Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

  • Moderators

Σκεφτομουν να φαω το μεσημερι ρυζι με τονο. Παω στο σουπερ για ρυζι και βλεπω ενα και καλα risotto της Αγκρινο με τρουφα (τρομαρα μου). 

Το αγοραζω με κατι Ντοριτος που ειχε πιο διπλα (οχι πως περιμενα να φαω πραγματικα το υπεργουαου, αλλα λεω "τι διαλο ποσο χαλια παιζει να ειναι, στη χειροτερη θα ειναι ρυζι με κατι") και παω σπιτι να το φτιαξω.

 

Ανοιγω το σακουλακι και μου σκαει μια υπερτατη μποχα. Σκεφτομαι πως μπορει να ειναι η ιδεα μου και ποσο μη γκουρμε τυπος ειμαι.  Το πεταω στο νερο και αρχιζει να βραζει οπως ελεγαν οι οδηγιες.

 

Γινεται το χαος απο τη βρωμα που αναλογη της ειχα να μυρισω απο το στρατο και παλι οχι τοσο πολυ. Περναω απο το χωρο και μου ερχεται αναγουλα (και εχω εκπληκτικα ανεκτικο στομαχι).

Ανοιγω τα παντα και δεν φευγει με τιποτα ομως. 

Συνεχιζω να ακολουθω τις οδηγιες σε φαση θα το ολοκληρωσω ακομα κι αν ειναι το τελευταιο πραγμα που θα κανω (τεντα ανοιχτα παντα οι πορτες). Τελειωνει η ιστορια και δοκιμαζω λιγο (φοβουμενος παραλληλα μην τα βγαλω ολα). Ψιλοτρωγεται, αλλα μου εχει μεινει ακομα η μυρωδια της σηψης και της μουχλας που απλα δε ρισκαρω να το φαω. Εχει και κομματακια "τρουφας" παναθεμα το.

 

M'αρεσει που η συσκευασια εγραφε "Εντυπωσιαστε τους καλεσμενους σας". Ναι θα εντυπωσιαστουν απο τη μυρωδια της σαπιας σπηλιας/νεκροταφειου ζωων που θα υπαρχει στο σπιτι οταν τους φωναξετε και θα μεινουν εκπληκτοι απο το γεγονος πως σας εχουν φιλο. Καλα για κοπελα δε το συζηταω, θα φυγει τρεχοντας μολις ανοιξετε την πορτα.

 

Ηθικο διδαγμα 1. Μην αγορασετε ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΝΑΝ λογο το συγκεκριμενο πραγμα

Ηθικο διδαγμα 2. Αν κανετε πειραματα με τετοιες μλκιες αγοραστε παντα Ντοριτος ή εχετε γενικοτερο plan b

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ένα έτοιμο ριζότο που πήρα τις προάλλες βγήκε αρκετά καλό, αλλά είχα χαλάσει καναδυό ακόμα πιο παλιά γιατί θέλουν λιγότερο νερό από ότι στις οδηγίες και γινόταν σούπα και μάπα.

 

 

Με έψησες πάντως να πάρω το συγκεκριμένο, από περιέργια B)

 

Ριζότο αγκρίνο με τρούφα, πάω σούπερ σε λίγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Λίγο σαπίλα την είχε, αλλά το έφαγα πάντως(αν και δεν θα το ξανάπαιρνα με τπτ)

Λιγο?

Μιλαμε για απιστευτη μποχα ρε συ! 

 

Παντως αφου το ρισκαρες να το παρεις και τελικα το εφαγες μπραβο σου :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγο?

Μιλαμε για απιστευτη μποχα ρε συ! 

 

Παντως αφου το ρισκαρες να το παρεις και τελικα το εφαγες μπραβο σου :lol:

 

και που να στη φερουνε τριμμενη  :lol: κατι αναμεσα σε κλανιά και σαπισμένο αυγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...