Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Θεωρω αυτονοητο στο stand up να λεει καποιος πρωτοτυπα πραγματα και οχι κλεμμενα απο αλλου.

μόνο για τα μεγάλα ονόματα είναι αυτονόητο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

 πραγματική ταυτότητα του Τοξοβόλου

 

Ποιός είναι στα αλήθεια ο Τοξοβόλος ?

 

Worldwide exclusive στο Oprah's Next Chapter 

 

Full transcript

 

Oprah: Όλα ξεκίνησαν από ένα φόρουμ στην Ελλάδα ,γιατί έφτασες  σήμερα να είσαι η πιο γνωστή προσωπικότητα στον πλανήτη?

 

Τοξοβόλος : Φιλενάδα ή το χεις ή δε το χεις

 

Oprah: Τι απαντάς σε εκείνους που λένε ότι κλέβεις άβαταρ κ φωτό άλλων από το facebook ? Είσαι τάπας κ τόφαλος?

 

 

 Τοξοβόλος : Λυσσάξτε περίεργες

 

 

Oprah: Δηλαδή είσαι όντως 1.90, 79 κιλά και φέτες ? Ποιά είναι η πραγματική σου ηλικία ?

 

 

 Τοξοβόλος : Ναι. Κοίτα το φέτες φυσικά το παλεύω διότι ως νέοπας dad πλέον η δυναμική στη ζωή μου έχει αλλάξει.'Εχω γεννηθεί στις 28 Ιανουαρίου 1981

 

 

Oprah: Υπάρχει μεγάλη φημολογία ότι όχι μόνο δεν είσαι Ψυχολογάρα μεγάλη αλλά ότι το δημοτικό το έβγαλες με βύσμα.Τι απαντάς σε αυτό?

 

 

Τοξοβόλος : Ίσα μαρή να πούμε

 

Oprah: Τι σημαίνει ΤτΤ? Πόσα είναι?

 

 

Τοξοβόλος : Τρολ του Τοξοβόλου. Αναρίθμητα 

 

 

Oprah: Έχει ειπωθεί ότι στη πραγματικότητα είσαι απλά ένας στρέητ ο οποίος είναι είναι εμπαθής με τους γκέι.Τι λες εκεί?

 

Τοξοβόλος : Είμαι τόσο στρέητ όσο ο Jason Collins

 

Oprah: Γιατί όλοι σε μισούν ?

 

 

Τοξοβόλος : Όχι όλοι.Οι μισοί με φθονούν

 

 

Oprah: Έχει ακουστεί ότι ζεις στην Αετόπετρα Ιωαννίνων κ ότι το Λονδίνο το λες επειδή είσαι μια ψωνάρα τελειωμένη

 

 

Τοξοβόλος : Καταρχήν ναι είμαι.Παρόλα αυτά ζω μόνιμα στο London Borough of Enfield 

 

 

Oprah: Ποιό είναι το ίνδαλμα σου ?

 

 

Τοξοβόλος : Δες παρακάτω

 

 

images?q=tbn:ANd9GcSogbvWUdKLHB83pT_nlmP

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα ο γνωστος το εκανε οταν υπαρχουν τα παντα στο youtube και γι αυτος εφαγε και τοσο κραξιμο...

Κράξιμο τρώει εδώ και καιρό, απ' όταν είχε μονάχα το blog. Αυτό δεν άλλαξε κάτι όμως, ίσα ίσα θα έλεγα πως οι κράχτες (μιλάω για τους συνειδητοποιημένους πάντα) είναι μειοψηφία. Γενικά συμφωνώ με αυτό που λες για το άπειρο υλικό διάσπαρτο στο net, αλλά μην υποτιμάς τη ψυχολογία της μάζας. Υπάρχει και κόσμος που απλά δε θέλει να ψαχτεί. Πάντως ασχέτως ποιότητας και προσωπικών κριτηρίων, οφείλω να ομολογήσω πως ο τύπος, αυτό που κάνει το κάνει καλά.

 

Εσενα ποια ειναι η αποψη σου για τον τιτκωβ?

Τον γνώρισα σα NightpowerGR και μέχρι τα πρώτα 2 videos είχα ψαρώσει κανονικά θα έλεγα. Έχω καιρό να δω αν έβγαλε τίποτα καινούργιο, δεν ξέρω αν συνεχίζει στα ίδια, αλλά το στυλ του να χρησιμοποιείς μια περσόνα για να εκφράσεις εξωφρενικές απόψεις, ενώ ταυτόχρονα θίγεις ανάλογες αντιλήψεις μου αρέσει. Ύστερα είδα και λίγο από το stand up του, την εμφάνιση του στο 1ο stand up festival και κάνα δυο άλλα, μου άρεσε κι εκεί. Είναι ενδιαφέρον δείγμα κωμικού καθώς είναι σύγχρονος, μεγάλωσε έχοντας πρόσβαση σε ποιοτική ξένη κωμωδία και διάφορα στυλ αυτής, μπορώντας να αντλήσει επιρροές. Το Market Man που έκανε δεν έλεγε κάτι, το ξέρει και ο ίδιος, φαίνεται να προτιμά το stand up.

