Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

τι 9 ρε πλάκα με κάνεις; Και μετά λέτε ότι πάτε φαντάροι; Εμείς στους 9 είχαμε άλλο τόσο...

Τσκ τσκ, νεολαία...

 

 

Ηρέμησε, μην συγχύζεσαι.;ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εγώ 18 μήνες δεν είχα σύνολο τόσες μέρες άδεια. Σε συνάδελφο με καταγωγή από Λακωνία (να υπηρετείς Ελληνοβουλγαρικά, ομορφιά, 1.000+ χιλιόμετρα απόσταση) δώσανε 2 μέρες οδοιπορικά και 5 άδεια: αυτή ήταν η μεγαλύτερη άδεια στο λόχο.

 

Με τους καινούργιους δρόμους (που δεν υπήρχαν όταν υπηρετούσα εγώ) είναι πάνω από 660 χιλιόμετρα η απόσταση από το πατρικό μου, πήρα από Έβρο 1 μέρα οδοιπορικά, και 4 άδεια, αλλά ήμουν βαρέων οχημάτων και δε γινόταν να λείψω: θεωρητικά έπρεπε να ήμαστε 80 στο λόχο, όταν έφυγα με μετάθεση τους τελευταίους 4 μήνες άφησα πίσω 28 συναδέλφους. Με πήγε ένας ΕΠΥ Καβάλα, κυνηγούσαμε το ΚΤΕΛ να το προλάβουμε με ένα σαράβαλο Fiat που είχε...

 

Ωραίες εποχές. Ανήμερα του Αγίου Δημητρίου, φόρτωνα το Magirus πετρέλαιο, πήγα στο καφενείο απέναντι να πάρω πατατάκια και κόκα κόλα (υγιεινή διατροφή φουτουγού) και μου τα κέρασαν. Σαν τώρα το θυμάμαι. Αυτό, και την ψησταριά στο χωριό, απέναντι από το ρέμα στο στρατόπεδο, που άνοιξε το μαγαζί κι έβαλε κάρβουνα 11 τη νύχτα που γύρισα από την άδεια, να φάω.

 

Στη Σπάρτη μας βρίζανε. Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί. Λέγανε κάτι Τριπολιτσιώτες πως παλιά (την εποχή που πήγε στρατό ο πατέρας μου) ένας στρατιώτης βίασε ή/ και σκότωσε μια κοπέλα. Το κρατούσανε, δηλαδή, 50 χρόνια άχτι. Ουρμπανιά μου έκανε η εξήγηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6 ξύπνημα, 7,45 έφτασα σχολή, στις 8 ανοίγει ο καυτός καφές μου καίει το πόδι και γίνομαι σκατά. Βγάζω μπουφαν να το καλύψω να μην φαίνεται με κόβει και το κρύο.
8,40 πίσω στο σπίτι. Πήρα και απουσία στο εργαστήριο.

Στο τηλεφωνικό κέντρο του digital master είμαι 16 λεπτά σε γραμμή προτεραιότητας@θέση 1.

 

ΤΑ ΚΑΝΤΗΛΙΑ ΟΛΑ.

ΓΑΜΩ ΤΙΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΕΣ.

 

Καλημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

τι 9 ρε πλάκα με κάνεις; Και μετά λέτε ότι πάτε φαντάροι; Εμείς στους 9 είχαμε άλλο τόσο...

Τσκ τσκ, νεολαία...

το ίδιο θα έλεγε και σε σένα ο πατέρας σου :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Ιππικό υπηρέτησες μουστάκια; Ή στους Σαρισσοφόρους;

ΛΓΜ,32μηνη θητεία και επειδή τα έπαιρνα τα γράμματα με κράτησαν άλλους δεκατρισήμισυ μήνης να τα εμπεδώσω.

Να καταλάβεις ήμουν φυλακή ήδη (στα σίδερα λέμε...) και μου ρίξανε μέσα στη φυλακή ένα μήνα φυλακή ακόμα.

 

Πόσο ακόμα πιό παραλογισμός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στο τηλεφωνικό κέντρο του digital master είμαι 16 λεπτά σε γραμμή προτεραιότητας@θέση 1.

Κάνε μου μια  διαγνωμική διάσπαση στο ραντάρ 3 προς 1.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...