Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισης το καλο που εχει η Κυπρου (αν και φανταζομαι  θα το εχουν κι αλλες τραπεζες) ειναι πως καποια ΑΤΜ της (οχι μονο κεντρικα, πχ σε αυτο των Α. Πατησιων υπαρχει) δεχονται χυμα χρηματα και οχι σε φακελο. Πραγμα που σημαινει πως αν τα βαλεις το Σαββατο στις 11 το βραδυ, στις 11:01 θα ειναι διαθεσιμα για αγορες. Βολικο ;)

Εν τω μεταξύ, την κύπρου και την cpb τις έχει τώρα η Πειραιώς. Πως γίνεται να κρατάνε δικιές τους πολιτικές ακόμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

  • Moderators

Μηπως την δευτερα μπαινουν στο λογαριασμο.. Ωστε να γινει επιβεβαιωσει..

Νοpe. Επιβεβαιωμενο πολλακις.;)

Η επιβεβαιωση (και η καθυστερηση) υφισταται οταν τα βαζεις σε ΑΤΜ με φακελο. Αλλωστε στην πρωτη περιπτωση γινεται η καταμετρηση αμεσα απο το μηχανημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πολλές φορές βαριέμαι να φαω αλλα πάντα τρώω γιατι πρέπει

και τώρα που έφαγα ενα μπολ ρύζι και 4 αυγά δεν πείναγα , καφέ ήθελα να πιώ

πότε θα βγει ενα χάπι που θα το πίνουμε και δεν θα χρειάζεται να τρώμε ?

α?

καλημέθρα B)

Υπάρχει ήδη αυτό το χάπι,το συνιστούν οι ψυχολόγοι όταν έχουν να αντιμετωπίσουν βουλιμικές διαθέσεις (παχυσαρκία κλπ).

 

Δυστυχώς εύκολα γίνεται κατάχρηση και έχεις το αποτέλεσμα της φωτό που έβαλα πριν,χαλάνε τη διαμεταγωγή της συναισθησίας.

 

Εντείνει το αίσθημα του κορεσμού,κάτι που είχα πάθει πριν από χιλιάδες χρόνια,όταν είχα να φάω τρεις μέρες,γιατί απλά δεν το χρειαζόμουν.Βλέπεις τότε δεν είχαμε "περίεργα" λιπάσματα,ούτε ταξίδια σε νάϋλον σακούλες μέσα,με αποτέλεσμα να "καίγεται" η σοδιά.

 

btw,ήταν και σύρμα λέμε,ακόμα το θυμάμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

stormrain, πάντως εδώ άλλα λέει... 1,20 η κάθε φόρτιση.

 

Ναι αυτο ειναι το link για prepaid και βασικα απορω γιατι καποιος να βγαλει prepaid απο τη στιγμη που ισχυει αυτο..

 

Εσυ θελεις απλα μια χρεωστικη (αναληψης στην ουσια) η οποια θα ειναι συνδεδεμενη με το λογαριασμο σου στην τραπεζα (ιδανικα εχοντας τον μοναχα για online αγορες) :)

 

http://www.bankofcyprus.gr/Cards_Gr/debitcard_gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι δυνατόν να αγοράζω app από το google play που κάνει 1 ευρώ και η γαμημένη τράπεζα να μου χρεώνει άλλο ένα ευρώ προμήθεια... για το γαμώτο δηλαδή. Χρησιμοποιεί κάποιος κάποια λιγότερο μαλακισμένη τράπεζα/prepaid card;

 

 

Πειραιώς, την τελευταία φορά που έκανα αγορά από γουγλ πλει δεν μου πήρε προμήθεια, κλασικά δηλαδή, όπως πειπαλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

 

Σίγουρα έχεις Κύπρου prepaid?

Τωρα ειδα το edit. 

Οχι δεν ειναι prepaid ειναι καθαρα χρεωστικη με το σηματακι Visa, πραγμα που σημαινει πως μπορεις να κανεις οποιαδηποτε αγορα online. Συνεργαζεται αψογα με paypal/itunes/play κλπ. 

 

Γι'αυτο δεν μπορεσα ποτε να καταλαβω γιατι καποιος να βγαλει prepaid ενω ετσι εχεις τα θετικα και οχι τα αρνητικα (βλ. χρεωσεις/προμηθειες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Θα δοκιμάσω και μη τη χρεωστική μου μια φορά να δω τι κρατήσεις έχει...

