Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πες μου ότι κάπου έχεις ΔΕΥΤΕΡΟ back up, ότι έστω τα πολύ πολύ πολύ αγαπημένα τα ψήνεις τουλάχιστον.

Με τόση δουλειά μου έρχεται να βάλω τα κλάμματα μόνο στη σκέψη... απαπα, δε θα το ξεστομίσω καν.

 

edit: σχεδόν τόλμησε ο status. Πιπέρι.

 

Γνώριζα έναν «ψυχαναγκαστικό», ότι και είχαν βγει οι πρώτοι δίσκοι 120gb και είχε ταξινομίση τα μπ θρι του ανά συγκρότημα, έτος, είδος.

 

Με συντομεύσεις. 

 

 

Εντιτ: ίδιο λέβελ αυτοί οι δύο τελικά..;ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

Πες μου ότι κάπου έχεις ΔΕΥΤΕΡΟ back up, ότι έστω τα πολύ πολύ πολύ αγαπημένα τα ψήνεις τουλάχιστον.

Με τόση δουλειά μου έρχεται να βάλω τα κλάμματα μόνο στη σκέψη... απαπα, δε θα το ξεστομίσω καν.

 

edit: σχεδόν τόλμησε ο status. ΠΙΠΕΡΙ. ΔΑΓΚΩΜΑ ΓΛΩΣΣΑΣ. κλπ.

 

Το μπακαπ είναι ο λόγος που πήρα καινούργιο σκληρό. Τίγκαρε αυτός, πρέπει να μεταφερθούν όλα σε μεγαλύτερο και το μπακαπ μαζί με όοοολα τα άλλα μπακαπς σε ακόμα μεγαλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΙ ΛΕΣ, κοίτα τώρα που είσαι Αθήνα έρχομαι να σου τα ταξινομήσω εγώ δεναι θέμα. Αυτά είναι σοβαρά πράγματα που κάνουν ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΡΑΒΑ.

 

Εμένα και τα 500 gb μου είναι ισιωμένα, αλλά θέλω να κάνω αλλαγές τώρα. Καταλαβαίνεις. =ρ

 

 

 Μμμ, δεν ξέρω τα έχω συνηθίσει, πρέπει να ειναι ο πιο παλιος φακελος στο pc μου. Το θεμα ειναι οτι πρέπει να εχω κανα 150-200gb μουσικής αλλά συνηθως ακουω απο το youtube, τα κραταω ομως σε περιπτωση που καταρρεύσει το ιντερνετ και έρθει η καταστροφη του κοζμου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνώριζα έναν «ψυχαναγκαστικό», ότι και είχαν βγει οι πρώτοι δίσκοι 120gb και είχε ταξινομίση τα μπ θρι του ανά συγκρότημα, έτος, είδος.

 

Με συντομεύσεις. 

 

Ε εντάξει, αν τα παίζεις κατευθείαν από τους φακέλους σε γουιναμπ (σνομπάρω), κάπως έτσι το κάνεις. Όταν είχα πισι είχα κάνει ανάλογη δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Επίσης τώρα που λετε για backup έχασα σκληρό με 900gb ταινιων (αυτες ειναι ταξινομημένες). Τσιγκουνευομουν να πάρω και αλλο μονο για backup, μας έκαψαν οι πλημμύρες. :( 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μπακαπ είναι ο λόγος που πήρα καινούργιο σκληρό. Τίγκαρε αυτός, πρέπει να μεταφερθούν όλα σε μεγαλύτερο και το μπακαπ μαζί με όοοολα τα άλλα μπακαπς σε ακόμα μεγαλύτερο.

