Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

LF0Jy9R.gif

και εμένα δεν μου άρεσε το διάβασμα και τώρα καθαρίζω τζάμια με χαρτομάντιλα στα φαναρια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν καραοφτοπικ, ψωνάρα mode on, e-penis over 9000 κτλ κτλ ΑΛΛΑ:

 

7 μήνες μετά την πρόσληψη, 1 βδομάδα πριν τα bonus, γκοτ εν οφφερ to become a fucking Manager. Like, A BOSS. Fastest promotion in company EVAH.

 

Κερνάω απόψε:

 

glenfiddich21new.png

 

Και γι' αυτούς που δεν πίνουν:

 

lindsaylohanstripperpol.jpg

 

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α μπραβο μια τετοια κατάσταση ^

 

 Εδω και 2 χρονια που αναγκαστικα διαβάζω τα παντα στα Αγγλικά καταλαβα τα εγκληματα που γινονται σε μεταφράσεις βιβλιων, ιδιαιτερα των επιστημονικών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ερωτευτείς τον εαυτό σου κοιτώντας στον καθρέφτη θεωρείτε gay ?
 

 

 Εδω και 2 χρονια που αναγκαστικα διαβάζω τα παντα στα Αγγλικά καταλαβα τα εγκληματα που γινονται σε μεταφράσεις βιβλιων, ιδιαιτερα των επιστημονικών. 

 

τα κίτει μελάνι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ερωτευτείς τον εαυτό σου κοιτώντας στον καθρέφτη θεωρείτε gay ?

 

 Οχι γιατι εισαι ερωτευμένος με το ειδωλο σου, εκει τα παντα επιτρεπονται. Νομιζω, ισως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λένε οτι ένας ειλικρινής φίλος δεν χαίρεται με την χαρά του άλλου.

 

Fuck off and die οπότε ρε συ Πραετοριανέ. Fuck off and die ρε αγόρι μου σήμερα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν καραοφτοπικ, ψωνάρα mode on, e-penis over 9000 κτλ κτλ ΑΛΛΑ:

 

7 μήνες μετά την πρόσληψη, 1 βδομάδα πριν τα bonus, γκοτ εν οφφερ to become a fucking Manager. Like, A BOSS. Fastest promotion in company EVAH.

 

Κερνάω απόψε:

 

 

 

Και γι' αυτούς που δεν πίνουν:

 

 

Horatio_Caine.jpg

 

Congrats!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον ας πω τον πόνο μου.

 

Διαβάζω αυτό το βιβλίο:

 

images?q=tbn:ANd9GcSDcpNxz6GwfS12JqYdHsW

 

το οποίο αρχικά ήταν γερμανικό, μεταφράστηκε στα αγγλικά και απο εκεί το πήραν τα δικά μας τα καμάρια και το μετέφρασαν στα ελληνικά.

 

Αν ήταν ταινία θα ήταν το Χαμένοι στην μετάφραση.

Αν ήταν τραγούδι θα ήταν κάποιο του Πλιάτσικα. Κανένα νόημα.

Αν ήταν βιβλίο, θα ήτ... α οχι βιβλίο είναι, άκυρο.

 

Απαίσιο πράγμα παιδιά. Λέξεις στην σειρά το βιβλίο. Δεν βγαίνει νόημα. Ούτε στου εχθρού μου την κωλόγατα, γαμώ την παναχαική μου, ΓΑΜΩΩΩΩΩ!!!!

 

Μου θυμίζει ενα βιβλιο που ειχαμε εμεις, οχι μεταφρασμενο αλλά γραμένο απο έλληνα καθηγητή και ήταν τίγκα στα αριθμητικά λάθη. Φαση : 50/2 + 8= 32.

Οι μισές και παραπάνω ασκήσεις ήταν έτσι. Ορισμενοι σπάγαμε καφάλια οτι δε παιζει για να εβγαλε το χ αποτελεσμα αυτο θα ειναι το σωστο.

Ηταν το προτελευταιο μαθημα που περασα και το πρωτο βιβλιο της σχολής που εφαγε σουταρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σελλερς, κι εγώ σ'αγαπάω και το ξέρεις. Ανέβα εσύ που μου 'χεις τάξει, και θα σε πάω στα καλύτερα. Πάμε και στου Τουφ για πιο ελιτ καταστάσεις.

 

Άσε που σου 'χω πει 100 φορές, παράτα τα χλαμπατζίμπαλα σου και τις μπαταρίες και τα λαμπιόνια και τις γάτες του Φαραντέι, και τις αοριστότητες του Σρόντιγκερ και τις στροφορμές του Ράδεφορντ τα είμαι και δεν είμαι κι έλα να μπαλώνουμε ελλείματα, τι τους παλεύεις όλους τους τρελούς να πούμε.

 

edit: thanks Yin!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε, δεδομένου ότι το ratio ''λεφτά που έχω βγάλει / ηλικία'', προσσεγγίζεται ανετότατα απο σειρά Taylor (  ;) ), κάποια στιγμή θα έρθω να μπαλώνουμε ελλείματα, ότι σκατά κι αν σημαίνει αυτό.

 

ΥΓ: Του σρόντιγκερ ήταν η γατα βρε χαζέ. Ο Φάραντει είχε αλλεργία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρεπε να διαβαζω και ακουω ημισκουμπρια λιώνοντας σε μαλακίεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν καραοφτοπικ, ψωνάρα mode on, e-penis over 9000 κτλ κτλ ΑΛΛΑ:

 

7 μήνες μετά την πρόσληψη, 1 βδομάδα πριν τα bonus, γκοτ εν οφφερ to become a fucking Manager. Like, A BOSS. Fastest promotion in company EVAH.

 

 

Dilbert principle! :-)

 

αστειεύομαι οφ κορς, συγχαρητήρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...