Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

Cocorosie περισσότερο (?)

 

Τα εύσημα στην sis που μου τάραξε την ημέρα από την ώρα που μου την παρουσίασε, έχω λαλήσει.

Ακουσα το sweetheart και της λέω "σε κάποια σημεία το παιχνίδι της φωνής μου κάνει ελαφρώς cocorosie;" (που λατρεύω --- για την ιστορία μιας που το ανέφερες, portishead απλά προσκυνώ ).

Ε και μετά ακούω AiRa. Yep, Cocorosie.

 

Πάω για εξερευνήσεις, today is Μελεντινη day. Και αργότερα sequence theory project, να δούμε τι παίζει κ με την προ-σολο δουλειά της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τσίμπησα τον καινούργιο μου σκληρό σήμερα, μετά από αρκετούς μήνες που είχε τιγκάρει ο δίσκος με όλη μου τη μουσική. Οι επόμενες μέρες είναι αυστηρώς αφιερωμένες στην επαναταξινόμηση της μουσικής μου. Βοήθειά μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι επόμενες μέρες είναι αυστηρώς αφιερωμένες στην επαναταξινόμηση της μουσικής μου. Βοήθειά μας.

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=PwYOxsR17u4#t=189s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Το 2001 ειχα ξεκινησει να βάζω τα mp3 μου σε φακελους και να τα κατηγοριοποιώ, ειχα κανει καλή δουλίτσα μπορώ να πω στα πρώτα 100-200Mp3, τα υπόλοιπα τα είχα πετάξει σε ενα φακελο για να τα ταξινομησω αργότερα, ακομα εκεί ειναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Το 2001 ειχα ξεκινησει να βάζω τα mp3 μου σε φακελους και να τα κατηγοριοποιώ, ειχα κανει καλή δουλίτσα μπορώ να πω στα πρώτα 100-200Mp3, τα υπόλοιπα τα είχα πετάξει σε ενα φακελο για να τα ταξινομησω αργότερα, ακομα εκεί ειναι.

 

 

ΤΙ ΛΕΣ, κοίτα τώρα που είσαι Αθήνα έρχομαι να σου τα ταξινομήσω εγώ δεναι θέμα. Αυτά είναι σοβαρά πράγματα που κάνουν ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΡΑΒΑ.

 

Εμένα και τα 500 gb μου είναι ισιωμένα, αλλά θέλω να κάνω αλλαγές τώρα. Καταλαβαίνεις. =ρ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΙ ΛΕΣ, κοίτα τώρα που είσαι Αθήνα έρχομαι να σου τα ταξινομήσω εγώ δεναι θέμα. Αυτά είναι σοβαρά πράγματα που κάνουν ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΡΑΒΑ.

 

Εμένα και τα 500 gb μου είναι ισιωμένα, αλλά θέλω να κάνω αλλαγές τώρα. Καταλαβαίνεις. =ρ

 

Ένα λάθος drag and drop και θα φλιπάρεις έτσι;;ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά. Δε φαντάζεσαι τι ιδρώτα έχω ρίξει πάνω από το itunes.

 

Και όλα αυτά, με ένα χλικ, καταστρέφονται.;ρ

 

 

Μιλάμε, αλφαβητικά, ανα είδος, ανα τραγουδιστή/συγκρότημα ή κάτι πιο εξτράβεγκαντ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μου ότι κάπου έχεις ΔΕΥΤΕΡΟ back up, ότι έστω τα πολύ πολύ πολύ αγαπημένα τα ψήνεις τουλάχιστον.

Με τόση δουλειά μου έρχεται να βάλω τα κλάμματα μόνο στη σκέψη... απαπα, δε θα το ξεστομίσω καν.

 

edit: σχεδόν τόλμησε ο status. ΠΙΠΕΡΙ. ΔΑΓΚΩΜΑ ΓΛΩΣΣΑΣ. κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγώ τσίμπησα τον καινούργιο μου σκληρό σήμερα, μετά από αρκετούς μήνες που είχε τιγκάρει ο δίσκος με όλη μου τη μουσική. Οι επόμενες μέρες είναι αυστηρώς αφιερωμένες στην επαναταξινόμηση της μουσικής μου. Βοήθειά μας.

 

Ανατριχιασα μοναχα στην ιδεα και οχι με την καλη εννοια :lol:

 

Χαρα στο κουραγιο σου παντως... Ψησου και για cloud μπδγ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όλα αυτά, με ένα χλικ, καταστρέφονται.;ρ

 

 

Μιλάμε, αλφαβητικά, ανα είδος, ανα τραγουδιστή/συγκρότημα ή κάτι πιο εξτράβεγκαντ;

 

 

Έλα ρε, αυτά έχουν να κάνουν με το σορτινγκ. Στο φολντερ πάει αλφαβητικά και ανα μπάντα/εκτελεστή (για την κλασική).

 

Αλλά στην κλασική ας πούμε έχω ΟΛΕΣ τις πληροφορίες στα ταγκς: ορχηστρα, χρονολογια, concert hall (αν είναι live), συνθέτη, σόλο ερμηνεία, μαέστρο κ.ο.κ.

 

Ανατριχιασα μοναχα στην ιδεα και οχι με την καλη εννοια :lol:

 

Χαρα στο κουραγιο σου παντως... Ψησου και για cloud μπδγ.

 

Δώσε πληροφορίες και θα ψηθώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...