Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν είχα πάει μια βόλτα Λονδίνο πέρυσι, μπήκα σε μια pub να δω το Barcha - Milan. Μέσα στην όλη φασαρία άκουσα από 2 άτομα δίπλα μου:

 

-"Μα ήταν πέναλτι αυτό που έδωσε;"

-"Πουλημένοι διαιτητές!"

φλώροι κ έτσι :lol: :lol: :lol: :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

  • Moderators

Α λεμε εμπειριες με Ελληνες στο εξωτερικο. Σας εχω ολους ολους.

 

Μιλανο, ειχα παει σε μια εκθεση δερματινων ειδων (μονος μου) η οποια μαζευει ανθρωπους απο ολον τον κοσμο καθως και ελληναραδες. Τελος παντων η αγορα των δερματινων δεν ειναι και πολυ μεγαλη στην Ελλαδα οποτε λιγο πολυ ολοι γνωριζομασταν εστω και φατσικα.

Στην εξοδο της εκθεσης πεφτω σε 3-4 συναδελφους (ηλικιας απο 40-50+). Κατεβαινουμε ολοι στο κεντρο και επειδη ηθελαν να ψωνισουν κατι πραγματα και δεν το ειχαν με τα αγγλικοιταλικα ειπα να τους βοηθησω. 

Παμε σε ενα καταστημα (ψιλοτιγκα στον κοσμο) οπου ενας πωλητης ηταν αρκετα χαρουμενος και ειχε και αναλογο ντυσιμο. Εντελως κρα δηλαδη. Τεσπα who gives a shit, ειμαι σε φαση ας παρουμε τα πραγματα κι ας τελειωνουμε να παω να κατσω για κανα καφε χωρις παρεμβολες.

 

Και αρχιζουν μεταξυ τους ΔΥΝΑΤΑ:

"Ρε τον ειδατε τον ετσι τον αλλιως τον αλλιωτικα?"

"Ναι ρε καλα Ιταλια σου λεει μετα, ολοι ντιντιδες ειναι" και πολλα, ΠΟΛΛΑ αλλα.

 

Και τελειωνει ο πωλητης την εξυπηρετηση ενος αλλου πελατη και μας λεει με υφος "Θελετε βοηθεια?"

 

Ηθελα απλα να ανοιξει η γη να με καταπιει, αφου απομακρυνθηκα απο την παρεα και ηλπιζα να μη μου απευθυνει κανεις το λογο...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καφεστιατόριο Κοπεγχάγη, εγώ, η πρώην, η σερβιτόρα κι ένας τύπος 2 κελιά δίπλα.

 

Σκάει η σερβιτόρα σε αυτόν, τον ρωτάει αν θέλει τίποτε άλλο και ο τύπος λέει όχι και ζητάει τον λογαριασμό με τρελά αγενές ύφος, φάση λες και μιλούσε σε σκατά. Του φέρνει η γκόμενα το λογαριασμό, ευγενέστατη κτλ ντυμένη δεσμοφύλακας, ξανά ο τύπος απλώς της μουγκρίζει με αηδία.

Οπότε αρχίζω εγώ και τον κράζω στην άλλη, ο καριόλης, το πεόφτυμα, ο μουνολεβιές, τι αγένεια είναι αυτή, ο μαλάκας μπλα μπλα μπλα.

 

Βαράει το τηλέφωνό του, το σηκώνει, φυσικά στα Ελληνικά.

Με κοιτάει η άλλη με βλέμμα "μπράβο μαλάκα" και φυσικά, φυσικότατα φροντίζω να φωνάξω σχεδόν, "χέστηκα, αλήθεια είναι".

 

Επόμενος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://images.4channel.org/f/src/funniest%20sound%20ever.swf

 

:devil:

 

 

'Ντάξει είναι πολύ κακό.

 

ΠΟΥΣΤΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...