Phew. Γουδ. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως θα εξομολογηθώ κάτι. Φτιάχνω και το grouping όταν βάζω ταγκς.  :ph34r:



 Επίσης τώρα που λετε για backup έχασα σκληρό με 900gb ταινιων (αυτες ειναι ταξινομημένες). Τσιγκουνευομουν να πάρω και αλλο μονο για backup, μας έκαψαν οι πλημμύρες. :(

 

Α να γεια σου κι εγώ περίμενα τόσο καιρό να πέσουν οι τιμές. Φαντάσου ότι πλέον ο σκληρός δεν είχε χώρο να κάνει μπακαπ στο κινητό για να του κάνει απντεητ =ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως θα εξομολογηθώ κάτι. Φτιάχνω και το grouping όταν βάζω ταγκς.  :ph34r:

 

 

Μιλάμε για πράγματα που σε κάνουν να χάσεις τον ύπνο σου έτσι; ;ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για πράγματα που σε κάνουν να χάσεις τον ύπνο σου έτσι; ;ρ

 

Αυτό και η ανεργία. Θα ανέβαζα σκρηνσοτ από τις πλεηλιστ αλλά ντρέπομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να αρχίσεις να βάζεις και σε ξεχωριστώ txt τους στοίχους των τραγουδιών ξέρεις..

 

Για μερικές μπάντες έχω βάλει και λυρικς (πχ nine inch nails) =ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δώσε πληροφορίες και θα ψηθώ.

Δες μια το post μου εδω.

 

Στην ουσια αυτο που κερδιζεις ειναι backup των τραγουδιων, σε φαση "καηκε ο σκληρος, εγινε σεισμος κι επεσε, ο Εrwin αποφασισε να παιξει με το σκληρο την ψυχολογια μου και τον εριξε?" 

"Κανενα προβλημα, Download All My Music και ειμαι κομπλε".

 

Επισης πας στο pc φιλου/δουλειας κλπ και το YT σε χαλαει? Κανενα θεμα, logαρεις στο Gmail απο οποιονδηποτε browser και εχεις τα παντα ετοιμα για streaming ΧΩΡΙΣ καν να τα κατεβασεις. Και γενικα ειναι καλη φαση η αισθηση "Εχω τη μουσικη μου παντου και σας γραφω :lol:

 

Μονος περιορισμος τα 20.000 τραγουδια..

 

 

ΕΔΙΤ: Νομιζω γινεται και με το icloud της Apple αφου εισαι into itunes fetish, αλλα δεν εχω περισσοτερες πληροφοριες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες μια το post μου εδω.

 

Στην ουσια αυτο που κερδιζεις ειναι backup των τραγουδιων, σε φαση "καηκε ο σκληρος, εγινε σεισμος κι επεσε, ο Εrwin αποφασισε να παιξει με το σκληρο την ψυχολογια μου και τον εριξε?" 

"Κανενα προβλημα, Download All My Music και ειμαι κομπλε".

 

Επισης πας στο pc φιλου/δουλειας κλπ και το YT σε χαλαει? Κανενα θεμα, logαρεις στο Gmail απο οποιονδηποτε browser και εχεις τα παντα ετοιμα για streaming ΧΩΡΙΣ καν να τα κατεβασεις. Και γενικα ειναι καλη φαση η αισθηση "Εχω τη μουσικη μου παντου και σας γραφω :lol:

 

Μονος περιορισμος τα 20.000 τραγουδια..

 

Ναι, το match στο itunes έχει αυτό τον περιορισμό και φυσικά δεν μπορώ να κάνω τίποτε. Αυτό ή θέλει να έχεις Χ αριθμό αγορασμένα από το itunes store κάτι τέτοιο δε θυμάμαι καλά. Οπότε παίρνω τα τέτχοια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το 2001 ειχα ξεκινησει να βάζω τα mp3 μου σε φακελους και να τα κατηγοριοποιώ, ειχα κανει καλή δουλίτσα μπορώ να πω στα πρώτα 100-200Mp3, τα υπόλοιπα τα είχα πετάξει σε ενα φακελο για να τα ταξινομησω αργότερα, ακομα εκεί ειναι.

έτσι είχα κι εγώ κάποτε τα anime μου, μέχρι το πρώτο ΤΒ, στα επόμενα 2 μπουρδέλο...

500gb....

 

lol.

"mp3 lol", έπρεπε να πεις... :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...