 

 

Αν ειναι αυτη, τοτε καμια, στο υπογραφω ;)

http://www.prepaidcards.gr/UserFiles/Image/pics/140859_DebitCard.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ουτε η alpha εχει χρεωσεις στην χρεωστικη της

Τρου ντατ και βασικα νομιζω πως πολλες δεν εχουν χρεωσεις, αλλα δεν ξερω αν υποστηριζει "χυμα" καταθεση χρηματων διχως φακελο μεσω ΑΤΜ το οποιο το θεωρω τρελο ατου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 αυγά πολλά δεν είναι ?

 

οχι, κανονικά 6 τρώω αλλα ξέχασα να πάρω χθες

 

Υπάρχει ήδη αυτό το χάπι,το συνιστούν οι ψυχολόγοι όταν έχουν να αντιμετωπίσουν βουλιμικές διαθέσεις (παχυσαρκία κλπ).

 

Δυστυχώς εύκολα γίνεται κατάχρηση και έχεις το αποτέλεσμα της φωτό που έβαλα πριν,χαλάνε τη διαμεταγωγή της συναισθησίας.

 

Εντείνει το αίσθημα του κορεσμού,κάτι που είχα πάθει πριν από χιλιάδες χρόνια,όταν είχα να φάω τρεις μέρες,γιατί απλά δεν το χρειαζόμουν.Βλέπεις τότε δεν είχαμε "περίεργα" λιπάσματα,ούτε ταξίδια σε νάϋλον σακούλες μέσα,με αποτέλεσμα να "καίγεται" η σοδιά.

 

btw,ήταν και σύρμα λέμε,ακόμα το θυμάμαι.

 

δεν κατάλαβες τι θέλω να πω

το πρόβλημα μου δεν ειναι οτι τρώω παραπάνω και πινάω κλπ

ΠΡΕΠΕΙ να φάω αλλα βαριέμαι να φαω και δεν έχω και όρεξη καλοκαιριάτικα

το χειμώνα άνετα θα τρωγα 2800-3000 θερμίδες για πλάκα

 

το χάπι που λεω οτι θα έπρεπε να υπάρχει θα ήταν ενα χάπι που θα μου έδινε πχ 500 θερμίδες 50% πρωτεΐνη/25% υδατάνθρακα/25% λιπαρά

 

κάτι τέτοιο

έτσι ώστε αντί να κάτσω να μαγειρεύω και μετά να μασάω να πίνω το χάπι μου και να ειμαι κομπλέ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι, κανονικά 6 τρώω αλλα ξέχασα να πάρω χθες

 

 

δεν κατάλαβες τι θέλω να πω

το πρόβλημα μου δεν ειναι οτι τρώω παραπάνω και πινάω κλπ

ΠΡΕΠΕΙ να φάω αλλα βαριέμαι να φαω και δεν έχω και όρεξη καλοκαιριάτικα

το χειμώνα άνετα θα τρωγα 2800-3000 θερμίδες για πλάκα

 

το χάπι που λεω οτι θα έπρεπε να υπάρχει θα ήταν ενα χάπι που θα μου έδινε πχ 500 θερμίδες 50% πρωτεΐνη/25% υδατάνθρακα/25% λιπαρά

 

κάτι τέτοιο

έτσι ώστε αντί να κάτσω να μαγειρεύω και μετά να μασάω να πίνω το χάπι μου και να ειμαι κομπλέ

 

Δεν υπάρχει χάπι-πανάκεια.

Ακόμα και να βρεις την πεμπτουσία των ουσιών που χρειάζεται ο οργανισμός να τραφεί και τη βάλεις σε ένα σέο και τη σουτάρεις,πάλι θα πεινάς,είναι πολυσύνθετο το θέμα της διατροφής και άμεσα συνυφασμένο με τη ψυχοσύνθεση.

 

tip:Πως πίνουν νεσκαφέ οι ανικανοποίητοι;=Τρώνε μιά κουταλιά καφέ,μιά κουταλιά ζάχαρη (αν τον θέλουν μέτριο,αν γλυκό δύο,αν σκέτο καμία...),πίνουν ένα ποτήρι νερό και μετά χορεύουν σέϊκ (συγνώμη για το σέϊκ,αλλά από τότε έχω να χορέψω :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...