 

Δυστυχώς όμως ζει σε μέρος που το stand up δεν είναι ανεπτυγμένο. Σε ένα video που πέτυχα κάποτε στο youtube, του έπαιρνε "συνέντευξη" ένας και μίλησαν λίγο για το Market Man. Λέει ο Τιτκώβ ότι δοκίμασαν να κάνουν κάτι (ανάμεσα στα βραβεία του φεστιβάλ ήταν και μια εκπομπή στο comedy lab) αλλά δε του βγήκε. Είπε μέσες άκρες πως όταν μπαίνεις στη διαδικασία να φτιάξεις ένα web-series, δεσμεύεσαι από επεισόδια, deadlines κλπ κι αυτό καμιά φορά σκοτώνει τη δημιουργικότητα, το λεγόμενο quantity over quality. Γενικά φαίνεται σοβαρός και συνειδητοποιημένος ως προς αυτό που θέλει να κάνει. Στην ίδια συνέντευξη, αυτός που έκανε τις ερωτήσεις μίλαγε συνέχεια για το comedy lab, λες και τα δύο άκρα της ελληνικής κωμωδίας είναι είτε σειρά-εκπομπή στην τηλεόραση, είτε σειρά-εκπομπή στο youtube... Γι' αυτό λέω πως το stand up θέλει πολύ καιρό ακόμα.

 

ΥΓ: Το Μπραφ-like video του Nightpower είναι 1000 φορές καλύτερο από οποιοδήποτε επεισόδιο Μπραφ.

 

Κοντοπιδη?

Τι είναι αυτό, καινούργιο; Έκανα ένα google search και έβγαλε έναν με κάτι καταιγίδες στη Ν. Σμύρνη.

 

All that Mumbo jumbo

Να γυρνάει ο μπάφος παρακαλώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός είναι στα αλήθεια ο Τοξοβόλος ?

 

Worldwide exclusive στο Oprah's Next Chapter 

 

Full transcript

 

Oprah: Όλα ξεκίνησαν από ένα φόρουμ στην Ελλάδα ,γιατί έφτασες  σήμερα να είσαι η πιο γνωστή προσωπικότητα στον πλανήτη?

 

Τοξοβόλος : Φιλενάδα ή το χεις ή δε το χεις

 

Oprah: Τι απαντάς σε εκείνους που λένε ότι κλέβεις άβαταρ κ φωτό άλλων από το facebook ? Είσαι τάπας κ τόφαλος?

 

 

 Τοξοβόλος : Λυσσάξτε περίεργες

 

 

Oprah: Δηλαδή είσαι όντως 1.90, 79 κιλά και φέτες ? Ποιά είναι η πραγματική σου ηλικία ?

 

 

 Τοξοβόλος : Ναι. Κοίτα το φέτες φυσικά το παλεύω διότι ως νέοπας dad πλέον η δυναμική στη ζωή μου έχει αλλάξει.'Εχω γεννηθεί στις 28 Ιανουαρίου 1981

 

 

Oprah: Υπάρχει μεγάλη φημολογία ότι όχι μόνο δεν είσαι Ψυχολογάρα μεγάλη αλλά ότι το δημοτικό το έβγαλες με βύσμα.Τι απαντάς σε αυτό?

 

 

Τοξοβόλος : Ίσα μαρή να πούμε

 

Oprah: Τι σημαίνει ΤτΤ? Πόσα είναι?

 

 

Τοξοβόλος : Τρολ του Τοξοβόλου. Αναρίθμητα 

 

 

Oprah: Έχει ειπωθεί ότι στη πραγματικότητα είσαι απλά ένας στρέητ ο οποίος είναι είναι εμπαθής με τους γκέι.Τι λες εκεί?

 

Τοξοβόλος : Είμαι τόσο στρέητ όσο ο Jason Collins

 

Oprah: Γιατί όλοι σε μισούν ?

 

 

Τοξοβόλος : Όχι όλοι.Οι μισοί με φθονούν

 

 

Oprah: Έχει ακουστεί ότι ζεις στην Αετόπετρα Ιωαννίνων κ ότι το Λονδίνο το λες επειδή είσαι μια ψωνάρα τελειωμένη

 

 

Τοξοβόλος : Καταρχήν ναι είμαι.Παρόλα αυτά ζω μόνιμα στο London Borough of Enfield 

 

 

Oprah: Ποιό είναι το ίνδαλμα σου ?

