και η ομάδα βγάζει φωτιές.2-0 στο πρώτο τέταρτο,3-0 στο ημίχρονο,5-0 τελικό σκορ.Ο προπονητής οδηγείται στο press room για την καθιερωμένη συνέντευξη τύπου μετά το παιχνίδι και οι δημοσιογράφοι αρχίζουν τις ερωτήσεις:

-Κόουτς.Η ομάδα παρουσιάστηκε φοβερά έτοιμη! Είχε συνοχή και αυτοματισμούς! Οι παίκτες βρισκόντουσαν με κλειστά τα μάτια! Που οφείλεται αυτό;

-Είχαμε καλή φυσική κατάσταση και το μεγάλο μας όπλο σε αντίθεση με τον αντίπαλο ήταν ότι εμείς είχαμε παιχνίδια στα πόδια μας..

 

 

δε το καταλαβα.

 

 

 

:-D καινούργιο είναι αυτό; δε το χω ξανακούσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...