 

 

Τοξοβόλος : Δες παρακάτω

 

 

images?q=tbn:ANd9GcSogbvWUdKLHB83pT_nlmP

 

 

Όλες είστε τόσο αύταρκες ή απλά θέλετε να τραβάτε την προσοχή;

 

Σαν ψυχολόγος απάντησε μου, ο μπαμπάς δεν σου δεν έδινε τόση προσοχή όση έπρεπε ή η μάνα σου;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι δύο.

 

 

 

Έχει αρχιδιπόδειο.



αλλο το βράσιμο στους 100 άλλο η εξάτμιση...αιντε.

 

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%95%CE%BE%CE%AC%CF%84%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B7

 

Η εξάτμιση είναι η διαδικασία με την οποία ένα υγρό σώμα μετατρέπεται σε αέριο χωρίς να βράσει.

Η εξάτμιση γίνεται σε οποιαδήποτε θερμοκρασία, πάντα κάτω από το σημείο βρασμού της ουσίας.

Τι λέει ρε. Η εξάτμιση είναι το μπουρί που αντικαθιστά το παλαμάρι, κι αντί να της το χτυπάς στο μάγουλο περνάς από κάτω με το εργαλείο και της ρίχνεις τα βάζα από το σύνθετο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα ένα google search και έβγαλε έναν με κάτι καταιγίδες στη Ν. Σμύρνη.

 

 

Μια μικρή όφα από την τριμέγιστη  προσωπικότητα μου.

 

Αυτός έχει γράψει ιστορία με αμίμητη γεμάτο πάθος ατάκα σε ιντερνετικό γουεδερ ραδιόφωνο όταν είχει ρίξει κάτι νιφάδες Αθήνα τον Μάρτη του 2011

 

''πω πωωωωω το στρώνει τώρα (στη Νέα Σμύρνη λολ) χειρότερα κ από το Διόνυσο'' λολλλλ σε άπταιστη προφορά αλα Αγρίνιο

 

 

γουεδεργκιγκ λέμε .Μικρό το κοινότητα μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λίγα λόγια μας αποκάλυψες μόλις τώρα ποιος είσαι. Good to know, αν και δεν άντεξες πολύ... ελπίζω να μην είναι γενικότερο αυτό το φαινόμενο στη ζωή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεί είμαι πιο διάσημος δε.Κάτι φρίκες που τρώνε από ραδιοφωνικές μου παρεμβάσεις άλλο πράγμα.Θέλετε να ακούσετε απόσπασμα που τα σπάω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

How to kill a thread.

 

 

Ενθυμούμαι όμως πως κ συ είχες συνοστιστεί μαζί με τα ΤτΤ για να με ακούσεις την Πρωτοχρονιά στο ρέιντο.Άσε που μου είχεις κάνει τις μπάλες να από τα συνεχόμενα κάθε 5 λεπτά  ''έλα μλκ πότε θα βγεις,έλα θα πάω έξω βγες να σε ακούσω πριν φύγω'' στο τσατ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, κι εγώ ήμουν που ακύρωσα την εκπομπή εκ μέρους σου με το νικ σου επίσης. ΜΟΥΑΧΑΧΑΧΑ. Σοβαρά όμως, σε πειράζω γιατί έχεις χιούμορ προφανώς. Αν τα παίρνεις σοβαρά δεν γελάω.

 

 

κάτι άλλο ξεκίνησα να γράφω όμως:

Λοιπόν έβλεπα χτες ένα ρεπορταζ από Β. Κορέα. ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ. Δεν έχει αυτοκίνητα πουθενά, μόνο κάτι τεράστιες ουρές που περιμένουν λεωφορείο. Δεν έχει διαφημίσεις στους δρόμους, είναι όλα αποστειρωμένα και μόνο αφίσες προπαγάνδας εδώ κι εκεί. Στο ρεπορταζ είχε μια τροχονόμο που έκανε τη δουλειά της χωρίς να περνάει ούτε ένα αυτοκίνητο. Κουνιόταν μόνη της σαν ηλίθια στο κέντρο του δρόμου. Στο σχολείο τα κακόμοιρα παιδάκια δίνουν παραστάσεις σαν ηλίθια με το ίδιο χαμόγελο όλα. Και όλα είναι βιρτουόζοι. Παραλία δεν μπορείς να πας, είναι κλεισμένες με ηλεκτροφόρο συρματόπλεγμα για να μην τους κάνουν απόβαση. Και τα αεροπλάνα τους είναι MIG 15 από το '49!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, κι εγώ ήμουν που ακύρωσα την εκπομπή εκ μέρους σου με το νικ σου επίσης. ΜΟΥΑΧΑΧΑΧΑ. 

 

 

 

τι πάρταλος κ μου είχε πάρει μισή ώρα να ξανα ανεβάσω το interface.Φύγε μη μου ξανά μιλάς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...